Omsk – Dynamo Moskva 0:3 (kon.) | Barys – Petrohrad 5:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 4:0 (kon.)
Magnitogorsk – Čeljabinsk 1:4 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Novosibirsk 2:4 (kon.)
Čerepovec – Nižněkamsk 3:4 (po pr.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.) | Mytišči – Novokuzněck 5:0 (kon.)
Spartak Moskva – CSKA Moskva 4:2 (kon.) | Minsk – Ufa 2:3 (kon.) | Riga – HC Slovan 3:1 (kon.)
Doněck – Lev 2:1 (po s.n.)
HC Dinamo Minsk
2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Salavat Julajev Ufa
Neděle 17.02.2013, 15:00KHL

To už je z mé strany pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek neděle! (17:31:55)

Střely na branku ve 3. třetině - 15:8

Střely na branku celkem - 34:23

Dinamo Minsk se o play-off připravilo v posledních dvou zápasech, které se hrály v jejich aréně a běloruský tým v nich nezískal ani bod. Sezóna Dinamu přesto ještě nekončí, jelikož pro celky, které do vyřazovacích bojů nepronikly, je připraven "Pohár naděje."

Ufa po infarktovém závěru vítězí v Minsku 2:3, což znamená, že domácím definitivně zhasla naděje na postup do play-off. Dinamo potřebovalo zvítězit, ale za stavu 0:2 se zdálo, že veškeré jejich šance na postup do play-off pohasly. Závěr ale přinesl neskutečné drama. Běloruský tým totiž dokázal vstát z mrtvých a během 24 vteřin po bombách Murphyho a Niskaly vyrovnal stav. Do konce zápasu v té chvíli zbývaly necelé tři minuty. Hokejisté Minsku pak vsadili vše na jednu kartu, odvolali brankáře ve snaze urvat tříbodové vítězství, ovšem jejich risk potřestal v čase 58:17 ranou do opuštěné klece Pankov.

60:00

59:59
    Vteřinu před koncem přerušená hra. Výsledek se již nezmění.

59:10
    Niskala vyloučen. Ufa dohraje zápas v početní výhodě.

59:03
    Neskutečné! Hirschovits měl před sebou prakticky prázdnou bránu a asi ani sám neví, jak je možné, že nevstřelil gól!

58:17
    Ufa právě vstřelila branku!
    A teď už rozhodnuto je. Domácí pokus o power-play totiž potrestal ranou do prázdné klece ALEXANDER PANKOV. Asistence: Vitalij Atjušov, Alexander Pankov.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí hrají bez brankáře, protože i případné vítězství v prodloužení by jim na postup do play-off zřejmě nestačilo.

57:11
    Hosté si berou oddechový čas.

57:11
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    To já neuvěřitelné! Po druhém gólu jsem již domácí odepsal a teď jsou zpět ve hře! Projektil od modré vyslal tentokrát JANNE NISKALA. Hala v Minsku málem spadla! Asistence: Cory Murphy.

56:47
    Domácím ještě svitla jiskřička nadějě! Niskala nahrál CORYMU MURPHYMU a ten od modré prostřelil Vasilevského. Asistence: Janne Niskala.

56:05
    Vyloučeni Proškin a Platt. Proškin musel výrok rozhodčích doprovodit nějakými peprnými výrazy a byl vykázán do šaten.

55:24
    Domácí se snaží, ale na jejich hře je patrná nervozita.

53:42
    Čas domácím ubíhá příliš rychle. Ufa se v pohodě brání.

52:05
    Domácí měli velkou příležitost. Po pěkné kombinaci se ocitl mezi kruhy osamocený Niskala, ale vychytal ho skvělý mladíček Vasilevskij.

51:03
    Střelu Svitova vytěsnil Haugen do rohu.

49:30
    A hosté vzápětí v situaci 3 na 1. Růžička svůj part ale nesehrál dobře a domácí se ubránili.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 57. Murphy (Niskala), 58. Niskala (Murphy) - 21. Blaťák (Zinovjev, Růžička), 49. Pankov (Slepyšev, Svitov), 59. Pankov (Atjušov, Kaigorodov)

HC Dinamo Minsk: Haugen (Kovaljov) - Karalahti, Denisov, Krajíček, Niskala, Murphy, Černook, Nogačjov - Michaljov, Platt, Stapleton - Laine, Hirschovits, Irgl - Kulakov, Kitarov, Meleško - Chuzejev, Drozd, Pivko.
    Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Tarkki) - Blaťák, Proškin, Zubarev, Kolcov, Sopel, Koněv, Atjušov, Isangulov - Zinovjev, Chlystov, Růžička - Mirnov, Pihlström, Kaigorodov - Slepyšev, Svitov, Pankov - Musatov, Filatov, Gluchov.

Rozhodčí: Beljajev, Soin - Sadovnikov, Sazonov