Chabarovsk – Riga 4:2 (kon.) | Novokuzněck – Doněck 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Spartak Moskva 1:2 (po pr.)
Ufa – Barys 4:6 (kon.) | Nižněkamsk – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Kazaň – Omsk 1:2 (po s.n.)
Petrohrad – Jekatěrinburg 4:1 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 1:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
HC Slovan – Čerepovec 0:3 (kon.) | Lev – Minsk 1:2 (kon.)
Lev Praha
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
HC Dinamo Minsk
Sobota 26.01.2013, 17:00 • Tipsport arena • KHL

Novotný a spol. utrpěli pátou prohru za sebou a vypadá to s nimi špatně. V tabulce Západní konference je totiž přeskočil Doněck, který vyhrál v Novokuzněcku. Lvi jsou nyní devátí a na osmé, postupové místo jim scházejí dva body.

Ve třetí třetině proti Minsku mohl Pražany spasit Birner, kterého ale Haugen tváří v tvář vychytal. (19:20:13)

60:00

59:54
    Před Haugenem je obrovský závar. Kotouč ale zůstává před brankovou čarou. Vypadá to na pátou prohru Pražanů v řadě.

59:27
    Dinamo brání opravdu natěsno. Hráči Lva mají jen minimum prostoru.

56:12
    Vzápětí ale fauluje Pivko a lvi mají další přesilovku.

56:06
    Druhou polovinu přesilovky Pražané vůbec nezvládli. Nejenže nevystřelili, ale vůbec se neusadili v obranné třetině soupeře.

55:04
    Minsk vyhazuje. Lvi mu zatím zatopili dvěma střelami.

54:30
    Oystrick pálí od modré, nikdo však nedoráží.

54:06
    Na trestnou lavici míří Stapleton. Domácí mají skvělou příležitost vyrovnat.

52:55
    Pražané se pomalu nadechují k závěrečnému náporu. Teď Minsk na dlouhé chvíle zamkli v jeho obranné třetině.

52:34
    Novotný vypálil z mezikruží. Ačkoliv toho Haugen nemohl moc vidět, úspěšně zasáhl.

52:03
    Birner se zničehonic vyskytl s pukem sám před bránou. Zkusil bekhendový blafák, ale Haugen byl rychlejší.

51:10
    Dinamo se snaží hru uklidnit a snad i trochu pozdržet, a proto pozvolna kombinuje kolem středního pásma.

50:00
    Novotný a spol. mají na vyrovnání poslední desetiminutovku.

49:04

47:50
    Kitarov zahodil obrovskou příležitost: zblízka se netrefil do poloprázdné brány.

47:29
    Domácí jsou ve čtyřech.

47:18
    Pöpperle kryje střelu Murphyho.

47:04
    Lvi jdou do tří. Dalším provinilcem je Hossa.

45:45
    Novotný ujel do protiútoku a zkusil vypálit přes obránce. Bez úspěchu.

45:29
    Na trestnou lavici míří Birner. Dinamo bude hrát druhou přesilovku. Při té první skórovalo.

45:11
    Meleško se prodral obranou domácích a vypálil. Ačkoliv minul, jeho střela se k němu odrazila zpět od zadního mantinelu. Pöpperle si to však pohlídal.

44:11
    Dinamo kontroluje hru. Je častěji na puku i v útočném pásmu.

43:22
    Rachůnkovo nahození končí na zakázaném uvolnění.

Dnešní utkání sleduje 5582 diváků.

42:26
    Birner dostal puk do volného prostoru v útočné třetině. Kousek s ním popojel a nakonec vypálil z hranice pravého kruhu. Haugen ale úspěšně zasáhl.

41:25
    Domácí kombinují ve středním pásmu. Při snaze posunout hru dál jim puk uniká do vlastního obranného pásma.

40:16
    První střelu na bránu pálí Novotný... Trefuje však jen vyjetého Haugena.

40:01

Lvi neměli ve druhém dějství tolik šancí. Snad i kvůli tomu, že nehráli žádnou přesilovku. Přesto vyrovnali. V polovině třetiny vstřelil druhý gól za Pražany Cipulis. Nerozhodný stav však nevydržel dlouho. Minsku vrátil vedení Platt. Třetinu, ve které rozhodčí ani jednou nevylučovali, střelecky ovládlo Dinamo (10:4).

40:00

39:46
    Krátce před druhou sirénou se ještě bude hrát před Pöpperlem. Lvi totiž poslali kotouč na zakázané uvolnění.

38:50
    Pražané v útočné třetině marně bojují o šanci.

37:35
    Minsk střílí gól z protiútoku. Hráči Dinama nejdřív orazítkovali tyč, načež Murphy posunul puk na GEOFFA PLATTA, který u levé tyče neměl s překonáním vyjetého Pöpperleho problém. Asistence: Glen Murphy.

37:15
    Lepistö na poslední chvíli udržel puk v útočném pásmu. Byla z toho šance Hossy, jehož střelu však hosté zblokovali.

37:03
    Murphyho rozehrávka končí až na zakázaném uvolnění. Hra se přesouvá před Haugena.

36:12
    Po nepřesné rozehrávce Lva se do šance dostává Michaljov. Pöpperle vytěsňuje puk ramenem.

34:24
    Po chvíli se však zvedá a s dopomocí míří na střídačku.

34:24
    Na ledě zůstává ležet Hossa.

33:11
    Domácí po gólu viditelně ožili, ale jejich snahu o další branku místy kazí nepřesná rozehrávka.

32:49
    Novotný ujížděl sám po pravé straně. Minisouboj s norským gólmanem však prohrál.

31:30
    Pražané se po vyrovnání znovu ohrožovali Haugena, ale jejich střelecké pokusy zblokovali bránící hráči Minsku.

30:34
    Je vyrovnáno! MARTINS CIPULIS dostal v jednom z protiútoku puk na pravou stranu, kde měl dostatek prostoru a prostřelil Haugena mezi nohama. Asistence: Sami Lepistö.

29:42
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou, přičemž o něco delší dobu tráví v útoku Dinamo. Ovšem bez větších šancí.

29:08
    Ne na dlouho. Lvi míří do protiútoku.

28:47
    Mikuš nezpracoval skákající puk a hosté kombinují v útočné třetině.

27:43
    Ve druhé třetině nemají brankáři moc práce. Haugen zatím musel zasahovat dvakrát, Pöpperle jen jednou.

26:40
    Boj o puk v rohu obranného pásma domácích. Puk nakonec získává Dinamo, ale Pražané po chvíli vyhazují.

25:30
    Minsku po vhazování v útočném pásmu uniká kotouč až k Haugenovi. Pražané jsou v ofenzivě mnohem nebezpečnější.

24:05
    Minsk po delší době v souvislém tlaku. Lvy osvobozuje až Danielsson, který vyváží puk pryč.

23:40
    Dva na jednoho ujížděli Birner a Řepík. Prvně jmenovaný se pokusil o střelu, ale nevyšla mu. Český útočník při cestě na lavičku jen kroutil hlavou.

22:11
    Poté, co Hossa jen těsně nedosáhl na puk před prázdnou bránou, to v publiku zahučelo. Zatím největší šance domácích ve druhém dějství.

21:41
    Hráz hostů ve středním pásmu nepřekonal ani útok Vrány.

20:24
    Novotný bojuje v rohu útočného pásma o puk, ale proti přesile nemá nárok. Dinamo sbírá kotouč a míří k Pöpperlemu.

20:01

Lvi v úvodní třetině přestříleli hosty 11:4, ale doplatili na produktivitu. Nevyužili ani jednu ze tří přesilovek, zatímco Minsk při své jediné udeřil. Pokud Pražané nechtějí vypadnout z pozic play-off, potřebují vyhrát, neboť Doněck zvítězil a na úkor českého mužstva je na osmé příčce.

20:00

19:05
    Minsk snahu Lva o tlak bez problémů zvládá. Gól do šatny nehrozí.

18:19
    Pražané se snaží chodit před bránu. Tentokrát Haugenovi clonil Cipulis. Střela domácích však míří mimo tři tyče.

17:13
    Irgl pálí nápřahem z levé strany. Naštěstí pro Lva nepřesně.

16:02
    Minsk se po vstřleném gólu dále tlačí dopředu.

15:19
    A Dinamo přesilovku využívá!
    Pöpperleho, který chytá čtvrtý zápas v řadě, překonává z prostoru před bránou GLEN MURPHY. Asistence: Zbyněk Irgl, Tim Stapleton.

14:47
    Rozhodčí znovu vylučují. Tentokrát ale bude hrát v početní převaze Minsk, neboť pravidla porušil Niživijs.

14:30
    Hosté v plném počtu. Přestože hra v oslabení letos Minsku příliš nejde, tentokrát ji zvládá velmi dobře.

12:30
    Přichází třetí přesilovka domácích. Dvířka na trestnou lavici se otevírají před Karalahtim, který fauloval kolenem.

09:56
    Danielsson hledal někoho ze spoluhráčů před bránou. Marně. Poté se však do solidní příležitost dostal Niživijs, ale Haugen udržel čistý štít.

08:24
    Hraje se bez větších šancí. Obě mužstva pozorně brání střední pásmo.

07:45

07:30
    Dinamo opět dobře brání. Pustilo lvy pouze k jednomu menšímu závaru před Haugenem.

05:45
    Pražané budou hrát druhou přesilovku. Tentokrát sedí na trestné lavici Měleško.

05:30
    Pöpperle míří z brány. Rozhodčí signalizují vyloučení.

04:55
    Čtvrtá lajna domácích přehrává Minsk, ale její akci přerušuje postavení mimo hru.

03:40
    Němcova tečovaná střela od modré čáry jen těsně míjí soupeřovu bránu.

03:07
    Klepiš zkoušel štěstí z levého kruhu. Haugena ale nad ramenem neprostřelil.

02:50
    Pražané se usazují v útočném pásmu. Haugen musí poprvé zasahovat.

02:10
    Rozhodčí poprvé vylučují. Pravidla porušil Murphy.

01:04
    Lvi poprvé v útočném pásmu. Tvrdě, ale nepřesně pálil Lepistö.

00:32
    Do útoku se jako první žene Minsk. Lvi však pozorně brání.

00:01

Zazněla běloruská a česká hymna. Hráči jsou připravení rozehrát zápas.

Když se lvi vrátili z uplynulého tripu, nebylo jim do hovorů. „Musíme nabrat hlavně psychické síly, protože jsme teď docela dole,“ přiznal útočník Pražanů Michal Birner. Jeho tým drží sérii čtyř porážek v řadě. Chce ji zlomit proti sedmému Minsku, na který z osmé příčky ztrácí dva body. V případě výhry by si Novotný a spol. ulevili, neboť na první nepostupové týmy mají náskok pouze bod.

Minsk má však lepší formu než lvi. Z posledních pěti zápasů třikrát vyhrál a chce potřetí v řadě do vyřazovacích bojů. Pokud se mu to povede, největší ovace zřejmě sklidí americký útočník Tim Stapleton a norský brankář Lars Haugen. Slabinou Dinama je hra v oslabení (4. nejhorší v lize) a nedisciplinovanost. Převážně běloruské mužstvo sbírá nejvíce trestných minut v celé KHL.

Další informace:
    PREVIEW: Lev vs. Minsk
    INFOGRAFIKA: Soupeři Lva v boji o postup

Vítejte u předehry k play-off KHL, ve které budou hrát hlavní role domácí Lev Praha a Dinamo Minsk. Duel začíná v 17:00.

Daniel Poláček

Branky a nahrávky: 31. Cipulis (Lepistö) - 16. Murphy (Irgl, Stapleton), 38. Platt (Murphy)

Lev Praha: Pöpperle (Štěpánek) - Oystrick, Nakládal, Lepistö, Němec, Mikuš, Porseland, Krejčík - Danielsson, Novotný, Niživijs - Rachůnek, Vrána, Klepiš - Cipulis, Surový, Hossa - Sekáč, Birner, Řepík - Cingel.
    HC Dinamo Minsk: Haugen (Šelepněv) - Niskala, Krajíček, Karalahti, Denisov, Murphy, Goroško, Nogačev - Platt, Pivko, Irgl - Maleško, Kitarov, Kulakov - Michajlov, Drozd, Pavlovič - Stapleton, Stas, Popačuk.

Rozhodčí: Odins, Ščenjov - Putilin, Balodis