Lokeren – Club Bruggy 1:1 (kon.) | Genk – Kortrijk 2:0 (kon.)
Sporting Lokeren
1:1 (1:1)
Club Bruggy KV
Neděle 17.02.2013, 14:30 • Daknamstadion (Lokeren) • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezké nedělní odpoledne přeji těm, kteří se rozhodli sledovat tento přenos z nejvyšší belgické soutěže. Dnes budeme sledovat utkání mezi Lokerenem a týmem Club Brugge KV.

Duel to může být zajímavý, protože se jedná o souboj dvou aspirantů na přední příčky tabulky. Domácí Lokeren je na čtvrté pozici, když třináctkrát vyhrál, šestkrát remizoval a sedmkrát prohrál. Ve výsledku to dělá pětačtyřicet bodů.

O dvě příčky horší hosté ale dnes hrají prakticky o šest bodů. Za dvanáct výher, sedm remíz a šest proher mají na svém kontě třiačtyřicet bodů, a tak jsou pouze o dva horší jako jejich aktuální soupeř. Z tohoto pohledu se dá očekávat vyrovnaný duel.

KSC Lokeren: Lazič - Mijat Marič, Mouataz, Galitsios, Scholz - Miloš Marič, Persoons, Overmeire, Dutra - De Pauw, Harbaoui. Trenér: Peter Maes.

Club Brugge KV: Kujovič - Stenman, Dong, Hogli, Duarte - Odjidja-Ofoe, Rafaelov, Guojohnsen, Vázquez - Lestienne, Bacca. Trenér: Juan Garrido.

Rozhodčí: Dierick - Hermans, Vandeweghe..

1

2
    Utkání začíná, do útoku jdou hosté, kteří by rádi nějaký ten bodík ze hřiště soupeře rádi uhráli.

3
    Duarte se ostře obul do Overmeireho, karta se z toho nebude. Sudí jen ukazuje, že takhle to nepůjde. Příště už s kartou.

5
    Stadion v Lokerenu je zaplněný takřka do posledního místečka, zárověn je trávník perfektně připraven. Zelený pažit vypadá jako kdyby bylo léto.

7
    První slibný náznak šance si vytvořili hosté. Konkrétně po pravé straně unikal Bacca, patičkou přihrával na za ním připraveného Lestienneho, ovšem ten netrefil míč ideálně.

8
    Bruggy právě vstřelily branku!
    První varování domácím hráčům nestačilo, a tak přichází trest. Parádní centr za obránce předvedl Stenman, který našel VÍCTORA VAZQUEZE, jen si obhodil brankáře, dostal se s míčem až přes brankovou čáru, kde už nebyla jiná volba, než dopravit kulatý nesmysl do sítě. Výborný vstup Brugg do tohoto mače.

10
    Stále se hraje na polovině Lokerenu, který se stále nemůže vymanit z počátečního tlaku.

12
    Až teď poprvé prověřil připravenost Laziče centrující Pauw, ale domácí strážce svatyně má míč v rukavicích.

13
    Obrovská šance na zvýšení skóre. Z levé strany centroval Dong a na malém vápně pálil v tísni Bacca. Tomu znemožnila zakončení domácí obrana a také včasně vyběhnuvší gólman Lazič. Nicméně skóre se mohlo klidně měnit.

15
    První vzájemný zápas obou soupeřů zvládl Lokeren, jenž na půdě svého dnešního protivníka vyhrál 3:2. Dnes by se rádi hosté dočkali odplati. A začali velice dobře tento cíl plnit.

17
    Hosté stále hrají hodně ofenzivně, tlačí se do pokutového území a teď chyběl Ofoemu krůček k zakončení.

19
    Lokeren právě vstřelil branku!
    Je tu vyrovnání a vůbec první větší šance nebo akce byla využita. Nejprve byl těsně před vápnem faulován Persoon a byla nařízená standardní situace. Tu si vzal na starost MILOŠ MARIČ a jeho exekuce byla naprosto přesná. Obstřelil zeď a zamířil přesně k levé tyči svého srbského krajana Kujoviče.

21
    Domácím najednou narostli křídla a mohli jít do vedení. Z trestného kopu se míč dostal na kopačky Scholze a toho reflexivně vychytal brankář Kujovič.

23
    Sledujeme zajímavý fotbal plný šancí a také gólů. Za dvacet minut dvě branky není špatným počinem. Jen tak dál.

25
    Svižná kopaná pokračuje, teď zase operoval před šestnáctkou Hogli, ale ke střele se nedostal.

26
    Hosté si opět vynutili tlak, především islandský fotbalista Guojohnsen hraje velice dobře.

28
    Dnes můžeme na hřišti sledoval hodně zahraničních hráčů, jako nyní třeba Izraelce Rafaelova, jenž napřáhl z pětadvaceti metrů a výtečným zákrokem se prezentoval Lazič, který se musel proletěl vzduchem a vytáhnout míč na roh. Po něm si už obrana Lokerenu věděla rady.

30
    Půlhodina hry za námi a zajímavá, avšak zcela zasloužená je statistika držení míče. Hosté vedou 65:35%.

31
    No a nikdo by se asi nedivil, kdyby i vedli. Protože Bacca se dostal k hlavičce a Lazič musel zase ukázat něco ze svého gólmanského kumštu.

32
    Pauw dostal důrazné varování po faulu ve středu hřiště. Domácí hráč ale musel malinko pozdržet hru, už se na jeho bránu opět valila nějaká rychlá akce.

33
    Co se týká šancí a herní převahy, tak ta je jasná. Leč stav je nerozhodný. Nutno ještě podotknout, že výsledek mohl být klidně 2:3 a nikdo by se nedivil.

35
    Po rohovém kopu mohlo udeřit na straně Lokerenu. K hlavičce se dostal Marič a jeho pokus likviduje Kujovič.

36
    Přízemní střelu vyslal opět Marič, tentokrát gólman hostů neměl nikterak složité problémy.

39
    Pořád se něco děje, sledujeme pěkný ofenzivní fotbal na obou stranách. Nyní unikal po levé straně De Pauw, vypálil však nepřesně. Hosté si mohli oddechnout.

41
    Postupně se blíží ke konci prvního poločasu, který nabídl dva góly a poměrně slušnou nabídku šancí.

42
    Guojohnsenův faul se dal posoudit žlutou kartu, ale rozhodčí byl opět benevoletní.

44
    Autor první branky zápasu inkasuje žlutou kartu, to už sudí nemohl přehlédnout a Víctora Vázqueze potrestal. Za oplacení také dostává žlutou De Pauw.

Ani se nenastavovalo a sudí ukončil první poločas. Ten nabídl pěkný fotbal a nakonec je ta remíza asi spravedlivá. Obě mužstva měly dobré tutovky, brankáři si však poradili a další gól neinkasovali. Skóre otevřel v 8. minutě Vazquez, ze standardky poté vyrovnal Marič, konkrétně v 19. minutě. Za stavu 1:1 se odchází do kabin.

Druhý poločas začne přibližně v 15:33.

46

47
    Ihned na začátku druhého poločasu hledal Duarte svého kolegu Baccu, ten ale nestačil doběhnout míč.

50
    Zatím se hraje pouze ve středu hřiště, na nějakou šanci teprve čekáme.

52
    Domácí Persson vyfasoval žlutou kartu za faul ve středu hřiště.

54
    Hodně se přiostřuje, rozhodčí musí krotit emoce na obou stranách.

56
    Další tvrdý zákrok. Persoon nabral na vidle Lestienneho, ten se těžce sbírá z trávniku. Po krátkém ošetření pokračuje ve hře.

58
    Druhý poločas zatím nedosahuje tempa a kvalit jako v tom prvním. Hodně nepřesností je k vidění.

60
    A bohužel také tvrdosti je na hřišti až přespříliš.

61
    Lazič musel zasahovat před dotírajícím Guojohnsenem, brankář byl však tímto hráčem faulován, bude kopat od jeho brány.

62
    Na druhé straně musel dávat velký pozor Kujovič, proti nepříjemnému centru Miloše Mariče. Míč vytěsnil na rohový kop.

64
    Další závar před domácí bránou musel likvidovat domácí Lazič, před kterým se teď poměrně často odehrává všechno podstatné.

65
    Tvrdá střela z dálky v podání Persoonse nemohla brankáře Kujoviče překvapit. Míč šel hodně vedle.

66
    Je zde první střídání v týmu hostů. Odešel Guojohnsen a nastupuje Tričkovski.

69
    Mouataz předvedl nebezpečný skluz a je za to trestán karetním napomenutím.

71
    Stále čekáme na nějakou pohlednou akci, ve druhém poločase si střelci dávají pauzu.

73
    Hosté teď dvakrát ohrozili domácí bránu, ale Vázquez neprostřelil zeď a poté mu nesedla ani rána, míč vysoko nad.

75
    Hosté jsou stále nebezpeční, ale do šancí se nemohou dostat. Je to všechno na náhodu.

77
    Na druhé straně to zkoušel Dutra, ale neuspěl.

79
    Balufo přichází, De Pauw má dohráno.

82
    Velká šance a v ní domácí Marič, ale brankáři chytají dnes výborně. Zatím to vypadá, že se utkání dohraje za nerozhodného stavu.

85
    Střelu z dálky vyslal střídající Trompet, který nahradil Dutru.

86
    Poslední minuty patří domácím, kteří se nadechují k poslednímu možnému tlaku.

88
    Podruhé střídají i hosté. Adu nahradil Rafaelova.

90
    Nastavují se tři minuty.

90+2
    Už to vypadá, že se stav měnit nebude. Konec se blíží.

Je za námi tento souboj, ve které se urodila remíza 1:1. Tento stav byl vytvořen již v prvním poločase, v tom druhém se to už tolik zajímavého nedělo, přesto na každé straně po jedné šanci bylo. Jenže výborně zachytali brankáři a tak se body budou dělit. Díky za pozornost a příště u fotbalu na počtenou. (16:33:33)