Beerschot – Genk 0:2 (kon.) | Club Bruggy – Leuven 3:1 (kon.) | Charleroi – Lierse 1:0 (kon.)
Lokeren – Waregem 1:1 (kon.) | Kortrijk – Gent 1:0 (kon.) | Mechelen – Cercle 2:0 (kon.)
Sporting Charleroi
1:0 (1:0)
Lierse SK
Sobota 09.02.2013, 20:00 • Stade du Pays de Charleroi, Charleroi • Belgická Jupiler Pro League

Příjemný zbytek sobotního večera, od klávesnice se loučí Patrik Sandev. (22:00:53)

Neviděli jsme vůbec pohledné utkání. Charleroi nakonec ale dokázalo i v deseti ubránit jednogólový náskok díky trefě Rossiniho, paradoxně vyloučeného hráče v 66. minutě, a vytvořilo si na Lierse v tabulce náskok sedmi bodů. To je vše podstatné, co se v tomto zápase belgické ligy událo.

90+1
    Jedna z posledních možností pro Lierse byla zmařená. Saidi nabídl po faulu na Diandyho standardku pro soupeřův tým. Přesně tohle hosté nepotřebují.

90
    Tři minuty, to je nastavení dnešního zápasu.

89
    Kaya příliš nesouhlasil s rozhodnutím sudího. Další žlutá karta za protesty.

84
    Escoe je posledním střídajícím, nahrazuje Polleta.

80
    Už jen deset minut zbývá do konce zápasu. Hosté zatím s nabídnutou přesilovkou zacházejí nadmíru špatně. Sifakis se zatím v brance vůbec nezapotil.

79
    Hosté postupovali do nebezpečného útoku. Copak o to, snaha se Pougovi upřít nedá, teď si ovšem hrubě nerozumněl se svým spoluhráčem Claasenem, a z celé akce nezbylo nic.

77
    Poslední změna v týmu Lierse. Wilse nahrazuje Yaser.

76
    Sporting sahá po další změně. Spíše dopředu orientovaného Miličeviče nahrazuje o něco defenzivnější Francois.

73
    Miličevič dostává další žlutou kartu. Jak si domácí poradí v takovémto oslabení?

67
    Hosté podruhé střídají. Dolů jde El Gabbas, na plac Bidaoui.

66
    Rossini, autor zatím jediného gólu, zbytečně a hlavně citelně oslabuje mužstvo ve veledůležitém zápasu.

66
    Rossini dostává od Gumiennyho žlutou kartu, loktem do krku totiž udeřil Saidiho. Mimochodem je to už jeho druhá a to znamená vyloučení.

63
    Pouga domácím opravdu pořádně zatápí. Teď ale možná trochu zazmatkoval. Unáhlil se střelou, takže změnu skóre nezajistil.

58
    Lierse nevstoupilo do zápasu vůbec špatně. Až nyní se dokázal střelecky prosadit Pollet, hostující obrana ale jeho pokus zachytila.

53
    Střídající Pouga se mohl ihned uvést do zápasu! Dostal totiž přihrávku někam do míst, odkud se rozehrává penalta, jenže z téhle pozice těsně přestřelil.

51
    Hosté si asi něco z plných plic řekli v kabině.- V první půli hrálo mižstvo hodně bídně. Sifakis nyní musel likvidovat povedenou střelu od El Gabbase.