Třinec – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Ústí n/L – HC Plzeň 2:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 0:3 (kon.)
HC Litvínov – HC Kladno 7:1 (kon.) | Liberec – Jihlava 3:2 (po pr.) | Slavia – Zlín 4:2 (kon.)
Sparta – Pardubice 3:11 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 6:4 (kon.)

Liberec právě vstřelil branku!
    Bílí Tygři získávají bonusový bod. Po přihrávce Zachy získal puk MATĚJ PSOTA, jenž ze spodní části pravého kruhu prostřelil Fučíka mezi betony. Asistence: Pavel Zacha, Jiří Říha – 3:2.

61:59
    Se střelou Přemysla Toboly neměl Jelínek problémy. Vrtící se puk zneškodnil v lapačce a před protihráči raději hru přerušil.

60:27
    Říha sebral u mantinelu protihráči puk a adresoval jej na levý kruh přijíždějícímu Psotovi. Ten by byl ve slibné příležitosti, ale kotouč mu přeskočil čepel.

60:01

60:00

59:50
    Třetí část se již dohrává daleko od obou branek. Vítěze dnešního klání určí prodloužení nebo samostatné nájezdy.

58:01
    Přesně ve chvíli, kdy hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny, spálil Bittner po Fučíkově chybě obrovskou příležitost. Jihlavský gólman chtěl rychle rozehrát, ale uklouzl. Bittner se ihned zmocnil volného kotouče a usmívala se na něj poloprázdná branka. Ovšem trestuhodně selhal.

56:49
    Tygři v plném počtu, ubránili se bez větších potíží.

56:11
    Hosté kombinovali před Jelínkem, ale chyběla střelba. Svůj tým následně osvobodil Pilař.

54:48
    Pavel Zacha odešel na trestnou lavici – hrubost. Jihlava má skvělou příležitost k tomu, aby soupeři odskočila.

53:47
    Zakázané uvolnění Bílých Tygrů. Bude se vhazovat po Jelínkově pravici, týmy se začínají soustředit převážně na obranu. Sebemenší chyba již může v této fázi zápasu rozhodnout.

52:53
    Lupač je zpět mezi mantinely, domácí při přesilovce příliš nezahrozili.

52:22
    Severočeši si před Fučíkem několikrát vyměnili puk, gólman si ale těžší zákrok nepřipsal. Jihlava se osvobodila a může vystřídat.

50:52
    Lupač obdržel dvouminutový trest za nafilmovaný pád. Liberečtí mají k dispozici přesilovku, domácí trenér Haken si ještě před jejím započetím vyžádal oddechový čas.

49:29
    Na druhé straně vtrhl do útočného pásma Gregar. Nic složitého nevymýšlel, od mantinelu vypálil příklepem a Jelínek musel zasahovat.

48:57
    Jiří Říha vzápětí svým nahozením od modré čáry vybídl k teči Bittnera. Ten letící kotouč svoji čepelí také zasáhl. Fučík musel být připraven, kotouč ho však trefil do hrudi.

47:50
    Říha míchá s pukem za vlastní brankou a uklidňuje hru. Ani jeho celku se však v těchto chvílích nedaří ohrozit soupeřovu branku.

46:10
    Svižný hokej pokračuje, navrch teď mají hosté. Už dvakrát však nepřešli přes střední pásmo, s akcí musí začít znovu.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 17. Říha (Mikyska), 24. Mikyska (Bittner), 64. Psota (Zacha, Říha) - 12. Vantuch (Kohout), 33. Kuchta

Bílí Tygři Liberec: Jelínek (Sobotka) – Jandejsek, Mrázek, Říha "C", Miškovský, A. Chlapík, Turek, Beránek, Psota, Vlk, Zuzaník, Pyrochta, Mikyska, Pálek, Žďárský, Havlas, Frk, Zacha, Pilař, Bittner.
    HC Dukla Jihlava: Fučík (Krejčík) – H. Tobola, Kuchta, Gregar, Lupač, Štěpán, Polívka, Vantuch, Vlček, Kohout, Březka, Dundáček, P. Tobola, Žáček, Vala, Matějka, Přidal "C".

Rozhodčí: Hrubý – Bosák, Šmika.