K. Vary – Almaz 1:4 (kon.) | Patriot Budapešť – SKA-1946 3:2 (kon.)
Patriot Budapešť
3:2 (0:0,1:0, 2:2)
SKA-1946
Pondělí 28.01.2013, 18:00 • Jegpalota Icecenter Budapešť, Maďarsko. Kapacita: 2200 míst. • MHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hokejisté Patriotu po cestě do Moskvy opět sehrávají své další utkání na domácím ledě. Tentokrát vyzývají ruský tým SKA-1946, juniorský tým SKA Petrohrad.

Kvůli problémům s lékařskými prohlídkami musela být kontumována dvě utkání s Chimikem Voskresensk. Patriot se představil akorát na půdě Mosky, odkud si ale nepřivezdl ani bod. První zápas na moskevské půdě skončil poměrem 5:1, když jedinou branku hostů vstřelil Matůš Holeša. Odveta vyzněla pro naše můžstvo lépe pouze z pohledu vstřelených branek při skóre 6:3.

Tým SKA-1946 si v posledních zápasech nevedl vůbec špatně. V pěti zápasech dokázal zvítězit hned čtyřikrát. Poslední dva zápasy na půdě Energie Karlovy Vary skončily výsledky 2:3 a 5:4 po samostatných nájezdech.

00:01

00:20
    SKA prvně zahrozil, střílel Mironišin.

01:30
    Do šance se dostal i Patriot. Dobrou střelu vyslal Dolník.

02:30
    Patriot špatně vystřídal, takže se Rusové ocitli v dobré šanci, kterou ale nedokázali proměnit v branku.

03:15
    Berlov se dostal ke střele, ale brankář SKA celou situaci vyřešil.

04:00
    Oba týmy udělaly několik změn oproti předzápasovému avizu, takže v brance můžeme vidět Ilašenka, zatímco bránu soupeře chrání Bogdanov.

04:50
    Bittner (PAT) si odsedí dvě minuty za faul kolenem.

05:10
    Přesilovka se hostujícímu celku zatím příliš nedaří. Marně se snaží usadit v pásmu Patriotu.

06:50
    Domácí v plném počtu a hned se dostávají do šance.

07:50
    Krásnou šanci předvedl Glemba, který dokázal překonat i obranku SKA. Jeho střela ale nakonec skončila v náručí Bogdanova.

08:08
    Judi (SKA) dvě minuty za faul loktem.

09:30
    Ale i SKA sehrává své oslabení svědomitě a Patriot se jen těžko dostává do šance.

10:08

10:48
    Potěchin se dostal ke střele z blízka. Puk ale na poslední chvíli zpomalil a Bogdanov s ním neměl problém.

11:53
    Salberov (SKA) dostává menší trest

12:13
    Zdá se, že Salberov se může pohodlně usadit na trestné lavici, protože si tam odsedí celé dvě minuty.

13:53

14:13
    Salberovi se ale zřejmě na trestné lavici zalíbilo, protože si tam odsedí další dvě minuty

15:17
    SKA se vyznačuje skvělou obranou, Patriot se prakticky nedostává do nebezpečných šancí.

16:13
    Hosté v plném počtu. I toto oslabení přečkal hostující tým bez větších potíží.

16:54
    Vyloučení tentokrát na druhé straně. Potěchin (PAT) odchází na trestnou lavici za držení.

17:00
    Dobrou šanci měl Malenkih, v cestě jí stál ale Ilašenko.

18:05
    Na trestnou lavici odchází i Kondratev (SKA). Hraje se tedy ve čtyřech hráčích na obou stranách.

18:54
    Přichází zkrácená přesilovka Patriotu.

20:00

Dá se bez nadsázky říci, že první třetina byla pouze výstavou několika málo střel z první. Vypadalo to, že oba týmy nedělí v tabulce více než mezera. Patriot vypadal, že více kontroluje hru, ale Rusové byli efektivnější ve svých střelách. Ruský tým přišli podpořit dokonce dva fanoušci, kteří se snaží udžet atmosféru v hale.

20:01

20:05

20:10
    Berlov (PAT) si odsedí dvě minuty za podražení.

21:30
    Dolník se pokusil o střelu ve vlastním oslabení, Bogdanov ale kryl.

22:10

23:00
    Oba týmy se snaží o důraznou hru, které ale chybí střely.

23:55
    Dolník se dostal ke dvěma střelám na branku, z nichž druhou musel vytěsnit až Bogdanov.

24:15
    Patriot se nyní tlačí do branky, Bogdanov je ale připraven.

25:30
    Trávníček (PAT) odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

26:00
    Šalka a Dolník si spolu v útoku velmi rozumí a předvádí nádherné kombinace, které se však zatím v gólový úspěch neproměnily.

26:51
    I v početní nevýhodě se Patriot tlačí do útoku.

27:00
    Glemba se dostal ke krásné střele.

27:30

28:15
    Nemés se ocitl sám před brankou a předvedl střelu, která by si zasloužila nominaci na MHL akci kola.

28:20
    Anisinov (SKA) dvě minuty za hákování.

30:20
    Hosté v plném počtu. Domácí se sice ke konci dostali do dobrých příležitostí, ale všechny střely Trávníčka a Berlova mířily nad.

31:51
    Skvorcov (SKA) dvě minuty za držení.

32:30
    Patriot odstřeluje hostující bránu, je neuvěřitelné, co vše dokáže Bodanov dnes chytit.

33:51

34:00
    Je skutečně s podivem, že Patriot ještě ze svého tlaku nedokázal vytěžit branku.

37:00
    Ke střele se dostal Kondratev, Ilašenko byl ale připraven

37:17
    Patriot právě vstřelil branku!
    Patriot konečně dokázal zužitkovat svůj tlak. BERLOV vstřelil svou čtvrtou branku v sezóně. Asistence: Kalináč, Glemba.

38:24
    Skvělá příležitost pro Patriot, jak potvrdit svůj tlak. Sigarjov (SKA) vyhodil puk mimo hřiště a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

39:00
    Běží poslední minuta druhého dějství.

40:00

Patriot sehrál druhou třetinu skutečně fantasticky a SKA může být rád, že prohrává pouze rozdílem jedné branky, protože Patriot už v této třetině mohl rozhodnout utkání. Bodganov je ale ve skvělé formě a drží hostujícímu celku naději. Po ospalém startu se zápas stal velmi zajímavým. Jeho třetí dějství začne přibližně v 19:30.

40:01

40:24

41:29
    Bajaník si odsedí dvě minuty za hákování.

42:40
    SKA se dostal do tří skvělých situací, v jedné z nich dokonce zvonila tyč.

43:29

44:10
    Anton BERLOV je podruhé úspěšný a střílí druhou branku Patriotu. Bez asistence.

45:25
    SKA zůstává po druhém gólu otřesen a nedostává domácí tým pod tlak.

45:56
    Glemba (PAT) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

46:41
    Puk se ted téměř vezl po brankové čáře v Ilašenkově bráně, ale branka z toho nepadla. Naopak dvě minuty dostane Varholík (PAT) a Rusové budou mít tak možnost dvojnásobné přesilové hry.

46:59
    Jenže ted dostává trest i Avtomov (SKA) a hraje se už pouze 4 na 3.

47:56
    Rusové se stále tlačí, zatímco se Glemba už vrátil na led a začíná hra čtyři na čtyři.

48:41

48:59

49:36
    Při plném počtu hráčů v poli se hra trochu uklinila.

50:45
    SKA-1946 právě vstřelilo branku! BARABANOV již třetí dorážku potrestal a vstřelil první branku SKA. Asistence: Avtomov

50:55
    Dvořák (PAT) dostává dvě minuty.

52:55
    Domácí v plném počtu. Hostující celek dokázal ohrozit domácí branku pouze jednou za přesilovou hru a s tím si dokázal Ilašenko poradit.

54:03
    Glemba (PAT) dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

55:00
    Junin ve velké šanci, puk se klouzal nedaleko branky.

55:27
    SKA-1946 právě vstřelilo branku! Avtomov přihrál puk na modré čáře Malenkičovi a ten už našel volného Barabanova. Je srovnáno

56:36
    Kalináč odchází na trestnou lavici.

56:46
    Ve svém vlastním oslabení dokázal Patrito dostat do vedení NEMES. Asistence: Varholík.

58:00
    Zbývají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:36

58:53
    Oddechový čas pro hosty.

59:15
    Tohle je pro hosty nepříjemné. Kondratev (SKA) odchází na trestnou lavici za vysokou hůl.

60:00

Domácí tým předvedl fantastickou hru a to především ve druhé třetině zápasu. Zaslouženě si tak odnesl výhru z prvního ze dvou vzájemných střetnutí mezi PAT a SKA. To druhé je na programu zítra, tedy v úterý od 18 hodin. (20:16:13)

Petra Skopcová

Branky a nahrávky: 38. Berlov (Kalináč, Glemba), 45. Berlov, 57. Nemes (Varholík) - 51. Barabanov (Avtomov), 56. Barabanov (Malenkič, Avtomov)

Patriot Budapešť: Ilašenko (Boraroš) – Trávníček, Bittner, Bajaník, Varholík, Potěchin, Dvorak, Kochubej - Kalináč, Berlov, Glemba, Nemes, Božík, Piačka, Pipek, Šalka, Dolnik, Gelfanov, Hardi, Priganc
    SKA-1946: Bogdanov (Nalimov) - Aleksandrov, Malenkih, Tihonov, Judin, Salberov, Anisimov, Zotov, Kostigov - Sigarjov, Mironišin, Barabanov, Kondratev, Avtomov, Barabanov, Skvorcov, Rjasencev, Orlovič-Grudkov, Borisov, Jackanič, Lelin

Rozhodčí: Sergej Nosov, Juhász Gábor, Pálkövi Botond