Nitra – Žilina 5:2 (kon.) | Martin – Banská Bystrica 1:3 (kon.) | Skalica – Trenčín 1:4 (kon.)
Košice – Piešťany 3:2 (po s.n.) | Zvolen – Poprad 4:2 (kon.)
HKM Zvolen
4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
HK Poprad
sk Pátek 18.01.2013, 18:00Tipos Extraliga (SR)

59:18
    Zvolen dal gól!
    Zvolen v závere posiela puk do prázdnej bránky, PETER ZUZIN zakončuje na 2-krát a je rozhodnuté. Asistencie: Andrej Podkonický, Martin Výborný.

58:52
    Poprad dal gól!
    Zvolen znovu inkasuje a dráma je na svete DÁVID BUC zakončuje sám pred Šimkom popod lapačku domáceho brankára. Asistencie: Peter Klouda, Lukáš Hvila.

58:40
    Hostia hrajú powerplay !

58:12
    Podkonický smeruje na trestnú lavicu - trest znie vrazenie na mantinel a nasleduje presilová hra hostí !

57:03
    LUKÁŠ HVILA nakoniec strieľa čestný gól za svoj tím, pri prechode do pásma nemal problém prejsť až pred domácu bránku. Šimka si potiahnutím puku doprava položil na ľad a zakončoval do prázdnej bránky. Asistencia: Roman Tomas.

54:14
    Lukáš Jurík padá po súboji s Balánom - ten smeruje na trestnú lavicu - trest znie napadnutie od chrbtu. Balán inkasuje trest 2+10 minút osobný trest - jeho dvojminútový trest si odsedí Paločko.

52:54
    MARTIN ĎALOGA si konečne vydýchol. V dnešnom zápase mal viacero šancí, až v tretej tretine dokázal využiť svoju aktivitu a skórovať. Po nahodení na bránku z rohu ľadovej plochy z hokejky Milana Juríka sa k dorážke dostáva práve Martin Ďaloga a strieľa popod vyrážačku Westlunda. Asistencia: Milan Jurík.

50:21
    Brabenec zakombinoval s Podkonickým, ten z medzikružia v čistej šanci netriafa anilen bránku !

47:04
    Klouda odchádza na trestnú a znovu uvidíme presilovú hru domácich - trest znie hákovanie.

44:44
    Brejčák - nedovolené bránenie - presilová hra HKm Zvolen.

34:32
    ...akcia hostí bola ale potrestaná ! Hostia sa ocitli na ľade v šestici, čo si nevšimli ani samotní aktéri - Zvolen bude hrať presilovú hru, trest príliš veľa hráčov na ľadovej ploche si odpyká Jabrocký.

30:46
    Za sekanie smeruje na trestnú lavicu Tomas - Zvolenčania majú k dispozícii presilovú hru.

30:11
    Domáci v obranných činnostiach - Klouda po prihrávke od Kuraliho triafa iba bočnú konštrukciu bránky Zvolenčanov.

25:07
    Rozhodca Jonák píska tentoraz faul hostí - za podrazenie smeruje na trestnú Tomas.

24:38
    Výborný je vylúčený za vrazenie - nasleduje presilová hra hostí.

24:22
    TOMÁŠ MÉRY po ťažkom spracovaní na modrej nakoniec má puk na hokejke, pred sebou mal ešte spoluhráča, no rozhodol sa vystreliť - puk po jeho strele letí ponad vyrážačku Westlunda. Asistencia: Milan Čanky.

11:10
    Podľa divákov čistý súboj - podľa rozhodcov tvrdý faul - rozhodca Jonák posiela Juríka na trestnú lavicu za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou na 4 minúty.

09:30
    Hostia stále v útočnej tretine, zatiať však viac kombinujú - následne Jáchym tesne míňa poloprázdnu bránku domácich po vynikajúcej prihrávke !

08:58
    Šterbák mal na hokejke gól, keď strelu od modrej z hokejky Hvilu Šimko iba vyrazil pred seba. Šterbákova dorážka mierila mimo bránky.

08:29
    Lukáš Jurík je vylúčený za zdržiavanie hry - nasleduje presilová hra hostí.

07:29
    ANDREJ PODKONICKÝ spracoval puk pri ľavom kruhu, korčuloval smerom k bránke hostí, naznačil prihrávku, no nakoniec vystrelil ponad rameno Westlunda, ktorý si nekryl ľavý roh a je z toho gól ! Asistencie: Peter Zuzin, Michal Juraško.

06:57
    Výborný tečoval Juraškovu strelu - Westlund už bol prekonaný, no puk nebol za bránkovou čiarou.

06:28
    Vandas - 2 minúty - hákovanie.

06:35
    Michal Chovan v brejku ! Jeho blafák však Westlund vystihol a puk vypichol.

04:20
    Podkonický dokázal vyhodený puk dokorčulovať a 3 metre pred bránkou spracovať - na bránku sa rútil z pravého kruhu, jeho zakončenie nebolo ideálne.

02:54
    Čanky tečoval Juraškovu strelu - puk už bol za chrbtom Westlunda, obranca hostí ale zachránil svoj tím a puk dostáva mimo bránkoviska.

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 8. Podkonický (Zuzin Peter, Juraško), 25. Méry (Čanky), 53. Ďaloga (Jurík Milan), 60. Zuzin Peter (Podkonický, Výborný) - 58. Hvila (Tomas), 59. Buc (Klouda, Hvila)

HKM Zvolen: Šimko (Cibuľa) - Pichnarčík, Juraško (A), Novajovský, Mucha, Šiška, Výborný, Tóth, Mančák - Zuzin Peter, Brabenec (A), Podkonický - Škvaridlo, Jurík Lukáš (C), Chovan - Puliš, Jurík Milan, Ďaloga - Méry, Zuzin Lubor, Čanky
    HK Poprad: Westlund (Sedlačko)- Šterbák, Brejčák, Kovačevič (A), Jáchym, Fabian, Špelda, Kurali, Smotrila - Vandas, Klouda (C), Hvila - Tomas, Balán, Sabolič - Buc, Vaic, Jabrocký - Paločko, Takáč, Gríger

Rozhodčí: P.Jonák - Kacej, Návratek