Litoměřice – Hr. Králové 2:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Benátky n/J 3:4 (po s.n.) | Olomouc – Ústí n/L 1:4 (kon.)
Most – Šumperk 3:4 (kon.) | Beroun – Kadaň 2:1 (kon.) | Písek – Jihlava 3:2 (po s.n.)
Mladá Boleslav – Třebíč 1:4 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 26.01.2013, 17:30 • ŠKO-ENERGO Aréna • 1. liga (ČR)

Tenhle zápas se domácím opravdu nepovedl a Třebíč si tři body odváží zaslouženě. Byla bojovnější a nejspíš zkrátka víc chtěla. Přejeme příjemný zbytek večera a někdy příště zase na počtenou. (19:44:40)

Zásahy brankářů ve třetí třetině:

Roman Will - 5 zásahů
    Marek Čiliak - 16 zásahů

60:00

59:22
    Pěkná střela Vondráčka prosvištěla mimo.

58:37
    Milan Mikulík (MBL) ještě dostává 2 minuty za hrubost.

58:23
    Někdo z Boleslavských, pravděpodobně Vrbata, nastřelil tyčku!

56:43
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    VOJTĚCH NĚMEC Willa vymíchal a bez debat zakončil.

56:43
    Žabka fauloval Němce a je odpískáno trestné střílení!

55:26
    Prakticky tři na jednoho teď jeli hosté! Fořt zakončil moc vysoko!

54:23

54:04
    Ne, prostě to nejde. Třebíč zvládá všechno pokrývat.

52:52
    Výborný posouval brankovištěm na Pabišku, kotouč vyrazil někdo z hostů.

52:23
    Že by jedna z posledních větších šancí Boleslavi? Vojtěch Němec (TRE) - 2 minuty, nedovolené bránění.

Dnešní utkání sleduje 1980 diváků.

52:02
    Vrbata do toho zkusil takřka naslepo plácnout. Puk šel vedle.

51:23
    Třebíč se už nikam nijak zvlášť netlačí, spíš se snaží kontrolovat situaci. Ne že by se jí to nedařilo.

49:48
    Bohunický (MBL) dostává 2 minuty za podražení. To domácím situaci rozhodně neusnadňuje.

49:16
    Pěkná střela Kauta z kruhu. Will vytasil zákrok lapačkou.

48:37
    Domácí buší na zavřená vrata.

47:47
    Boleslav v přesilovce prakticky nic nevymyslela a jak už bylo řečeno, Třebíč opravdu dobře brání.

47:34

46:16
    Dojezd Pabišky před branku přibrzdil Zdráhal. Boleslavský útočník se rozčiluje směrem k rozhodčímu, ale hra pokračuje. Nutno podotknout, že pro domácí značně zoufale.

45:34
    Boleslavští jsou velmi dobře pokrytí, teď to ale Čuřík (TRE) v případě Pituleho přehnal a putuje na trestnou lavici - 2 minuty, hákování.

44:24
    Čiliak se přesouval společně s Nouzou projíždějícím před brankovištěm, takže druhá polovina klece se stále víc odkrývala. Nouza proto zkusil zpětnou přihrávku naslepo. K Vrbatovi nedorazila, hostující obrana byla rychlejší!

44:08
    Nouza měl jen málo manipulačního prostoru, a tak puk napálil rovnou do brankáře.

43:38
    Rys přihrával zpoza branky na Koudelku. Ten vůbec nezasáhl puk.

43:09
    Pabiška je na ledě.

42:58
    Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu.

41:50
    Mikulíkova střela trefuje Čiliaka do masky!

41:11

41:09
    Tak ani tenhle začátek třetiny zřejmě pro Boleslav nebude ideální. Lukáš Pabiška (MBL) dostává 2 minuty za hákování.

40:56
    Výborný pálil od modré, Čiliak srazil betony!

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:11.

Tohle určitě nebyla třetina, kterou by si Boleslavští "dali za rámeček". Třikrát inkasovali, z toho dvakrát během jediné minuty, což stálo Michala Valenta místo v brance. Trápí je fauly.

Oproti tomu Třebíč překvapuje. Působí odhodlaně a nyní i značně sebevědomě.

Zásahy brankářů ve druhé třetině:

Michal Valent - 2 zásahy
    Roman Will - 6 zásahů
    Marek Čiliak - 13 zásahů

40:00

39:58
    Akci na jeden dotek zakončoval Nouza, Čiliak a jeho betony ale byly připraveny.

39:11
    Jan Zdráhal (TRE) - 2 minuty, podražení.

39:05
    Třebíč využívá přesilovku! Will nezvládl druhou dorážku MARKA LAŠE a hosté jdou znovu do dvougólového vedení. Asistence: Tomáš Vondráček, David Dolníček.

38:08
    Čiliak poslal puk na Fořta, ale byl tam faul. Milan Toman (MBL) - 2 minuty, hákování.

37:42
    Jediný hráč v okruhu deseti metrů a Toman jej trefil. A následuje zakázané uvolnění Boleslavi.

37:15
    A zase. Ofsajd...

36:33
    Další ofsajd Boleslavi. Domácí teď působí tak trochu jako sloni v porcelánu...

36:06
    Domácí se hodně zlobí proti odpískanému ofsajdu, ale nenadělají s tím nic.

34:50
    Neproměňuje! Rys si až příliš najel a sám sebe vytlačil z dobré střelecké pozice.

34:50
    Rys byl v samostatném úniku faulován, je nařízeno trestné střílení!

34:28
    Dva na jednoho! Třebíčského Nahodila Will "vychytal" špičkou betonu!

33:52
    Třebíč předvedla solidní sled přihrávek a kliček, ale až k Willovi se nedostala.

33:04
    Vondráček poslal puk boleslavským brankovištěm. Nenašel se nikdo, kdo by jej srazil dovnitř.

32:32
    Střelu Vrbaty hostující brankář "lízl" loktem a srazil do rohu.

32:26
    Rysova střela zdálky nemohla Čiliaka zaskočit.

31:45
    Čiliak teď doslova vypadl z branky a Chaloupka se jej snažil objet a zakončit. Nepodařilo se mu to.

31:17
    Vhazování v pásmu Třebíče končí zakázaným uvolněním, začíná se znovu po levici Čiliaka.

30:56
    Pabiška si přikopl puk bruslí na hůl a vypálil - vysoko!

29:01
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ PITULE byl faulován, i v pádu ale dokázal puk prostrčit někudy pod Čiliakovými betony. Asistence: Petr Kafka, Milan Toman.

28:35
    Pabiška poslal puk na Výborného, který mohl pálit do odkryté klece. Jenže nezpracoval přihrávku!

27:55
    Boleslav v pěti. Třebíč prakticky nic nevymyslela.

26:49
    Ne, hostům se nedaří usadit v útoku.

26:08
    O chvíli později vyhazuje i Jindra.

25:50
    Střelu Čuríka přibrzdil Žabka a Boleslav se může osvobodit.

25:26
    Třebíči už uběhla skoro polovina přesilovky, ale nic moc zatím nevymyslela.

23:55
    Tak tohle určitě není start druhé třetiny, jaký si Boleslav představovala. Roman Němeček (MBL) dostává hned dva tresty najednou - nejprve 2 minuty za držení protihráče a poté ještě za krosček. Na časomíře se už odpočítávají 4 minuty.

22:45
    Boleslav střídá brankáře, Valenta nahrazuje Roman Will.

22:45
    Další zaváhání v obraně domácích! A krom toho proti střele JANA KÁNI Valent pozdě srazil betony. Asistence: David Dolníček, Tomáš Vondráček.

22:13
    Aktivní TOMÁŠ FOŘT zůstal sám před brankou. Valent se mohl natahovat, jak chtěl, ale neuspěl. Asistence: Jakub Čuřík, Václav Čejka.

21:50
    Boleslav operuje v rohu útočného pásma.

21:01
    Koudelka vyhrál vhazování v útočném pásmu, ale Pitule vzápětí o puk přišel.

20:25
    Třebíčští se teď trochu zamotali před vlastní brankou, ale Káňa nakonec puk zkrotil.

20:01

Prvních pár minut měla Boleslav navrch, ale Třebíč jako kdyby hodně rychle získala přehled o tom co a jak a začala domácímu týmu oplácet stejným způsobem. Na "tutovky" vedou Středočeši 2:1, hned v úvodu periody se v samostatném úniku netrefil Výborný. V závěru zase nezužitkoval jeho přihrávku Pabiška. Za Třebíč kontroval Hruška, který trefil tyčku.

Na šance se ale nehraje, a tak nezbývá než konstatovat, že do druhé třetiny, která začne přibližně v 18:16, vstoupí mužstva za bezbrankového stavu.

Zásahy brankářů v první třetině:

Michal Valent - 7 zásahů
    Marek Čiliak - 10 zásahů

20:00

19:57

19:48
    Vzápětí jeli dva na jednoho Výborný s Pabiškou! Boleslavský kapitán poslal přihrávku na svého spoluhráče, Pabiška přestřelil!

19:37
    Proti střele Hrušky se Valent přemístil za pět minut dvanáct!

18:56
    Toman s pukem na holi střádá vteřiny.

18:34
    Dolníček si nehlídal bok a byl nemilosrdně odstaven od puku.

18:21
    Odrazem o mantinel Boleslav vyhazuje.

17:57
    Petr Chaloupka (MBL) - 2 minuty, nedovolené bránění.

17:19
    Zajímavá situace! Už se zdálo, že puk po střele Kafky vyletí z kluziště, což by znamenalo dvě minuty pro boleslavského útočníka! Naprosto parádní výskok ale předvedl Pabiška a puk srazil zpátky!

16:33
    Pojkar se snažil tečovat Nouzovu střelu, ale puk nezasáhl.

16:06
    Téměř okamžitě to z brejku zkusil zatím poměrně aktivní Fořt. Puk zkusil do branky procpat mezi Valentem a tyčkou. Neuspěl.

15:54
    Po několika zmatcích vyrazili dva na jednoho Rys s Loskotem. Přihrávka od prvně jmenovaného šla ale špatným směrem.

14:55
    Pabiška chtěl dopředu vyslat Mikulíka, jenže ten se musel za pukem otáčet, čímž ztratil důležité vteřinky.

14:10
    Třebíč pálí mimo tři tyče, Bilčík teď o dobré dva metry.

13:30
    Boleslavští se snaží napodruhé rozehrát. K nějaké lehkosti jim zatím dost schází.

12:15
    Rys vypálil zpoza Dlapy a po delší době si tak jeden z domácích vysloužil potlesk publika.

11:49
    Němec mohl jít ještě s jedním svým kolegou dva na jednoho, nakonec ale volil přímočarou střelu. Valent připraven.

10:56
    Laš se snažil vypálit z kruhu, ale puk byl sražen opačným směrem.

10:06
    Dolníček obral Loskota o puk a obrací hru.

09:13
    Chaloupka obkroužil branku soupeře a následně nahrál na modrou. Střela, která přišla, ale měla podivné parametry.

08:41
    Další zaváhání od Boleslavských, tentokrát se k odraženému puku tlačil Fořt.

07:54
    Valent teď špatně rozehrál, prakticky rovnou na Nahodila. Ten už už puk směroval do brány, ale boleslavský brankář stačil ještě do střely vložit hůl!

07:28
    Třebíč se trochu osmělila, tenhle pokus ale končí icingem.

06:35
    Hruška pálil přes Žabku a nastřelil tyčku Valentovy brány!

06:00
    Jiránek vyrazil vpřed podél mantinelu a vypálil. S touto spíše propagační střelou nemá Čiliak žádné potíže.

05:32
    Teď je z toho taková prazvláštní plácaná. Žádná pořádná přihrávka.

05:02
    Domácí mají zatím jasně navrch, na druhou stranu si ale dnes v útoku zatím moc nerozumí.

04:20
    Kadala pálil z kruhu! Rozezněl plexisklo za Valentovou brankou.

03:29
    Nouza na útočné modré zakmital nohama na místě ve snaze upozornit rozhodčí, že je držen. Sudího to ale očividně spíš pobavilo.

03:04
    Hosté se šikují na své obranné modré, takže střel podstatně ubylo.

02:20
    Fořt přešel přes útočnou modrou, ale nedostal se daleko.

01:59
    Třebíčským se nedaří dostat od vlastní branky.

01:39
    Koudelka protečoval do útočného pásma Boleslavi.

01:01
    Výborný dostal přihrávku od Tomana a šel sám na Čiliaka! Přestřelil!

00:50
    Nouza neodhadl přihrávku a je z toho zakázané uvolnění.

00:27
    Káňa sprintoval na Valenta, ale podklouzl.

00:13
    Nouzovo nahození od mantinelu chytá Čiliak lapačkou.

00:01

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) - Šmach, Pojkar, Němeček, Toman, Jindra, Chaloupka, Žabka, Bohunický - Nouza, Vrbata, Padělek - Kafka, Výborný, Pabiška - Mikulík, Koudelka, Pitule - Rys, Loskot, Jiránek

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak (Dusík) - Zítka, Bilčík, Hruška, Čejka, Dlapa, Zdráhal, Malena - Čuřík, Moučka, Vondráček - Kaut, Dolníček, Nahodil - Čech, Kadela, Fořt - Laš, Němec, Káňa

Rozhodčí: Fraňo, Horák - Brejcha, Suchánek.

Nejlepším střelcem Boleslavi i celé 1. ligy je Tomáš Nouza (25 gólů). Nejlepším asistentem David Výborný (33 asistencí). Jedničkou je Roman Will.

Nejproduktivnějším hráčem Třebíče je David Dolníček (11+24). Nejlepším střelcem je ovšem Tomáš Vondráček (17 branek). Brankářem číslo jedna je Marek Čiliak.

Vítáme vás u on-line přenosu dalšího zápasu základní části 1. ligy, která se nám ovšem už blíží ke svému konci. Včetně dnešního kola jich zbývá odehrát již jen devět a tabulka pomalu ale jistě začíná nabírat určitých obrysů.

Mladá Boleslav v minulém kole vyhrála na ledě Jihlavy a dosáhla tak hranice 100 bodů. Pořád se drží v čele tabulky, na druhou Olomouc má pětibodový náskok.

I Třebíč patří bodově k tomu lepšímu, v tabulce jí patří 5. místo a může poměrně "volně dýchat". Před ní i za ní jsou totiž několikabodové rozdíly.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jitka Čechová

Branky a nahrávky: 30. Pitule (Kafka, Toman) - 23. Fořt (Čuřík, Čejka), 23. Káňa (Dolníček, Vondráček), 40. Laš (Vondráček, Dolníček), 57. Němec

Rozhodčí: Fraňo, Horák - Brejcha, Suchánek