Norimberk – Mönchengladbach 2:1 (kon.) | Leverkusen – Dortmund 2:3 (kon.)
2:3 (0:2)
Borussia Dortmund
Neděle 03.02.2013, 17:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga

To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenos. Přeji hezký zbytek víkendu. (19:24:19)

A je dobojováno. Sledovali jsme parádní utkání, ve kterém padlo 5 branek. Tři vstřelil Dortmund, který si tak v Leverkusenu veze cenné tři body za výhru 3:2.

Začátek utkání patřil Dortmundu, který poslal do vedení ve 3. minutě Reus. O šest minut později se prosadil z penalty Błaszczykowski a loňský mistr vedl o dvě branky. Domácí si v prvním poločase vytvořili několik šancí, ale žádná neskončila brankou.

Do druhého poločasu vlétli domácí, kteří se stále tlačili před branku Dortmundu. Kontaktní branku vstřelil v 58. minutě Reinartz. Tentýž hráč se trefil i o čtyři minutky později a bylo vyrovnáno. Jenže pak domácí obrana chybovala a toho využil Lewandowski, který poslal Dortmund opět do vedení. Definitivně rozhodnout mohl Błaszczykowski, ale neproměnil pokutový kop. Další branka už nepadla a Dortmund tak vyhrál 3:2.

90+3
    Dortmund vybojuje v Leverkusenu cenné tři body!

90+3
    Poslední střídání. Gündogan dohrál a přišel Schieber.

90+2
    Ale jejich další akci zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

90+2
    Ale už o něj přišli a dopředu pospíchají domácí.

90+2
    Vzápětí si Kießling zpracoval míč rukou a kulatý nesmysl tak mají opět hosté.

90+1
    Hummels vyhrál osobní souboj a zastavil útok Leverkusenu.

90+1
    Domácí se tlačí před branku Dortmundu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavil 3 minuty.

90
    Dortmund střídá. Odešel Götze a zahraje si Kehl.

90
    Hraje se poslední minuta základní hrací doby.

89
    Götze držel míč v rohu hřiště, ale přišel o něj a dopředu jdou domácí.

89
    Dortmund ale výborně brání a domácí se nemohou prokombinovat do další šance.

88
    Leverkusen se ale už dostal k míči a tlačí se před branku Dortmundu.

88
    Hosté drží míč a sbírají cenné vteřinky.

87
    Domácí naposledy střídaní. Odešel střelec dvou branek Reinartz a zahraje si Milik.

86
    Hostující brankář Langerak uviděl žlutou kartu za zdržování hry.

Jakub Kopřiva

Branky: 58. Reinartz, 62. Reinartz - 3. Reus, 9. Błaszczykowski (pen.), 63. Lewandowski

Karty:   8. Leno (LEV), 55. Carvajal (LEV), 75. Toprak (LEV), 76. Reinartz (LEV) - 86. Langerak (DOR)

Bayer Leverkusen: Leno - Carvajal, Wollscheid, Toprak, Boenisch - Reinartz (87.Milik) - Bender, Rolfes (46.Sam) - Castro (79.Hegeler), Schürrle - Kießling
    Borussia Dortmund: Langerak - Piszczek, Santana, Hummels, Schmelzer - Gündogan (90.Schieber), Bender - Błaszczykowski (80.Großkreutz), Götze (90.Kehl), Reus - Lewandowski

Rozhodčí: Aytekin - Dietz, Brand