Fehérvár – Znojmo 6:2 (kon.)
Fehérvár AV19
6:2 (1:2, 3:0, 2:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 30.11.2012, 19:15 • Ifjabb Ocskay Gábor Ice Hall • bet-at-home ICE Hockey League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Pěkný páteční podvečer, Orli ze Znojma dnes v rámci 26. kola Erste Bank Eishockey ligy poprvé v sezóně směřují do Maďarska, kde se utkají s místním elitním týmem SAPA Fehérvár AV19.

Celek plný maďarských reprezentantů, doplněný o zahraniční posily, vede český kouč Jan Neliba, který před dvěma sezónami působil také na lavičce Orlů. Fehérvár má v extrémně vyrovnané tabulce 30 bodů, je na sedmé pozici, o jedno místo za Znojmem, avšak jen kvůli horšímu skóre.

K hlavním hvězdám Maďarů patří István Sofron, loňský nejlepší střelec celé ligy, který v létě na zkoušku působil také ve Lvu Praha, a Balázs Ladanyi, stálice maďarské reprezentace. Tradiční silnou zbraní Fehérváru jsou přesilovky, v nichž patří mezi nejlepší celky ligy.

Orli míří po třech domácích utkáních na venkovní hřiště a budou doufat, že se jim start do utkání povede lépe než v neděli proti Klagenfurtu, kdy po dvaceti minutách odcházeli do kabin za stavu 0:3. Nejproduktivnějším hráčem je Richard Jarůšek, na druhé místo už se dostala kanadská posila z NHL Bryan Bickell, v posledních duelech se daří i obránci Lubomíru Štachovi.

„V minulém zápase jsme udělali spoustu chyb, které už nesmíme opakovat,“ naráží asistent trenéra Fehérváru Lajos Enekes na poslední vzájemné střetnutí, které ve Znojmě vyhráli domácí 3:1. „Tentokráte musíme hrát opatrně a nesmíme v ofenzivě příliš riskovat."

Hlavní kouč Orlů Martin Stloukal stráví utkání jen na tribuně, kde si odpyká jednozápasový disciplinární trest. „Očekávám zápas hodně svázaný taktikou. Hrajeme ofenzivní hokej, Maďaři zase mají dobrou defenzivu. Myslím, že nakonec budou rozhodovat přesilové hry a oslabení," věří Stloukal.

SAPA Fehérvár AV19: Munro (Balisz) - Orban, Sille, Pratt, Ďurčo, Hetenyi, Horváth, Pozsgai, Tokaji - Magosi, Bailey, Benk - Metcalfe, Johansson, Banham - Ladanyi, Vas, Sofron - Kovacs, Sikorcin, Mihaly.

Rozhodčí: Fussi, Smetana - Johnston, Nemeth.

Znojmo na poslední chvíli přišlo o kapitána, kterého v útočné formaci s Janem Šedou a Janem Lattnerem nahradí junior Jan Müller.

Jiří Beroun tak doplnil znojemskou marodku, kterou nyní tvoří Marek Uram a Kyle Wharton.

00:01

03:00
    První vyloučení, a to na straně Znojma. Ven jde Rožník (ZNO) - dvě minuty za sekání.

04:05
    Fehérvár právě vstřelil branku!
    To je nemilé. Domácí potvrzují svoji pověst přesilovkových ďáblů a proměňují. ISTVÁN SOFRON posílá Fehérvár do vedení. Asistence: András Horváth, Balázs Ladanyi.

7:00
    Domácí na ledě jasně úřadují. Orly nepouští do žádných šancí.

11:00
    Znojmo se pomalu zmátožilo a dlouhými přesnými přihrávkami hrozí Maďarům. Ti se ale prozatím drží.

16:13
    Fehérvár nabízí Znojmu přesilovku. Vyloučen Mihaly (FEH) - dvě minuty za hákování.

17:02
    Orli právě vstřelili branku!
    Neuvěřitelné! Znojmo také proměňuje přesilovku, když vyrovnávací gól vsítil BRYAN BICKELL. Znojmo nepatří mezi tradiční proměňovatele přesilovek. Asistence: Peter Pucher.

18:33
    Jen minutu a půl trvalo Znojmu než vsítilo podruhé! JURAJ ROŽNÍK, během jehož vyloučení Orli poprvé inkasovali, strhává vedení hostů na svou stranu! Připisuje si tak již šestou trefu v sezoně! Asistence: Antonín Bořuta.

20:00

Střely na branku po první třetině: 10-11.

20:01

21:13
    Vyloučen Strömberg (ZNO) - dvě minuty za sekání. Maďaři mají příležitost srovnat.

22:25
    A je vyrovnáno. Domácí jsou na přesilovky v lize opravdovými mistry. JURAJ ĎURČO opět vrací Čerty do hry. Asistence: Tyler Metcalfe.

23:34
    Čerti dokonce strhávají vedení na svoji stranu! To je neuvěřitelné. Znojmo ke konci druhé třetiny jasně dominovalo, nyní to ale vypadá, že se vzdalo! Vedení Čertů zajišťuje ISTVÁN SOFRON. Asistence: Marton Vas a Balazs Ladanyi.

29:16
    Vyloučen Jan Lattner (ZNO) - dvě minuty za nedovolené bránění.

31:16
    Znojmo se poprvé ubránilo přesilovce domácích.

36:13
    Pro Znojmo je to zlé. Při vstupu do druhého dějství ještě vedlo, nyní však prohrává o dva góly zásluhou LADISLAVA SIKORCINA. Asistence: Csaba Kovács, Árpád Mihály.

40:00

Znojmo ve druhé části gólově naprosto propadlo, podaří se mu vyrovnat a na horkém fehérvárském ledě vyhrát?

Střely na branku po druhé třetině vypadají zcela jednoznačně. 12-6.

40:01

41:21
    Domácí ještě zvyšují a staví tak před Znojmo velice nelehký úkol. O gól se postaral ERIC JOHANSSON. Asistence: Frank Bahnham a Tyler Metcalfe.

46:39
    Vyloučen Kovács (FEH) - dvě minuty za napadení. Šance pro Znojmo snížit.

48:39
    Tato přesilovka hostům nevyšla.

49:47
    Znojmo naopak nabízí domácím přesilovku, vyloučen Rožník (ZNO) -dvě minuty za podražení.

49:47
    Shodně je vyloučen také Árpád Mihály (FEH), který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

50:25
    Znojmo přeci jen bude hrát přesilovku, vyloučen Johansson (FEH) - dvě minuty za držení.

52:25
    Oba týmy v plném počtu.

56:00
    Ani jeden z týmů se do žádných vyložených šancí nehrne.

58:00
    Zbývají poslední dvě minuty zápasu.

59:45
    Čerti ještě nadělují poslední gól do kabin. TYLER METCALFE po dvou dnešních asistencích i skóroval. Asistence: Eric Johansson.

60:00

Díky skvělé druhé třetině se podařilo domácím vyhrát. Znojmo má co k přemýšlení, v neděli doma Salzburg, který má v sestavě nově několik hráčů z NHL. Děkuji za pozornost, brzy napočtenou. (21:31:45)

Vojta Pojer

Branky a nahrávky: 5. Sofron (Horváth, Ladanyi), 23. Ďurčo (Metcalfe), 24. Sofron (Vas , Ladanyi), 37. Sikorcin (Kovács, Mihály), 42. Johansson (Banham, Metcalfe), 60. Metcalfe (Johansson) - 18. Bickell (Pucher), 19. Rožník (Bořuta)

HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (Landsman) - Pláněk, Sova, Henry, Kulmala, Stehlík, Štach, Bořuta - Jarůšek, Fiala, Strömberg - Bickell, Pucher, Havlík - Müller, Šeda, Lattner - Beránek, Bartoš, Rožník.

Rozhodčí: Fussi, Smetana - Johnston, Nemeth