Kometa Brno – Olomouc 6:5 (po pr.) | Chomutov – HC Plzeň 2:1 (kon.) | Liberec – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.)
HC Kladno – Slavia 6:1 (kon.) | Vsetín – Přerov 7:4 (kon.) | Hr. Králové – Písek 7:2 (kon.)
Zlín – Třinec 1:2 (kon.) | Vítkovice – Havířov 3:1 (kon.) | Letňany – Sparta 3:2 (kon.)
HC Litvínov – K. Vary 5:3 (kon.) | Jihlava – Motor ČB 4:5 (po s.n.) | Pardubice – Mladá Boleslav 5:0 (kon.)
HC Kladno
6:1 (4:1, 2:0, 0:0)
HC Slavia Praha
Pátek 30.11.2012, 16:00Extraliga staršího dorostu

Třetí třetina se dohrával už pouze z povinnosti a šancí na obou stranách bylo jako šafránu. Hosté přes 2 minutovou přesilovku 5 na 3 nezdramatizovali stav a odjíždějí z kladenského ledu z prázdnou. (18:01:34)

56:00
    Na obou týmech je vidět, že zápas se už jenom dohrává a vyhlížejí konec.

53:40
    Vladař v permanenci střel, ale odolává.

52:03
    Slávisté jeli 2 Na 1. Ani tentokrát z toho gól nepadl.

51:09
    Icing Kladna.

50:43
    Saňa se dostal sám až před Vladaře. Na kladenského brankáře si však nepřišel.

49:26
    Po zásahu Vladaře končí puk v ochranné síti.

45:41
    A domácí jdou do 3. K Hulcrovi se přidává Doudera za zdržování hry - vyhození kotouče

45:37
    Za podažení jde pykat Hulcr.

43:48

43:00
    Rytíři vyhazují.

41:48
    2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku dostává domácí Vendis.

41:48
    Na ledě zůstává ležet jeden ze slávistických hráčů po střetu s protihráčem. Naštěstí je ale v pořádku a po svých odjel na střídačku.

40:36
    Zakzáané uvolnění Slavie.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:30.

Kdo by nepřišel na první polovinu druhé třetiny, vůbec o nic by nepřišel. Oba týmy totiž trápila nepřesná rozehrávak a místy to vypadalo jako kdyby se kotouče chtěli zbavit, než s ním něco vymyslet. Branka přeci jen nakonec padal a to hned dvakrát. Nejprve se o to postaralo úderné trio domácích v zápase v čele s Literou, o minutut později na něj navázal i Kuzďas.

40:00

39:09

39:01
    poslední minuta druhé třetiny.

38:11

36:35
    Kladenští jsou vykázany z pásma za sevření kotouče.

36:11
    Za sekání putuje na trestnou lavici hostující Marc Zajíc

35:59
    Nyní se do šance dostali i Slávisté. žemlička však za Vladařova záda neprocpal.

34:29
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Nyní ujel hostující obraně JAKUB KUZĎAS a sgtřelou pod víko nedal brankáři hostů šanci. Assitence: Lukáš Hulcr

33:33
    Nakonec přeci jen padl. A opět u toho bylo trio Křeplka, Kružík a do prázdné brány zakončující PETR LITERA. Asistence: Daniel Kružík, Petr Křepelka.

33:17
    Slávistický icing.

32:43
    Domácí útočí, ale puk jim ujel a Sochůrek ho raději schoval

31:30
    Hra obou týmu postrádá smysl a oba se snaží spíše kotouče zbavit, než něco vymyslet.

29:48
    Icing hostů.

29:00
    Hosté delší dobu v pásmu, ale pouze nahazují kotouče po mantinelech. teď je navíc rozhodčí vykazuje z pásma za přihrávku rukou.

27:25
    Teď raději slavistický brankář přikryl kotouč.

26:20
    Po dlouhé době se Rytíři dostali do pásma a Sochůřk musel tasit obtížný zákrok.

25:00
    Obě mužstva nyní předvádí nepřesné rozehrávky a na tempu hry je to okamžitě znát.

22:53
    Domácí v plém počtu.

22:26
    Nyní jejich útočnou snahu zastavuje Vladař.

22:01
    Sláviste ale jen s těží dostanou do pásma.

20:53
    Slavisté dlouho odolávali až se jím podařilo vyhodit na icing. Ve stejnou dobu je vyloučen Křepelka za hákování

20:01

2. třetina začně v 16:45

Ráz zápasu poznamenala rychlá úvodní branka Rytířů ve 2. minutě. Kladno poté jasně dominovalo a vytvořilo si pohodlný náskok 4:0. Za hosty se podařilo snížit minutu před koncem Patzeltovi a vybojoval pro svůj tým malinkou jiskřičku naděje.

20:00

18:54
    Slavia právě vstřelila branku!
    Prosazují se i hosté. O vstřelený gól se po vyhraném buly postaral MARTIN PATZELT. Asistence: Matteo Perzolla

18:51
    Provozní teplotu Vladaře vyzkoušel Hyršl.

18:09
    Další krásný gól Kladna. PETR LITERA se dostal přes obránce a backhandovým blafákem si vychutnal i Sochůrka. Asitence: Daniel Kružík, Petr Křepelka

17:38
    Střela Hajného byla tečována do ochranné sítě. Hra bude pokračovat vhazováním v pásmu Slavie.

16:51
    Šanda dostal přihrávku do volného prostoru. Jeho střelu ale Sochůrek viděl a bez potíží zlikvidoval.

16:22
    Slávisté jsou kompletní.

15:40
    Domácí jsou v dobré náladě a snaží se vykombinovat jako hvězdy z NHL do prázdné branky. Čtvrtý gól zatím nepřišel.

14:22
    Za držení je vyloučen hostující Havelka.

13:10
    Krásná akce domácích do prázdné branky. DANIEL KRUŽÍK dostal na brankoviště přihrávku od Lietry a jenom nastrčil hůl tak, aby se od ní puk doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Petr Litera, Petr Křepelka.

12:35
    Po delší pauze se do hry zapojil i Vladař.

12:05
    Kladno se po oslabení opět ujímá puku a úřaduje s ním za soupeřovou brankou.

10:49

10:19
    90 sekund z trestu pryč a hosté se v útočném pásmu nestačili ani ohřát.

09:30
    Kladno se brání skvěle. Vyhazuje přes všechny čáry.

08:49
    Následně jde ven za podražení Kružík.

08:39
    K5eplka dostal puk krásně do jízy. Z ideální pozice však namířil nad branku slávistického gólmana.

08:03
    Hra se stěhuje před Sochůrka díky icingu.

07:25
    Zahrozila i Slavia. Patzelt ale skákavou přihrávku před bránou Kladna nezpracoval.

06:32
    Sochůrek se opravdu nenudí. Nyní musel hasit požár před svojí brankou tygřím skokem na puk.

05:33
    Domácí navyšují svůj náskok. Akci 3 na 2 zakončil střelou z mezikruží DANIEL KRUŽÍK. Asistence: Petr Křepelka, Petr Litera

04:40
    Špatná roezhrávka domácích znamená icin i na jejich straně.

04:17
    Nyní se jim podařilo vyhodit pouze za cenu zakázaného uvolnění.

03:33
    Slavisté se ale jinak nemohou dostat do pásma. Převážně se bojuje o puk za jejich brankou.

02:32
    Nyní musel zasahovat i Vladař, který raději schoval puk, aby uklidnil hru.

01:42
    A ten také kapituluje. Po vyhraném vahzování ho nenápadnou střelou prostřelil MARTIN SEIDL. Asistence: Jakub Hajný

01:30
    Oba týmy se spíše rozbruslují. Hraje se převážně v rozích a středním pásmu,. Teprve nyní se puku dotkl jeden z gólmanů, konrétně Sochůrek.

00:01

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 2-1-0-0

2. Kolo Slavia - Kladno 4:5 SN
    9. Kolo Kladno - Slavia 4:2
    16. Kolo - Slavia - Kladno 3:5

Poslední vzájemný zápas

Stejně jako v minulých zápasech letošního ročníku, tak i v tom posledním hraném v Edenu, zvítězili Rytíři poměrem 5:3. Nejprve sice prohrávali, ale díky svým zkušenostem výsledek otočili a do konce zápasu si ho pouze hlídali.

Poslední zápas

Slavia přivítal na svém ledě minulou sobotu Karlovy Vary. Tým z lázeeňského města ale neporazila a naopak doma utrpěla vysokjou porážku 1:5.

To Kladno se drží na vítězené vlně, která trvá již 5 záúpasů. Na Středočechy si nepřišly postupně Letňany, Karlovy Vary, Plzeň, Chomutov ani v dohrávaném utkání Sparta, která podlehla v přestřelce až po nájezdech 5:6.

Postavení v tabulce

Sešívaní jsou na tom po posledních Letňanech v západní divizi nejhůře. Doposud si připsali pouze 29 bodů a na příčky zajišťující play off jim schází 7 bodů. Slavia má ale z celé divize nejméně odehraných zápasů

R\tíři si od začátku soutěže drží příčku za suverénní Plzní. nyní mají na svém kontě 39 bodový zisk zaručujícíc 2. místo.

Extraliga staršího dorsortu má dnes na programu již 23. kolo. to už má i jeden odehrabý duel a to Chomutov vs. Plzeň. Piráti na svém ledě porazili lídra 2:1. Zaváhaní Plzně mohou využít kladenští Rytíři přivitají dnes na svém ledě pražskou Slavii. Pokud dnes domácí celek uspěje, přesáhne své bodové konto přes 40 bodů a dotáhne se na Západočechy na rozdíl 9 bodů a ještě má zápas k dobru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 2. Seidl (Hajný), 6. Kružík (Křepelka, Litera), 14. Kružík (Litera, Křepelka), 19. Litera (Kružík, Křepelka), 34. Litera (Kružík, Křepelka), 35. Kuzďas (Hulcr) - 19. Patzelt (Perzolla)

HC Kladno: Vladař (Schröder) - Hajný, Zajíc J., Sklenička, Hulcr, Šanda. Špaček - Seidl, Vendis, Křepelka, Kružík, Litera, Macháček, Kuzďas, Kaprál, Hoffmann
    HC Slavia Praha: Sochůrek (Stašek) - Červený, Hyršl, Kottek, Saňa, Josefus, Havelka, Adam, Patzelt, Kellerstein, Krejčí, Drahorád, Žemlička, Tejral, Bureš, Zajíc M., Fortelka, Suda, Perzolla

Rozhodčí: Schmejkal - Ledinský, Slavík