EC-KAC – Znojmo 3:1 (kon.)
KAC Klagenfurt
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 30.12.2012, 17:30 • Stadthalle Klagenfurt • bet-at-home ICE Hockey League

Další zápas sehrají Orli na Nový rok, kdy od 17:30 ve Znojmě přivítají Medveščak Záhřeb. Vstupné na toto utkání je díky speciální novoroční akci pouhých 20 Kč. Díky za pozornost a příjemný zbytek večera. (19:43:46)

Znojmo si znovu prožilo dobře známý příběh z této sezóny a zejména z poslední doby. Nadějné vedení ztratilo v poslední třetině, kdy dvakrát inkasovalo a třetí gól obdrželo při závěrečné power play. Zůstává tak ve velmi vyrovnané skupině kolem šestého místa, ke které už se zezadu dotáhli právě Klagenfurt a také Salzburg.

60:00

58:54
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. Do prázdné branky se trefuje JOHN LAMMERS a pojišťuje dvoubodový zisk domácího týmu. Asistence: Jamie Lundmark.

58:40
    Ondřej Kacetl míří na střídačku, Znojmo to zkouší bez brankáře.

58:10
    Tom Zanoski se dostal do samostatného úniku, trefuje ale pouze Kacetla.

58:00
    Čas se krátí, hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny. Orli se snaží střílet ze všech pozic.

54:49
    Znojemští vrhají všechny síly do útoku ve snaze o vyrovnání.

52:45
    Velmi podobně jako v předchozích zápasech otáčí znojemský soupeř ve třetí třetině zápas. V přesilové hře se po sérii střel prosazuje tvrdým projektilem od modré čáry obránce FLORIAN IBERER a domácí vedou. Bez asistence.

51:48
    Teď se bude muset pro změnu bránit Znojmo, Havlík (ZNO) vyloučen za hákování.

50:58
    Klagenfurt se ubránil, Reichel zpět na ledě.

48:58
    Johannes Reichel (KLG) vyloučen za podražení.

48:40
    Je vyrovnáno. Po ubráněném oslabení domácí udeřili zásluhou své elitní útočné formace. JOHN LAMMERS gólu docílil s velkou dávkou štěstí, jeho přihrávka před branku se s pomocí teče dostala až za brankovou čáru. Asistence: Jamie Lundmark.

47:52
    Domácí v plném počtu. Znojmo mělo v přesilovce tlak, ale prosadit se nedokázalo.

45:52
    Furey (KLG) vyloučen na 2 minuty za krosček. Přesilovka Znojma.

42:35
    Orli těžkou situaci přežili a jsou v plném počtu.

40:35
    První polovina Havlíkova trestu je u konce, zbývají dvě minuty.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině: 10:9 (celkem 22:16)

V oficiálních statistikách byl dodatečně změněn střelec první branky Orlů, místo Bryana Bickella branku dával Richard Jarůšek.

Další třetina začne přibližně v 19:04. Po 40 minutách vede český zástupce v mezinárodní lize nad Klagenfurtem na jeho ledě nejtěsnějším poměrem 1:0. O zatím jediný gól se chvíli po vypršení přesilovky zasloužil Bryan Bickell. Domácí s výsledkem musí něco udělat, příležitost budou mít hned po přestávce, kdy je čekají ještě téměř tři minuty přesilové hry.

40:00

38:45
    Adam Havlík (ZNO) vyloučen současně za krosček i vražení na hrazení, dostává tedy 2 + 2 minuty. Šance pro domácí na konci druhé části.

34:36
    Poslední minuty se nesou ve znamení snahy domácích o vyrovnání. Klagenfurt je aktivnější, ale zatím se nedokáže prosadit.

30:28
    Štach zpátky na ledě, i v této výhodě se hosté ubránili.

28:28
    Znojmo se musí rychle přeorientovat na obranu, Štach (ZNO) potrestán za držení protihráče.

28:09
    Orli právě vstřelili branku!
    Domácí sice jsou v plném počtu, ale brance RICHARDA JARŮŠKA vteřinu po vypršení přesilovky už zabránit nedokázali. Pro znojemského útočníka je to už dvacátý gól sezóny! Asistence: Burke Henry.

28:08
    Znojmo výhodu nevyužilo, domácí jsou v plném počtu.

26:08
    Dvě minuty za podražení inkasuje Kevin Doell (KLG). Přesilovka Orlů.

21:51
    Pláněk i Lundmark skáčí zpátky na led, oba celky hrají v pěti.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:16. Po první dvacetiminutovce je stav bezbrankový. Domácí v úvodu vyrovnané třetiny nevyužili jednu či dvě šance, které se jim naskytly, a postupně začalo přebírat aktivitu Znojmo.

Střely na branku po 1. třetině: 12:7

20:00

19:52
    Orli se ubránili a jsou v pěti na ledě.

19:51
    Současně vyloučeni Martin Pláněk (ZNO) za krosček a Jamie Lundmark (KLG) za sekání. Oba hráči se do sebe pustili po závaru před znojemskou brankou.

17:52
    Hráčská lavice Znojma je nyní potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovka pro domácí.

15:48
    S blížícím se závěrem třetiny jsou Orli lepším týmem na ledě a začínají si vytvářet šance.

14:09
    Početní výhoda se domácím nevydařila podle představ, finský zadák je zpět na ledě.

13:47
    Velká šance Znojma v oslabení. Lattner sebral puk na vlastní modré čáře, vydal se dopředu a mířil na Swetteho, ten ale vyšel ze souboje úspěšněji.

12:09
    Vesa Kulmala (ZNO) vyloučen za podražení. Přesilovka domácích.

10:48
    Hra se zklidnila, ani jeden z týmů si momentálně nevytváří větší šance.

08:32
    Centr třetí formace domáích Hundertpfund se dostal do slibné šance v mezikruží, ale svou střelu nasměroval vedle branky.

06:34
    Fanoušci v Klagenfurtu zatím vidí vyrovnaný hokej.

05:48
    Také Orli jsou kompletní.

04:22
    Furey je zpátky na ledě, domácím začíná zkrácená přesilovka.

03:48
    Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za držení dostává Jan Lattner (ZNO), který nedovoleně zastavil Zanoskiho únik v oslabení.

02:22
    Kirk Furey (KLG) narazil Komínka na mantinel a musí ven - 2 minuty za vysokou hůl.

00:35
    Hned v první minutě se v dobré pozici zjevil domácí Doell, svůj pokus ale namířil jen do připraveného Kacetla.

00:01

Do sestavy Klagenfurtu se vrací loňská brankářská jednička Andy Chiodo, bude však pouze na střídačce krýt záda René Swettemu.

Znojemští se musí obejít bez kapitána Jiřího Berouna, který v pátek v Lublani utrpěl otřes mozku, mají tak k dispozici neúplné čtyři útoky. V brance začne Ondřej Kacetl.

EC Klagenfurter AC: Swette (Chiodo) – Siklenka, Furey, Reichel, Kirisits, Iberer, Schumnig, Isopp – Lammers, Koch, Lundmark – S. Geier, Doell, Zanoski – Pirmann, Hundertpfund, Schellander – M. Geier, Schuller, Holzer.

Rozhodčí: Gebei, Kincses - Hütter, Lesniak.

Znojmo naopak svými výkony v poslední době značně míchá. Po sérii čtyř vítězství přišly tři prohry od dvou vedoucích celků tabulky a loňského mistra. Tuto sérii Orli prolomili právě proti Linzi, když soupeři vrátili porážku z předchozího vzájemného zápasu. V minulém kole Znojmo nestačilo na Lublaň po nájezdech.

Trenér Stloukal nyní řeší největší problém s marodkou. K duu Pucher - Uram přibyl kapitán Jiří Beroun, který po střetu s protihráčem utrpěl otřes mozku. Ten jej na nějakou dobu vyřadí. Petr Beránek je stále v Ufě.

Klagenfurt po loňské sezoně, ve které po urputném boji vyválčil titul vicemistra, spíše tápe. Klub se proto rozhodl k výměně trenérů, hlavním koučem nyní bude dosavadní asistent trenéra, Christer Olsson.

V posledních deseti zápasech Klagenfurt střídá výhry s porážkami s železnou pravidelností. V minulém kole byla na řadě porážka, kterou zařídil mistr z Linze. Klagenfurt dostal od soupeře na jeho ledě celkem osm gólů, díky čemuž se vzdálil první šestce. Na sedmý Fehérvár ztrácí celé tři body.

Znojmo pokračuje v honu za přímým postupem do play-off. V minulém utkání si pomohlo bodem, který mu zaručil prozatímní páté místo. Tabulka je ovšem extrémně vyrovnaná, čtvrté až sedmé místo dělí pouhý jeden bod. Orli se tak umístili pouze o skóre před Linzem a Fehérvárem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 49. Lammers (Lundmark), 53. Iberer, 59. Lammers (Lundmark) - 29. Jarůšek (Henry)

KAC Klagenfurt: Swette (Chiodo) – Siklenka, Furey, Reichel, Kirisits, Iberer, Schumnig, Isopp – Lammers, Koch, Lundmark – S. Geier, Doell, Zanoski – Pirmann, Hundertpfund, Schellander – M. Geier, Schuller, Holzer.
    HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (Landsman) – Pláněk, Henry, Wharton, Bořuta, Stehlík, Štach, Kulmala, Sova – Jarůšek, Fiala, Bickell – Strömberg, Bartoš, Lattner – Podešva, Šeda, Havlík – Komínek, Rožník.

Rozhodčí: Gebei, Kincses - Hütter, Lesniak