Omsk – Lev 4:0 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 1:8 (kon.) | Chanty-Mansijsk – HC Slovan 3:1 (kon.)
Spartak Moskva – Jaroslavl 5:2 (kon.) | Doněck – Mytišči 3:0 (kon.) | Riga – N.Novgorod 3:4 (kon.)
HC Donbass Doněck
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Atlant Mytišči
Pátek 18.01.2013, 18:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pěkné páteční odpoledne. Dnešním dnem pokračuje svými dalšimi koly ruská KHL. Doněck přivítá na svém kluzišti Mytišči.

Oba soupeře dělí v tabulce sedm bodů. Lépe jsou na tom domácí, kteří však ve středu podlehli Novgorodu po samostatných nájezdech. Hosté porazili v posledním utkání před týdnem Čechov.

Poslední vzájemný zápas skončil lépe pro ukrajinský tým, který na ledě Atlantu díky vítězné brance Ruslana Fedotěnka v nájezdech rozhodl o bodu navíc pro svůj tým. Donbass jde do zápasu jako favorit, ale proti Atlantu je nečeká vůbec lehký zápas. V posledním zápase si Mitišči s chutí zastřílelo proti Čechovu, kdy zvítězili 7:3. Naproti tomu Doněck doma padl s Novgorodem, kterému podlehl po nájezdech 3:2. Bitva o play-off vrcholí a zápas určitě nebude postrádat náboj. Kdo si v tabulce po zápase polepší?

HC Donbass Doněck: Holt, Laco - Wilson, Podhradský, Bartulis, Tereščenko, Kolář, Peretjagin - Nedorost, Kiiskinen, Dadonov - Kagarlickij, Robitaille, Kašpar - Wirtanen, Kočetkov, Varlamov - Pettersson, Donika, Nikiforov.

Atlant Mytišči: Galimov, Davydov - Batyršin, Rukavišnikov, Dyblenko, Osipov, Višněvskij, Ozolinš, Kosmačov, Frogren - Gluchov, Kablukov, Kolcov - Engkvist, Majorov, Ševčenko - Michnov, Točickij, Krikunov - Ignatuškin, Jašin, Šmeljov.

Hráči vstupují na ledovou plochu. Zápas za malou chvíli začne.

00:01

00:15
    Domácí vyhráli úvodní vhazování. Pokus o první střelu skončil v ochranné síti za brankou.

01:10
    Doněck právě vstřelil branku!
    Raketový vstup do zápasu domácích. Soupeř nechal před brankou osamocenou dvojici útočníků a RANDY ROBITAILLE poslal kotouč z dorážky pod horní tyčku. Asistence: Dmitrij Kagarlickij, Lukáš Kašpar.

02:58
    Atlant by rád odpověděl, ale zatím se dopouští častých nepřesností. Postavení mimo hru.

03:45
    Holt nyní vyrazil betonem střelu jednoho z útočníků soupeře.

04:30
    Kočetkov našel v mezikruží Wilsona, jenž se snažil zakončil mezi nohy Galimova. Ten včas sevřel betony.

06:04
    Poslední minuta nepřinesla žádnou šanci. Hraje se nahoru - dolu.

06:45
    Postavení mimo hru domácího celku.

07:48
    Robitaille poslal kotouč z bezprostřední blízkosti do lapačky gólmana.

Také na druhé straně šance. Také Engqvistova střela není úspěšná. Holt ji schoval do výstroje.

09:45
    Hra pokračuje. K vidění však nejsou žádné větší šance. Hraje se rychlý hokej.

11:55
    Nyní dobrá střela jednoho z domácích hráčů, avšak Galimov stál včas na svém místě.

12:15
    Po komerční pauze se vhazuje v obranném pásmu domácích.

13:30
    Hra se přesunula na druhou stranu. Avšak Doněck branku soupeře neohrozil.

15:24
    Bartulis trefil od modré jen bránícího hráče.

16:15
    Krikunov se prosmýkl domácí obraně, ovšem v koncovce neuspěl. Holt si se střelou z kruhu hravě poradil.

17:30
    Kotouč ve středním pásmu. Hosté nyní mají problém si přihrát.

18:00
    Poslední dvě minuty první třetiny. Atlant se alespoň na chvíli dostal před Holta, ale nevystřelil.

18:40
    Galimov kryje nahození útočícího hráče.

19:36
    Třetina se již jen dohrává. Nikdo se nikam nežene.

20:00

První dvacetiminutovka přinesla poměrně rychlý hokej. Domácí se dostali již ve druhé minutě do vedení. Soupeř se snažil vyrovnat, nejblíže k tomu měl Krikunov, avšak brankář Holt byl proti. Zatím jsme neviděli jediné vyloučení.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:01

21:54
    DENIS KOČETKOV byl vyslán do brejku a zcela nekompromisně zakončil. Asistence: Sergej Varlamov.

31:15
    Hosté nyní zatopili před Holtem. Ale gól z toho nakonec není.

32:19
    Mytišči je momentálně aktivnější. Doněck však dobře brání a moc prostoru ke střelám soupeři nedává.

33:20
    Frogren z mezikruží neúspěšný. Bude se vhazovat.

34:05
    Jeden z hostujících útočníků málem unikl do brejku, ale domácí obrana jej na poslední chvíli zastavila.

34:55
    První dnešní vyloučení. Bartulis (DON) - 2 minuty za zdržování hry.

35:08
    Hned první přesilovkovou střelu od modré čáry ukryl gólman do klína.

35:33
    Domácí celek se podruhé osvobozuje. Atlantu se přesilovka zatím nedaří.

36:24
    Hosté konečně v útočném pásmu, avšak ke střele se nedostávají.

36:40
    Chvíli se bude hrát pět na tři! Nedorost (DON) - 2 minuty za podražení.

36:55
    Doněck ve čtyřech. Soupeř vystřelil při hře pět na tři jen jednou, ale Holt schoval puk do klína.

38:27
    Ani proti čtyřem se Atlantu nedaří. Domácí velmi dobře brání.

38:40
    Nedorost je zpět na ledě. Doněck ubránil téměř čtyři minuty ve čtyřech.

39:22
    Bartulisova dělovka od modré čáry našla cíl v klíně brankáře Galimova.

39:46
    Třetina se dohrává v útočném pásmu Atlantu.

40:00

Také druhá třetina nabídla jednu branku. A opět skórovali ve druhé minutě tohoto dějství domácí. Atlant nevyužil téměř čtyřminutovou přesilovku pět na čtyři.

Další třetina začne přibližně v 19:33.

Střely na branku po dvou třetinách: 18:22.

40:01

Dnešní utkání sleduje 3573 diváků.

42:16
    Také na začátku třetí třetiny domácí skórují. Při akci dva na dva dorazil kotouč za záda Galimova SERGEJ VARLAMOV. Asistence: Denis Kočetkov.

46:15
    Hosté by chtěli skóre alespoň kosmeticky upravit. Nyní je však v další šanci zastavuje ofsajd.

46:30
    Holt se nyní musel hodně ohánět. Lítaly na něj puky ze všech stran.

47:00
    A nyní šance na druhé straně. Přečíslení dva na jednoho, kotouč se zastavil někde v brankovišti. Galimov jej raději zalehl.

48:50
    Domácí si dnes zahrají první přesilovku. Potrestán Gluchov (MYT) - 2 minuty za podražení.

49:20
    Kagarlickij zakončuje z mezikruží. Galimov připraven. Kotouč schoval do klína.

49:55
    Domácí zcela uzamkli soupeře v pásmu. Obrovská šance jednoho z útočníků, jehož střelu zastavil gólman se štěstím!

50:50
    Hosté se ubránili. Gluchov je na ledové ploše.

54:49
    A nyní šance na druhé straně. Holt chytil téměř jistý gól.

55:41
    Čas se chýlí ke konci. O vítězi již zřejmě není pochyb. Domácí mají nyní kotouč na holi a snaží se vytvořit ještě nějakou šanci.

56:44
    Doněck nadále hru kontroluje. Střela na Galimova z ostrého úhlu neúspěšná.

57:44
    Nyní se dostali ke kotouči hosté. Při pokusu o založení útoku zapříčinili akorát zakázané uvolnění.

58:30
    Minuta a půl do konce zápasu. Puk ve středním pásmu.

59:12
    Ozolinš se nedostal ke střele z prostoru mezi kruhy. Byl zablokován obránci.

59:43
    Gluchov trefuje pouze lapačku gólmana.

60:00

Střely na branku: 28:29.

Je rozhodnuto. Domácí Doněck přidal v každé třetině jednu branku a zaslouženě zvítězil. Gólman Holt si navíc připisuje čisté konto.

To je ode mě vše. Přeji příjemný zbytek pátečního večera! (20:06:17)

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 2. Robitaille (Kagarlickij, Kašpar), 22. Kočetkov (Varlamov), 43. Varlamov (Kočetkov)

HC Donbass Doněck: Holt (Laco) - Wilson, Podhradský, Bartulis, Tereščenko, Kolář, Peretjagin - Nedorost, Kiiskinen, Dadonov - Kagarlickij, Robitaille, Kašpar - Wirtanen, Kočetkov, Varlamov - Pettersson, Donika, Nikiforov.
    Atlant Mytišči: Galimov (Davydov) - Batyršin, Rukavišnikov, Dyblenko, Osipov, Višněvskij, Ozolinš, Kosmačov, Frogren - Gluchov, Kablukov, Kolcov - Engkvist, Majorov, Ševčenko - Michnov, Točickij, Krikunov - Ignatuškin, Jašin, Šmeljov.