Ufa – Kazaň 3:5 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 1:3 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
Ak Bars Kazaň
Středa 13.03.2013, 14:00 • Ufa-Arena, Ufa, Rusko (kapacita 7950 míst) • Play-off KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (16:27:12)

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Střely na branku: 28:26
    Trestné minuty: 20:14
    Vyhraná vhazování: 29:26
    Přesilové hry: 2/7-2/5

Branky a nahrávky:7. Růžička (Filatov), 23. Pihlström (Aťušov, Kolcov), 38. Aťušov (Mirnov, Kajgorodov) – 10. Obuchov (Pesonen, Immonen), 33. Kapanen (Kuljaš), 35. Kapanen (Nikulin, Morozov), 42. Petrov (Lukojanov), 51. Kapanen (Nikulin, Morozov). Rozhodčí: Olenin, Kulakov - Michel, Šichanov. Diváci: 7950.

Dnešní čtvrté utkání čtvrtfinálové série mezi Ufou a Kazaní končí vítězstvím AK Bars poměrem 5:3. Do vedení šli ale v 7. minutě domácí zásluhou Štefana Růžičky, do přestávky po první třetině ale srovnal Dmitrij Obuchov. Na začátku druhé třetiny poslal domácí opět do vedení Antti Pihlström, poté ale Kazaň skóre otočila dvěma brankami Niko Kapanena, v 38. minutě opět srovnal Vitalij Aťušov. Ve třetí třetině už ale dávali góly pouze hosté, už po 109 vteřinách třetí třetiny se prosadil Kirill Petrov, v polovině třetí části hry pak dal výsledku konečnou podobu svým třetím gólem v zápase Niko Kapanen. Ve všech zápasech se tak zatím radovali hosté, série se za stavu 2:2 přesouvá zpět do Kazaně.

59:45
    Kajgorodov neprostřelil houšť těl před Barulinem.

59:35
    Pihlström pálil rychle po vhazování, Barulin vyrazil do ochranné sítě.

59:30
    Oddechový čas si nyní bere hostující kouč.

59:30
    Po Aťušově nahození se puk chvilku potuloval po brankovišti než ho Barulin pokryl ve své lapačce.

59:05
    Kazaňští vyhazují.

58:36
    Tarkki zůstal na střídačce, domácí hrají v šesti!

58:36
    Domácí kouč si bere oddechový čas.

58:36
    Golubjov nakonec inkasuje o jeden dvouminutový trest navíc, domácí tak budou mít výhodu přesilové hry.

58:36
    Ofsajd domácích, poté se do sebe v přerušené hře pustili Anti Pihlström a Denis Golubjov, oba nejspíše budou potrestání menším trestem.

58:10
    Barulin musel zasahovat proti tvrdé ráně Mirnova ze středního pásma.

57:28
    Svitov je na ledě, domácí jsou kompletní.

57:17
    Slabá střela Štefana Růžičky nemohla Barulina nikterak ohrozit.

56:35
    Minuta přesilové hry AK Bars za námi, hosté už spíše drží čas.

56:19
    Pihlström s Kornějevem posunuli hostující branku.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 7. Růžička (Filatov), 23. Pihlström (Aťušov, Kolcov), 38. Aťušov (Mirnov, Kajgorodov) – 10. Obuchov (Pesonen, Immonen), 33. Kapanen (Kuljaš), 35. Kapanen (Nikulin, Morozov), 42. Petrov (Lukojanov), 51. Kapanen (Nikulin, Morozov)

Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Vasilevskij) - Blaťák, Proškin, Sopel, Konev, Zubarev, Kolcov, Aťušov, Isangulov - Růžička, Filatov, Zinovjev - Trubačjov, Svitov, Slepyšev - Mirnov, Pihlström, Kajgorodov - Stepanov, Gluchov, Pankov
    Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Zacharčuk, Chomitskij, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Těreščenko, Lukojanov, Petrov - Bodrov, Golubjov, Žerděv

Rozhodčí: Olenin, Kulakov - Michel, Šichanov