Lokeren – Anderlecht 0:2 (kon.) | Beerschot – Mons 0:0 (kon.) | Waregem – Lierse 2:0 (kon.)
Mechelen – Genk 2:1 (kon.) | Waasland-Beveren – Leuven 2:0 (kon.)
SV Zulte-Waregem
2:0 (1:0)
Lierse SK
Sobota 26.01.2013, 20:00 • Regenboogstadion, Waregem • Belgická Jupiler Pro League

Hlavní sudí Delacour ukončil dnešní utkání, ze kterého se raduje domácí SV Zulte-Waregem, které poráží svého soupeře Lierse SK v poměru 2:0. Hra byla celkem vyrovnaná, ale domácí hráči měli víc štěstí, a tak si na své konto připisují tříbodový zisk. Hosté se snažili o vyrovnání, ale kontaktní branka nepřišla. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc. (21:58:56)

Nebezpečné útočné akce: SV Zulte-Waregem 38 ─ 32 Lierse SK.

Útočné akce: SV Zulte-Waregem 78 ─ 87 Lierse SK.

Střely celkem: SV Zulte-Waregem 7 ─ 6 Lierse SK.

Střely mimo bránu: SV Zulte-Waregem 5 ─ 9 Lierse SK.

Střely celkem: SV Zulte-Waregem 12 ─ 15 Lierse SK.

90+2
    Hosté se ubránili a odvrátili balon do bezpečí.

90+1
    Roh pro domácí.

90+1
    Autového vhazování se zmocní hosté.

90
    Hlavní rozhodčí Delacour nastavuje tři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90
    Rozběhla se poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Habibou obdržel na levém křídle přihrávku, zpracoval si balon a vystřelil, ale Sels byl stoprocentní.

88
    Sels si připsal brilantní zákrok, když zneškodnil jedovatou střelu, kterou se prezentoval Berrier.

88
    Hosté mají k dispozici ještě jedno střídání. Na trávník se ve druhém poločase dostali Annab a Adesanya.

88
    Domácí tým už nemá k dispozici žádné střídání, ve druhém poločase se na hřiště dostali Trajkovski, Habibou a Skúlason.

86
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Jonathan Delaplace, přichází Alexandar Trajkovski.

84
    Ve střelecké pozici se ocitl Hazurov, ale připravený Bossut byl stoprocentní a Hazurovu jedovatou střelu zlikvidoval.

83
    Lierse se však ubránilo a získalo balon na své kopačky.

82
    Střídání v týmu Lierse SK: ze hřiště odchází Mohamed El Gabbas, přichází Jason Adesanya.

82
    Domácí tým vybojoval další standardní situaci, tentokrát v podobě rohového kopu.

82
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Mouhamadou Habib Habibou.

82
    Volný přímý kop bude zahrávat SV Zulte-Waregem.

77
    Hosté vybojovali rohový kop, ale k přímému ohrožení branky nedošlo.

76
    V posledních minutách se hra pohybuje mezi pokutovými územími. Šance nejsou vidět na žádné straně.

75
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Bernard Malanda Adje, přichází Ólafur Ingi Skúlason.

69
    Domácí se sice dostali ke střele, ale ta branku hostí neohrozila. Odkop od brány provede Sels

69
    Domácí tým bude zahrávat volný přímý kop.

67
    Střídání v týmu Lierse SK: ze hřiště odchází Ashour El Takky El Fawy, přichází Nadjem Lens Annab.

67
    S balonem na vlastní polovině kombinuje obranná čtveřice Ayew, Saidi, Swinkels a Ofori.

63
    Rohový kop zahrávali domácí hráči, ale branku hostí neohrozili.

61
    Berrier našel přihrávkou Hazarda, druhý jmenovaný vystřelil, ale Sels byl stoprocentní.

61
    Autové vhazování pro domácí.

59
    Konečně se Lierse SK dostalo na soupeřovu polovinu, ale k ohrožení branky stejně nedošlo. Domácí tým skvěle vykrývá prostor.

58
    Hostům se velmi špatně dostává na soupeřovu polovinu a ještě hůře k ohrožení branky.

57
    Nyní bude Lierse SK zahrávat autové vhazování. Na starost si jej bere Bourabia.

56
    Do protiútoku postupují hosté.

55
    Nicméně z této standardní situace žádné nebezpečí nehrozilo.

54
    Rohový kop budou zahrávat domácí hráči.

54
    Autové vhazování ve prospěch domácího celku.

51
    Waregem právě vstřelil branku!
    FRANCK BERRIER zahrával pokutový kop, ale Sels jeho střelu vychytal. Nicméně FRANCK BERRIER se stihl dostat k odraženému míči a z dorážky skóroval.

50
    SV Zulte-Waregem bude zahrávat pokutový kop!

50
    Balon pro domácí tým vybojoval ve středu hřiště Delaplace.

49
    Domácí tým aktivně napadal rozehrávku hostů, ale balon na své kopačky nevybojoval. Následuje autové vhazování pro hosty.

47
    Balon do svého moci získali hosté, kteří si přihrávají na vlastní polovině.

47
    Autového vhazování se zmocní, na útočné polovině, domácí hráči.

46

Máme za sebou první poločas, který nám přinesl jednu branku, o kterou se zasloužil D'Haene. Obraz hry byl velmi vyrovnaný, a dá se tak říct, že vede tým, který měl víc štěstí. Nicméně fanoušci obou celků se musí nudit, protože moc šancí k vidění zatím nebylo, a tak doufejme, že druhý poločas bude zábavnější.

45+3
    Nebezpečí hostům nehrozilo.

45+3
    Domácí fotbalisté vybojovali další standardní situaci, tentokrát v podobě rohového kopu.

45+2
    Sudí Delacour ještě uklidňuje hráče v pokutovém území.

45+2
    Domácí hráči dostanou výhodu volného přímého kopu.

45
    Sudí Delacour nastavuje dvě minuty nad rámec prvního poločasu.

45
    Lierse SK kombinuje ve středu hřiště, u balonu je Wils, kterému dobíhá na pomoc Ofori.

45
    Autové vhazování ve prospěch hostů.

44
    Balon si špatně zpracoval Leye, a tak útočná akce domácího týmu skončila.

44
    Nyní se SV Zulte-Waregem přesouvá do útoku.

43
    Ve vlastním pokutovém území kombinují domácí fotbalisté.

42
    Hosté se opět dostali ke střele, ale ani tentokrát nesměřovala mezi tři tyče, a tak brankář Bossut mohl zůstat klidný. Střelecký pokus ale raději kontroloval. Autorem střely byl Ayew.

42
    Autového vhazování se zmocní Lierse SK. Na starost si jej bere Mohamed.

40
    Nyní jsme mohli vidět střelecký pokus, o který se postarali fotbalisté Lierse SK, ale balon branku domácího celku neohrozil. Odkop od brány provede Bossut, který dnes zatím drží čisté konto. Autorem střely byl Claasen.

40
    Hosté se dostali k jedné střele, ale ta se mezi tři tyče vůbec nevešla.

40
    Nicméně domácí tým je aktivnější, na bránu vystřelil celkem dvakrát a to bylo vše, co dnes zatím stihl.

39
    Dnešní utkání prozatím příliš útočné není, obraz hry je od úvodních minut stejný. Hra probíhá spíše mezi pokutovými územími a k ohrožení branky se oba týmy dostávají sporadicky.

36
    Na vlastní polovině kombinují Saidi a Swinkels. S rozehrávkou jim pomáhá také Sels.

33
    Wils se snažil podpořit útok, ale jeho snažení bylo marné.

33
    Nicméně hosté se bez problémů ubránili a získali míč na své kopačky.

32
    Domácí fotbalisté vybojovali standardní situaci.

32
    Následuje autové vhazování, kterého se zmocní SV Zulte-Waregem.

32
    Na pomoc jim přišel Malanda, kterého okamžitě zapojili do hry.

31
    S balonem na vlastní polovině nyní kombinují Colpaert a Verboom.

31
    Hosté centrovaný míč zneškodnili.

31
    Domácí hráči budou zahrávat volný přímý kop.

29
    Tým SV Zulte-Waregem vybojoval autové vhazování.

28
    U míče jsou hosté, kteří rozehrávají na vlastní polovině. Do hry zapojili také brankáře Selse.

28
    Ke střele se probojoval aktivní KAREL D'HAENE, jenž přesnou trefou otevírá skóre dnešního utkání. Na gól přihrával Leye.

28
    Další roh pro domácí.

27
    Rohový kop vybojovali domácí fotbalisté.

26
    Další autové vhazování pro hosty.

24
    Domácí hráči se ubránili a nyní následuje autové vhazování, kterého se zmocní hosté. Na starost si jej bere Swinkels.

24
    Následuje další rohový kop ve prospěch hostů.

23
    Hosté vybojovali další standardní situaci, tentokrát rohový kop.

23
    Lierse SK dostane výhodu standardní situace.

20
    Domácí tým SV Zulte-Waregem se propracoval ke střele, ale Sels byl stoprocentní.

18
    U balonu jsou stále hosté, ale k přímému ohrožení branky se nedostávají.

14
    Balon se přesunul na kopačky hostů, kteří prozatím hledají postupnou cestičku na soupeřovu polovinu.

14
    Akce domácích byla odvrácena kvalitní obranou, do útoku jde Lierse SK.

13
    Postupný protiútok zakládají domácí fotbalisté. Nyní jsou v blízkosti středového kruhu, kde si předávají míč z kopačky na kopačku.

12
    Útočná akce hostů skončila nepřesnou přihrávkou, a míč tak skončil v zámezí. Odkop od brány provede Bossut.

12
    SV Zulte-Waregem zakládá postupný útok.

10
    Hra je zatím velmi vyrovnaná a prozatím jsme žádné gólové šance nezaznamenali. Doufejme, že v následujících minutách bude obraz hry lepší.

7
    Nyní přišla nepřesná střela, kterou se prezentoval domácí tým SV Zulte-Waregem, a tak odkop od brány provede Sels.

7
    Nicméně hosté se před tímto protiútokem bez problémů ubránili, ale domácí hráči zůstávají u balonu.

7
    Domácí tým se přesunul do útočné pozice.

6
    U míče jsou nyní hráči SV, kteří se s míčem pohybují na vlastní polovině.

5
    Tým Lierse SK rozehrál tuto standardní situaci nakrátko a kombinuje na vlastní polovině.

5
    Volný přímý kop budou zahrávat hosté.

4
    Autové vhazování pro hosty.

2
    Ve středu hřiště kombinují hosté, ale nedaří se jim prodrat na soupeřovu polovinu.

1
    U balonu už jsou hosté, kteří kombinují na vlastní polovině.

1
    Autové vhazování pro domácí hráče.

1

Utkání začne za malou chvíli.

-3
    Hlavní sudí přivedl dnešní aktéry na hrací plochu.

-8
    Fotbalisté se po rozcvičení odebrali do svých šaten.

SV Zulte-Waregem: Bossut ─ De Fauw, Colpaert, D'Haene, Verboom ─ Berrier, Malanda Adje, Delaplace, Hazard ─ Leye ─ Naessens.

Lierse SK: Sels ─ Ayew, Saidi, Swinkels, Ofori ─ Mohamed, Wils, Bourabia, Claasen ─ Ashour ─ Hazurov.

Rozhodčí: Delacour ─ Huens, Dhondt.

-28
    Hráči obou celků jsou na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.

-29
    Hostům bude chybět suspendovaný Ahmed Abou Moslem.

Lierse SK má za sebou dvacet tři ligových zápasů a je na čtrnácté příčce. Tým Lierse SK má na svém kontě pouhých devatenáct bodů a od sestupové pozice ho dělí pouhý jeden bod. Hráči tohoto týmu pouze třikrát zvítězili, desetkrát remizovali a již desetkrát poznali chuť hořké porážky. Celkové skóre je 23:43.

SV Zulte-Waregem je po dvaceti dvou odehraných ligových zápasech na druhé příčce a na svém kontě má čtyřicet čtyři bodů. Fotbalisté SV třináctkrát zvítězili, pětkrát remizovali a čtyřikrát prohráli. Celkové skóre je 36:23.

Fotbalovým jevištěm bude Regenboogstadion.

Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu belgické Jupiler League, která nám nabídne dvacáté čtvrté kolo. V rámci tohoto kola bude domácí SV Zulte-Waregem hostit svého soupeře Lierse SK. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.