Jekatěrinburg – Čerepovec 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 3:4 (po s.n.) | Magnitogorsk – Minsk 7:2 (kon.)
Ufa – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Jaroslavl 1:2 (po s.n.) | Kazaň – Mytišči 3:1 (kon.)
Petrohrad – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Riga 3:1 (kon.) | Lev – Novokuzněck 2:3 (po pr.)
HC Slovan – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Lev – Novokuzněck 2:3 (po pr.)
Metallurg Magnitogorsk
7:2 (1:0, 3:1, 3:1)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 29.10.2012, 14:00 • Metallurg Ice Arena, Magnitogorsk (7800 míst) • KHL

Domácí tedy vítězí jasně a zaslouženě poměrem 7:2. Dinamo Minsk od první do poslední minuta na rozjeté domácí neměli a naopak Magnitogorsk potvrdil svou formu a sedmi brankami zničili běloruský tým i se třemi českými zástupci. Ode mě je to vše, napočtenou a i nadále sledujte onlajny. (16:11:35)

60:00

59:26
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Tak ještě jedna branka domácích po krásné přesné střele do horního růžku z mezikruží v podání MATSE ZUCCARELLA. Asistence: Justin Hodgman.

58:49
    Naopak hosté raději pod tlakem vyhazují na icing.

58:41
    Domácí ještě semkli hosty v pásmu, ale ke střele se nedostali.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a troufnu si říct, že i zápasu.

57:38
    Nahození z rohu kluziště směrem na Ahonena, který puk svou holí tečuje do hlediště, vhazovat se bude před bránou Ahonena.

56:45
    Hraje se dlouho bez přerušení s minimem šancí na obou stranách.

55:32
    Zápas se už jako kdyby jen dohrával, Minsk se už nikam nežene a jen brání výpady domácích hráčů.

52:06
    Sergej Gončar zkusil štěstí střelou od modré čáry a jeho jedovku Rinne raději po zákroku nechává v lapačce na přerušení.

50:35
    Mozjakin naservíroval puk před branku O´Reillymu, který měl před sebou odkrytou klec, ale z jednoho metru O´Reilly míjí Rinneho klec!

48:34
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Po střele z mezikruží se trefou do horního růžku prosazuje zámořská akvizice Dinama Minsk EVANDER KANE. Bez asistence.

47:24
    Bogdan Potekhin (MET) dostává dvě minuty za podražení a Minsk má možnost snížit náskok domácích.

46:22
    Hra se nyní uklidnila, Magnitogorsk nikam nespěchá. Minsk v ofsajdu a hra je přerušena.

44:46
    Dinamo Minsk si bere oddechový čas.

44:46
    A další branka domácích a to už zavání velkým debaklem pro Minsk. Po dělovce Mišarina od modré se puk za brankou odrazil na druhou stranu klece na hůl PAVLA ZDUNOVA, která téměř z nulového úhlu trefil odkrytou klec Rinneho. Asistence: Goergy Mišarin, Mikhail Yakubov.

43:58
    Krásná branka domácího týmu! Geniální střílená přihrávka Gončara k tyči Rinneho, kde stál připraven JUSTIN HODGMAN, puk zpracoval a pohodlně poslal do prázdné klece Rinneho, který neměl šanci reagovat. Asistence: Sergej Gončar, Jevgenij Malkin.

42:17
    Libor Pivko (MIN) opět sedí na trestné lavici. Tentokrát dostává dvě minuty za podražení + 10 minut nesportovní chování.

40:01

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 18. Mozjakin (O´Reilly), 33. Lisin, 36. Kazionov (Hodgman, Zuccarello), 39. Hodgman, 44. Hodgman (Gončar, Malkin), 45. Zdunov (Mišarin, Yakubov), 60. Zuccarelo (Hodgman) - 33. Kulakov (Pivko), 49. Kane

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen - Antipin, Birjukov, Chabarov, Gončar, Bondarev, Mišarin, Bernatsky, Kosov - Lisin, Malkin, Kuljomin - Zuccarelo, O´Reilly, Mozjakin - Grigorenko, Hodgman, Zdunov - Yakubov, Kazionov, Potehin.
    HC Dinamo Minsk: Rinne - Karalahti, Niskala, Denisov, Krajíček, Murphy, Chernook, Nogachyov - Platt, Stapleton, Pavelski - Laine, Stas, Irgl - Kitarov, Meleshko, Mikhaylov - Kulakov, Kane, Pivko.

Rozhodčí: Naumov, Gusev - Kalinkin, Kapustin