Chabarovsk – Spartak Moskva 1:2 (kon.) | Novokuzněck – Riga 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Doněck 2:5 (kon.)
Ufa – Chanty-Mansijsk 5:4 (kon.) | Nižněkamsk – Omsk 1:4 (kon.) | Kazaň – Barys 2:4 (kon.)
Jaroslavl – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Viťaz – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 5:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Magnitogorsk 2:1 (po s.n.) | HC Slovan – Minsk 1:2 (kon.) | Lev – Čerepovec 5:4 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Pondělí 28.01.2013, 16:00KHL

To je z mé strany pro dnešek vše. Přeji hezký pondělní večer. Na shledanou! (18:24:58)

Závěr přinesl velké drama, ale Jaroslavl si vítězství 2:1 dokázala pohlídat. Hráči Torpeda se v poslední desetiminutovce nadechli k velkému náporu a byli blízko vyrovnání. Vstřelit kýženou branku však nedokázali a play-off se jim pomalu, ale jistě, vzdaluje. Naopak Lokomotiv potvrdil svou příslušnost k elitní čtyřce Západní konference.

Střely na branku ve 3. třetině - 2:16, celkem - 27:32.

60:00

59:50
    Domácí dostali kotouč do rohu k brance Torpeda a vítězství již udrží!

59:32
    Postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

59:28
    Varnakov pálil hned po buly, ale nepřesně.

59:23
    Icing domácích.

59:13
    Nahazoval Varnakov, Sanford si bližší tyč pohlídal.

59:02
    Tentokrát už se zakázané uvolnění píská. Vyhazoval Redlihs.

58:26
    Domácí vyhodili tak, že z toho není icing.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, Nižnij Novgorod drží pásmo.

57:47
    Hosté hrají bez brankáře!

57:47
    Time-out pro hosty.

57:47
    Hostující hráči se sjeli k brankovišti jako sršni, ale kotouč zůstává pod Sanfordem. Ten až na jediné zaváhání ze druhé třetiny svůj tým drží.

57:04
    A hned po buly následuje další Sanfordův zákrok.

57:02
    Výtečně zasáhl Sanford proti Ellisonovi, který dostal přihrávku zpoza branky a pálil z voleje. Domácí brankář se stačil přemístit.

56:41
    Redlihs takticky sbírá čas v útočném pásmu.

56:01
    Ještě čtyři minuty, hráči Torpeda rozjíždí další útok.

55:14
    Domácí si berou oddechový čas.

55:13
    Petrov projel hostující obranou a až těsně před Kovalem byl povalen protihráčem. Domácí diváci se hodně zlobí. Myslí si, že šlo o faul.

54:09
    Zainullin od modré minul.

54:05
    Hosté opět roztáčí kolotoč v útočném pásmu.

53:21
    Andersson zápěstím prověřil Sanforda, ten byl pozorný a vyrazil kotouč do bezpečí.

52:44
    Teď zase vypadla ze své polohy branka za Sanfordem.

52:06
    Tak nakonec se vhazuje před brankou Kovala...

52:06
    Posunutá hostující branka poté, co na ni spadl Plotnikov. Buly ve středním pásmu.

51:28
    Po střele Thörnberga už dokázal domácí brankář hru přerušit. To byl obrovský zámek v podání Nižného Novgorodu.

51:12
    Na Sanforda to teď lítá ze všech stran, domácí brankář zatím drží.

50:52
    Hosté zvyšují aktivitu a snaží se vyrovnat.

50:09
    Po další akci padl Zainullin na Sanforda a domácí brankář si musel u střídačky nechat upravit výstroj.

49:55
    Po Varnakově úniku a následné střele zachránila Sanforda zřejmě tyč!

48:59
    Naopak na druhé straně musel Koval ramenem vyrážet projektil Černikova.

48:49
    Thörnberg na modré mocně napřahoval, ale střela mu vůbec nesedla.

47:26
    Pohotová střela Averina ihned po přejetí do útočného pásma. Koval byl však pozorný.

46:45
    Černikov si vyjel zpoza branky a hledal své najíždějící spoluhráče. Puk jen projel kolem brankoviště.

46:21
    Komerční přestávka.

44:57
    Pokus Hietanena od modré skončil na výstroji Sanforda.

44:25
    Kaljužnij našel za ním najíždějícího Kronwalla, jehož střelu vyrazil Koval až do ochranné sítě.

43:06

42:43
    Potapovova přihrávka prošla kolem brankoviště, ale nikdo ji nezasáhl.

41:59
    Hráči Jaroslavle vyhodili.

41:32
    Domácí teď zaměstnali Kovala i v oslabení.

41:05
    Guskov oslabuje domácí tým. Za vteřinu začne hostující přesilovka.

40:01

Ve druhé třetině byli domácí jasně lepším týmem, ale stále vedou jen o jedinou branku. Na 2:0 sice zvýšil krátce před polovinou duelu Kronwall, ale za Torpedo dokázal snížit z ojedinělé šance Potapov. Třetí třetina začne přibližně v 17:39.

Střely na branku ve 2. třetině - 15:6, celkem - 25:16.

40:00

39:44
    Lokomotiv sevřel soupeře do drtivých kleští, ovšem ve finále přišla chyba a hostům se podařilo vyhodit.

39:05
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Vyloučen Gorbunov.

38:27
    Ofsajd domácích.

37:10
    A hosté po vstřeleném gólu evidentně ožili. Hned jsou častějšími návštěvníky před Sanfordem.

34:31
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Hosté se v posledních minutách téměř nedostávali ke kotouči, ale přesto snižují. Z pravé strany vystřelil MAXIM POTAPOV a Curtis Sanford propustil trochu lacině puk za svá záda. Asistence: Michail Varnakov.

32:49
    Následuje komerční přestávka.

32:35
    Od modré pálil tvrdě, ale nepřesně, Guskov.

31:38
    To se jim podařilo až teď, když Sanfordovu pozornost zkoušel Ellison.

31:08
    Hosté úplně vypadli z role a nemohou se dostat ze svého obranného pásma.

29:59
    Domácí pokračují v náporu. Koval musel likvidovat například Kaljužného nebezpečnou střelu.

28:29
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí teď soupeře vodili jako na kolotoči. STAFFAN KRONWALL se vydal na útočný výlet, povodil si obránce a procedil puk pod dezorientovaným Kovalem. Lokomotiv tak zvyšuje své vedení na 2:0.

28:05
    Hra je po reklamní přestávce trochu nesourodá.

26:28
    Komerční přestávka. Zdá se, že domácí se nadechují k náporu.

26:05
    Domácí ohrozili Kovala hned po buly, ten vyráží.

26:00
    Kronwallovu bombu od modré nadvakrát zachytil Koval.

25:41
    Domácí branka posunuta. Vhazovat by se mělo ve středním pásmu.

25:17
    Amirov je na ledě.

24:31
    Další vyhození Lokomotivu. Hosté se nemohou v této přesilovce prosadit.

24:14
    Domácí vyhodili a Kartajev důsledným napadáním potrápil obranu Novgorodu.

23:52
    Domácí vyhodili do středního pásma.

23:16
    Vyloučen domácí Amirov.

23:16
    Ugarov před Sanfordem několikrát dorážel. Skórovat se mu nepodařilo i díky faulu Amirova.

22:31
    Zpoza branky si vyjel Plotnikov, ale Koval schoval kotouč pod své betony.

22:04
    Zakázané uvolnění hostí.

21:47
    Další pokus Hagmana byl tentokrát zblokován.

21:30
    Hagmanovo nahození od modré srazil Koval do rohu.

20:59
    Domácí jsou kompletní.

20:35
    Jaroslavl ale vyhazuje.

20:19
    Hosté dohrávají přesilovou hru z první třetiny a už se usazují v útočném pásmu.

20:01

První třetinu vyhrál domácí Lokomotiv 1:0. O branku se postaral Apalkov, kterému nahrál Kaljužnij téměř před prázdnou klec. Hra je ale jinak vyrovnaná a pokud se její obraz výrazně nezmění, bude výsledek zápasu zcela otevřený. Druhá třetina začne asi v 16:52.

Střely na branku v 1. třetině - 9:10.

20:00

19:33
    Jeden z hostujících hráčů padl do brankoviště na Sanforda. Domácí gólman už měl ale v té chvíli puk ve své moci.

18:59
    Rozhodčí si navíc všimli prohřešku domácího obránce Višněvského. Lokomotiv dohraje třetinu v oslabení.

18:59
    Minutu před koncem třetiny Sanford přerušuje hru. Střílel Jevsejenkov.

18:14
    Jakovlev od modré prověřil Kovala, ten schoval puk někde ve své výstroji.

17:52
    Oba týmy v plném počtu.

17:34
    Na útočný výlet se vydal Malenkich, Sanford pozorný.

17:17
    Hra 4 na 4 probíhá především ve středním pásmu.

15:52
    Síly na ledě se vyrovnaly. Vyloučen je Vasiljev.

15:35
    Hagman trochu pomasíropval soupeře svou holí a byl vyloučen. Přesilovka pro hosty.

14:54
    Sanford musel vyrážet střelu Davydova. Na druhé straně zkoušel pozornost Kovala Pašnin. Hostující gólman přerušil hru.

13:40
    I po vstřeleném gólu se pokračuje v bruslivém hokeji, kdy se hra přelévá ze strany na stranu.

11:43
    Hráči Lokomotivu otevírají skóre duelu. Domácí přečíslili obranu soupeře, Kaljužnij poslal z levé strany puk před branku, kam si najel DANIIL APALKOV, který už měl před sebou pouze odkrytou klec. Asistence: Alexej Kaljužnij, Niklas Hagman.

11:05
    Jevsejenkov si dobře sjel z druhé vlny na střelu, Sanforda ale nepřekonal.

09:51
    Na útočné modré čekal na brejk Varnakov, dostal ale příliš dlouhou přihrávku a dojel kotouč až v rohu kluziště.

09:18
    S Kaljužného propagační střelou neměl Koval žádné problémy.

08:59
    Zatím sledujeme velmi vyrovnaný zápas. Hosté rozhodně nepřijeli hrát žádného zanďoura.

07:55
    Pokus Averina ze střední vzdálenosti, Koval vyráží.

07:26
    Hra má velice slušné tempo, hodně se bruslí.

06:15
    Komerční pauza.

05:40
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, ovšem bez větších šancí.

04:01
    Ellison dostal krásnou křížnou přihrávku, ovšem zblízka Sanforda neprostřelil. Domácí brankář se rychle přesunul.

03:36
    Po nepřesné rozehrávce hráčů Torpeda se píská zakázané uvolnění.

02:36
    Černikov dostal dlouhou přihrávku na útočnou modrou. Jeho střela skončila v Kovalově lapačce.

01:56
    Bekhendem nahrnul puk před branku Oleg Petrov, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

01:27
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

00:55
    Potapov to zkoušel bekhendem, Sanford včas srazil betony. Hosté začínají aktivně.

00:13
    Jako první si sáhl na puk Sanford. Bylo to ale jen po nahození ze středního pásma.

00:01

Zní ruská státní hymna.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) - Kronwall, Guskov, Višněvskij, Pašnin, Flood, Jakovlev, Amirov - Redlihs, Černikov, J. Petrov - Hagman, Apalkov, Kaljužnij - Plotnikov, Averin, Kručinin - Soloduchin, O. Petrov, Malcev - Kartajev.

Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Maslakov) - Hietanen, Malenkich, Davydov, Vasiljev, Tjuljapkin, Jevsejenkov - Andersson, Thörnberg, Makarov - Varnakov, Potapov, Ellison - Gorbunov, Ugarov, Zainullin - Valuiskij, Galuzin, Sčastlivij - Miščenko.

Rozhodčí: Anisimov, Kiseljov - Gorděnko, Tomilov.

POHLED DO STATISTIK:

Jaroslavl:
    Nejproduktivnější hráč: Artjom Anisimov - 30b (12+18)
    Nejlepší střelec: Sergej Plotnikov - 13g
    Nejlepší nahrávač: Artjom Anisimov – 18a
    Nejproduktivnější obránce: Staffan Kronwall – 19b (8+11)
    +/-: Artjom Anisimov - +16
    Brankářská jednička: Curtis Sanford – 20z, 2.25, 92.9%
    Nejtrestanější hráč: Michail Pašnin – 73tm

Nižnij Novgorod:
    Nejproduktivnější hráč: Michail Varnakov – 39b (20+19)
    Nejlepší střelec: Martin Thörnberg – 23g
    Nejlepší nahrávač: Dmitrij Makarov – 26a
    Nejproduktivnější obránce: Juuso Hietanen – 18b (4+14)
    +/-: Pjotr Sčastlivij - +6
    Brankářská jednička: Vitalij Koval – 41z, 2.68, 91.2%
    Nejtrestanější hráč: Michail Varnakov – 62tm

Jaroslavl je v tabulce Západní konference pevně usazena na čtvrté příčce. Na třetí Dynamo Moskva ztrácí osm bodů, naopak na pátý Čerepovec má devítibodový náskok. Lokomotiv si udržuje poměrně stabilní formu a z posledních dvou zápasů uhrál pět bodů. Na ledě ukrajinského Doněcku zvítězil 4:3 a v lotyšské Rize získal dva body za výhru 2:1 po nájezdech.

Nižnij Novgorod se v konferenční tabulce nachází až na jedenácté příčce se tříbodovou ztrátou na osmou příčku. Šance na postup do play-off je tak stále reálná, nicméně to bude hodně těžké. Torpedo si příliš nepomohlo ani v posledních dvou zápasech. Nejprve totiž padlo 2:1 po nájezdech na ledě slabého Spartaku Moskva a poté doma nezvládlo souboj s konkurentem v boji o postup do vyřazovacích bojů – Atlantem Mytišči, kterému podlehlo 3:5.

Přeji příjemné pondělní odpoledne. Základní část Kontinentální hokejové ligy pomalu spěje ke svému finiši a týmy, které ještě nemají jistý postup do play-off, tak mají nejvyšší čas zabrat. To se týká i hokejistů Nižneho Novgorodu, kteří se nyní v tabulce Západní konference nachází tři body za postupovou osmičkou. O přiblížení se pásmu play-off budou tentokrát bojovat na ledě Lokomotivu Jaroslavl a lehké to pro ně rozhodně nebude. Lokomotiv je totiž v konferenční tabulce na čtvrté příčce, play-off už má dávno jisté a v tomto zápase bude velkým favoritem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Apalkov (Kaljužnij, Hagman), 29. Kronwall - 35. Potapov (Varnakov)

Rozhodčí: Anisimov, Kiseljov - Gorděnko, Tomilov