Jekatěrinburg – Čerepovec 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 3:4 (po s.n.) | Magnitogorsk – Minsk 7:2 (kon.)
Ufa – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Jaroslavl 1:2 (po s.n.) | Kazaň – Mytišči 3:1 (kon.)
Petrohrad – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Riga 3:1 (kon.) | Lev – Novokuzněck 2:3 (po pr.)
HC Slovan – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Lev – Novokuzněck 2:3 (po pr.)
SKA Petrohrad
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Spartak Moskva
Pondělí 29.10.2012, 16:30KHL

Já se s Vámi dnes loučím. Přeji příjemný zbytek pondělí a někdy zase u onlajnů z KHL na počtenou! (18:42:29)

Petrohrad ve třetí třetině žádné drama nepřipustil. Domácí soupeře do šancí nepouštěli a sami přidali pět minut před koncem svou čtvrtou branku, když se pohotovou tečí prosadil Kučerjavenko. SKA se tak po dvou porážkách vrací na vítěznou vlnu, naopak Spartak pokračuje ve svých nevýrazných výkonech z této sezóny.

Střely na branku ve třetí třetině - 6:3, celkem 29:24.

60:00

59:45
    Ještě jedna nebezpečná střela, kterou vyrazil Bobrovskij.

59:26
    Domácí příznivci už slaví.

59:01
    Poslední minuta utkání.

58:37
    Z ničeho nic se před Bobrovského dostal Medvěděv. Domácího gólmana překonat nedokázal.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a s největší pravděpodobností i celého utkání.

57:20
    O vítězi utkání je rozhodnuto. Petrohrad dohrává s kotoučem na svých holích.

56:13
    Velkou šanci měl Kovalčuk. Najížděl sám na Borisova, ale hostující gólman ho vychytal.

54:42
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Ukázkově sehraná situace po buly. ALEXANDER KUČERJAVENKO vyhrál vhazování na Alexandrova, který okamžitě vypálil od modré a právě Kučerjavenko kotouč ze vzduchu tečoval za záda hostujícího gólmana. Asistence: Jurij Alexandrov.

54:36
    Zakázané uvolnění moskevského celku. To domácím plně vyhovuje.

54:03
    Na ledové ploše zůstal ležet hostující Radivojevič. Na střídačku se dostal jen s pomocí spoluhráčů. Vylučovat se ale nebude.

53:30
    Hosté se velmi těžko prosazují přes hráz, kterou Petrohrad vystavěl ve středním pásmu.

52:30
    Domácí stále v klidu hájí svůj náskok. Spartak Bobrovského prakticky neohrožuje.

50:39
    Pervyšin pálil těsně vedle hostující brány.

49:08
    Po Kovalčukově akci pálil na již ležícího Borisova Kalinin a po něm také Mårtensson. Ani v jednom případě puk v brance neskončil. Velké štěstí pro Spartak.

48:31
    Domácí se snaží držet hru co nejdále od své branky, aby nedávali Spartaku možnosti ke snížení.

47:07
    Makarov dvakrát v dobré pozici. Poprvé jeho přihrávka před odkrytou bránu neprošla, ve druhém případě situaci zbrzdil a hosté se pak už snadno ubránili.

46:13
    Na jedné straně před brankou promáchl Něprjajev. Poté se dostali do kontru hosté, Radivojevič však bránu netrefil.

43:45
    Tarasenko si nebezpečně sjížděl před brankoviště, zakončit nedokázal.

43:05
    Puk cpal backhandem před bránu Lewandowski, Bobrovskij zasáhl.

41:30
    Na branku domácích se řítil Nikoncev, ale byl v postavení mimo hru.

41:15
    Bobrovskij chytá nahozený puk a přerušuje hru.

41:04
    Puk vypadl ze hřiště. Buly ve středním pásmu.

40:52
    Zakázané uvolnění Spartaku. Hra se stěhuje před Borisova.

40:26
    Bobrovskij musel likvidovat tvrdou střelu jednoho z hráčů hostí.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině - 14:12, celkem 23:21

Ve druhé periodě jsme viděli po gólu na obou stranách. Za SKA zvýšil ve 36. minutě Kovalčuk, ale Spartak utkání nazabalil a o dvě minuty později smazal nulu na kontě Bobrovského Bušujev. Hosté tak stále nejsou úplně bez šance na body. Třetí třetina začne přibližně v 18:09.

40:00

39:01
    Poslední minuta druhé části.

38:39
    Po chybě Dallmana střílel Lewandowski, Bobrovskij tentokrát zachytil puk a rozehrál ho na své spoluhráče.

37:33
    Spartak právě vstřelil branku!
    Je sníženo. Prudkou střelu Michailova vyrazil Bobrovskij jen před sebe, kde se nacházel NIKOLAI BUŠUJEV, který vrátil kotouč za brankářova záda. Asistence: Jegor Michailov.

36:57
    Pokus Slováka Růžičky lapil efektním semaforem Sergej Bobrovskij.

36:20
    Před brankou dorážel Tichonov, Borisov musel řešit situaci v leže.

35:26
    Využitá přesilová hra. Thoresen poslal z rohu kluziště puk před branku, kde se ho ujal ILJA KOVALČUK, a přestože byl v dosti těžkém úhlu, dokázal Borisova překonat. Třetí asistenci v zápase si připisuje Patrick Thoresen. Asistence: Patrick Thoresen, Tony Mårtensson.

34:42
    Čudinov se opřel do puku na pravém kruhu. Trefil ale jen plexi za brankou.

34:15
    Hosté vyvezli kotouč do bezpečí.

33:40
    Bušujev vyloučen za držení Kučerjavenka.

33:24
    Domácí v klidu ubránili další oslabení a jsou v plném počtu.

32:13
    Thoresen vyvezl kotouč až před branku Spartaku, tam už byl odzbrojen přesilou hráčů v bílo-červeném.

31:39
    Šeferovu střelu od modré vykopl betonem Bobrovskij.

31:23
    Petrohrad byl usazen v pásmu, ale rozhodčí viděli faul Artjuchina. SKA tak jde do čtyř.

30:19
    Borisov měl co dělat, aby vyrazil pokus Něprjajeva. Dobře ho totiž obtěžoval Burdasov a dosti mu zákrok ztížil.

28:58
    Morrisonn zatáhl puk před bránu a hledal na zadní tyči Michailova. Hostující útočník musel zakončovat z otočky a backhandem, přesto měl před sebou chvíli odkrytou bránu. Bobrovskij se ale stačil přesunout a otvory ucpat.

28:36
    Vorobjovovi přejel do pásma předčasně jeden ze spoluhráčů - ofsajd.

28:20
    Tichonov je na ledě.

27:56
    A opět. Hosté se v přesilovce neprosazují.

27:40
    Další domácí vyhození.

27:03
    Alexandrov vyhodil.

26:50
    Hosté jsou s pukem zatím před svou brankou.

26:20
    Hráči Spartaku se snaží s výsledkem něco udělat. Ze své aktivity vytěžili přesilovou hru. Vyloučen je Tichonov.

25:28
    Radivojevič měl velkou šanci na snížení. Z bezprostřední blízkosti nedokázal nadvakrát překonat Bobrovského, který položil levý beton přesně tam, kam měl.

23:57
    Další poměrně lehký zákrok pro Borisova, který podržel na hrudi pokus Makarova.

23:20
    V nebezpečné pozici před domácí brankou Michailov, ale ani on nezasáhl kotouč.

23:04
    Nakládal si sjížděl před branku, ale netrefil skákavou přihrávku.

22:20
    Se střelou Monachova neměl Borisov žádný problém. Domácí získali alespoň buly v útočném pásmu.

21:02
    Petrov hledal před brankou Růžičku, který se bohužel pro hosty nedostal ke kotouči a Bobrovskij ted yzůstal bez práce.

20:46
    Pokračuje se ve hře. Borisov si nyní připsal úspěšný zákrok po propagační střele od mantinelu.

20:35
    Zakončovat se snažil Kovalčuk, ale hostující obránce mu sebral kotouč a tak hvězdný útočník pouze natlačil brankáře Borisova do jeho klece. Přerušená hra a rozhodčí upevňují branku zpět na její místo.

20:01

Střely na branku v první třetině - 9:9

Domácí se v úvodu pomaleji rozjížděli, ale nakonec mohou být s první částí spokojeni. Největší zásluhu na tom má švédský útočník Tony Mårtensson, který po přihrávkách Patricka Thoresena dvakrát překonal hostujícího gólmana. Další třetina začne přibližně v 17:20.

20:00

19:26
    Střela Makarova neprošla až k brankáři.

19:02
    Ohlášena poslední minuta první třetiny. Hosté se dostali do postavení mimo hru.

18:12
    Hosté kompletní.

18:00
    U tyče promáchl puk Thoresen. Škoda pro domácí, protože před ním už byla jen odkrytá branka.

16:53
    Vynikající zákrok Borisova! Alexandrov si sjel mezi kruhy, dostal přihrávku a vystřelil. Hostující gólman ale máchl lapačkou a kotouč pohotově sebral.

16:11
    Lewandowski poslal proti mantinelu Vorobjova a na dvě minuty si odpočine.

14:01
    Domácím se přesilová hra nevydařila, ale sotva naskočil Šefer z trestné lavice, skórovali. Burdasov našel křížným pasem u pravého mantinelu Thoresena, který poslal před brankoviště krásnou nabídku. Na správném místě byl opět TONY MARTENSSON, jenž pohotově tečoval puk za záda bezmocného Borisova. Asistence: Patrick Thoresen, Anton Burdasov.

13:25
    Domácí musí začínat od vlastní branky, Spartak ušetřil cenný čas.

11:56
    Vyloučen hostující Šefer za sekání.

10:44
    A právě v rohu kluziště se zrodila akce, ze které domácí otvírají skóre. Mårtensson obral za brankou o puk Morrisonna a předložil ho před bránu Thoresenovi. Střelu norského útočníka sice Borisov vyrazil, ale odražený puk si znovu našel Thoresen, přistrčil ho TONYMU MARTENSSONOVI a švédský útočník ho uklidil nad klečícího hostujícího brankáře. Asistence: Patrick Thoresen.

09:59
    Domácím chybí při pobytech v útočném pásmu více střelby. Puk motají hlavně po rozích.

09:01
    Zahrozila elitní formace Spartaku. Radivojevič ale na Bobrovského z pravého kruhu nevyzrál.

08:30
    Bojuje se především ve středním pásmu, brankáři jsou teď bez práce.

07:28
    Serkin, který odseděl dvouminutový trest za Čudinova, je na ledě. Hraje se 5 na 5.

06:56
    Domácí se výborně brání, Spartak nepouští ani do svého pásma.

05:51
    Kovalčuk zahrozil v oslabení. Několikrát se pokusil protlačit puk za Borisova, který musel předvést veškeré své umění.

05:27
    Domácí bek dostává trest 2+10 minut.

05:27
    Čudinov trefil u mantinelu Ankudinova, který se těžce sbírá z ledu.

05:19
    Zpoza branky vyjel Kučerjavenko a z otočky pálil. Borisov vyráží.

04:56
    Puk před branku nahazoval Semjonov, Borisov ho má v lapačce.

04:19
    Domácí v plném počtu. Celkem s přehledem oslabení přestáli.

03:15
    Kovalčuk ve vlastním oslabení vyzkoušel pozornost Borisova ranou od modré. Brankář Spartaku vyrazil do rohu.

02:38
    Puk před branku zatáhl Němec Lewandowski, domácí brankář kotouč zalehl.

02:18
    Přesilovka pro hosty, na trestnou jde zlý muž Artjuchin.

01:59
    Michailov se snažil překvapit Bobrovského u bližší tyče. Hosté se nechtějí nechat přitlačit.

00:48
    Do první příležitosti se tlačil hostující Růžička, Bobrovského nakonec neohrozil.

00:01

Proběhlo představení zahajovacích sestav týmů a nyní je na řadě ruská státní hymna.

V sestavě Petrohradu dnes chybí útočník Petr Průcha. V zápase tak uvidíme jediného českého zástupce, kterým je obránce Spartaku Jakub Nakládal.

SKA Petrohrad: Bobrovskij (Ježov) - Alexandrov, Dallman, Kalinin, Čudinov, Semjonov, Vorobjov, Serkin, Pervyšin - Tarasenko, Tichonov, Kovalčuk - Něprjajev, Mårtensson, Thoresen - Monachov, Burdasov, Artjuchin - Kučerjavenko, Makarov, Klimenko.

Spartak Moskva: Borisov (Jachin) - Morrisonn, Ščitov, Bodrov, Nakládal, Šefer, Mamkin, Želdakov - Lewandowski, Junkov, Radivojevič - Růžička, Gubin, Petrov - Nikoncev, Žukov, Medvěděv - Michailov, Bušujev, Ankudinov - Chochlačjov.

Rozhodčí: Odinš, Romaško - Goljak, Dedjulja.

Aktuální forma obou soupeřů není právě ideální. Petrohrad po povedené sérii naposled vyšel dvakrát bodově naprázdno a Spartak z posledních sedmi duelů zvítězil jen jednou. Jasným favoritem jsou ale borci SKA, kteří mají k dispozici hvězdný kádr v čele s Iljou Kovalčukem a další zaváhání si už prostě nemohou dovolit.

Zdravím všechny příznivce kvalitního hokeje. Elitní celek KHL Petrohrad hostí trápící se Spartak Moskva. Oba celky jsou součástí Západní konference a v tabulce je dělí propastných 17 bodů. SKA patří v konferenčním pořadí třetí příčka, Spartak je na předposledním třináctém místě. Na druhou stranu ale moskevský tým stále ztrácí na příčky zaručující postup do play-off pouhé dva bodíky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Mårtensson (Thoresen), 15. Mårtensson (Thoresen, Burdasov), 36. Kovalčuk (Thoresen, Mårtensson), 55. Kučerjavenko (Alexandrov) - 38. Bušujev (Michailov)

Rozhodčí: Odinš, Romaško - Goljak, Dedjulja