Mönchengladbach – Wolfsburg 2:0 (kon.) | Stuttgart – Augsburg 2:1 (kon.) | W. Brémy – Leverkusen 1:4 (kon.)
Freiburg – Bayern 0:2 (kon.) | Norimberk – Hoffenheim 4:2 (kon.)
1. FC Norimberk
4:2 (2:1)
TSG 1899 Hoffenheim
Středa 28.11.2012, 20:45 • Stadion Nürnberg, Nürnberg • Německá Bundesliga

Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Příště napočtenou. (22:40:22)

Stejným výsledkem jako první poločas končí i ten druhý. Domácí se dvacet minut před koncem dostali do dvoubrankového vedení, ovšem hostům po úspěšné penaltě svitla naděje na bodový zisk. Všem nadějím však byl konec po druhé nádherné brance Kiyotakeho, který se tak stal hrdinou dnešního večera.

90+2
    Zakroucený míč zaletěl přímo do náruče domácího brankáře.

90+1
    Pekhart ještě mohl možná přidat jeden gól, ale to se už nedozvíme. Jeho akci zastavil ofsajd.

90
    Dvě minuty se budou ještě nastavovat.

90
    Ještě se bude žlutit a znovu na straně hostů. Tentokrát je potrestaným Beck.

87
    Dnešní hrdina Kiyotake dohrál, na posledních pár minut ještě přenechává místo na trávníku Makovi.

86
    Nürnberg právě vstřelil branku!
    Tak tohle byl určitě nejkrásnější gól tohoto zápasu. HIROSHI KIYOTAKE si míč narazil se svým spoluhráčem, dostal se před pokutové území, asi tak 15 - 20 metrů od branky, a krásným obloučkem přehodil hostujícího brankáře. Míč se odrazil od levé tyče do branky.

85
    Pekhart přihrál radši svému gólmanovi, aby trochu zklidnil hru. Schäfer okamžitě odkopl co nejdál od své branky.

83
    Centrovaný míč se v šestnáctce dostal k Compperovi, ale ten byl tísněn a poslal jej vysoko nad branku.

83
    Další dobrá možnost se naskýtá hostům. Penalta to sice není, ale je tady přímý kop těsně před pokutovým územím.

81
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    SEJAD SALIHOVIČ pokutový kop bezpečně proměňuje střelou k tyči a dává svému týmu ještě naději na bodový zisk. Stále ještě čas je.

81
    Byla nařízena penalta. Nilsson zahrál v pokutovém území rukou.

80
    Hosté mají míč na kopačkách, ovšem na své polovině, a přemýšlí, kudy vést útok. Moc času už nezbývá.

79
    Podobná situace se děje i na druhé straně, také zakroucený míč našel nesprávný cíl.

78
    Gebhart zakroutil po standardní situaci centrovaný míč hezky do pokutového území, ovšem tam našel jen hlavičku jednoho z protihráčů.

76
    Joselu znovu v akci, tentokrát se dostal až ke střele, ovšem té scházela přesnost a míč zaplachtil do zámezí. Schäfer s odkopem nijak nespěchá.

Petr Frömel

Branky: 7. Kiyotake, 43. Nilsson, 70. Polter, 86. Kiyotake - 33. Schipplock, 81. Salihovič (pen.)

Karty:   24. Klose (NUR) - 14. Firmino (HOF), 18. Delpierre (HOF), 65. Rudy (HOF), 90. Beck (HOF)

1. FC Norimberk: Schäfer - Chandler, Nilsson, Klose, Pinola - Simons - Kiyotake, Balitsch, Frantz, Gebhart - Polter.
    TSG 1899 Hoffenheim: Casteels - Beck, Delpierre, Compper, Johnson - Rudy, Williams - Firmino, Rudy - Volland, Salihovič, Firmino - Schipplock.

Rozhodčí: Jochen Drees.

Diváci: 30 000.