Mönchengladbach – Düsseldorf 2:1 (kon.) | Hannover – Wolfsburg 2:1 (kon.) | Augsburg – Schalke 0:0 (kon.)
Fürth – Mohuč 0:3 (kon.) | Frankfurt – Hoffenheim 2:1 (kon.) | Freiburg – Leverkusen 0:0 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
2:1 (2:0)
Fortuna Düsseldorf
Sobota 26.01.2013, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Češi na hřišti
    V dresu Düsseldorfu může do dnešního utkání nastoupit devětadvacetiletý český legionář Martin LATKA. V kádru soupeře nepůsobí žádný Čech.

Hosté jsou na tom v tabulce Bundesligy o něco hůře, když v dosud odehraných osmnácti zápasech nasbírali jedenadvacet bodů za pět výher a šest remíz. Fortuně patří čtrnácté místo, nicméně s pohodlným náskokem na sestupující příčky. Fortuna začala ligový ročník výborně, spoustu bodů vozila i z venkovních hřišť, ale v posledních kolech se, zejména při venkovních utkáních, potýká s nezdary a často prohrává.

Domácí vstupují do dnešního utkání z pozice osmého klubu Bundesligy, když v doposud odehraných osmnácti zápasech šestkrát vyhráli a osmkrát remizovali. Ve čtyřech zápasech odešli poraženi a celkem nasbírali šestadvacet bodů. Borussia bude chtít i v dnešním utkání pokračovat v úspěšné sérii, který započala již v listopadu loňského roku, po prohře 1:2 se Stuttgartem. Od té doby Borussia neprohrála a v šesti odehraných zápasech nasbírala deset bodů.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání devatenáctého kola německé Bundesligy, v němž domácí Borussia Mönchengladbach přivítá Fortunu Düsseldorf.

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen - Brouwers, Domínguez, Wendt, Jantschke - Ciğerci , Herrmann, Marx, Nordtveit - Arango, de Jong

Fortuna Düsseldorf: Giefer - Latka, Balogun, Juanan, van den Bergh - Fink, Tesche, Bodzek, Schahin - Kruse, Reisinger

Rozhodčí: Gagelmann - Anklam, Thielert.

Oba týmy jsou již připraveny v útrobách Borussia-Park, za malý okamžik nastoupí na hrací plochu.

Oba týmy již nastupují, začátek utkání se o pár minut posune.

1

2
    Utkání již odstartovalo, jak je patrné z úvodních sestav, do zápasu nastoupil hned od úvodu i devětadvacetiletý český legionář Martin LATKA.

3
    Domácí při prvním střeleckém pokusu, Nordtveit střílí z pravé strany, Giefer vytěsnuje.

4
    Rohový kop domácích končí po hlavičce Domíngueze mimo bránu.

5
    Faul na polovině, domácí mohou rozehrát.

5
    Dlouhý nákop na levé straně, ale Herrmann již nestihl míč na ploše.

6
    Martin Latka zastavuje pronikajícího Cigerciho a rozhodčí píská faul! To bude dobrá šance pro domácí tým!

6
    Ale míč končí pouze v dobře postavené zdi!

6
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Domácí se nakonec stejně prosazují, z levé strany střílí Juan Fernadno Arango a míč tečuje do vlastní branky JUANAN! To je vlastní gól!

8
    Borussia hned od úvodních vteřin dominuje na hřišti, Fortuna se urputně brání.

9
    Nepřesný centr hostů z levé strany, míč získávají domácí.

10
    Martin Latka nyní znemožnil zakončení de Jongovi, když odkopává výbornou přihrávku Aranga.

11
    Borussia však bude mít k dispozici další přímý kop ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů.

12
    Ale míč končí přímo v náruči gólmana Giefera.

13
    Znovu musí Latka odvracet nebezpečný míč po centru z pravé strany! Český obránce má plné ruce i nohy práce!

14
    Borussia bude mít k dispozici rohový kop.

14
    Ten obrana Düsseldorfu odvrací.

14
    Nádherná akce domácích, z pravé strany posílá přesnou přihrávku Luuk de Jong a v malém vápně ve skluzu zakončuje PATRICK HERRMANN!

16
    Domácím se vstup do utkání náramně povedl, hosté se zatím na nic nezmohli.

17
    Míč končí mimo hřiště, domácí na své polovině vhazují.

18
    Borussia kombinuje na polovině.

19
    Teprve nyní se hosté dostávají před branku ter Stegena. Balogun vybojoval autové vhazování z pravé strany.

20
    Hosté se však nedokázali prosadit a musí to zkoušet znovu.

21
    Nakonec odpískán faul Schahinovi, ter Stegen vykopává.

22
    Dlouhý nákop domácích nepřesný, hosté u míče.

23
    První příležitost hostů, na pravé straně posílá dobrou přihrávku Reisinger a na bližší tyči připravený Oliver Fink tečuje míč, ten končí mimo bránu.

24
    Domácí faulují na polovině hiště, hosté mohou rozehrát. A rozehrávají zpět do obrany.

25
    Cigerci padá po souboji s Krusem na polovině soupeře, domácí mají míč.

26
    de Jong se tlačí ve vápně do zakončení, ale Balogun v poslední chvíli odkopává míč!

27
    Schahin se dostává v pádu do zakončení v šestnáctce Borussie, míč letí těsně vedle levé tyče!

28
    Při hlavičkovém souboji došlo k lehkému zranění domácího hráče, ten je ošetřován.

29
    Nakonec je odnesen za postranní čáru, domácí budou hrát o deseti.

29
    Nyní je jasné, že se jednalo o Marxe, který již stojí u čáry a čeká na vpuštění na hřiště.

30
    První půlhodina dnešního utkání je za námi, domácí zatím potvrzují roli favorita utkání a po brankách Juanana /vl/ a Herrmanna vedou 2:0.

31
    Hosté kombinují na polovině hřiště.

32
    Rozhodně jejich projev působí mnohem aktivněji, než v úvodu utkání.

33
    Dlouhý výkop domácího gólmana končí v autu.

34
    U míče stále domácí fotbalisté, kteří mají jasnou převahu ve statistice držení míče.

35
    A Arango se dostává do zakončení, střílí z levé strany uvnitř pokutového území, těžkou přízemní střelu Giefer chytá.

36
    Hosté posílají přesnou kolmici na Schahina, ale akci přerušuje odmávaný a odpískaný ofsajd.

37
    Faul na polovině hřiště, rozehrávají domácí.

38
    Míč na polovině hřiště v držení hráčů Düsseldorfu.

39
    A pozor, faul na pravé straně v těsné blízkosti pokutového území, Marx dostává žlutou kartu!

40
    Ale hosté s touto dobrou standartní situací nenaložili dle představ.

41
    Na druhé straně tečovaná střela z pravého křídla z hranice šestnáctky, míč z kopačky Herrmanna končí mimo.

42
    Znovu se snaží hosté o přečíslení, ale Tesche ztrácí míč.

43
    Závěr poločasu patří hostům, kteří opět kombinují před pokutovým územím Borussie.

44
    Zatím se ale hostům nedaří připravit gólovou šanci.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu.

První poločas je u konce. Lépe vyšel Borussii Mönchengladbach, která jde do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Branky v první třetině dávali pouze domácí, když v 6. minutě trefil do vlastní sítě po střele Aranga Juanan /vl/. Ve 14. minutě zvýšil vedení domácích Herrmann, který stanovil konečné skóre prvního poločasu na 2:0.

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhý poločas začne přibližně v 16:33 hodin.

46

47
    Fortuna Düsseldorf se snaží o dobrý vstup do druhé půle, ale jejich útočnou snahu končí nepřesná přihrávka.

48
    Přece jenom se hosté dostali ke střele uvnitř pokutového území, ale míč končí mimo, bude se kopat rohový kop.

49
    Obrana Borussie odvrací.

50
    Moc povedení střela Stefana Reisingera z velké dálky, míč se skoro otřel o břevno!

50
    Míč ještě zřejmě tečoval gólman ter Stegen, kope se rohový kop.

50
    Ruka! Jeden z obránců zahrál ve vápně rukou, to je pokutový kop pro Fortunu Düsseldorf!

51
    Düsseldorf právě vstřelil branku!
    DANI SCHAHIN proměňuje pokutový kop střelou k levé tyči, ter Stegen "jde" na druhou stranu, je sníženo!

52
    Hostům se tedy aktivita v úvodu poločasu vyplácí, snižují na 1:2 a můžeme se dočkat ještě velkých věcí!

53
    Schahin ukazuje, že by se měl kopat rohový kop z levé strany, ale rozhodčí je jiného názoru, bude se vhazovat.

54
    Obrana Borussie však odvrací nebezpečí před vlastní bránou.

55
    Domácí posílají nepřesný nákop, Jantschke se gestem omlouvá.

56
    Hosté rychle rozehrávají po faulu na polovině hřiště, ale Schahin se dostává k míči uvnitř pokutového území později, než gólman.

57
    Na druhé straně musel zakročit také Giefer, který chytá střelu Arranga.

58
    Domácí poznali, že pouze aktivitou mohou vybojovat tři body z dnešního utkání.

59
    Borussie před pokutovým územím soupeře.

60
    Ale domácí faulují Baloguna, jejich útočné snažení končí.

61
    Martin Latka musí odvracet další nebezpečnou přihrávku do pokutového území.

62
    Wendt odvrací nákop hostů na roh, hosté mají další dobrou příležitost ohrozit domácí bránu.

63
    Ale roh nebyl dobře kopnutý, u míče domácí.

64
    Martin Latka se zapojuje do kombinace na vlastní polovině, dnes v obraně svého nového zaměstnavatele podává dobrý výkon!

65
    Van den Bergh vhazuje na polovině domácích aut, ale hosté se vrací na svou polovinu a útočit tak budou opět "do plných".

66
    Ofsajd, u míče domácí tým.

67
    Znovu budou hosté vhazovat z levé strany, míč letí do pokutového území, obránce Borussie ale odkopává pryč.

68
    Míč se dostává až k Gieferovi, který se zapojil do postupné rozehrávky.

70
    Faul odpískán Krusemu na polovině domácích, ten se sice diví, ale nic to na rozhodnutí sudího nezmění.

71
    Kruse výborně vybídl Reisingera, ten postupuje k pokutovému území souipeře, tam ale přichází o míč.

72
    Centr z pravé strany, hostující Schahin zkouší "nůžky", ale míč letí hodně mimo.

73
    První střídání, domácí stahují Luuka de Jonga, kterého nahradí Mike Hanke.

74
    Střídají i hosté, ze hřiště sprintuje Oliver Fink, kterého nahradí Genki Omae.

75
    Latka znovu zasahuje proti nebezpečnému centru z levé strany.

76
    Latka je jednoznačným "králem" obrany Fortuny Düsseldorf!

77
    Rohový kop domácích z levé strany.

78
    Obrana Fortuny odvrací, i když tam domácí "reklamují" hraní rukou, rozhodčí je jiného názoru.

79
    Hanke střílí z pravé strany, Latka odvrací na břevno! To byla čistá gólovka domácích! To je výkon jako hrom českého obránce!

80
    Začíná poslední desetiminutovka, hosté stále bojují o vyrovnávací branku!

81
    Nyní se ale hosté musí bránit kombinacím Borussie.

82
    Arango přihrává uvnitř pokutového území hostů zpět na Hankeho, ten střílí z voleje a fantastický reflexivní zákrok padajícího Gifere zabránil gólu!

83
    Nepřesný pas na nabíhajícího Schahina.

84
    Další nákop do pokutového území, ani tento míč nedoputoval k Schahinovi.

85
    Hosté podruhé střídají, odchází kapitán Bodzek, místo něho přichází Ilsö.

86
    U míče domácí, kteří se snaží nepanikařit a držet míč na svých kopačkách.

87
    Nepřesná přihrávka Hankeho na střed pokutového území.

88
    Domácí tým připravuje další střídání.

89
    Je tu avizované střídání v sestavě Borussie, odchází Patrick Herrmann, střelec druhého domácího gólu, kterého nahradí na poslední desítky vteřin Peniel Kokou Mlapa.

89
    Domácí vybojovali další rohový kop.

90
    Běží poslední minuta řádné hrací doby, Mlapa se k zakončení nedostal, Giefer vykopává.

90+1
    Rozhodčí se rozhodl nastavit dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+2
    Hosté budou vhazovat na polovině domácích, ale ofsajd kazí jejich útočnou snahu.

90+2
    Domácí takticky sřídají, ze hřiště odchází Cigerci, přichází Rupp.

Dnešní utkání je u konce. Borussia Mönchengladbach vybojovala důležité tři body a nutno dodat, že díky povedené první pětačtyřiceti minutovce si tyto body zaslouží.

Hosté začali hrát až ve druhém poločase, kdy v jeho úvodu díky brance Schahina, který proměnil nabízený pokutový kop, snížili náskok domácích a snažili se až do posledních vteřin o vstřelení vyrovnávající branky.

Borussia však náskok dokázala uhájit a nebýt skvělé práce Martina Latky v obraně Fortuny Düsseldorf, mohl být náskok o nějakou tu branku vyšší.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (17:24:46)