Třinec – Liberec 6:1 (kon.) | Přerov – Sparta 2:6 (kon.) | Zlín – Pardubice 3:4 (po pr.)
Havlíčkův Brod – Letňany 1:3 (kon.) | Vsetín – Hr. Králové 3:1 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 3:6 (kon.)
Mladá Boleslav – HC Litvínov 0:2 (kon.) | Olomouc – Slavia 3:7 (kon.) | Kometa Brno – HC Plzeň 2:3 (po s.n.)
Motor ČB – Chomutov 5:6 (po s.n.) | Písek – HC Kladno 4:1 (kon.) | Havířov – K. Vary 2:1 (po s.n.)
HC Olomouc
3:7 (1:2, 0:4, 2:1)
HC Slavia Praha
Pátek 18.01.2013, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Extraliga staršího dorostu

Přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou. (19:44:07)

Slavia v posledním dějství již nepřipustila žádné zaváhání, takže si nakonec odveze z Hané tři body za vítězství 7:3.

60:00

59:09
    Přečíslení dvou proti jednomu na obou stranách, ani jeden tým však nedokázal své šance využít!

57:37
    Obě mužstva jsou kompletní.

57:29
    Havelka se parádně proháčkoval až před Šoustala, jenže jeho následný pokus z nějakého neuvěřitelného důvodu neskončil v brance!

55:37
    Na dvě minuty za hrubost byli současně vyloučeni Lukáš Majer (OLO) a Petr Josefus (SLA).

55:30

55:03
    Domácí sice už párkrát pronikli do útočného pásma, ale dlouho se v něm nezdrželi. Slavii se povedlo vždy poměrně rychle vyhodit.

53:30
    Za hákování byl na dvě minuty na trestnou odeslán Karel Drahorád (SLA).

52:14
    Kohouti jsou v pěti.

51:54
    Olomouc právě vstřelila branku!
    V oslabení vyrazil do samostatného nájezdu MATĚJ PAVLOVSKÝ, který hbitou střelou uklidil touš pod břevno! Asistence: Martin Konečný.

50:14
    Za podražení zamířil na dvě minuty na trestnou Jan Kropáč (OLO).

50:00
    Patzelt ujel do brejku, avšak na Šoustala se mu nepovedlo vyzrát!

49:04
    Docela dlouho chybělo nějaké zakončení přímo na bránu, až se o jednu pokusil skoro Hyršl. Jeho pokus si podržel Šoustal na hrudi.

46:48
    Přestože je o majiteli třech bodů z tohoto utkání v podstatě rozhodnuto, ani jeden celek vyloženě nepolevil ve své snaze skórovat. Oba týmy se snaží o desátou trefu zápasu.

43:34
    Slavia právě vstřelila branku!
    Velice rychlá reakce hostů, kteří tak opět můžou slavit pětigólový náskok! Před Šoustala se protlačil MARTIN PATZELT, jenž poté zasunul puk za domácího strážce svatyně! Asistence: Tomáš Andres.

43:05
    Přízemní zakončení MICHALA ČAMKA z pravého kruhu proletělo Sochůrkovi mezi nohama! Asistence: Jan Štefka.

42:51
    Olomouci se nedaří usadit se v obranném pásmu Slavie, ta je při defenzivní činnosti opravdu precizní.

41:18
    Za podražení obdržel menší trest Michal Fortelka (SLA).

40:29
    Střela Tejrala z levé strany zaletěla Šoustalovi do lapačky.

40:01
    Hanáci během pauzy vyměnili gólmana, za Tomáše Motálka zaskočil Michal Šoustal!

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:11.

Prostřední dvacetiminutovka pravděpodobně rozhodla o vítězi tohoto klání. Hanáci v ní kromě jedné branky vstřeleném při standardním počtu hráčů na ledě inkasovali hned třikrát v přesilových hrách, a zatím tak prohrávají o pět gólů.

40:00

39:54
    Hosté ještě do začátku druhé přestávky přidávají šestou trefu! Velký důraz před Motálkem předvedl JOSEF BUREŠ, kterému se podařilo doklepnout puk do olomoucké klece! Asistence: Tomáš Andres.

38:48
    Za nedovolené bránění putuje na dvě minuty na trestnou Matěj Pavlovský (OLO).

36:58

36:16
    Z bezprostřední blízkost nedal Motálkovi šanci MICHAL FORTELKA! Asistence: Martin Patzelt.

36:07
    Mora se zatím odolává velmi dobře, podařilo se jí dvakrát vyhodit.

34:45
    Hanáci budou hrát dvě minuty ve třech, pokud se pražskému mužstvo nepovede za tu dobu skórovat! Jakub Gatěk usedl na trestnou za hákování.

33:49
    Hosté poté, co sebrali Štefkovi kotouč, vyrazili do útoku, na jehož konci se mohli radovat z gólu! Úspěšným střelcem byl JOSEF BUREŠ! Asistence: Tomáš Andres, Karel Drahorád.

33:32
    Štefka nasbíral pro svůj celek několik vteřinek v rohu útočného pásma.

32:52
    To byla kanonád slavistického týmu! Jeho hráči pálili při každé možné příležitosti, Motálek se měl co ohánět. Žádná ze soupeřových střel ale nerozvlnila síť jeho brány!

31:58
    Za napadení byl do šatny poslán s trestem pět minut plus do konce utkání Tomáš Šoustal (OLO). Pětiminutový trest odsedí Vojtěch Krejčiřík.

30:14
    Minařík se z levého kruhu pokoušel překonat Sochůrka pokusem mezi nohama, jenže hostující gólman touš za sebe nepustil.

28:49
    Tejral šikovně pronikl zpoza domácí klece až před ní, ale těsně před zakončením mu utekl kotouč!

26:42
    Slavia je kompletní.

26:19
    Olomouc marně hledá cestičku do útočného pásma, hosté všechny pečlivě hlídají.

24:42
    Aleš Furch (SLA) odjel na dvě minuty na trestnou za hákování.

23:33
    Perfektní rychlá kombinace pražského týmu byla zakončena ještě lepší střelou! Zajíc předložil puk do mezikruží PATRIKU ČERVENÉMU, který švihem zamířil pod horní tyčku! Asistence: Petr Tejral, Marc Zajíc.

23:04
    Kellerstein výtečně vybruslil z rohu kluziště až před Motálka, který jeho zakončení vyrazil pouze k Josefusovi. Dorážku hostujícího útočníka však Motálek skvěle zlikvidoval!

21:43
    Po náznacích šancí Slavie se povedlo Kohoutům zatlačit svého soupeře před jeho branku, což nakonec vyvrcholilo tím, že jeden z hráčů Mory zasáhl tyčku!

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:18.

V úvodní části byla k vidění poměrně vyrovnaná partii, ve které ale mířili o něco přesněji hostující hokejisté. Ti si tak do šatny odnáší jednogólový náskok.

20:00

18:10
    Rychlá odpověď domácího celku! TOMÁŠ ŠOUSTAL sice nejdříve zcela sám před Sochůrkem minul hostující svatyni, o pár sekund později ale do ní usměrnil střelu Pavlovského od modré! Asistence: Matěj Pavlovský, Jan Brandýs.

17:27
    Tak jsem to již docela tradičně zakřikl! Hostům se totiž díky trefě ALEŠE FURCHA povedlo odskočit soupeři na rozdíl dvou gólů! Asistence: David Vyskočil.

16:15
    Obě mužstva se snaží hrát aktivně, avšak v posledních minutách předvádí své kvality hlavně oba brankáři, kteří nepřipouští, aby se rozšířil gólový účet duelu.

14:17
    Markl se snažil dvakrát z pravé strany překonat Sochůrka, ani v jednom případě se mu to nepodařilo.

12:30
    Pražské mužstvo je již také v pěti.

12:07
    Velký nápor Hanáků na soupeřovu branku, která ale tlaku odolala!

11:44
    Domácí jsou kompletní.

11:22
    Pavlovský ujel hostující defenzivě, jeho následné zakončení minulo Sochůrkovu svatyni!

10:30
    Slavisté mají po přesilovce. Menší trest za podražení si odpyká Karel Drahorád.

09:44
    Tentokrát si početní výhodu zahraje Slavia. Dvě minuty za hákování obdržel Lukáš Majer.

09:08

08:42
    Kohoutům se vůbec nedaří vytvořit si tlak, pražský celek se dobře brání.

07:08
    Nyní se už ale bude trestat. Dvě minuty za krosček vyfasoval Lukáš Havelka (SLA).

06:44
    Červený ve středovém kruhu tvrdě srazil Vránu, jenž se následně svíjel v bolestech. Po několika desítkách sekund ale domácí útočník vstal a za doprovodu svých spoluhráčů odjel na střídačku. Situace se obešla bez vyloučení.

05:11
    Střelu Havelky z levého kruhu nejprve domácí gólman jen vyrazil před sebe, ale poté hbitě zalehl puk, a přerušil tak hru.

03:38
    Ze skrumáže před olomouckou klecí dokázal vybojovat kotouč PATRIK ČERVENÝ, který natřikrát překonal Motálka! Asistence: Josef Bureš.

03:21
    Díky nepřesným přihrávkám soupeře pronikli Hanáci do útočného pásma. V tom ale dlouho nepobyli.

01:29
    Štefka a Čamek vyrazili do přečíslení dvou proti jednomu, které ale skvělým skokem čistě zastavil obránce Adam!

00:01

HC Olomouc: Motálek (Šoustal M.) – Brandýs (C), Klvaňa, Hrabica, Majer, Škoda, Gatěk, Horák R. – Vrána, Šoustal T., Pavlovský – Kočiřík, Minařík, Markl – Ministr T., Štefka, Čamek – Kropáč, Konečný, Krejčiřík.

HC Slavia Praha: Sochůrek (Frodl) – Kottek, Saňa, Havelka, Adam, Krejčí, Drahorád, Bureš – Červený (C), Hyršl, Josefus, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Žemlička, Tejral, Zajíc, Fortelka, Suda, Andres, Furch.

Rozhodčí: Kika – Matěj, Trunečka.

Ve třetím kole skupiny B staršího dorostu změří své síly týmy HC Olomouc a HC Slavia Praha. Domácí jsou v tabulce druzí, hostům patří pátá příčka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 19. Šoustal T. (Pavlovský, Brandýs), 44. Čamek (Štefka), 52. Pavlovský (Konečný) - 4. Červený (Bureš), 18. Furch (Vyskočil), 24. Červený (Zajíc, Tejral), 34. Bureš (Andres, Drahorád), 37. Fortelka (Patzelt), 40. Bureš (Andres), 44. Patzelt (Andres)

HC Olomouc: Motálek (40. Šoustal M.) – Brandýs (C), Klvaňa, Hrabica, Majer, Škoda, Gatěk, Horák R. – Vrána, Šoustal T., Pavlovský – Kočiřík, Minařík, Markl – Ministr T., Štefka, Čamek – Kropáč, Konečný, Krejčiřík.

Rozhodčí: Kika – Matěj, Trunečka