Genk – Club Bruggy 4:1 (kon.) | Anderlecht – Standard 2:2 (kon.)
Club Bruggy KV
Neděle 03.02.2013, 14:30 • Cristal Arena, Genk • Belgická Jupiler Pro League

To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek víkendu. (16:26:32)

A je dobojováno. Genk zvládl důležité utkání a porazil Brugge 4:1.

V prvním poločase se prosadil Hyland, ale nutno dodat, že měl velkou dávku štěstí. Domácí se dostali ještě do několika šancí, ale žádná už neskončila brankou.

Ve druhém poločase De Bock fauloval a domácí kopali pokutový kop. K němu se postavil opět Hyland, který zvýšil vedení svého celku. Hosté hráli v deseti, ale i tak se talčili dopředu. Dokázali i snížit, když se v 86. minutě trefil Bacca. Ale o dvě minutky později potvrdil vítězství domácích Barda, který se prezentoval krásnou individuální akcí. V nastaveném čase se prosadil Limbombe, který uzavřel účet tohoto utkání.

90+3
    Genk právě vstřelil branku!

Tak domácí se ještě jednou prosadili. Čtvrtou branku Genku vstřelil střídající ANTHONY LIMBOMBE.

90+2
    Hosté se ještě tlačí dopředu.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil 3 minuty.

90
    Hraje se poslední minuta základní hrací doby.

88

A je rozhodnuto. Krásnou individuální akcí se prezentoval střídající FELIX BARDA, který obešel čtyři protihráče a následně prostřelil hostujícího brankáře.

87
    Hosté střídají. Dohrál Hoefkens a zahraje si Jørgensen.

86
    Bruggy právě vstřelily branku!

A hostům se z následné akce podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Na centrovaný míč si naběhl CARLOS ARTURO BACCA, který ho usměrnil za záda domácího brankáře.

86
    Domácí se dostali do přečíslení čtyři na jednoho, ale to nevyřešili vůbec dobře a nedostali se ani ke střele.

85
    A domácí se ubránili pouze za cenu dlouhého odkopu.

84
    Hosté dobře kombinují na polovině domácích.

83
    Poslední střídání domácích. Vossena nahradil Barda.

81
    Domácí hráči se řítili sami dva na hostujícího brankáře, ale zastavil je pomezní rozhodčí, ofsajd.

80
    Jeden z hostujících hráčů to zkusil z dobrých třiceti metrů, ale Köteles s tímto pokusem neměl žádné problémy.

79
    U kulatého nesmyslu jsou domácí, kteří nikam nepospíchají.

78
    Genk podruhé střídá. Joseph-Monrose odešel ze hřiště a zahraje si Limbombe.

76
    Dopředu se výborně hnal domácí Buffel, ale na poslední chvíli ho zastavil jeden z obránců Brugge.

75
    K míči se postavil Hyland, ale nebyl z toho ani centr, ani střela.

74
    A domácí vybojovali přímý volný kop zhruba z 25 metrů od branky Brugge.

73
    Rychlou akci domácích zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

72
    Genk v klidu kombinuje na své polovině.

71
    Domácí se dostali do vápna Brugge, ale nakonec se nedostali ani ke střele.

70
    Střídá i Genk. De Ceulaer dohrál a přišel Plet.

68
    Oba celky se tlačí dopředu, ale na trávníku stále dominují obránci.

67
    Hosté střídají. Dohrál Lestienne a přišel Tchité.

65
    Odjidja-Ofoe se dostal k hlavičce zhruba na hranici penalty, ale branku Genku netrefil.

63
    Ale většina jejich akcí končí daleko před brankou Genku, tak jako nyní.

62
    Hosté se ještě snaží něco vymyslet a tlačí se dopředu.

61
    Bleskovou akci hostů ukončila další nepřesná přihrávka.

60
    Hostující zadáci ale zatím pozorně brání a domácí pouze kombinují. To jim ale stačí, protože vedou o dvě branky.

59
    Domácí jsou na koni a tlačí se před branku svého soupeře.

57

Domácí De Ceulaer se dostal do úniku, hostující De Bock ho fauloval a rozhodčí nařídil pokutový kop. K míči se postavil KHALEEM HYLAND, který zvýšil vedení svého celku.

57
    Hostující De Bock uviděl za svůj faul červenou kartu!

57
    Byla nařízena penalta, kterou bude zahrávat Genk.

57
    Na druhé straně pálil z voleje De Bock a míč skončil na břevně!

56
    Hosté ale dokázali míč odvrátit do bezpečí.

55
    Rohový kop pro Genk.

54
    Ke střele z dálky se odhodlal domácí Hyland a míč orazítkoval tyč hostující branky!

53
    Ale těm se branku domácích ohrozit nepodařilo a stále tak prohrávají o jednu branku.

52
    Rohový kop pro hostující celek.

51
    Hosté opět rozjeli slibnou akci, ale i tentokrát je zastavila nepřesná přihrávka. V útočné fázi borci z Brugge zatím hodně kazí.

50
    A stejně to dopadlo také na druhé straně.

49
    Další akci Brugge zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

48
    Hosté jsou stále u míče, ale zatím nic nevymysleli.

47
    Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kteří se neustále tlačí před branku Genku.

46

Druhý poločas začne zhruba v 15:34.

První poločas je za námi. Sledujeme vyrovnané utkání, které zatím lépe vychází Genku, který po trefě Hylanda vede 1:0. Nutno dodat, že zcela zaslouženě, protože domácí jsou aktivnější a dostali se do několika slibných šancí.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutu.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Odjidja-Ofoe se dostal k odraženému míči, ale z malého vápna nedokázal prostřelit domácího brankáře. To byla obrovská šance.

43
    Vossen opět tvrdě fauloval a může být rád, že neviděl druhou žlutou kartu!

42
    Akci hostů ukončila další nepřesná přihrávka. Těch je zatím k vidění opravdu mnoho.

40
    Nyní je k vidění hodně nepřesností a o míč se bojuje hlavně uprostřed hrací plochy.

38
    Ale domácí dobře napadají a hosté se nemohou dostat ze své poloviny.

37
    Míč mají hosté, kteří se tlačí před branku Genku.

36
    Na krásný dlouhý míč si naběhl De Ceulaer, po jehož křižné střele skončil kulatý nesmysl na tyči hostující branky!

35
    Domácím se povedlo vstřelit druhou branku, ale podle rozhodčí padla z ofsajdu a nemůže tedy platit. Genk tak stále vede nejtěsnějším možným rozdílem.

34
    Na trávníku se přiostřilo. Rozhodčí už musel některé hráče důrazně napomínat.

32
    Ale opět je zastavil pomezní rozhodčí, další ofsajd.

31
    Hosté kombinují na polovině domácích.

30
    Hostující Adu se řítil sám na domácího brankáře, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.

29
    Žlutou kartu uviděl i hostující De Bock.

27
    Stále čekáme na nějakou další šanci. Aktivnější jsou ale hosté, kteří se častěji tlačí dopředu.

26
    Hostující Donk zůstal po zákroku domácího kapitána na trávníku a je ošetřován.

25
    První žlutou kartu v tomto utkání uviděl domácí kapitán Vossen.

23
    Bleskovou akci hostů zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

22
    Na druhé se k centrovanému míči nedostal Simaeys.

21
    Z hranice velkého vápna pálil hostující Bacca, ale míč poslal vysoko nad branku Genku.

20
    Nakonec to zkusili dlouhým nákopem, ale míč sebrali domácí zadáci.

19
    Ale domácí výborně napadají a hosté se nemohou dostat ze své poloviny.

18
    Hráči Brugge stále kombinují na své polovině.

17
    A další útok hostů zastavila hodně nepřesná přihrávka.

16
    Ve vápně se nakonec uvolnil Lestienne, ale jeho přízemní střelu domácí brankář zlikvidoval.

15
    Hosté kombinují na polovině domácích. Uvidíme, co vymyslí.

13

A domácí se dostali do vedení. Po rychlé akci se KHALEEM HYLAND prodral do vápna hostů, vystřelil a trefil nohu jednoho z obránců, od kterého se míč odrazil nešťastně za záda brankáře Kujoviče.

11
    Akci domácích ukončil útočným faulem Joseph-Monrose.

10
    Odehráno je téměř deset minut a zatím stále čekáme na první střelu na branku. Ani jednomu týmu se v útočné fázi zatím příliš nedaří.

8
    Další akci Brugge zastavil pozorný Köteles.

7
    Míč mají hosté, kteří v klidu kombinují na své polovině.

6
    Dopředu se vydali i hosté, ale jejich rychlou akci také ukončila nepřesná přihrávka.

5
    Nyní to domácí zkusili dlouhým centrem, ale žádný z hráčů Genku se ve vápně Brugge k míči nedostal.

4
    A ti to zkusili dlouhým nákopem, ale Vossen míč nezpracoval a ten skončil v zámezí.

3
    Hraje se uprostřed hrací plochy. Míč mají na svých kopačkách domácí.

2
    Hráči se zatím, jak se říká, oťukávají. Oba celky se už vydaly dopředu, ale ani jeden nic nevymyslel.

1

Hráči už jsou na trávníku. Za malý okamžik začínáme.

KRC Genk: Köteles - Simaeys, Dani Fernández, Tshimanga, Koulibaly, Kumordzi, Hyland, Buffel, De Ceulaer, Vossen, Joseph-Monrose

Club Brugge KV: Kujović - Stenman, Donk, Hoefkens, Duarte, De Bock, Odjidja-Ofoe, Adu, Víctor Vázquez, M. Lestienne, Bacca

Rozhodčí: Verbist - Gilon, Crotteux.

Poslední zápas

První zápas, který se hrál na hřišti Brugge, skončil nerozhodně 1:1. Domácí tehdy poslal do vedení už v 8. minutě Carlos Bacca, ale ve 53. minutě se trefil Benjamin De Ceulaer a zápas tedy skončil remízou.

Club Brugge KV

Hosté mají na svém kontě o bod více a jsou na 5. místě tabulky. Brugge dokázaly zatím 11x vyhrát, 7x remizovaly a pouze 5x prohrály. Domácí mají druhý nejlepší útok v soutěži, nastříleli už 51 branek.

Je to jediný belgický klub, který hrál finále Ligy mistrů. V roce 1978 podlehl anglickému Liverpoolu. Trenérem mužstva je Christoph Daum.

KRC Genk

Domácí mají na svém kontě zatím 39 bodů a nachází se na 6. místě tabulky. Genk dokázal v této sezoně už 10x vyhrát, 9x remizoval a 5x prohrál. Na vedoucí Anderlecht ztrácí 16 bodů.

KRC patří k předním klubům Belgie a je tradičním členem belgické nejvyšší soutěže Jupiler League. Je vlastníkem třech mistrovských titulů (1999, 2002, 2011), přičemž je jeho aktuálním držitelem. Mezi další úspěchy patří 3x zisk Belgického poháru (naposledy 2009) nebo účast v Lize mistrů v sezoně 2002/03.
    Klub byl založen roku 1923. Klub hraje na stadionu Cristal Arena s kapacitou téměř 25 000 diváků. V klubu působí také český hráč Daniel Pudil. Díky mistrovskému titulu v roce 2011 se Racing po druhé v historii kvalifikoval do Ligy mistrů (2011/12). Klub je momentálně nejlépe konkurenceschopný pro historicky nejlepší belgické kluby jako RSC Anderlecht nebo Standard Liège.

Přeji krásný den všem fanouškům fotbalu. Belgická liga má na programu 25. kolo a my budeme sledovat utkání mezi Genkem a Brugge. Mírným favoritem tohoto duelu je podle sázkových kanceláří domácí celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.