Jekatěrinburg – Čerepovec 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 3:4 (po s.n.) | Magnitogorsk – Minsk 7:2 (kon.)
Ufa – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Jaroslavl 1:2 (po s.n.) | Kazaň – Mytišči 3:1 (kon.)
Petrohrad – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Riga 3:1 (kon.) | Lev – Novokuzněck 2:3 (po pr.)
HC Slovan – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Lev – Novokuzněck 2:3 (po pr.)
Lev Praha
2:3 (2:0, 0:2, 0:0, 0:1)
Metallurg Novokuzněck
Pondělí 29.10.2012, 19:00 • Tipsport aréna • KHL

Lev měl utkání rozehrané dobře: po úvodní třetině vedl 2:0. Na začátku druhého dějství ale nevyužil gólové šance a dovolil soupeři vrátit se do zápasu. Metallurg nakonec duel otočil, když rozhodl v prodloužení. Pražané získali alespoň bod. (21:16:29)

61:54

61:54
    Novokuzněck střílí rozhodující branku. Vítězství hostů zařídil přesilovkovým gólem FILIPP METLJUK.

61:02
    Chára vyhazuje přes všechny čáry.

60:33
    Novokuzněck bude hrát čtyřminutovou přesilovku (2+2 minuty za vysokou hůl dostal Klepiš), před kterou sáhl po oddechovém času.

60:29
    V šanci opět Vrána. Jenže Lazušina nepřekonal ani nadvakrát.

60:01

Ve třetí třetině byl mírně lepší Lev, ale Novokuzněck pozorně bránil a nedovolil českému týmu vyložené šance.

60:00

59:59
    Lev si ze závěrečného tlaku nevytvořil gólovou šanci.

59:00
    Běží poslední minuta základní hrací doby.

58:10
    Vrána se tentokrát snažil vstřelit rozdílový gól akcí po straně. Lazušin byl ale pozorný.

56:59
    Pöpperle se v bráně musí nudit. Nyní opět sleduje, jak jeho spoluhráči dobývají obranné pásmo Metallurgu.

55:31
    Vrána si kličkou snažil vytvořit střeleckou pozici, ale soupeřův bek ho zastavil.

54:33
    Obvyklý obrázek z posledních minut – akce Lva končí ve středním pásmu, kde Metallurg připravil účinnou past.

53:17
    Kotouč se nečekaně odrazil k Bartečkovi do mezikruží. Slovenský útočník vypálil, ale jeho rána neprošla klubkem hráčů.

51:19
    V posledních minutách je mírně aktivnější Lev. Novokuzněck se soustředí na bránění středního pásma.

50:01
    Ofsajd domácích.

48:29
    Hra je zatím opatrnější než v předešlých dvou třetinách. Žádný tým nechce udělat chybu, která může být rohodující.

47:55
    Klepiš na modré čáře nabil Oystrickovi, který následně tvrdě vypálil.

46:46
    Lev se v útoku nemůže prosadit. Přihrávky postrádají přesnost. Soupeř navíc aktivně brání.

45:10
    Lazarev zlobil v obranné třetině Lva, ale jeho nahrávku na najíždějícího spoluhráče zblokoval bek domácích.

44:08
    Puk po nahození do útočného pásma nezískal najíždějící Klepiš, ale soupeř, který hned vyrazil do protiútoku.

42:09
    Bartečko se marně natahoval pro nahrávku na modrou čáru.

41:11
    Mereskin nedostal v přečíslení tři na dva přesnou přihrávku.

40:40
    Do šance se dral Kagarlickij, ale obrana Lva na poslední chvíli zasáhla.

40:01

Lvi vstoupili do druhé třetině velmi aktivně. Už po několika minutách mohli zvýšit náskok na 4:0. Jenže soupeř z ojedinělé šance snížil a vymanil se z tlaku. Krátce před sirénou navíc Robitaille využil přesilovku a vyrovnal na 2:2. Třetí třetina tudíž slibuje zajímavou podívanou.

40:00

39:58
    Krátce před sirénou vypálil z úhlu Surový, ale diváky nerozjásal.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:25
    Domácí už zvedali ruce nad hlavu a diváci jásali. Rozhodčí se ale po poradě se svým kolegou u videa rozhodl gól lvů neuznat, neboť tečovaný kotouč podle všeho nepřešel brankovou čáru.

38:06
    Metallurg v přesilovce vyrovnává. Puk se ze skrumáže před Pöpperlem dostal k RANDYMU ROBITAILLEOVI, kterému stačilo trefit prázdnou bránu. Asistence: Filipp Metljuk, Dmitrij Kagarlickij.

37:12
    Další oslabení Lva. Tentokrát se proti pravidlům provinil Oystrick (hákování).

35:58
    Útok Vrány kombinoval před Lazušinem, ale gólovou příležitost si nevytvořil. Následný protiútok hostů bez problému zastavil Chára.

34:59
    Lvi se přesto ubránili.

34:35
    Diváci sledují zatím nejpovedenější přesilovku Metallurgu v této třetině.

33:55
    Birner nedokázal vyhodit kotouč z obranného pásma, ale po chvíli získal puk znovu a své zaváhání napravil.

32:59
    Rozhodčí vyloučili Sersena za hákování. První menší trest ve druhém dějství.

32:46
    Vyglazov se po získání puku v útočné třetině snažil kličkou proniknout do nadějné pozice v mezikruží, ale ujel mu kotouč.

32:11
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou.

31:40
    Vrána bleskurychle najížděl do obranného pásma soupeře, ale Christensen se nestihl včas přesunut z ofsajdové pozice.

30:02
    Birner u mantinelu tvrdě srazil soupeře a nastartoval tlak Lva v útočné třetině.

28:36
    Hossa najížděl z levé strany a tvrdě vypálil. Jenže mimo bránu.

27:59
    Lev opět tlačí svého soupeře.

26:01
    Gól ale paradoxně střílí Novokuzněck. Na 1:2 snižuje střelou z mezikruží ALEXEJ JEFIMOV. Metallurg tak skóruje z první šance ve druhém dějství. Asistence: Alexandr Mereskin, Anton Lazarev.

24:35
    Lev je na začátku druhé třetiny mnohem aktivnější než soupeř.

23:40
    Christensen nebezpečně pálil ze strany. Lazušin opět pozorný.

22:14
    V následném nájezdu zkusil český útočník překvapit Lazušina kličkou. Ruský brankář však jeho pokus zneškodnil vyrážečkou.

22:14
    Řepík dostal přihrávku do jízdy, ale těsně před bránou soupeře spadl na led. Rozhodčí nařídil trestné střílení.

21:20
    Pöpperle zneškodnil průnik Efimova.

20:40
    Obránci hostů se nenechali překvapit průnikem Klepiše krátce po vhazování.

20:01

Pražané byli v úvodní třetině aktivnější, což se projevilo i na skóre. Po gólech Slováků Hossy a Cháry má Lev dobře nakročeno k tomu, aby zarazil nepříznivou sérii sedmi porážek v řadě.

20:00

19:30
    Lev ve zbytku úvodního dějství brání dvougólový náskok bez větších problémů.

Metallurg mění brankáře. Za Sexsmitha jde mezi tři tyče hostů Lazušin.

17:50
    Lev Praha právě vstřelil branku!

Domácí využívají přesilovku. ZDENO CHÁRA dělovkou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ondřej Němec, Petr Vrána.

17:31
    Lev si ale přeci jen zahraje přesilovku. Kapotov měl příliš vysoko svou hůl.

16:56
    Svoboda se po hitu soupeře ocitl na ledě. Podle rozhodčích to ale bylo podle pravidel.

14:40
    Novokuzněck si aktivní hrou vytvořil přečíslení v útočném pásmu. Na konci kombinace stál Sopel, který však pořádně nevystřelil.

14:06
    Další střelu mladého Krejčíka zblokovala obrana hostů.

13:02
    Metallurg je v posledních minutách aktivnější. Do gólové příležitosti se ale zatím dostat nedokáže.

12:05
    Vhazování v obranném pásmu Novokuzněcku.

11:34
    Obránce Krejčík opět zamířil na výlet před bránu. Tentokrát jeho střelu chytá Sexsmith do lapačky.

11:07
    Simon střílel z ideální pozice v mezikruží, ale netrefil.

10:01
    Střela Hunkese míří kvůli bloku vysoko nad.

09:16

09:05
    Lev vyhazuje.

08:37
    Český brankář přikrývá další kotouč. Metallurg zatím příliš nebezpečný není.

07:51
    Pöpperle vyráží střelu Sopela betonem.

07:16
    Chára to v útočném pásmu přehnal s aktivitou a putuje na trestnou lavici za držení hole.

06:46
    Christensen se prodíral obranným pásmem soupeře. Ačkoliv neprošel, vybojoval třetinu pro své spoluhráče, kteří si následně vytvořili tlak.

06:18
    Krejčík pálil ihned po vyhraném vhazování Lva. Jeho střela jen těsně minula hostující bránu.

06:12
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

04:11
    Hostující Islamov nejdříve najížděl na Pöpperleho z pravé strany, ale v nadějné pozici minul. Z protiútoku pak rozjeli gólovou akci MARCEL HOSSA a Surový. Prvně jmenovaný dostal přesnou přihrávku přímo před bránu. Asistence: Tomáš Surový.

02:45
    Domácí bez problému ubránili dvojnásobnou početní výhodu Metallurgu.

02:15
    Lvi už hrají ve čtyřech.

01:37
    Novokuzněck kombinuje v útočném pásmu, ale nedaří se mu vystřelit.

00:43
    A Lev bude hrát ve třech. Za Němcem míří na trestnou lavici Surový.

00:13
    Ondřej Němec putuje na trestnou lavici.

00:01

Po sérii porážek od silných soupeřů čeká Lva po dlouhé době soupeř z kategorie papírově slabších – Novokuzněck. Po třech domácích zápasech, které se odehrály v libeňské O2 areně, se svěřenci trenérské dvojice Kalous-Karamnov vrací zpět do své domácí Tipsport areny. Zápas začíná v 19.00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Daniel Poláček

Branky a nahrávky: 5. Hossa (Surový), 18. Chára (Němec, Vrána) - 27. Jefimov (Mereskin, Lazarev), 39. Robitaille (Metljuk, Kagarlickij), 62. Metljuk

Lev Praha: Pöpperle - Oystrick, Němec, Chára, Krejčík, Sersen, Hunkes, Porseland, Cingel - Christensen, Vrána, Klepiš - Surový, Mikúš, Hossa - Bartečko, Novotný, Řepík - Sekáč, Svoboda, Birner.
    Metallurg Novokuzněck: Sexsmith (od 18. minuty Lazušin) - Metljuk, Megalinskij, Romanov, Kuklev, Arzamascev, Sopel, Grišin, Kapotov - Kagarlickij, Robitaille, Islamov - Jefimov, Mereskin, Lazarev - Vyglazov, Černych, Žafjarov - Simon, Turukin, Nazarov.

Rozhodčí: Deev, Karabanov