Club Bruggy – Charleroi 1:0 (kon.) | Genk – Leuven 1:1 (kon.)
1:1 (1:0)
Oud-Heverlee Leuven
Neděle 25.11.2012, 20:30 • Cristal Arena • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu 17. kolo Jupiler league mezi týmy KRC Genk a hostujícím celkem Oud - Heverlee Leuven.

Jedná se o zápas týmů, které od sebe v tabulce dělí 4 body. Hosté se aktuálně nacházejí na 9. místě tabulky s 24 body. Domácí jsou na 5. místě a bodů mají 28. Dnes je to tedy bitvou o 6 bodů. Protože v Belgii se vyčlení finálová šestka a ta hraje posléze o titul.

Co se týče aktuální formy. Genk z posledních tří zápasů získal 6 bodů. Kdy vyhrál v Gentu, doma porazil Mons, ale v minulém kole hodně překvapivě prohrál na hřišti posledních Bruggy výsledkem 3:1. Uvidíme, jestli bude mít tato pořážka na tento tým nějaký vliv.

Leuven je na tom z posledních tří zápasů dost špatně. Tento tým získal pouze bod a jeho aktuální forma není nikterak dobrá.

Co se týče vzájemných zápasů. Utkali se spolu oba soupeři klasicky loni dvakrát. Doma vyhrál Genk vysoko 5:0, venku skončil zápas remízou.

Dnešním jasným favoritem je tedy domácí celek. Ovšem bude záležet, zda se dokáže tým zvednout po velmi překvapivé prohře v minulém kole. To uvidíme v utkání samotném. To začíná v 20:30 a já se v tuto dobu přihlásím s komentářem.

1

1
    Utkání bylo zahájeno. S první akcí tu byli domácí, ale ta končí v zámezí.

KRC Genk: Van Hout - Nadson, Ngongca, Tshimanga, Tshimanga, Koulibaly, Limbombe, Bufel, Gorious, Hyland, Plet, Vossen

Oud-Heverlee Leuven: Bailly - Thompson, Vanaudenaerde, Weuts, Robson, Goethem, Geraerts, Gislason, Karuru, Ibou, Pouga

Rozhodčí: Christope Delacour .

3
    Ja to oboustranně opatrný úvod zápasu. Nikdo nechce udělat chybu.

4
    Nepřesnosti na obou stranách. Zatím jsou o něco málo aktivnější domácí fotbalisté. Hraje se však daleko od obou branek.

6
    Sledujeme stále stejný obraz hry. Oba týmy mají problémy s přesností přihrávek. Když už se dostanou blíž k bráně, nepovede se finální přihrávka a tím akce končí.

10
    Prvních deset minut je za námi. Domácí jsou stále o něco více na balónu. Brankáře hostí zatím ale nějak vážněji neohrozili.

11
    Domácím se povedlo nebezpečně vystřelit. Střela nešla mezi tyče.

13
    Hra se přesunula na střed hřiště. Stále nesledujeme nějakou ofenzivní podívanou. Je to více boj než fotbal.

14
    Genk bude mít velmi nebezpečnou standardní situaci. Je to přímo na hranici vápna!

15
    Střela šla do zdi a pak ven z vápna. Tak tenhle kop se nepovedl. Genk však stále drží míč.

16
    Hraje se hlavně na polovině Leuvenu. Ti se nyní snažili dostat do brejku, ale o míč hodně brzo přišli.

17
    Domácí rozehrávají z vlastní poloviny. Pokouší se o kombinační postup.

17
    Tak to byla obrovská šance domácích! Jelle Vossen (GNK) se dostal ke střele po ideální přihrávce snad pět metrů od branky a poslal míč na horní tribunu!

19
    Standardní situace pro hosty. Je to centr do vápna.

19
    Ze kterého padla branka! Ta však neplatí, protože došlo k faulu na brankáře domácích. Ten leží na trávníku otřesen.

20
    Už se opět hraje. Domácí rozjíždí kombinaci.

20
    Genk právě vstřelil branku!

Domácí tedy nakonec svoji převahu přetavují v první branku. Obrana si nepohlídala GLYNORA PLETA, který poslal svůj tým do vedení!

23
    Genk stále pokračuje ve svojí hře. Drží míč. Hosté zatím nepředvádějí zcela nic. Pokud dnes chtějí uspět, budou muset hodně přidat.

24
    A jako by hráči Leuvenu četli co píšu. Obrovská šance, kdy si obrana domácích nepohlídala jednoho z hráčů Leuvenu a ten se ocitl sám proti brankáři, střela se mu vůbec nepovedla, míč mu odskočil a díky tomu celá situace brankou nekončí!

25
    Genk rozjíždí další svoji akci od svého brankáře.

26
    Míč končí v zámezí. A následná akce také. Takže se odkopává od branky Leuvenu.

27
    Genk je stále lepším týmem. Hraje se však hlavně na středu hřiště. Genk nemá nějaký aktivní tlak. Jsou to spíše takové útočné výpady.

27
    Nepřesná přihrávka hostí končí v náručí brankáře. Ten rozehrává. Fotbal trochu ztratil tempo.

29
    Hraje se daleko od obou branek.

29
    Dlouhé autové vhazování Leuvenu. Poté hlavička do náručí brankáře. V tomto poločase se už asi branky nedočkáme. Nebo alespoň ne, pokud budou oba týmy předvádět takový fotbal.

31
    Není moc co komentovat. Hraje se na středu hřiště, týmy se vzájemně připravují o míč. Chybí tomu přesná přihrávka, nebo nějaký nápad.

32
    Další nepřesnosti z obou stran. Míč nyní drží domácí a pokouší se o kombinaci na polovině soupeře.

33
    Pokus domácích o průchod skrz obranu individuálně nevyšel. Hra se tedy opět přesunula na střed hřiště a sledujeme další série nahrávek.

35
    Hosté se pokoušeli o nějakou akci, nedokázali si přihrát a je to odkop od branky. K vidění není nic, žádné rohy, šance. Pouze série nahrávek a chyb.

38
    Pokus o dlouhý pas hostům také nevyšel. Diváci už se asi těší až půjdou na párek, ten bude víc atraktivní než tento fotbal.

39
    Konečně nějaký vzruch. Hosté mají rohový kop.

39
    Míč byl pěkně zakroucen a brankář ho vyboxoval ven. Je tu protiútok domácích.

40
    Ten končí střelou mimo.

41
    Blížíme se k závěru prvního poločasu. Hra opět na středu hřiště.

43
    No konečně jsme viděli nějakou lepší střelu! Domácí vypálili vedle branky. Brankář se musel natahovat.

44
    Leuven rozehrává od svého brankáře.

45
    Nepřesná přihrávka domácích. Hráč si nedokázal pořádně spracovat míč.

45
    No vida. V závěru poločasu přeci jen je hra o něco lepší. Bailly v brance Leuvenu musel vytáhnout kvalitní zákrok!

Druhý poločas začne přibližně v 21:35.

První poločas je za námi. Genk se dostal velmi rychle do vedení a od té doby jsme sledovali velmi podprůměrnou podívanou. Kdy se hrálo hlavně na středu hřiště. Leuven bude muset hodně, hodně přidat, pokud chce dnes myslet na body. Uvidíme, co nás čeká ve druhém poločase.

46

46
    Hosté to hned zkusili rychlým útokem po křídle a centrem. Míč vyhlavičkovala obrana.

46
    Leuven vstoupil do druhého poločasu hodně aktivně. Hraje s míčem na polovině soupeře.

46
    Během přestávky došlo ke střídání. Genk vystřídal Thomase Buffela, kterého nahrazuje Ajub Masika.

48
    Hra se už začíná vyrovnávat. Domácí kombinují na polovině soupeře.

50
    Opět je hra plná nepřesností. Rozehrává se od branky Genku. Van Hout vykopává.

52
    Hosté to zkusili z dálky, střela neměla špatné parametry, ale šla mimo branku. Leuven hraje daleko více aktivněji než ve druhém poločase.

53
    Genk měl teď velkou šanci ohrozit branku Leuvenu. Kdyby nestál útočník zády k brance a dostal míč přímo, pálil by z první a byla by to asi braka.

55
    Genk se pokouší o kombinaci.

56
    Máme tu stejný obraz hry jako v průběhu prvního poločasu. Hra se přesunula na střed hřiště. Kdy dochází k občasným výpadům do ofenzívy, těch je málo a navíc jsou málo nebezpečné.

57
    Pokus o křídelní útok hostí. Cent byl na nikoho a tím tedy nebyla akce nebezpečná.

59
    Toto není fotbal na který se bude ještě dlouho vzpomínat. Možná se už branky asi nedočkáme. Moc si neumím z této hry představit, že by se ji někomu povedlo vstřelit.

62
    Přelévání hry ze strany na stranu. Poté někdo zkazí přihrávku a nebo přijde o míč a útočí druhý tým.

63
    Hosté se alespoň pokouší o jakousi střelbu. Ta sice lítá všude možně, ale ne do branky, ale i pokus je pozitivní.

65
    No konečně jsme se dočkali kvalitní akce! Hosté potáhli míč po lajně a centrem se dostali k velmi nebezpečné hlavičce! Tu likviduje brankář Van Hout!

66
    Domácím odpískán ofsajd. Ten ale dle mého byl buď velmi těsný, nebo spíše nebyl. Takže teď je rozhodčí připravil o velmi nadějnou šanci.

68
    Protiútok končí u brankáře Genku. Ten vykopává.

65
    Střídání domácích. Anthony Limbombe uvolnil svoje místo a to zaujal Steeven Joseph-Monrose.

70
    Genk si hlídá svoje vedení. Do konce je nějakých dvacet minut.

68
    Poslední střídání domácích. Odešel José Ferreira Nadson a jeho místo zaujal Dani Fernandez.

72
    Hra se vrátila na střed pole kde jeden z domácích fauloval a hosté zahrávají standardní situaci. Centr do vápna.

72
    Ten končí u brankáře. U míče jsou nyní domácí a kombinují na polovině soupeře.

74
    Tvdrý zákrok na středu hřiště, za který vidí žlutou kartu Van Goethem (LEU).

76
    Opět akce hostí končí v zámezí. Brankář vykopává. Je to strasně nepřesný fotbal a nutno i realisticky dodat, že hráčům chybí potřebná kvalita.

77
    Leuven chvíli zavřel soupeře na jeho polovině a zkoušel to centry. Ty obrana vyhlavičkovala.

78
    Střela hostí přímo do náručí brankáře Van Houta.

79
    Pomalu se blížíme do poslední desetiminutovky. Hra trochu více v režii hostí, kteří přeci jen začínají vyvíjet tlak na vyrovnání.

81
    Hosté se dožadovali faulu. Rozhodčí mlčí. A jsme svědky protiptoku Genku. Domácí už začínají bránit a hrají na protiútoky.

83
    Velká šance domácích! Gorious (GNK) prošel až do vápna, zbavil se obránce a pak poslal svoji ránu nad břevno! Chyběly centimetry!

84
    A vy rychlém sledu další šance pro domácí. Útok zastavil na poslední chvíli stope hostí. Genk nyní hodně přidal a chce přidat druhou branku. Nechce nechat nic náhodě.

81
    Střídání hostí. Ovidy Obvious Karuru odchází. Přichází Derick Ogbu.

87
    Blíží se nám závěr zápasu. Genk si hlídá svoje vedení, hraje aktivně a hostům nic nedovoluje.

88
    Leuven musí rozehrávat až od vlastního brankáře.

88
    Leuven je u míče. Ještě se snaží o závěrečný tlak.

90
    A bude zahrávat standardní situaci.

90
    Centr nenašel nikoho. Leuven se opět dostal k míči a táhne svoji akci.

90+1
    Už hrajeme nastavený čas.

90+2
    Leuvenu se nedaří dostat se vápna. Má pár posledních šancí.

90+3
    Leuven bude zahrávat pokutový kop!

90+3
    Tak to je obrovská šance na vyrovnání!

90+4
    Leuven právě vstřelilo branku!

No tak to je pro domácí opravdu rána do vazu. Tuhle branku si nezasloužili, ale penalta to asi podle všeho být opravdu měla, težko říci. K ní se postavil IBOU a bezpečně ji proměnil.

90+3
    Za protesty a faul navíc při této situaci odměněni žlutým napomenutím zároveň Plet a Koulibaly. Oba GNK.

Utkání tedy končí zcela nezaslouženou remízou. Domácí byli celý zápas jasně lepší. Hosté nepředvedli zhola nic, ale jen díky pokutovému kopu se dnes dočkali bodu. Zda byl po právu, to je pro posouzení jiným. Každopádně závěr zápasu byl dost hektický a pro domácí velmi smolný. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (22:27:05)