Žilina – Trenčín 4:3 (po pr.) | Banská Bystrica – Piešťany 1:0 (kon.) | Nitra – Poprad 2:1 (po s.n.)
Martin – Zvolen 4:5 (po pr.) | Skalica – Košice 4:3 (po pr.)
po s.n.
HK Nitra
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HK Poprad
sk Pátek 30.11.2012, 17:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Nitra privíta na domácom ľade Poprad. Tabuľkové predpoklady hovoria jasnou rečou, je to zápas druhého celku spod Zobora proti priebežne siedmemu.

Vzájomné zápasy sú tiež naklonené v prospech domácich, veď doma Nitra vyhrala 5:1 a na ľade v Poprade to bol výsledok 1:2.
    Domáci hokejisti sú teraz pri chuti, veď v poslednom kole zdolali Zvolen, o čo sa postaral domáci kanonier Roman Tománek. Poprad zatiaľ vo svojom poslednom vystúpení prehral až v predĺžení proti Banskej Bystrici.

Otázky pred zápasom sú jasné, prekvapí Poprad a uchmatne si cenné body z Nitry, kde sa v tejto sezóne vyhráva len ťažko, alebo domáci celok opäť gólovo potiahne vynikajúco hrajúci Roman Tománek?
    To všetko sa dozvieme v piatok, 30.novembra v Nitra Aréne o 17.hod.

Vitajte pri dnešnom online textovom prenose z Nitry. Stretnutie sa nám začne zhruba o desať minút.

Pozrime sa na dnešné súpisky:

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Laco, Valent, Nádašdi, König, Vosátko, Ordzovenský, Trefný, Rais, Bača, Árvay - Kováčik, Chrenko, Segľa, Mašlonka, Stümpel, Tománek, Jokila, Hamrák, Podstavek, Kmeč, Piatak, Pupák

HK Poprad: Sedlačko, Sidor, Šterbák, Suchý, Kovačevič, Jáchym, Špelda, Kurali, Kramár, Fabian - Vandas, Balán, Hvila, Tomas, Klouda, Buc, Paločko, Koskinen, Jabrocký, Gríger, Takáč, Homa

Rozhodca: Gašparík, Valach, Tvrdoň .

Rozhodcovia dnešného stretnutia sú už na ľadovej ploche

Už aj hráči Popradu prichádzajú na plochu

Štadión Nitra Arény sa nám postupne zapĺňa. Dnes je to veľká športová konkurencia v Nitre, keďže o 17:30 sa hrá aj futbalový zápas medzi Nitrou a Žilinou, ktorú môžete tiež sledovať na textovom online prenose

01:25
    A hostia sa dostali do prvej strely v zápase, Buc strieľal, ale Laco chytá.

02:00
    Obe mužstvá sa zatiaľ ako keby len rozohrávali.. čakáme na prvé vážne akcie

02:30
    Koskinen dostal puk do pásma Nitry, ale hostia sa k strele nedostali

02:55
    Nitra hneď v protiútoku, a Kmeč bol narazený na mantinel. Nitra bude hrať svoju prvú presilovú hru.

03:11
    Poprad, Fabian Štefan, napadnutie

03:40
    Nitra hneď po vhadzovaní točila kolotoč pred popradkým brankárom. König hľadal strelou pred brankárom Kováčika, ale ten bol zrazený a rozhodca prerušil hru

04:40
    Nitra sa po vhadzovaní usadilo v pásme a opäť König ohrozil bránku hostí, ale Poprad napokon puk vyhodil

05:00
    Poprak hrá teraz oslabení dobre a Nitra sa nevie dostať do pásma

05:10
    Hvila sa dokonca v oslabení dostal do strely a Laco nevedel, kde má puk, ale napokon bol v bezpečí.

05:20
    Hostia v plnom počte.

05:30
    Hostia pokračujú v aktivite pred nitrianskym golmanom. Stanislav Balán páli, ale Laco chytá

05:50
    Po vhadzovaní sa Piatak uvoľnil a dostal sa až pred Sedlačka. Pupák napokon nepresne zakončoval

06:30
    Poprad začína od svojho brankára

06:55
    Vhadzovať sa bude po pravici Sedlačka

07:00
    po vyhratom buly pálil hneď od modrej Vosátko a puk prešiel až pred popradského brankára, ale ten pohotovo chytá

07:30
    Hostia nasťahovaný v pásme Nitry, ale do mimoriadnej šance sa nedostali

07:39
    Nitra dala gól!

Mašlonka zachytil puk v svojom obrannom pásme a dostal sa až pred brankára Sedlačka, dokonca aj vystrelil. Odrazený puk sa dostal na hokejku ROMANA TOMÁNEKA a ten nemal problém už streliť úvodný gól stretnutia. Asistencie: Marek Mašlonka, Lubomír Vosátko

08:40
    Domáci pokračovali vo zvýšenej aktivite. Nepresne strieľal Rais.

09:20
    Nitre strelený gól pomohol a čoraz viac sa dostáva pred brankára Popradu

09:46
    Opäť Nitra v pásme Popradu, ale tam si domáci hráči nerozumeli a hostia skúšajú útočnú akciu

10:00
    Poprad stroskotal hneď na modrej čiare, ale ani domáci z protiútoku nič nevymysleli.

10:28
    Z nenápadnej nitrianskej akcie napokon Mašlonka pálil, ale gól nedal.

10:38
    Teraz mali hostia obrovskú šancu na vyrovnanie. K odrazenej strele sa dostal Koskinen a mal už pred sebou prázdnu bránku. Laco ale hokejkou pohotovo vyrazil jeho šancu. Naozaj parádny zákrok domáceho brankára.

11:30
    Na opačnej strane Jozef Stümpel skúšal vystreliť, ale jeho pokus letel nad bránku Popradu

11:50
    Domáci sú opäť v pásme Popradu

12:15
    Ordzovenský obišiel bránku hostí, prihrával Podstavkovi, ale ten trafil iba brániaceho popradského hráča.

14:30
    Nitra skúsila v hre piatich na piatich útočnú akciu, ale Sedlačko radšej prerušil hru.

14:55
    Poprad hneď po vhadzovaní sa dostal až pred Laca, ale domáci brankár opäť neprekonaný.

15:20
    Mašlonka sa teraz dostal pekne do úniku, ale strieľal priamo do brankára Popradu

15:29
    Mašlonka opäť v šanci, ale bol faulovaný

15:29
    Poprad, Juraj Sedlačko, podrazenie,dve minúty

15:50
    König nahadzoval puk od modrej a domáci útočníci aj dorážali pred brankárom Popradu, ale skóre sa nemení

16:40
    Udreli aj hostia, Tomas skúsil pozornosť Laca, ale ten opäť pozorný

16:54
    Mašlonka sa ocitol sám pred brankárom Sedlačkom, ale neprekonal ho. Opäť bol tento hráč vo veľmi dobre šanci.

17:15
    Nitra stále točí kolotoč pred popradským brankárom

17:30
    Hostia sa už uvolnili

17:38

18:00
    Nitra stále pokračuje v aktivite, ale tentokrát sa k strele ani nedostala.

19:50
    Kováčik ešte v samom závere tretiny si pekne nakorčuloval spoza bránky, ale nebol tam nikto komu by nahrával.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Po prvej tretine vyhráva Nitra 1:0. Úvodné minúty boli z oboch strán opatrné. Nitra v 8.minúte strelila gól, keď Tománek sa dostal k odrazenému puku a pohodlne zakončil. Nitre gól pomohol a od tohoto momentu pokračovala vo zvýšenej aktivite.

Ďalšia tretina začne približne o 12 minút.

Druhá tretina začne približne o minútku a pol.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:20
    Poprad sa hneď dostal do pásma, ale k strele sa hostia nedostali

20:46
    Chrenko na opačnej strane nahrával Segľovi, ale ten už bol bránený a tak mu puk nesadol dobre na hokejku

21:00
    Vhadzovanie po pravici Laca

21:04
    Jáchym dostal puk po vyhratom vhadzovaní Poradu a od modrej tvrdo vystrelil. Laco chytá

21:30
    Domáci začínajú od svojho brankára.

21:40
    Ordzovenský zaváhal pri rozohrávke a bolo z toho napokon zakázané uvoľnenie.

21:51
    Poprad teda ostane stále v pásme Nitry, ale už to hosťujúci hráči nespravili dobre a o puk prišli

22:20
    Nitra na opačnej strane hneď v útoku, dostala sa do pásma, ale domáci to prekombinovali až napokon ani nevystrelili

23:00
    Poprad hneď z protiútoku v pásme Nitry. Ale nič tam nevymyslel.

23:14
    Nitra z protiútoku sa dostala až k strele. Kmeč bol tým posledným pri puku, ale skóre sa nemení

25:06
    Špelda okamžite po buly pálil. Laco musel opäť zasahovať.

25:36
    Domáci začínajú útok od svojho brankára

25:42
    Mašlonka sa dostal od svojho pásma až pred Sedlačka, kde skúšal aj strieľať. Jeho pokus vyrážal popradský brankár až na ochrannú sieť.

26:20
    Opäť Nitra začína od svojho brankára.

26:40
    Jokila to skúšal pred popradským brankárom, ale k strele sa napokon nedostal.

26:51
    Hostia sa teraz nešťastne zrazili. Na ľade ostal Balán.... ale už sa zdvíha a bude vporiadku

27:08
    Buc skúsil prekvapiť Laca, ale ten s jeho strelou nemal problém,.

27:50
    Buc pokračuje v aktivite pred Lacom. Teraz to Popradčania spravili dobre, ale Laco je zatiaľ bezchybný.

28:10
    Súboj pri mantinely za Lacovou bránkou.

28:30
    Nitra sa nevie teraz dostať do pásma Popradku. Hostia začínajú hrať lepšie.

28:55
    Paločko dostal nahrávku spoza bránky, ale len preloboval Laca. ten sa veru čudoval, kde je puk

29:30
    Na opačnej strane Nádašdi krížnou prihrávkou našiel Jokilu, ale vo vynikajúcej šanci nechal nitriansky hráč vyniknúť hosťujúceho brankára, ktorý predviedol krásny zákrok.

30:00
    Pupák si pekne nakorčuľoval cez stredné pásmo a dostal sa aj do strely. Sedlačko vyrážal na ochrannú sieť.

30:30
    Nitra získala pásmo Popradu, ale tam si domáci nerozumeli a tak sú pri puku hostia.

31:00
    Puk sa teraz strieda z jednej strany na druhú, ale bez ohrozovania brankárov.

31:30
    Tománek sa teraz mohol dostať do brejku, ale na útočnej modrej mu ušiel puk a tak sa k nemu ani nedostal.

32:00
    Kurali sa dostal do peknej šance, popradský útočník teraz bol v peknej šanci, ale Laca neprekonal.

32:20
    Nitra začína od svojho brankára.

32:30
    Domáci sa dostali až pred Sedlačka, ale ten radšej prerušil hru.

32:30
    Po vyhratom buly Podstavek sa dostal pred Sedlačka, ale bol tiesnený popradskými obrancami, takže nezakončil

35:10
    Hostia sa dostali do pásma Nitry, ale nič tam nevymysleli a tak je na rade Nitra.

35:30
    Chrenko sa dostal hádam cez troch Popradčanov, a ešte aj zakončoval. Ale už sa do výraznej strely nedostal.

35:52
    Hostia opäť v útoku. Takáč to skúšal, ale Laco opäť pozorný.

37:39
    Poprad hneď v pásme a už to točí pred Lacom.

38:00
    Zatiaľ hostia bez strely

38:10
    Suchý skúšal od modrej páliť. Opäť bol puk mimo Lacovej kontroly, ale Nitra to napokon zvládla a puk dostali cez všetky čiary von

39:00
    Poprad naspäť v pásme.

39:29
    Domáci v plnom počte. Jarmo Jokila sa dostal krásne k puku a išiel sám na brankára. V poslednej chvíli obranca Popradu položil hokejku a vyrazil mu puk

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine sme gól nevideli. Hostia sa postupne dostávali viac pred Laca, ale nitriansky golman dnes chytá naozaj vynikajúco. Či si udrží čisté konto sa dozvieme v poslednej časti, ktorá nám začne zhruba o 13 minút.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:20
    Kováčik sa pekne dostal k šanci a hneď aj pálil, ale Sedlačka pozorný

41:00
    Mašlonka si krásne nakorčuľoval popri mantinely a dostal sa až do zakončenia. Ale obrana Popradu mu už nenechala toľko priestoru a tak sa skóre nemení

41:30
    Na opačnej strane Klouda dostal puk spoza bránky a nezaváhal a pálil. Laco vyráža.

42:00
    Poprad udržal pásmo a opäť ohrozil Laca. Ten radšej hru prerušuje.

42:30
    Nitra začína útočnú akciu od svojho brankára.

43:15
    Poprad sa dostal do pásma Nitry, ale tam to hostia nespravili dobre a puk prišli

43:30
    Suchý skúsil vystreliť, ale bol tam nitriansky teč na ochrannú sieť. Vhadzovanie po ľavici Laca.

43:40
    Hvila hneď po buly strieľa, Laco radšej opäť podržal

43:50
    Hvila to zopakoval aj o desať sekúnd. A Laco spravil to isté..prerušil hru

44:10
    Stümpel založil akciu, namiesto prihrávky volil strelu spoza hráča, Sedlačko bol pozorný.

44:40
    Vhadzovanie po ľavici Laca.

45:00
    Nitra získala puk a už sa hneď snažila dostať do pásma hostí, kde sa síce aj dostala, ale už sú pri puku hostia.

45:30
    Kmeč zakladá útok, ale nitrianski hráči si nerozumeli a je z toho zakázané uvoľnenie.

45:40
    Vhadzovanie vyhral Poprad a tak drží pásmo

46:00
    Vhadzovanie v strednom pásme.

46:10

46:40
    Pupák sa pekne dostal do prostredia medzikružia a odtiaľ vystrelil..Priamo však do Sedlačka.

47:20
    Poprad tak hneď z protiútoku sa dostal to pásma Nitry, ale nič tam nevymyslel a puk je v strednom pásme.

48:00
    Tomas dostal puk do pásma Nitry, Klouda zakončoval, ale Laco bezproblémov kryje.

48:30
    Mašlonka opäť v aktivite a dostal puk do pásma, ale nemal tam nikoho a tak oň prišiel.

49:00
    Poprad sa nedostal cez stredné pásmo a tak opäť Nitra pri puku

49:40
    Špelda peknou kľučkou sa dostal do pásma a Trefný napokon fauluje.