Chabarovsk – Barys 5:4 (kon.) | Novokuzněck – Chanty-Mansijsk 4:5 (po pr.) | Novosibirsk – Omsk 1:3 (kon.)
Kazaň – Ufa 9:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Avangard Omsk
Sobota 05.01.2013, 11:00KHL

Je dobojováno. Omsk si nakonec svůj náskok ze dvou třetin nenechal vzít a díky výbornému výkonu celého týmu podpořeného jistými zákroky gólmana Rama slaví na hřišti Sibiru plnohodnotné vítězství.
    Ode mne je to vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (13:12:33)

60:00

59:50
    Hraje se ve středním pásmu.

59:04
    Frolov nahodil na Gajdučenka, ten rychle rozehrál.

58:40
    Omsk drží puk daleko od Rama.

58:25
    Icing Omsku, hra se vrátí před Rama.

58:00
    Omsk vyhazuje do středního pásma, do konce zápasu zbývají poslední dvě minuty.

57:19
    Rychlý únik Záborského, slovenský útočník však byl dostihnut domácí obranou a nestihl ohrozit Gajdučenka.

57:10

56:41
    Niktin vyhazuje puk a unavení obránci Omsku mohou konečně vystřídat.

56:20
    Omsk ve čtyřech.

55:52
    Puk opět putuje pryč z pásma Omsku.

55:38
    Hosté se osvobozují, navíc gólman Gajdučenko chtěl rozehrát tak rychle, až svůj tým vystavuje icingu.

55:25
    Ramo je jako na střelnici.

55:10
    Lekomstev pálí od modré mimo.

55:00
    Za nedovolené bránění je vyloučen druhý hostující hráč. Kostitsyn (OMS) teď oslabuje svůj tým a domácí mají přesilovou hru vylepšenou ještě o jednoho vyloučeného navíc. Domácí trenér si bere oddechový čas. Teď se bude lámat chléb, 5 na 3 se bude hrát minutu a devatenáct vteřin!

54:52
    Teď se domácí samo vyhnali z útočného pásma.

54:40
    Hosté se osvobozují.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 50. Fjodorov (Romanov, Bobrov) - 11. Volkov (Bělov, Záborský), 24. Volkov (Záborský, Salmela), 44. Záborský (Popov, Volkov)

HC Sibir Novosibirsk: Gajdučenko (Glass) – Zajcev, Lekomstev, Kulda, Kudroč, Kutuzov, Alexejev, Karavajev, Ignatovič – Lehtera, Enlund, Krivonožkin – Kopejkin, Drugov, Nikulin – Šumakov, Romanov, Bobrov – Fjodorov, Malyšev, Sannikov.
    Avangard Omsk: Ramo (Rejžvik) – Nikitin, Bělov, Pivtsakin, Piganovič, Pujacs, Salmela, Valentenko, Kalašnikov – Záborský, Volkov, Popov – Sjomin, Ivanov, Frolov – Kostitsyn, Kalinin, Kurjanov – Pervušin, Taratuchin, Nestěrov.

Rozhodčí: Rogačjov, Soin - Tomilov, Gordenko