Jekatěrinburg – Čerepovec 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 3:4 (po s.n.) | Magnitogorsk – Minsk 7:2 (kon.)
Ufa – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Jaroslavl 1:2 (po s.n.) | Kazaň – Mytišči 3:1 (kon.)
Petrohrad – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Riga 3:1 (kon.) | Lev – Novokuzněck 2:3 (po pr.)
HC Slovan – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Lev – Novokuzněck 2:3 (po pr.)
Lev Praha
2:3 (2:0, 0:2, 0:0, 0:1)
Metallurg Novokuzněck
Pondělí 29.10.2012, 19:00 • Tipsport aréna • KHL

Lev měl utkání rozehrané dobře: po úvodní třetině vedl 2:0. Na začátku druhého dějství ale nevyužil gólové šance a dovolil soupeři vrátit se do zápasu. Metallurg nakonec duel otočil, když rozhodl v prodloužení. Pražané získali alespoň bod. (21:16:29)

61:54

61:54
    Novokuzněck střílí rozhodující branku. Vítězství hostů zařídil přesilovkovým gólem FILIPP METLJUK.

61:02
    Chára vyhazuje přes všechny čáry.

60:33
    Novokuzněck bude hrát čtyřminutovou přesilovku (2+2 minuty za vysokou hůl dostal Klepiš), před kterou sáhl po oddechovém času.

60:29
    V šanci opět Vrána. Jenže Lazušina nepřekonal ani nadvakrát.

60:01

Ve třetí třetině byl mírně lepší Lev, ale Novokuzněck pozorně bránil a nedovolil českému týmu vyložené šance.

60:00

59:59
    Lev si ze závěrečného tlaku nevytvořil gólovou šanci.

59:00
    Běží poslední minuta základní hrací doby.

58:10
    Vrána se tentokrát snažil vstřelit rozdílový gól akcí po straně. Lazušin byl ale pozorný.

56:59
    Pöpperle se v bráně musí nudit. Nyní opět sleduje, jak jeho spoluhráči dobývají obranné pásmo Metallurgu.

55:31
    Vrána si kličkou snažil vytvořit střeleckou pozici, ale soupeřův bek ho zastavil.

54:33
    Obvyklý obrázek z posledních minut – akce Lva končí ve středním pásmu, kde Metallurg připravil účinnou past.

53:17
    Kotouč se nečekaně odrazil k Bartečkovi do mezikruží. Slovenský útočník vypálil, ale jeho rána neprošla klubkem hráčů.

51:19
    V posledních minutách je mírně aktivnější Lev. Novokuzněck se soustředí na bránění středního pásma.

50:01
    Ofsajd domácích.

48:29
    Hra je zatím opatrnější než v předešlých dvou třetinách. Žádný tým nechce udělat chybu, která může být rohodující.

Daniel Poláček

Branky a nahrávky: 5. Hossa (Surový), 18. Chára (Němec, Vrána) - 27. Jefimov (Mereskin, Lazarev), 39. Robitaille (Metljuk, Kagarlickij), 62. Metljuk

Lev Praha: Pöpperle - Oystrick, Němec, Chára, Krejčík, Sersen, Hunkes, Porseland, Cingel - Christensen, Vrána, Klepiš - Surový, Mikúš, Hossa - Bartečko, Novotný, Řepík - Sekáč, Svoboda, Birner.
    Metallurg Novokuzněck: Sexsmith (od 18. minuty Lazušin) - Metljuk, Megalinskij, Romanov, Kuklev, Arzamascev, Sopel, Grišin, Kapotov - Kagarlickij, Robitaille, Islamov - Jefimov, Mereskin, Lazarev - Vyglazov, Černych, Žafjarov - Simon, Turukin, Nazarov.

Rozhodčí: Deev, Karabanov