Amurští Tygři
Pondělí 29.10.2012, 18:00 • KV Arena • MHL

Díky za sledování. U dalšího online přenosu naviděnou! Vladimír Koča. (19:58:39)

Energetici si tak zaslouženě odnášejí z dnešního utkání tři body.

Gólmanu Habalovi se povedl husarský kousek. 120 minut udržel proti Amurským Tygrům svoji branku uzavřenou.

60:00

59:25
    Už jen málo zbývá do konce utkání.

58:47
    Stoljarenko dostává 10minutový osobní trest za nesportovní chování.

58:00
    Vachovec rozehrál za sebe na Šika.

56:55
    Domácí sklízí potlesk za to, s jakou bravurou zvládají těžké pasáže třetí třetiny.

56:04

54:58
    Ale znovu. Celou přesilovku hostí hrají s pukem energetici.

54:04
    Dominik Piskoř (KVA) vyloučen za faul kolenem.

53:51
    Jurák trefuje tyč!

53:32
    Flek vzal zodpovědnost v úniku 2 na 1 na sebe. Vystřelil, protože Jurák byl cloněn obráncem. A jeho střele nechybělo moc.

53:16
    Domácí v plném počtu a puk mezi střídačkami.

53:03
    Domácí mají většinu času puk na svých hokejkách.

52:47
    Hosté ale zatím s přesilovkou nanakládají dobře.

51:16
    David Troška (KVA) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

50:09
    Energetici se snaží bránit, ale Amurští tygři hrají dobře kolem mantinelů.

48:13
    Hosté trošku polevili.

46:43
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

VOJTĚCH TOMEČEK se dostal do samostatného úniku a v něm prostřelil Ivandikova. Asistence: Michal Vachovec a Jiří Klimíček.

46:27
    Kohout si počkal na puk za obranou hostí, ale nakonec zakončoval z úhlu, a tak branku netrefil ideálně.

45:46
    Pronin tvrdou střelou trefil jen spoluhráče.

44:27
    Puk se třepetá v síti za Habalem. V té ochranné samozřejmě.

44:02
    Domácí střídají.

43:22
    Flek tvrdou přihrávkou našel Vaňka, ten ale puk nezpracoval.

42:36
    Chalupova střela byla tečována, a tak přivodila Ivandikovovi nepříjemnosti.

42:11
    A puk je znovu v Habalově lapačce.

40:54
    Domácí v plném počtu. V té chvíli natáhl hostující hráč ke střele a za Habalem zaduněl mantinel.

40:14
    Hosté znovu začínají periodu přesilovkou.

40:01

Největší šanci spálil Omeljaněnko asi pět sekund do konce druhé periody. Byl úplně sám na prázdnou branku a netrefil.

40:00

39:28
    První pokus hostí Habal drží v lapačce. Přízemní střelu dobře viděl.

38:54
    Martin Kohout (KVA) vyloučen na dvě minuty.

38:48
    Nakonec chyba přece jen přišla. Tislenko ale s volným pukem nenaložil dobře a Migranovova střela skončila až v lapačce Habala.

38:20
    Energetici nechtějí chybovat.

37:38
    Hru zastavil pod lapačkou puk držící Ivandikov.

36:42
    Před branku nahrával Abramov. Na pas si najel Tymčenko, ale ani on Habala nepřekonal.

35:43
    Vaněk pokazil rozehrávku a zastavil domácí útok.

34:57
    Tomeček napadal hostujícího obránce. Celkem úspěšně.

33:52
    Troškův pokus po vyhraném vhazování drží Ivandikov v lapačce.

33:47
    Zakázané uvolnění Tygrů.

33:21
    Sýkora bekhendem zády k brance trefil levé rameno hostujícího gólmana.

32:35
    Smurov je naštvaný. Nemůže uvěřit Habalovým zákrokům. Vždyť ani po 92 minutách na něj Chabarovští nenašli recept.

32:05
    Tomeček tečoval pokus hostujícího obránce do ochranné sítě.

31:23
    Piskoř obkroužil branku, ale v ideální pozici nenahrál Zadražilovi a střelou jen trefil Ivandikova.

30:26
    Hosté zachytávají domácí rozehrávku hodně kvalitně.

29:21
    Pronin si udělal z celé domácí obrany kuželky a ladně skrz obranu projel. Nakonec ale ukázal, že je jen bek a promarnil zakončení.

29:07
    Tomeček dorážel dobře Ivandikova, který se rozhodl hru přerušit.

28:23
    Flek vybojoval puk, předal jej Kohoutovi, ten nahrál před branku a tam těsně netrefil Sýkora. Z protiútoku se pak skvělým zákrokem činil Habal.

27:11
    Vaněk úplně propadl a nechal tvrdě vystřelit hostujícího Tymčenka.

26:51

26:17
    Hosté mají v oslabení puk pod kontrolou a vyhazují jej až za Habala.

25:51
    Vachovec tvrdě vystřelil a hosté ve dvou ujeli na obránce a Habala. Akce nakonec skončila na Habalových chráničích.

25:36
    Hosté ve čtyřech.

24:51
    Trest pro hosty. Těrjajev (AMU) dostal dvě minuty za krosček. 47 sekund 5 na 3 pro Karlovy Vary.

24:45
    Vojtěch Šik skvěle odblokoval obránce a vytvořil tak cestu pro Harkabuse.

23:36
    Energie byla pod tlakem, ale Išajev (AMU) to přehnal s aktivitou, a tak si půjde na dvě minuty odpočinout. Po cestě ještě řekl něco sudímu a dostává 10 minutový trest. Ten první tak odpyká Strebkov.

22:09
    Zakázené uvolnění v podání tygrů.

21:40
    Za touhle střelou z hole Remova se nemusel Habal ani otáčet.

21:27

20:38
    Hosté teď vyhodili puk z útočného pásma samo.

20:20
    Ale puk je za hostující brankou.

20:02
    Energie hraje stále v oslabení.

20:01

Energie ovládla první třetinu díky dvěma trefám posily z A-týmu Michala Vachovce. Ten se trefil v první a šestnácté minutě. Hosté také tlačili a to díky mnoha přesilovkám, o které mohli svůj výkon opřít.

20:00

19:38
    A první projektil Habal v pohodě drží.

19:27
    A skončila nevyužita. Vyloučen bude Petr Koblasa (KVA) za nedovolené bránění.

19:11
    Výhoda pro Chabarovsk.

18:13
    Strebkov teď vedl nějaký osobní souboj se Sýkorou. Ten se ale vyprovokovat nenechal.

17:02
    Namestnikov nahodil puk na Habala od červené čáry a domácímu brankaři se nepříjemně zaklepal ve výstroji.

16:13
    A Tygři to nenesou vůbec dobře. Jsou nepřesní a roztržití.

15:07

Vachovec přihrál do jízdy Koblasovi, který střílenou přihrávkou našel znovu hůl MICHALA VACHOVCE, který protečoval puk až za Ivandikova záda. Asistence: Petr Koblasa.

14:15
    Energetici jsou nebezpeční ve hře 5 na 5.

13:00
    Jurák za brankou narazil na mantinel hostujícího beka a vyzval Harkabuse ke skórování. ten však skulinku v Ivandikově postoji nenašel.

12:15

12:05
    Amurští Tygři ale hrají přesilovky dobře. Až teď se dostali energetici na delší dobu mimo své pásmo.

10:58
    Domácí ve čtyřech. Tomáš Kvapil nasadil tělo a zabránil tak ohrožení branky. Výborný výkon.

10:43
    Hosté hrají přesilovku 5 na 3. V té se ke střele dostal Pronin a Habal předvedl výstavní zákrok.

10:15
    Ale znovu se vylučuje na domácí straně. Tomeček (KVA) dostal 2 minuty za hrubost.

10:15
    Habal drží puk pod sebou.

09:32
    Hosté stáli ve třech před Habalem, který nemohl moc vidět. Nakonec ale Voronojovu střelu od modré vyrazil a Flek o pár okamžiků později vyhodil.

08:58
    Vyloučen Matěj Zadražil (KVA) za sekání.

08:11
    Oba bijci dostali 2+2 za hrubost.

08:11
    Za Habalovou brankou se do sebe pustili Chalupa se Smurovem. Druhý jmenovaný sundal jednou přesně mířenou domácího beka na zem. V režii KV Areny mezi tím pustili skladbu Eye of the Tiger, známou tu melodii z filmech o Rockym Balboovi.

08:05
    Těslenko střílí hodně nepříjemně.

07:31
    Těslenko vyprášil Habalův pravý beton.

07:07
    Hosté hrají přesilovku se čtyřmi útočníky.

06:32
    Vojtěch Tomeček (KVA) zfauloval obránce za chabarovskou brankou a dostává dvě minuty za držení.

05:47
    Energie naráží na vysunutý forčeking hostí. Ti napadají opravdu vysoko.

04:02
    No a Habal si připsal svůj první zákrok.

03:51
    Hosté v plném počtu. Domácí v přesilovce byli v tlaku, ale několika nebezpečnými střelami Ivandikova neprostřelili.

02:57
    Energetici mačkají Tygry jako citrón.

01:51
    Vyloučen Sergej Těrjajev (AMU) za faul loktem.

01:38
    Energie nasadila pořádné tempo.

00:58
    Další šanci měl Patrik Novák. Ten ale golmana hostí nepřekonal.

00:32

Tak to je bleskový vstup do utkání v podání energetiků. Tomeček poslal zadovku na MICHALA VACHOVCE, který si byl mezi kruhy hodně jistý a nad ramenem Ivandikova posílá svůj tým do vedení. Asistence: Vojtěch Tomeček.

00:01

Vyslechli jsme si státní hymny Ruské federace a České republiky. Utkání může začít.

Na led vjíždí i trojlístek sudích. Hlavním bude pan Solovjov, na čarách mu budou asistovat pánové Hynek se Suchánkem.

Hlasatelem byla potvrzena sestava hostí i domácích.

Už přítomné pozdravil i přítomný hlasatel a to jak v češtině, tak i v ruštině.

Oba týmy se rozcvičují.

Sestavu už oznámil i Chabarovsk. V brance nastoupí Ivandikov, který včera utkání dochytal. Za dvacet minut inkasovat dvakrát.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Krajčovič) - Šik, Klimíček, Kvapil, Dvořák, Chalupa, Troška, Gombár - Tomeček, Vachovec (C), Koblasa - Novák, Jurák, D. Vaněk - Harkabus, Flek, Zadražil - Piskoř, Sýkora, Kohout.

Amurští Tygři: Ivandikov (Finagin) - Těslenko, Lesnikov, Pronin, Migranov, Namestnikov, Kruglickij, Zub, Těrjajev - Stoljarenko, Smurov, Omeljaněnko - Remov, Tislenko, Abramov - Išajev, Tymčenko, Voronoj - Strebkov, Jakovlev, Maljovanyj.

Rozhodčí: Solovjov - Hynek, Suchánek.

Kvůli angažování Vachovce s Koblasou nenaskočí do zápasu ani Marek Švec. Obě posily nastoupí v první řadě, kde je doplní Vojtěch Tomeček.

Chybět bude, bohužel pro domácí energetiky, Jaromír Kverka ml. Kapitánské céčko po něm pro dnešní duel převezme právě posila z A-týmu - Michal Vachovec.

Z pohledu na domácí soupisku je patrné, že nebezpečí pro Tygry bude v dnešním utkání ještě větší. Tým doplnili dva útočníci A-týmu Energie - Petr Koblasa a Michal Vachovec. Uvidíme, jak dokážou zužitkovat zkušenosti nabyté v české extralize.

Zajímavý bude určitě i souboj mužů v maskách. Brankář Energie Vladislav Habal je nejvytěžovanějším brankařem soutěže s 1633 odchytanými minutami. V těch čelil 723 střelám s úspěšností 90.9%. To barvy tygrů hájila v brance v utkáních MHL už trojice brankařů. Nejvíc toho má odchytáno Finagin s úspěšností 88.4%. Ten včera ale odstoupil se čtyřmi inkasovanými brankami o druhé přestávce a nahradil ho Ivandikov. Ten byl úspěšný proti 88.7% střel.

Oba soupeře dělí v tabulce 8 bodů. Chabarovští ale zatím odehráli o 4 zápasy méně a patří jim 13 pozice. Energetici se momentálně drží na 8. příčce tabulky západní konference, a tak by v současné době těsně do play-off proklouzli.

28. zápas odehraje Energie v MHL dnešním bojem proti Amurským Tygrům z Chabarovsku. Těm už v neděli naložila pořádný výprask 6:0, a tak se dnes čeká, že se budou chtít tygři pomstít.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vladimír Koča

Branky a nahrávky: 1. Vachovec (Tomeček), 16. Vachovec (Koblasa), 47. Tomeček (Vachovec, Klimíček)

Rozhodčí: Solovjov - Hynek, Suchánek