Třebíč – Olomouc 0:4 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 0:2 (kon.) | Benátky n/J – Beroun 1:2 (kon.)
Hr. Králové – Ústí n/L 1:4 (kon.) | Kadaň – Písek 4:2 (kon.) | Šumperk – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.)
Litoměřice – Most 1:2 (po pr.)
Královští lvi Hradec Králové
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 23.01.2013, 18:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný den z Hradce Králové. U popelnic se ještě povalují vánoční stromky a z programu základní části první hokejové ligy už zbývá odehrát pouhých devět kol. Jedním ze středečních duelů bude námi sledovaný souboj domácích Královských lvů s Ústeckými Lvy.

Ne zrovna velikost písmene v názvu, ale spíš bodového konta pro dnešek favorizuje Severočechy. Těm patří v tabulce třetí příčka za zisk 87 bodů. Dopředu je žene hlavně touha stáhnout manko na druhou Olomouc, které momentálně čítá bodů pět. Ústečtí však z posledních čtyř utkání vytěžili "pouze" čtyři body, jejich forma tak rozhodně není oslnivá.

Slovo "pouze" jsem vložil do uvozovek záměrně, neboť Hradec ve stejném období získal bod jediný. Jeho sérii čtyř vítězství vystřídala naprosto opačná šňůra a pokud Ústí bojuje třeba o výhodu domácího ledu pro očekávané semifinále play-off, pak Královským lvům jde o holou účast ve vyřazovacích bojích. Momentálně by si na ně museli nechat zajít chuť, jsou až bod za osmými Benátkami. A realita je taková, že na play-out není žádný z příznivců pod Bílou věží zvědavý.

Vzájemná utkání soupeřů vykazují poměrně vyrovnané výsledky, není to zkrátka žádná divočina. Hradečtí nejprve zaskočili favorita na jeho ledě vítězstvím 4:3 po nájezdech, doma však nestačili 2:5. Třetí duel ve městě poblíž německých hranic vypadal opět dlouho slibně pro tým vedený jako hostující, ovšem nakonec Ústí zacpalo svému sokovi bodové naděje Roubíkem a vyhrálo 4:3.

Královští lvi Hradec Králové: Luňák (Mahdal) – Roupec, Vágner, Čáp, Zukal, Krejčiřík, Hendrich, Havlík – Třetina, Mikeska "C", Haluza – Švagrovský, Tvrdík, Kubica – Valášek, L. Brož, Říha – Budínský, Macháň, Berger – Půlpán. Trenér: Jiří Kučera.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Koutský (Petrásek) – Poživil, Černý, V. Brož, Hořava, Pavlík, Špelda, Grin, Holomek – Matai, Roubík, Ludvík – Tůma, Sýkora, Čermák – Kovář, Rod, Handlovský – Přeučil, Meidl, Boháč. Trenér: Jaromír Šindel.

Rozhodčí: P. Würtherle – Frodl, Svoboda.

00:01

00:17
    Pokus o hradecký útok skončil pukem mezi diváky.

00:52
    Miroslav Třetina se natahoval za dlouhým pasem dopředu, ale ústecký bek u něj stál neomylně.

01:17
    Zaváhání v ústecké rozehrávce chěl potrestat Zdeněk Kubica, ale jeho střela z dálky skončila vedle brány Koutského. Ten se do ní musel rychle vracet.

01:41
    Po ústeckém icingu vykroužil zpoza brány Vladimír Říha, ovšem puk zpomalil hostující obránce a Koutský ho neomylně přikryl.

02:17
    Hradec se zatím snaží tvořit hru, Severočeši jsou pasivnější.

02:50
    První formace domácích chvíli motala soupeřům hlavy, ale ohrožení brány to neznamenalo.

03:04
    Ústecké vyhození se dostalo přímo k Luňákovi, ten puk vrátil rychle do středního pásma a už se zase hraje před Koutským.

03:24
    Rozhodčí pískají Slovanu zakázané uvolnění.

03:49
    Rotace svěřenců trenéra Jiřího Kučery skončila slabým pokusem Milana Valáška od hrazení.

04:02
    Další icing modrožlutých.

04:33
    Petr Haluza nahrál od zadního hrazení Martin Vágnerovi, ten se ale obtížně srovnával a Koutského v podstatě neohrozil.

05:14
    Podobný pas Tvrdíka našel hokejku Zdeňka Kubici, který z velké blízkosti napálil tyčku!

05:37
    Hradečtí uklidňují hru, stále ji mají pod kontrolou.

06:05
    Po vzájemném třesku hokejek ve středním pásmu vylétl kotouč kamsi ke kabině časoměřičů.

06:31
    Říhův pokus z levého kruhu byl možná lehce ztečován, Koutský ho každopádně uhasil na hrudi.

06:56
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
    Ústí nehrálo sedm minut nic a ujímá se vedení. Kotouč se po nahrávce od hrazení snesl ze vzduchu a Hradečtí ho nedokázali zkrotit. K souboji tak přijel TOMÁŠ SÝKORA, jenž okamžitě napálil puk za záda nic netušícího Luňáka - 0:1! Asistence: Miloslav Čermák, David Tůma.

07:33
    To je pro psychiku domácích určitě velký šok. Nyní jim nevyšla kombinace a píská se zakázané uvolnění.

08:19
    Momentálně drží puk hosté a nikam se neženou.

08:55
    Co chybělo k vyrovnání! Po sérii odrazů se Koutský natahoval po puku, aby ho odpálil, a Martin Vágner pak nebezpečně dorážel. Dezorientovaný gólman ale pořád stál v cestě mezi hradeckým obráncem a bránou.

09:01
    Z chvilkové hradecké aktivity plyne přesilovka. Kamil Černý (UNL) - 2 minuty za hákování.

09:42
    Zdeněk Kubica pokazil rozehrávku, ale hostům to pomohlo jen k několika vteřinkám klidu navíc.

10:26
    Hradecký forvard byl posléze za ústeckou klecí zasažen vysokou hokejkou, ale rozhodčí hosty do tří posílat nebude.

11:06
    Před modrým půlkruhem se k dorážce dostal Miroslav Třetina. Vladislav Koutský ale nechal na ledě svůj levý beton, který zabránil jistému gólu!

11:14
    Hosté vydrželi v plném počtu jen třináct sekund a jdou do dalšího oslabení. Petr Přeučil - 2 minuty za vyhození puku mimo hřiště.

11:45
    Ústečtí Lvi se i s drobným přispěním štěstí osvobozují.

12:19
    Na hrazení byl tvrdě naražen hradecký bek Marek Zukal, zvedá se až za pomoci lékaře.

12:19
    Hlavní rozhodčí ale paradoxně vylučuje domácího Davida Švagrovského za sekání na brankáře. Domácímu publiku se to očividně nelíbí. 4 na 4

12:42
    Chybný Roupcův pas dostal do šance Kováře, ten už však nestačil rychle zareagovat.

12:59
    A další hradecké zranění, tentokrát to vypadalo o něco vážněji. Michal Mikeska se také poroučel k ledu u mantinelu, i on ale nakonec odjel na střídačku.

13:24
    Ústí je v plném počtu a hraje svou první přesilovou hru.

13:53
    Důrazné vyhození Marka Zukala nedokázali dva Ústečané zkrotit.

14:02
    Kličkující bek hostí se postaral o ofsajd.

14:23
    Už i domácí hokejista je zpátky na ledě.

14:41
    No a pro změnu je tu početní výhoda pro Královské lvy. Miroslav Třetina dojížděl akci z druhé vlny a David Tůma mu v cestě zabránil nedovoleně.

15:08
    Koutský se nenechal žabičkou zaskočit a puk před dotírajícím domácím útočníkem ukryl.

15:32
    Hradečtí pohrdli úplně jasným gólem. Vladimíru Říhovi se odrazil puk přímo na hokejku, tak obkroužil Koutského a střílel do prázdné brány. Místo toho ale poslal puk jen do bezradně ležícího gólmana! Tohle nebyl jeho skvělý zákrok, ale kolaps hradeckého forvarda.

16:11
    Ústecké vyhození skončilo mimo mantinely, ale stalo se tak s tečí. Buly před brankářem, který to moc dobře zná i v dresu Východočechů.

16:29
    Hostům nevadilo, že hráli v oslabení, stejně navyšují své vedení na dvoubrankové! Do přečíslení ujeli Miloslav Čermák s TOMÁŠEM SÝKOROU a druhý jmenovaný dostal bezvadný pas, který z první neomylně poslal pod horní tyčku - 0:2! Asistence: Miloslav Čermák, Petr Hořava.

17:05
    Ústečtí Lvi jsou kompletní, teď už to budou zkoušet v pěti.

17:49
    Hradec hrál dobrou přesilovku, ovšem znovu sám inkasoval. Vladimír Říha si bude svou možnost dlouho promítat v hlavě.

18:37
    Lukáš Handlovský se pohledným způsobem proháněl kolem domácích obránců, ten poslední mu ale puk vypíchl.

19:16
    Oba celky se marně pokoušejí vymyslet něco plodného. Domácí jsou pod dekou, jejich soupeř plně uspokojen.

20:00

Po prvních dvaceti minutách můžeme s klidem konstatovat, že stav utkání vůbec neodpovídá hře. Hradeckým hokejistům nešla na rozdíl od minulých utkání vytknout aktivita a touha skórovat, ale jejich koncovka byla žalostná, Vladislav Koutský byl navíc pokaždé na svém místě. Hosté dokázali ze dvou šancí dvakrát skórovat, v obou případech u toho byl jako hlavní muž Tomáš Sýkora.

Druhá třetina začne přibližně v 18:57.

Oba týmy už jsou na ledě a nic nebrání začátku druhé periody dnešní zápletky.

A nikde není vidět kapitán domácích Michal Mikeska! Pravděpodobně zranění.

20:01

20:04
    Domácí lvi vyhráli úvodní buly druhé části a hned se hnali kupředu.

20:32
    Hosté ale kontrují a bude se vhazovat po levici Luňáka.

20:51
    Ústečtí Lvi se usadili v obraném pásmu domácích.

21:16
    Ale žádná střela z jejich hole k vidění nebyla.

21:37
    Hraje se urputný hokej za brankou hostujícího celku.

21:56
    A byl to znovu domácí forvard Vladimír Říha, který se znovu objevil před brankou Koutského a dorážel.

22:02
    Hosté se uvolnili vyhozením přes všechny čáry.

22:22
    Aktivita nechybí ani jednomu ze soupeřů.

22:48
    Domácí stáhli od začátku třetiny hru na tři lajny. Pravděpodobně i kvůli zranění Michala Mikesky.

23:06
    Ludvík střílel z mezikruží na dobře připraveného Luňáka!

23:28
    Je tu druhé zakázané uvolnění Královských lvů a vhazuje se po pravé straně domácí svatyně.

23:32
    Po vyhrané buly hostujícího celku tvrdě pálil od modré Hořava. Puk skončil v náruči Luňáka.

23:54
    Čermák nahrával svému spoluhráči mezi kruhy, ale ten zcela osamocený netrefil ani puk! Hostující celek tak mohl jít rázem do tříbrankového vedení.

24:46
    Domácí vyrazili po dlouhé době dopředu a je z toho zakázané uvolnění Ústeckých.

24:54
    Při postupném útoku hostujících hráčů skončil puk mimo hřiště. Vhazuje se v obranném pásmu Královských lvů.

25:14
    Hosté rozjeli velkolepý kolotoč kolem Luňákovy branky, ale nepřišlo to nejdůležitější, a to střela.

25:20
    Na zemi leží Michal Tvrdík a na dvě minuty si jde sednout Petr Přeučil za nebezpečnou hru vysokou holí.

26:17
    V přesilovce se zatím moc Hradeckým nedaří.

26:31
    Teď se pokusil o střelu z vrcholu kruhů Zdeněk Čáp, avšak střela šla vysoko nad.

27:20
    Hosté hrají v plném počtu.

28:17
    Vhazování v obranném pásmu Hradeckých vyhráli hosté a hned se tlačili do branky Luňáka.

28:40
    Ten nakonec po jedné z málo nebezpečných střel kotouč kryje a je tu další vhazování, tentokrát po jeho levici.

29:09
    Domácí se ne a ne vymanit z tlaku Ústeckých.

29:27
    Po velkém závaru před brankou domácích je tu další branka hostujícího celku. Na rozdíl tří branek zvyšuje DAVID LUDVÍK. Ten se nejlépe zorientoval před Luňákem a dorazil kotouč za jeho záda. Asistence: Lukáš Poživil, Jakub Matai.

29:57
    Hradec právě vstřelil branku!
    A je tu brzké snížení z hole DAVIDA ŠVAGROVSKÉHO! Toho vybídl přihrávkou Zdeněk Kubica a prvně jmenovaný obkoružil marně se natahujícího Koutského. Asistence: Zdeněk Kubica, Michal Tvrdík.

30:34
    Domácí řady oslabuje podražením bek Vágner.

31:33
    A Matai se teď prezentoval skvělou střelou, ale orazítkoval pouze tyč domácí svatyně.

32:21
    Domácí jsou opět v plné síle.

32:47
    Tomáš Sýkora teď nevybíravě zajel do Luňáka a jde si odpykat dvouminutový trest za napadení.

33:01
    Ústečtí drží ve vlastním oslabení kotouč daleko od své branky a Luňák musel puk přikrýt.

33:21
    Opět Hradeckým nevyšel pokus o založení útoku.

33:42
    David Švagrovský střílel z pravé strany nad vyrážečku Koutského. Ten stihl ale včas zareagovat.

34:12
    Domácí plejeři rozestavěli konečně přesilovkové postavení kolem Koutského.

34:27
    Žádná střela ale z hole Hradeckých nepřišla.

34:47
    A je tu konec početní převahy domácích lvů.

35:04
    Nebezpečně se tlačil do branky Ústeckých Zdeněk Kubica. Koutský měl velkou práci aby jeho pokus zneškodnil.

35:31
    Vhazuje se po levici Koutského.

35:35
    Tvrdík teď hrál buly šikovně dopředu, ale na jeho myšlenku nikdo z jeho spoluhráčů nezareagoval.

36:16
    Ústí si zahraje v pěti proti čtyřem. Na trestnou lavici usedá David Roupec. Provinil se držením hole.

36:50
    A rozhodčí posílá dalšího viníka na trestnou. Tentokrát to je hostující Jaroslav Roubík, který svému soupeři držel hůl.

37:23
    Hradec se dostal do velké šance. Vzápětí jejich další snažení přerušilo postavení mimo hru.

37:58
    Do samostatného úniku se dral velmi aktivní David Švagrovský! Byl však aktakován a zmohl se pouze na střelu ze záklonu, kterou Koutský bez větších problémů pokryl.

38:27
    Domácí rozjíždějí další vlnu směrěm na branku Koutského.

38:36
    Jejich snaha ale byla brzy zastavena již ve středním pásmu.

39:04
    Prostřední část dnešního utkání se dohrává spíše sporadicky.

39:45
    Tlačenice za brankou domácích už nic neřeší.

40:00

Do druhé třetiny vstoupili oba soupeři se stejnou vervou a chutí bojovat o co nejlepší výsledek. K vidění byl vyrovnaný hokej, který se přeléval z jedné strany na druhou. V polovině utkání se ale hostujícím podařilo navýšit náskok o další branku. Zasloužil se o to důrazný David Ludvík. Snížení na sebe nenechalo dlouho čekat a naprosto zaslouženě se prosadil dnes jeden z nejaktivnějších hráčů na ledě David Švagrovský. Zbytek třetiny byl velmi bohatý na vyloučení. Nutno však podotknout, že se hraje stále atraktivní hokej a domácí nic nevzdávají. Ústí je však silný protivník, tak uvidíme jak se utkání v jeho závěrečné části vyvrbí.

Třetí třetina začne přibližně v 19:55.

Podle aktuálních informací má domácí kapitán Michal Mikeska vyhozené rameno. To je pro Hradecké velmi nepříjemné zjištění.

40:01

40:20
    Ústí se usadilo v obranném pásmu Hradce.

40:38
    Vágner nahodil kotouč na Koutského a odešel střídat. Vzápětí tu byla střela na druhé straně z hole Tůmy. Ale oba brankáři neměli moc práce.

41:40
    Hradečtí uklidňují hru za svojí brankou.

42:03
    Rozhodčí přerušil hru pro přihrávku rukou hostujících hráčů.

42:18
    Hradec perfetkně udržel střední pásmo a vyrazil na zteč.

42:53
    Oba mančafty si teď ve svém bránění počínají velmi pečlivě.

43:15
    O střelu z otočky se pokoušel Michal Tvrdík.

43:48
    Tůma vyhodil puk mimo hřiště a jde si za to odsedět trest na dvě minuty. Hradečtí tak mají rázem výhodu jednoho hráče v poli.

44:44
    Hradec se snaží něco vymyslet, ale jejich pokusy zatím končí jen na výstroji Koutského.

45:18
    Vágner posílal na branku Ústeckých jeden kotouč za druhým a z dorážky mohl skórovat Luděk Brož!

45:25
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

45:40
    Rozhodčí vykazuje hru z obranného pásma Ústí za postavení hradeckého hráče v brankovišti Koutského.

45:42
    Puk teď vězel někde kolem nic netušícího Koutského a Třetina na několikrát dorážel! Jeho snaha ale brankový úspěch nepřinesla.

46:04
    Nahození od Kubici znamená vhazování po pravici Koutského branky.

46:17
    Domácí útočník Jan Berger našel krásným pasem Říhu, který z mezikruhů nedokázal ani vystřelit a puk jen doskákal do náruče Koutského.

46:54
    Domácí hráči hrají momentálně velmi jednoduše. Nahodí kotouč a ženou se za ním.

47:32
    Švagrovský teď se svými spoluhráči z útoku předvádí pohledné kousky v pásmu Ústeckých. Všemu chybí ale vážnější střela.

48:12
    Díky neodpískanému zakázanému uvolnění se hosté dostali konečně ke slovu.

48:43
    Ne však na dlouho a bude se vhazovat po levé straně ústecké branky.

48:54
    Hráči zašlápli kotouč v pravém rohu v obranném pásmu hostujícího celku a je tu další buly.

49:17
    Ústí přeneslo hru na druhý konec kluziště.

49:27
    Tvrdá rána beka Kováře! Luňák se do střely položil vší silou a puk vyrazil před sebe kde do prázdné branky mohl dorážet jeden z ústeckých útočníků.

49:47
    Domácí mančaft bude hrát přesilovou hru. Za hákování si jde sednout Petr Hořava.

50:12
    Velký tlak v podání Královských lvů před brankou Koutského! Avšak ani ty největší tutovky nedokáží proměnit.

50:37
    Puk venku z útočného pásma Hradeckých.

51:21
    Střelu z první vyslal David Roupec! Koutský se perfektně přesunul a jeho střelu chytil.

52:11
    Hraje se znovu ve vyrovaném počtu a hra se momentálně zklidnila.

52:53
    Hosté hráli v šesti! To ale rozhodčímu uniklo.

53:19
    Chyba v rozehrávce Hradeckých a do velké šance se dostal Lukáš Handlovský. Ten svůj projektil ale neumístil přesně.

53:49
    Chivlkový nátlak Ústeckých hráčů znamená jejich přesilovou hru. Martin Vágner oslabuje svůj tým za zdržování hry.

54:07
    Luňák chytá střelu z chumlu před jeho brankou!

54:27
    Ústeckým se nedaří rozestavět přesilovkové postavení.

54:51
    A když se jim to povedlo, tak Hradec brání velmi dobře.

55:13
    Říha se ve vlastním oslabení dostal do bezprostřední blízkosti Koutského branky. Jeho střela skončila však na betonech.

55:49
    Domácí hrají opět v plném počtu.

56:09
    Zajímavý pokus Zukala od modré. Jeho projektil ale srazil jeden z ústeckých obránců.

56:45
    Aktivita domácím stále nechybí.

57:04
    Teď můžou být Hradečtí rádi za postavení mimo hru jejich protivníka. Ti se totiž mohli dostat do přečíslení dvou na jednoho!

57:18
    Tak to je poslední rána pro domácí. Jakub Matai postrčil kotouč na JAROSLAVA ROUBÍKA, který tvrdou a přesnou střelou mezi betony Luňáka docílil čtvrté branky Ústeckých. Utkání je prakticky rozhodnuto. Asistence: Jakub Matai.

57:55
    Zápletka na druhé straně! Od modré tvrdě pálil David Roupec a před brankou nedokázal dorazit kotouč za záda ležícího Koutského Švagrovský.

58:42
    David Švagrovský přehnal svoji aktivitu v útočném pásmu a jde pykat za nebezpečnou hru vysokou holí. Špelda se po jeho zákroku jen tězce zvedal z ledu, ale vypadá to, že je vše v naprostém pořádku. Přesilovka pro hosty.

59:08
    Ti se drží v poklidu v útočném pásmu.

59:29
    Už se nikam neženou a kontrolují hru.

59:52
    Ústečtí stačili ještě vyprodukovat jednu velkou šanci na jeden dotek. Sykora měl celkem jednoduchou práci, proti němu však zakročil parádně Luňák!

59:57
    Už se nic vážného nestane a je tu konec zápasu.

60:00

Viděli jsme celkem vyrované utkání. Ústečtí Lvi dali svému sokovi však lekci z produktivity. Domácí Hradec Králové se nemohl i z nejvyloženějších šancí prosadit, a to je hlavní příčinou jejich dneší v pořadí již páté porážky. V závěru utkání se ještě prosadil Jaroslav Roubík a upravil tak na konečných 1:4 z pohledu domácího, smutného celku.

Já se s Vámi pro dnešek loučím a přeji příjemný zbytek večera. Někdy zase napočtenou. (20:38:25)

Martin Voltr

Filip Červinka

Branky a nahrávky: 30. Švagrovský (Kubica, Tvrdík) - 7. Sýkora (Čermák, Tůma), 17. Sýkora (Čermák, Hořava), 30. Ludvík (Poživil, Matai), 58. Roubík (Matai)

HC Slovan Ústí nad Labem: Koutský (Petrásek) – Poživil, Černý, V. Brož, Hořava, Pavlík, Špelda, Grin, Holomek – Matai, Roubík, Ludvík – Tůma, Sýkora, Čermák – Kovář, Rod, Handlovský – Přeučil, Meidl, Boháč. Trenér: Jaromír Šindel.