Chabarovsk – Riga 4:2 (kon.) | Novokuzněck – Doněck 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Spartak Moskva 1:2 (po pr.)
Ufa – Barys 4:6 (kon.) | Nižněkamsk – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Kazaň – Omsk 1:2 (po s.n.)
Petrohrad – Jekatěrinburg 4:1 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 1:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
HC Slovan – Čerepovec 0:3 (kon.) | Lev – Minsk 1:2 (kon.)
Lev Praha
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
HC Dinamo Minsk
Sobota 26.01.2013, 17:00 • Tipsport arena • KHL

Novotný a spol. utrpěli pátou prohru za sebou a vypadá to s nimi špatně. V tabulce Západní konference je totiž přeskočil Doněck, který vyhrál v Novokuzněcku. Lvi jsou nyní devátí a na osmé, postupové místo jim scházejí dva body.

Ve třetí třetině proti Minsku mohl Pražany spasit Birner, kterého ale Haugen tváří v tvář vychytal. (19:20:13)

60:00

59:54
    Před Haugenem je obrovský závar. Kotouč ale zůstává před brankovou čarou. Vypadá to na pátou prohru Pražanů v řadě.

59:27
    Dinamo brání opravdu natěsno. Hráči Lva mají jen minimum prostoru.

56:12
    Vzápětí ale fauluje Pivko a lvi mají další přesilovku.

56:06
    Druhou polovinu přesilovky Pražané vůbec nezvládli. Nejenže nevystřelili, ale vůbec se neusadili v obranné třetině soupeře.

55:04
    Minsk vyhazuje. Lvi mu zatím zatopili dvěma střelami.

54:30
    Oystrick pálí od modré, nikdo však nedoráží.

54:06
    Na trestnou lavici míří Stapleton. Domácí mají skvělou příležitost vyrovnat.

52:55
    Pražané se pomalu nadechují k závěrečnému náporu. Teď Minsk na dlouhé chvíle zamkli v jeho obranné třetině.

52:34
    Novotný vypálil z mezikruží. Ačkoliv toho Haugen nemohl moc vidět, úspěšně zasáhl.

52:03
    Birner se zničehonic vyskytl s pukem sám před bránou. Zkusil bekhendový blafák, ale Haugen byl rychlejší.

51:10
    Dinamo se snaží hru uklidnit a snad i trochu pozdržet, a proto pozvolna kombinuje kolem středního pásma.

50:00
    Novotný a spol. mají na vyrovnání poslední desetiminutovku.

Daniel Poláček

Branky a nahrávky: 31. Cipulis (Lepistö) - 16. Murphy (Irgl, Stapleton), 38. Platt (Murphy)

Lev Praha: Pöpperle (Štěpánek) - Oystrick, Nakládal, Lepistö, Němec, Mikuš, Porseland, Krejčík - Danielsson, Novotný, Niživijs - Rachůnek, Vrána, Klepiš - Cipulis, Surový, Hossa - Sekáč, Birner, Řepík - Cingel.
    HC Dinamo Minsk: Haugen (Šelepněv) - Niskala, Krajíček, Karalahti, Denisov, Murphy, Goroško, Nogačev - Platt, Pivko, Irgl - Maleško, Kitarov, Kulakov - Michajlov, Drozd, Pavlovič - Stapleton, Stas, Popačuk.

Rozhodčí: Odins, Ščenjov - Putilin, Balodis