Novosibirsk – Omsk 2:5 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 2:3 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 2:3 (kon.)
Nižněkamsk – Kazaň 2:3 (po pr.)
HC Sibir Novosibirsk
2:5 (0:0, 2:3, 0:2)
Avangard Omsk
Úterý 26.02.2013, 13:00Play-off KHL

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a přeji vám příjemný zbytek úterka. (15:15:46)

Střely na bránu celkově: 22 - 33
    Stav série: 2:2.

Je dobojováno! Omsk ve druhém zápase v Novosibirsku vítězí a vyrovnává stav série na 2:2. Dnes byli hosté oproti minulému zápasu o krůček lepším týmem a po zásluze si připisují druhou výhru v sérii. Ta se za nerozhodnutého stavu přesouvá do Omsku k pátému zápasu.

60:00

59:55
    Ještě jedno vyloučení. Romanov a Nestěrov odchází na trestnou lavici za hrubost.

59:25
    Utkání se již pouze dohrává.

58:10
    Avangard právě vstřelil branku!
    Branka ihned po buly rozhoduje o konečném výsledku dnešního utkání. Hostující centr vyhrál buly přímo na hůl PAVLA VALENTENKA, který stál na modré a z první trefil přesně. Glass neměl šanci na rychlou dělovku nijak reagovat. Asistence: Anton Kurjanov, Alexander Popov.

58:06
    Glass musí krotit další puk po útočném snažení Pervušina, který vybojoval alespoň buly v útočném pásmu.

57:48
    Sledujeme převážně boj ve středním pásmu.

57:13

57:01
    Další vyhození domácícho týmu.

56:45
    Hosté drží v útočném pásmu puk a neženou se tolik do zakončení.

56:09
    Další vyhození Sibiru.

55:45
    Domácí se dokázali vymanit ze sevření hostí, to jim ale momentálně nestačí.

55:14
    Za sekání je vyloučen domácí Krivonožkin. Akci domácích tím klesly ještě o stupínek níže.

55:11
    Kopejkin pálí z levého křídla nepřesně.

54:32
    Hosté střílí pro ně velmi důležitou branku a pět minut před koncem odskakují na rozdíl dvou branek. ANDREJ IVANOV si nabruslil do středu útočného pásma a střelou příklepem dokázal přesně trefit horní pravý růžek domácí brány. Asistence: Andrej Taratuchin.

53:45
    Nahození Kuldy od modré nemohlo hostujícího gólmana příliš vystrašit.

53:15
    Hra se opět odehrává pod přesnou taktovkou hostujícího Omsku.

52:01
    Kuparinen si najížděl na přihrávku před bránu od Nestěrova, ve svém snažení ale povalil jen domácího gólmana.

51:48
    Po drobných zmatcích v obranném pásmu hostí přeruší Ramo raději hru a nechá své spoluhráče uklidnit.

51:11
    Domácí si ve třetí třetině nevytvořili ještě žádnou závažnou šanci. Hosté hrají velmi takticky a mají puk více na svých holích.

50:03
    Bělov pálí od modré, jeho pokus byl ztečován mimo dosah Glasse.

49:15
    Pervušin pálil z pravého křídla, Glass si se svým zákrokem nebyl příliš jistý, musel se ohlížet za sebe, puk však za brankovou čárou neskončil.

48:43
    Nestěrov střílel po přejetí modré čáry, tísněn dvěma obránci ale neměl pro střelu dostatek potřebného klidu.

47:20
    Po delší době v práci Ramo, na pokus Drugova z velké vzdálenosti ale dobře viděl.

46:43
    Hra má stále jednotný obraz. Hosté diktují tempo hry, domácí jim zatím nemohou přijít na zoubek.

45:11
    Ivanov hledal z pravého křídla některého ze svých spoluhráčů, přihrávka se mu však příliš nezdařila.

44:27
    Hosté se i přes vedení snaží o aktivní hru a nenechávají Sibir dostat se vůbec do toho potřebného tempa.

43:53
    Záborského rána z voleje byla ztečována obráncem mimo.

43:20
    Pěrežogin se z pravého křídla natlačil až před Glasse, překonat se mu ho ale nepodařilo.

42:45
    Kuparinen vyzkoušel pozornost Glasse, ten raději přeruší hru.

42:20
    Hosté načali druhou část aktivněji, drží puk na svých holích a snaží se vytvářet si šance. Domácí Sibir se zatím pozorně brání.

41:31
    Hostům se z kombinací v útočném pásmu nepodařilo vyprodukovat žádnou zajímavou situaci.

41:00
    První minuta opět opatrná z obou stran.

40:01

Střely na bránu ve druhé třetině: 9 - 13.

Ve druhé části začaly padat i branky, už to vypadalo, že třetina skončí také nerozhodným výsledkem, který by byl ovšem zasloužený, hosté ale v samotném závěru vstřelili třetí branku v zápase a rozhodli, že do poslední části vstoupí o krok napřed.
    Dnes se ale hraje poměrně vyrovnaný hokej, oba týmy mají stejný počet šancí, ve třetí třetině se tak může stát ještě cokoliv.

Další třetina začne přibližně v 14:45.

40:00

39:41
    Hosté se v závěru třetiny dostávají ještě do vedení. ANTON KURJANOV si nabruslil do útočného pásma, udělal několik rychlých temp směrem k bráně a nahodil puk na bránu. Ten k překvapení všech propadl Glassovi mezi betony do brány. Gól do šatny tedy před poslední třetinou posílá blíže k výhře v zápase hostující ekipu. Asistence: Alexander Pěrežogin.

39:13
    Hosté pokračují v kombinacích v útočném pásmu.

37:39
    Po několika chvílích je opět vyrovnáno. KIRILL LJOMIN se na levém křídle dostal k puku, který napálil na bránu. Glass na jeho pokus sice poměrně dobře viděl, i tak mu ale puk proklouzl mezi betony do brány. Asistence: Tomáš Záborský, Dmitrij Sjomin.

36:09
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácí se ve druhé třetině prosazují podruhé a dostávají se do vedení. Obdobným způsobem jako u první branky Sibiru prchnul tentokrát ARTJOM VOROŠILO všem hostujícím obráncům a byť byl tísněn vracejícím se obráncem, přesto dokázal rychlou střelou k tyči překonat Rama. Bez asistence.

35:50

35:46
    Po Nikulinově ráně mohl dorážet Kopejkin, Ramo oba pokusy ustál a drží vyrovnaný výsledek.

35:16
    Glass musí krotit další únik hostí ve vlastním oslabení, dotírající Sjomin se však do přesného zakončení nedostal.

35:01
    Zajcev pálí z pravého křídla, Ramo se stihl přemístit ke své tyči a puk kryje.

34:25
    Hosté se osvobozují.

33:50
    Hraje se převážně ve středním pásmu, žádný z týmů se nežene do konkrétní šance. Rozhodčí přesto budou vylučovat. Hostující Pivcakin inkasuje čtyři minuty za hrubost, stejně tak i domácí Drugov, který má trest ale jen dvouminutový.

32:34
    Hostům se nevyvedl rychlý přechod do útoku, icing vrátí hru zpět před Rama.

31:05
    Hraje se pět na pět.

30:49
    Záborský sebral domácím puk, snažil se najít před bránou volného Sjomina, který byl ale dobře pokryt.

29:41
    Popov si sjel blíže k bráně, ke střele se ale nedostal.

29:04
    Pěrežogin vybojoval faul, za držení je vyloučen Kudroč (SIB). Zároveň ale i hostující útočník inkasuje trest za filmování. Bude se hrát 4 na 4.

27:34
    Po skončené přesilové hře je přeci jenom vyrovnáno. Domácí využívají obrovský tlak, který si vytvořili během přesilové hry. Všem hostujícím hráčům prchl ALEXANDER NIKULIN, který tváří v tvář Ramovi uspěl, poté co hostující brankář šel příliš rychle k ledu. Asistence: Alexej Kopejkin.

27:20

27:18
    Kudroč pálí z první, Ramo perfektním zákrokem vyráží.

26:44
    Domácí rozpoutali pořádný kolotoč před Ramem, překonat hostujícího gólmana se jim ale nedaří.

25:53
    Druhá přesilovka pro Sibir, šance na dorovnání výsledku.

25:20
    Na zemi se svíjí v bolestech domácí Šumakov, těžko soudit, kdo ho trefil. Domácí forvard se však z ledu zvedá a po svých odjíždí na střídačku držíce se za ruku. Na trestnou lavici zároveň usedá Bělov (OMS) na 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

24:41

24:19
    Hosté se ve vlastním oslabení ujímají vedení v zápase. Hostující kapitán Frolov vyvezl po pravém křídle puk až do útočného pásma, zbavil se svého obránce a dokázal nahrát do mezikruží. Tam si najížděl DIMITRIJ SJOMIN, který nastavil ideálně hůl, od které se puk odrazil za záda Glasse. Asistence: Alexander Frolov.

23:52
    Špatná přihrávka připravuje domácí o pásmo.

23:31
    Kudroč pálí od modré po několika kombinacích domácích v útočném pásmu. Ramo ale na jeho ránu dobře viděla a jednoduše chytá.

22:41
    Přesto větší aktivita znamená útočný faul Omsku. Nestěrov (OMS) dostává dvě minuty za podražení. Domácí dostávají příležitost dorovnat tempo hry.

22:30
    Hosté do druhé třetiny vstoupili aktivněji, Ramo ještě neměl žádnou práci.

22:12
    Nahození Pivcakin vyráží Glass do rohu.

21:25
    Frolov se Záborským kombinují opět v útočném pásmu, domácí obrana zatím s nimi stíhá bruslit a nepouštět hostující formaci do šancí.

20:45
    Hosté se z kraje třetiny vrhli do útočení, nedokázali se ale usadit v útočném pásmu.

20:01

Střely na bránu: 7 - 10.

První třetina je za námi, branku jsme v ní neviděli. Oba týmy si uvědomují důležitost čtvrtého utkání v sérii a proto se snaží hrát ze zabezpečené obrany a vyhnout se co nejvíce chybám. Největší šanci na branku jsme viděli v samotném závěru, domácí Kopejkin si ale vylámal zuby na hostujícím brankáři.

Další třetina začne přibližně v 13:50.

20:00

19:28
    Kuldovo nahození bylo ještě před červenou čárou - icing.

18:45
    Obrovská šance domácích! Kopejkin se z ničeho nic zjevil sám před Ramem, svoji střelou ale trefil jen hostujícího gólmana, který podržel svůj tým. Největší šance první třetiny.

18:27
    Pivcakin pálí tvrdě, ale jen ze středního pásma. Glass jeho puk kryje v náruči a přeruší hru.

17:24

17:01
    Hosté znovu vyhazují.

16:40
    Krivonožkin dostal přihrávku na levé křídlo, byl ale už v ofsajdu.

16:40

16:20
    Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu.

15:58
    Další puk poslal pryč z pásma Ivanov.

15:35
    Omsk se ihned po buly osvobozuje.

15:24
    Přesilovku si vyzkouší i domácí, za držení je vyloučen Ljamin.

14:56

14:32
    Domácí znovu vyhazují, hostům se přesilovka rychle krátí.

14:18
    Domácím se opět podařilo vytlačit útočníky pryč z pásma.

13:30
    Domácím se podařilo přerušit rozehrávku hostí a vyhodit puk z pásma.

12:56
    Přesilovka pro Omsk. Vyloučen Krivonožkin za hákování.

13:04
    Popov dostal přihrávku zpoza brány, z první ale trefil jen domácího Glasse. Ten puk nachází ve své výstroji a přeruší hru.

11:53
    Domácí uklidňují hru a čekají s pukem na svých holích za bránou Glasse než dostřídají další domácí borci.

10:40
    Z rychlého protiútoku pálil Záborský do protipohybu Glasse, netrefil však ve velké šanci přesně domácí bránu!

10:29
    Sannikov mohl dorážet u levé tyče, tísněn hostujícím obráncem ale nedokázal puk zvednout nad beton Rama!

10:00
    Přesně v polovině první třetiny se hostující celek dopustil icingu.

09:37
    Drugov pálí z pravého křídla, Ramo jeho pokus vyráží do ochranné sítě.

08:37
    Vorošilo nedosáhl na rychlou rozehrávku, icing na druhé straně.

08:27
    Icing Omsku.

08:06
    Omsk se snaží o aktivní hru, domácí ale veškeré jejich akce rozkládají poctivou defenzivou.

07:03
    Hosté čekali na vhodný moment pro rozehrávku, dopustili se ale nakonec icingu.

05:58
    Domácí tlačí hosty před Ramem, Omsk však nakonec puk získal a vyhazuje ho do středního pásma.

05:31
    Gubin dostal přihrávku přesně do mezikruží, v jasné šanci ale nechal vyniknout hostujícího gólmana Rama!

05:04

04:54
    Pivcakin pálí od modré, Glass betonem vyráží.

04:15
    Frolov vystřelil švihem z levého kruhu pro vhazování, Glass jeho pokus kryje v náruči.

03:34
    Rána Bělova ze středního pásma byla sražena mimo dosah hostujících útočníků, Sibir se následně osvobozuje.

03:23
    Domácí vyváží puk pryč z pásma.

03:04
    Nestěrov dostal vysokou holí do obličeje, Vorošilo (SIB) inkasuje dvě minuty, Přesilovka pro hosty.

02:10
    Gubin pálí ještě před modrou čárou, Ramo jeho ránu vyráží mimo.

01:19
    Buly se musí opakovat, jeden z domácích hráčů byl příliš aktivní.

01:15
    Glass chytá v lapačce nahození Frolova ze středního pásma a raději přeruší hru.

00:55
    První minuta opatrná z obou stran, obě obrany zatím pozorné.

00:01

Ruská hymna je u konce, můžeme jít na to.

Před úvodním buly nás bude čekat ještě zahajovací ceremoniál s ruskou hymnou. Poté nebude začátku utkání již nic bránit.

Domácí Sibir se představí v modrých dresech, na hosty zbudou bílé barvy.

HK Sibir Novosibirsk: Glass (Gajdučenko) – Alexejev, Kutuzov, Kulda, Kudroc, Zajcev, Ignatovič, Karavajev – Enlund, Drugov, Romanov – Kopejkin, Nikulin, Krivonožkin – Šumakov, Sannikov, Gubin – Šitkov, Fjodorov, Belokon, Vorošilo.

Avangard Omsk: Ramo (Rejžvik) – Valentenko, Bělov, Salmela, Pivcakin, Ljamin, Pujacs, Kalašnikov – Kurjanov, Popov, Pěrežogin – Sjomin, Záborský, Frolov - Taratuchin, Volkov, Ivanov – Žerbecov, Pervušin, Kuparinen, Nestěrov.

Rozhodčí: Vasiljev, Olenin – Raming, Misjur.

Po třech odehraných zápasech jsou na tom lépe domácí hokejisté, kteří v sérii vedou již 2:1. První zápas ovládl jasně favorit z Omsku poměrem 5:0 v druhém odvetném zápase ale zvítězili hokejisté Sibiru fotbalovým výsledkem 1:0, poslední zápas zatím skončil jasným vítězstvím 4:1 pro Sibir.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání play-off o Gagarinův pohár. V námi sledovaném duelu se ve čtvrtém utkání čtvrtfinále představí Sibir Novosibirsk, který na svém kluzišti přivítá celek z Avangardu Omsku. Střetnutí začne v 13:00 středoevropského času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 28. Nikulin (Kopejkin), 37. Vorošilo - 25. Sjomin (Frolov), 38. Ljamin (Záborský, Sjomin), 40. Kurjanov (Pěrežogin), 55. Ivanov (Taratuchin), 59. Valentenko (Kurjanov, Popov)

HC Sibir Novosibirsk: Glass (Gajdučenko) – Alexejev, Kutuzov, Kulda, Kudroc, Zajcev, Ignatovič, Karavajev – Enlund, Drugov, Romanov – Kopejkin, Nikulin, Krivonožkin – Šumakov, Sannikov, Gubin – Šitkov, Fjodorov, Belokon, Vorošilo.

Rozhodčí: Vasiljev, Olenin – Raming, Misjur