Chabarovsk – Riga 4:2 (kon.) | Novokuzněck – Doněck 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Spartak Moskva 1:2 (po pr.)
Ufa – Barys 4:6 (kon.) | Nižněkamsk – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Kazaň – Omsk 1:2 (po s.n.)
Petrohrad – Jekatěrinburg 4:1 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 1:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
HC Slovan – Čerepovec 0:3 (kon.) | Lev – Minsk 1:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Spartak Moskva
Sobota 26.01.2013, 11:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy. Síly spolu dnes v námi sledovaném duelu změří tým z Novosibirsku proti hostům ze Spartaku Moskva. Utkání začne v 11:00 středoevropského času.

Favoritem tohohle střetnutí budou domácí hokejisté. HK Sibir Novosibirsk v letošním roce nasbíral již 72 bodů a pohybuje se na šesté příčce ve Východní konferenci, která mu zatím zajišťuje účast ve vyřazovacích bojích. To na hosty z Moskvy zbude jen nejspíše skupina útěchy, Spartak posbíral zatím pouhých 43 bodů, což ho řadí na poslední příčku v konferenci západní.

Oba celky se v letošním ročníku již jednou střetly, v polovině září se v Moskvě z vítězství 5:3 radovali hráči Sibiru. Jak dopadne druhé vzájemné měření sil, se dozvíme již brzy.

HK Sibir Novosibirsk: Glass (Gajdučenko) – Alexejev, Kutuzov, Kudroc, Kulda, Zajcev, Lekomstev, Ignatovič, Aksjonenko – Lehtera, Enlund, Krivonožkin – Drugov, Nikulin, Kopejkin – Šumakov, Fjodorov, Romanov – Knjazev, Sannikov, Bobrov.

Spartak Moskva: Lašák (Jachin) – Bodrov, Šefer, Obšut, Ščitov, Vasiljev, Morrisonn, Želďakov, Mamkin – Nikonstev, Bušujev, Petrov – Kozlov, Suglobov, Radivojevič – Romanovsky, Voronin, Ankudinov – Medvěděv, Gubin, Mikhailov.

Rozhodčí: Bondar, Bukin - Majtak, Pronškich.

Na stadionu zní ruská hymna, domácí nastoupí v modrých dresech, na hosty zbudou bílo - červená kombinace.

00:01

00:44
    První minuta opatrná z obou stran.

01:01
    Domácí Kopejkin vyzkoušel z levého křídla pozornost Lašáka, ten si však inkriminovaný prostor u pravé tyče pohlídal.

01:25
    Na druhé straně si první střelu připisuje hostující Ankudinov, Glass též úspěšný ve svém zákroku.

01:59
    Medvěděv vyzkoušel střelu bekhendem z levého křídla, Glass pozorný.

03:20
    Hosté jsou v prvních minutách aktivnější, žádný z gólmanů však ještě nemusel řešit žádné nepříjemné a nebezpečné střely.

04:37
    Od modré pálí Želďakov, Glass vyráží.

05:21
    Další ránu si připsal hostující Ščitov, ani on si však na domácího Glasse nepřišel.

06:04
    Hosté se snaží o aktivní útočnou hru, naráží však na zatím pozornou obranu SIbiru v čele s gólmanem Jeffem Glassem.

07:26
    Spartak ze svého tlaku těží výhodu přesilové hry, vyloučen je Fjodorov za sekání.

07:54
    Hosté jsou nastěhováni před Glassem, od modré pálí Obšut mimo. Následná další rána hostujícího obránce již mířila mezi tři tyče, perfektně však zasáhnul gólman Sibiru.

08:11
    Znovu Obšut, Glass tentokrát raději přeruší hru.

09:26

10:13
    Po pravém křídle si do pásma nabruslil Gubin a švihem trefil náruč připraveného Glasse.

10:49
    Hosté mají zcela navrch v prvních deseti minutách zápasu, domácí vyslali na Lašáka jedinou střelu!

11:20
    Pozornost Glasse vyzkoušel z mezikruží i Branko Radivojevič, domácí gólman si však proti hostujícímu útočníkovi skvěle vybruslil a zmenšil mu střelecký úhel.

12:06
    Až teď rozpoutali domácí menší závar před Lašákem, Lehterova formace se však branky nedočkala. Hosté rychle vyváží kotouč pryč z pásma.

12:59
    Pokus Viktora Bobrova, Lašák pozorný.

14:00
    Hra se odehrává převážně ve středním pásmu, bez žádných větších šancí na žádné straně.

14:34
    Novosibirsk dostane poprvé výhodu přesilové hry. Bušujev (SPM) putuje na trestnou lavici za hákování.

14:50
    Knjazev to zkusil ihned po buly, Lašák však skvěle zasáhnul a jeho obránci vyhazují puk do bezpečí.

15:23
    Domácí kombinují v útočném pásmu, chybí jim ale potřebná střelba.

15:30
    Další vyhození Moskvy.

16:23
    Za hrubost je vyloučen Mikhail Mamkin (SPM). Na domácí čeká deset vteřin dvojnásobné přesilové hry.

16:34
    Spartak již ve čtyřech, domácím se kraťoučkou výhodu využít nepodařilo.

17:00
    Dále však pokračuje klasická přesilovka pro domácí tým. Od modré pálí o sto šest Kudroč, Lašák však na jeho rány dobře vidí a kryje.

17:45
    Lehtera zavezl puk do pásma, předložil ho Enlundovi, který z levého křídla míjí pravou tyč hostující brány.

18:11
    Další rána Kudroče, na jejímž konci znovu skvělý Lašák.

18:23

18:30
    Domácím se sice nepodařilo ve dlouhé přesilové hře vstřelit branku, otupili tak ale rostoucí tlak hostujícího celku. Hra je teď vyrovnaná.

19:12
    Hostující Ankudinov je dnes hodně aktivní. Člen třetího hostujícího útoku opět vystrašil po delší době Glasse, ten si na jeho pokus z pravého kruhu pro vhazování počkal a úspěšně zasáhl.

20:00

První třetina je u konce. Hosté do zápasu vstoupili aktivněji a domácí obrana měla s nájezdníky Spartaku plné ruce práce. Jejich tlak by možná trval i celou třetinu nebýt dvou vyloučení hostí, které nabídli domácím dostat se zpátky do hry.

Branku jsme však v prvním dějství neviděli, uvidíme, jestli budeme mít více štěstí v části druhé.

Střely na bránu v první třetině: 7 - 12.

20:01

20:32
    Hosté se ihned po buly vrhli do útoku, nepřešli však přes modrou čáru.

20:49
    Po teči končí kotouč mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:26
    Nikontsev napřáhl na levém křídle, trefil jen Glasse do helmy. Rozhodčí znovu přerušuje hru.

21:49
    Lehtera nahodil puk do útočného pásma, sám si ho dobruslil, ale následně byl o něj připraven hostující obranou.

23:21
    Další přesilová hra je zde. Domácí Ignatovič si odsedí dvě minuty za podražení.

23:48
    Hosté se nemohou usadit v pásmu, Sibir dobře brání modrou čáru.

23:49
    Spartak právě vstřelil branku!
    Tak nakonec se to přeci jenom povedlo, Spartak využívá přesilovou hru a ujímá se po zásluze vedení v zápase. ALEXANDER SUGLOBOV dostal přesný pas od Kozlova zpoza brány a střelou z první se nemýlil. Asistence: Vjačeslav Kozlov.

24:06
    Krivonožkin se snažil ihned po buly překvapit hostující obranu, jeho rána však byla ztečována do ochranné sítě. Buly po levici Lašáka.

25:10
    Domácí jsou vývojem utkání lehce zaskočeni, v první třetině dokonce ještě jednou nezamířili přesně na hostujícího gólmana Jána Lašáka.

25:49
    Hosté drží puk na holích, nahození Šefera od modré však nemělo patřičnou razanci.

26:35
    Voronin zavezl puk do útočného pásma, přihrávkou hledal Radivojeviče, kterého chtěl vyslat do samostatného nájezdu, přihrávku však na poslední chvíli zmařil domácí Kudroč vypíchnutím puku.

27:15
    Romanov pálí z levého kruhu pro vhazování, Lašák puk kryje v náruči.

28:00
    Hra postrádá ofenzivní šmrnc, hraje se převážně ze zabezpečeného obranného pásma. Pro oko diváka se nejedná o příliš atraktivní duel.

29:45
    Enlund chtěl vzít zodpovědnost na sebe a individuálně rozvířit stojaté vody defenzivy soupeře. Dostal se až ke střele, ta byla ale na poslední chvíli zblokována mimo bránu Lašáka.

30:01
    Pokus Romanova již mezi tři tyče mířil, puk však končí jen v lapačce Lašáka.

30:47
    Na druhé straně pálí Ankudinov, Glass puk vyráží jen před sebe, kde se však černého kusu gumy ujímá obrana Novosibirsku a v poklidu posílá puk do středního pásma. Náznak rychlého protiútoku chybí.

32:32
    Domácí budou mít k dispozici další přesilovou hru. Ščitov je vyloučen za nedovolené bránění.

32:49
    Od modré pálí Kutuzov, puk však míjí pravou tyč hostující brány.

33:58
    Domácím se přesilová hra příliš nedaří. Hráči se sice snaží o kombinace v útočném pásmu, chybí ale střelba.

34:09
    Pokus Drugova sražen do ochranné sítě.

34:32
    Hosté v plném počtu. Sibiru se v přesilovce nepodařilo vytvořit žádnou zajímavou příležitost.

35:03
    Hráči Novosibrsku však vzápětí dostávají šanci na reparát. Hostující Vasiljev je vyloučen za vražení na hrazení a na domácí čeká další dvouminutová přesilovka.

35:26
    Krivonožkin se chytl s Ščitovem, na ledě sledujeme první ostřejší bitku!

35:26
    Rozhodčí oba kohouty posílá na trestnou lavici vychladnout. Domácí budou mít přesilovou hru 4 na 3!

35:57
    Kulda pálí od modré, Lašák připraven.

36:17
    Kopejkin z Novosibirsku je vyloučen za nedovolené bránění. Hraje se 4 na 4.

36:35
    Ani rána Kutuzova od modré do svého cíle nedoputovala, Lašákův beton byl proti.

37:03
    Vyloučený Vasiljev je zpět na ledě, Spartaku začala zkrácená přesilová hra.

37:25
    Na modré prudce napřáhnul Bodrov, síťku za Glassem však podruhé nerozvlnil.

37:50
    Ani hostům se však v přesilové hře nedaří příliš se usadit v pásmu a ohrozit vážněji soupeřovu bránu.

38:12
    Rána Obšuta ke Glassovi nedoletěla. Hostující obránce trefil jen prvního hráče před sebou.

38:17

38:25
    Kozlov ze Spartaku vyloučen za nedovolené bránění.

38:59
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté se v přesilové hře také nakonec prosazují a chvíli před druhou sirénou srovnávají stav utkání. Kutuzov místo střely zvolil ještě křižnou přihrávka na zcela osamoceného JONASE ENLUNDA, pro kterého již nebyl problém dopravit puk do odkryté brány. Asistence: Alexander Kutuzov, Nikita Zajcev.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli sice méně střel, zato ale více branek. Do vedení se nejdříve dostali hosté, kteří zužitkovali početní výhodu. Závěr druhého dějství spíše než pohledné hokejové akce nabídl několik vyloučení na obou stranách, v poslední minutě však v jedné z přesilovek dorovnal stav utkání domácí Enlund. Šance na výhru jsou tedy stále stejně vyrovnané.

Střely na bránu ve druhé třetině a celkem: 7 - 5 (celkově: 14 - 17).

40:01

41:00
    První minuta poslední třetiny opět oboustranně opatrná.

41:29
    Ignatovič nahazoval od modré, jeho pokus před Lašákem tečoval ještě Šumakov - mimo.

42:03
    Icing Spartaku, hra se přesune před Lašáka.

42:36
    Pokus Bodrova od modré čáry. Glass však na jeho střelu dobře viděl a představení chudé na branky může pokračovat.

43:18
    Fjodorov dostal nabídku na levé křídlo, mířil pod břevno Lašákovy brány, hostující gólman však stačil prostor vytěsnit svým ramenem.

45:00
    Hra se odehrává převážně ve středním pásmu, žádný z týmů se nemůže dostat do zakončení. Jako kdyby remízu oba celky braly.

45:25
    Obšut pálí od modré, Glass připraven.

46:17
    Mikhailov se dostal k odraženému puku, z mezikruží ho však napálil jen do gólmana Glasse. To byla velká příležitost hostujícího celku, zatím největší ve třetí třetině.

46:57
    Proti Glassovi neuspěl ani Petrov a jeho rána po ledě.

47:39
    Jonas Enlund dostal od Lehtery přihrávku přesně na hůl, trefil však z levého kruhu pro vhazování jen dobře postaveného Lašáka.

49:00
    Hra utíká poměrně rychle. Je za námi již skoro polovina poslední třetiny a počet šancí bychom snad spočítali i na prstech jedné ruky.

49:50
    Icing Sibiru.

50:39
    Obšut při další střele od modré zlomil hůl.

51:09
    Vasiljev napřáhnul na modré čáře, jeho rána dosvištěla až ke Glassovi, který ji však tlumí v náruči.

51:40
    Hosté jsou i ve třetí části mírně aktivnějším týmem, domácí však srdnatě brání a nenabízí svému sokovi mnoho volných okének v obraně.

52:34
    Pavel Medvěděv se mohl stát hrdinou dnešního zápasu, puk mu však sjel z hole v nejnevhodnější okamžik, tudíž z jeho rány z pravého křídla bylo jen lehké nahození, se kterým si Glass poradil.

53:54
    Možná poslední velká možnost určit vítěze dnešního utkání před třetí sirénou. Díky podražení od domácího Kuldy si hosté zahrají přesilovou hru.

54:33
    Petrov pálí, Glass připraven.

55:00
    Ani hostům se však v přesilové hře nedaří příliš ohrozit soupeřovu bránu, sledujeme spíše jen lehká nahození, která většinou míří ještě zcela mimo.

55:29
    Rána Vasiljeva od modré míří mimo.

55:54

56:00
    Od prodloužení nás dělí poslední čtyři minuty. Současná hra navíc nenaznačuje, že by se některý z týmů odhodlal udělat vše pro to, aby přidal druhou branku.

56:41
    Domácí při přechodu do útočného pásma zastavuje ofsajd.

57:22
    Lehterova rána z levého křídla tečována mimo.

58:11
    Suglobov si rychle vyměnil puk s Radivojevičem, první jmenovaný však přestřelil domácí branku.

58:47
    Rána Obšuta od modré sražena mimo.

59:33
    Kopejkin se prodral po levém křídle kolem mantinelu do pásma, s jeho nahozením si však Lašák nemusel dělat žádné přehnané starosti.

60:00

Ve třetí třetině jsme branku neviděli, rozhodnout o držiteli bonusového bodu tak bude muset prodloužení či samostatné nájezdy.

60:01

61:00
    První minuta prodloužení opět opatrná z obou stran.

61:29
    Rána Zajceva od modré, Lašák ukrývá puk v lapačce.

62:03
    Na druhé straně to z podobné pozice vyzkoušel Šefer, i on trefil jen brankáře.

62:45
    Nikulin se prosmýkl do útočného pásma, jeho pokus byl však zblokován mimo.

63:00
    Stejný osud potkal i střelu Krivonožkin z pravého kruhu pro vhazování.

63:07
    Tak nakonec je rozhodnuto ještě před samostatnými nájezdy! Hrdinou dnešního na branky ne příliš bohatého duelu se stává moskevský JAROSLAV OBŠUT, který svojí poslední ránou od modré nakonec rozvířil síťku za zády domácího Glasse. Dva body tedy putují do Moskvy. Asistence: Alexander Suglobov.

Je dobojováno! Hosté překvapili na ledě Sibiru a po statečném výkonu založeném na poctivé defenzivě si odváží vítězství v prodloužení.

Ode mne je to prozatím vše, znovu se vám přihlásím v 14:30 z duelu Dynamo Moskva - Traktor Čeljabinsk. (13:25:11)

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 39. Enlund (Kutuzov, Zajcev) - 24. Suglobov (Kozlov), 64. Obšut (Suglobov)

HC Sibir Novosibirsk: Glass (Gajdučenko) – Alexejev, Kutuzov, Kudroc, Kulda, Zajcev, Lekomstev, Ignatovič, Aksjonenko – Lehtera, Enlund, Krivonožkin – Drugov, Nikulin, Kopejkin – Šumakov, Fjodorov, Romanov – Knjazev, Sannikov, Bobrov.

Rozhodčí: Bondar, Bukin - Majtak, Pronškich