Chabarovsk – Riga 4:2 (kon.) | Novokuzněck – Doněck 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Spartak Moskva 1:2 (po pr.)
Ufa – Barys 4:6 (kon.) | Nižněkamsk – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Kazaň – Omsk 1:2 (po s.n.)
Petrohrad – Jekatěrinburg 4:1 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 1:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
HC Slovan – Čerepovec 0:3 (kon.) | Lev – Minsk 1:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Spartak Moskva
Sobota 26.01.2013, 11:00KHL

Je dobojováno! Hosté překvapili na ledě Sibiru a po statečném výkonu založeném na poctivé defenzivě si odváží vítězství v prodloužení.

Ode mne je to prozatím vše, znovu se vám přihlásím v 14:30 z duelu Dynamo Moskva - Traktor Čeljabinsk. (13:25:11)

63:07
    Spartak právě vstřelil branku!
    Tak nakonec je rozhodnuto ještě před samostatnými nájezdy! Hrdinou dnešního na branky ne příliš bohatého duelu se stává moskevský JAROSLAV OBŠUT, který svojí poslední ránou od modré nakonec rozvířil síťku za zády domácího Glasse. Dva body tedy putují do Moskvy. Asistence: Alexander Suglobov.

63:00
    Stejný osud potkal i střelu Krivonožkin z pravého kruhu pro vhazování.

62:45
    Nikulin se prosmýkl do útočného pásma, jeho pokus byl však zblokován mimo.

62:03
    Na druhé straně to z podobné pozice vyzkoušel Šefer, i on trefil jen brankáře.

61:29
    Rána Zajceva od modré, Lašák ukrývá puk v lapačce.

61:00
    První minuta prodloužení opět opatrná z obou stran.

60:01

Ve třetí třetině jsme branku neviděli, rozhodnout o držiteli bonusového bodu tak bude muset prodloužení či samostatné nájezdy.

60:00

59:33
    Kopejkin se prodral po levém křídle kolem mantinelu do pásma, s jeho nahozením si však Lašák nemusel dělat žádné přehnané starosti.

58:47
    Rána Obšuta od modré sražena mimo.

58:11
    Suglobov si rychle vyměnil puk s Radivojevičem, první jmenovaný však přestřelil domácí branku.

57:22
    Lehterova rána z levého křídla tečována mimo.

56:41
    Domácí při přechodu do útočného pásma zastavuje ofsajd.

56:00
    Od prodloužení nás dělí poslední čtyři minuty. Současná hra navíc nenaznačuje, že by se některý z týmů odhodlal udělat vše pro to, aby přidal druhou branku.

55:54

55:29
    Rána Vasiljeva od modré míří mimo.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 39. Enlund (Kutuzov, Zajcev) - 24. Suglobov (Kozlov), 64. Obšut (Suglobov)

HC Sibir Novosibirsk: Glass (Gajdučenko) – Alexejev, Kutuzov, Kudroc, Kulda, Zajcev, Lekomstev, Ignatovič, Aksjonenko – Lehtera, Enlund, Krivonožkin – Drugov, Nikulin, Kopejkin – Šumakov, Fjodorov, Romanov – Knjazev, Sannikov, Bobrov.
    Spartak Moskva: Lašák (Jachin) – Bodrov, Šefer, Obšut, Ščitov, Vasiljev, Morrisonn, Želďakov, Mamkin – Nikonstev, Bušujev, Petrov – Kozlov, Suglobov, Radivojevič – Romanovsky, Voronin, Ankudinov – Medvěděv, Gubin, Mikhailov.

Rozhodčí: Bondar, Bukin - Majtak, Pronškich