Kerkrade – Arnhem 3:3 (kon.) | Breda – Nijmegen 2:0 (kon.) | Heracles – Groningen 0:2 (kon.)
Den Haag – Twente 1:3 (kon.)
HFC ADO Den Haag
1:3 (1:1)
FC Twente
Sobota 13.04.2013, 20:45 • Kyocera Stadion - Haag • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Nizozemská nejvyšší fotbalová soutěži směřuje do svého konce, každý bod se nyní počítá. Domácí Haag je na deváté pozici s šestatřiceti body. Průběžné skóre týmu je 42:53, ze čtrnácti domácích zápasů získal tým dvacet bodů. Forma Haagu není příliš dobrá. Z posledních šesti ligových kol tým vyhrál jen jedno utkání – 3:1 doma s Heracles. Haag navíc poslední tři zápasy prohrál, postupně padl s Arnhemem, Waalwijkem a naposledy s Ultrechtem. Dnes tak bude chtít zrušit sérii proher.

Hosté jsou ale velkým favoritem. Twente je pátým týmem soutěže, s jednapadesáti body ztrácí na první Ajax dvanáct bodů. Čtvrtý Feyenoord s devětapadesáti body už ale není nedostižný, tato příčka zaručuje kvalifikaci v Evropské Lize... Z posledních šesti kol získal tým sedm bodů, naposledy hrál doma s Kerkrade – a vyhrál 2:0.

Pro podrobný průběh utkání sledujte onlajn reportáž...

1

3
    Míč mají domácí a kombinují na vlastní půli.

7
    Míč mají stále domácí, nikam se ale neženou a v klidu si přihrávají na vlastní půli.

8
    Nepřesná přihrávka hráčů Twente na pravé křídlo kazí útočnou akci.

9
    Twente se dostalo k zahrávání svého prvního rohového kopu.

13
    Po útočném faulu hostů mají míč hráči Haagu.

14
    Rohový kop pro hostující Twente.

15
    Coutinho stahuje vysoký centr.

17
    Nádherný technický oblouček předvedl z hranice vápna Holla, míč přeletěl jen zírajícího Mikhailova a od břevna se odrazil za branku! Tohle mohla být krásná branka.

21
    Twente drží míč na útočné polovině, přes obranu Haagu se ale zatím propracovat hostům nedaří.

24
    Twente právě vstřelilo branku!
    Favorite jde do vedení. Míč se po centru ze standardky snesl do pokutového území. Tam se ve zmatku nejlépe zorientoval DOUGLAS, který otřel svou gólovou střelu o pravou tyč. Hosté zúročují svojí aktivitu.

27
    Twente zůstává aktivní, domácí Haag se musí zlepšit. Zatím se jen brání sebevědomým výpadům červených dresů.

30
    Fanoušci na tribunách začínají pískat, výkon domácích je zatím velmi velmi bídný. Twente nonstop nastěhované na útočné půli.

31
    Castaignos se dostal ke střele z hranice vápna, nebyl ale v ideální pozici a branku přestřelil.

33
    Coutinho stahuje centr z pravého křídla.

35
    Zatím se hraje doslova jen na jednu branku – na tu domácí. Haag měl jedinou šanci, dal z ní břevno. Vedení Twente je zatím ale zasloužené, domácí hrají velmi špatně, především pak dopředu.

37
    Po ztečované standardce Haagu následuje rohový kop.

38
    Hosté se v klidu ubránili.

41
    Den Haag právě vstřelil branku!
    Hodně sporná branka domácích. Sudí pustil hodně vyostřený zákrok na hráče Twente před vápnem hostů. K míči se tak po přihrávce za obranu dostal MIKE VAN DUINEN. Na jeho střelu si sice Mikhailov sáhl, míč ale zapadá i tak do branky hostů.

42
    Douglas dostává za následné protesty proti rozhodnutí sudího Boekela.

45
    Sudí nenastavují ani vteřinu.

První půle patřila herně jednoznačně hostům. Twente se dostalo po právu do vedení, trefil se Douglas. Domácím se ale podařilo srovnat, trefil se Duinen. Tato branka byla však sporná, sudí Van Boekel pustil hodně ostrý zákrok na obránce hostů. Druhý poločas začne cca v 21:46.

46

49
    Stoperská dvojice Haagu zastavila kolmou přihrávku hostů skrz vlastní vápno na poslední chvíli, míč míří na střed.

51
    Rohový kop budou zahrávat domácí.

52
    Žlutou kartu dostal i domácí záložník Holla.

54
    Tadic padá v pokutovém území, sudí Boekel penaltu pískat nehodlá – zřejmě správně.

57
    Míč mají domácí a útočí z pravé strany.

60
    Holla dostává druhou žlutou kartu a dnešní utkání nedohraje, je vyloučen! Na tribunu je navíc také vykázán domácí trenér. Dnešní zápas rozhodně nepatří k těm, ve kterých by rozhodčí nebyl vidět. V první půli uznal sporný gól domácího týmu po evidentním faulu, teď tým Haagu pro změnu oslabuje vyloučením domácího záložníka.

62
    Velmi dobrá střela Bramy jde jen centimetry nad břevno!

66
    Po vyrovnaném úvodu druhé půle jsou nyní hráči Twente stejně aktivní, jako v první půli. Haag navíc musel zdefenzivnět po vyloučení Holly, závěr utkání bude pro něj o to těžší.

68
    Standardní situace pro domácí přichází z pravé strany – centrovaný míč ale jen proletěl vápnem bez jakékoliv teče.

71
    Domácí publikum je hodně podrážděné, na každý dotyk hostů s míčem reaguje značně negativně – stejně tak na mnohé soudy rozhodčího Bokela. Závěr bude zřejmě hodně v emocích, nyní útočí hosté přes levé křídlo.

73
    Velký tlak předvedli hosté do branky Haagu, domácí pouze odkopávají balon. Tlak Twente pokračuje.

73
    Ojedinělý útok domácích – obešel záložníka Twente a nacentroval přízemní míč na Duinena, ten trefuje z první jen vysoko na tribunu.

74
    Bulykin nahrazuje Breukerse na straně Twente.

75
    A další změna v sestavě hostů – ven jde Fer, místo něj přichází Rosales.

76
    A pozadu nezůstávají ani domácí. Ze hřiště odchází Duinen, místo něj jde na hrací plochu Vicento.

78
    Twente házenkářsky obléhá domácí branku, do vápna před Coutinha přilétá jeden centr za druhým – velká šance ale zatím nepřichází.

79
    Chadli střílí z levé strany, jeho zakončení bylo z hodně ostrého úhlu, míč jde vedle.

80
    A i další Chadliho pokus kryje Coutinho.

81
    A po zásluze! Opravdu je třeba zmínit, že si Twente vedení jednoznačně zaslouží. DMITRY BULYKIN vystřelil z totožné pozice, jako před dvěma minutami Chadli – z levé strany vápna poslal míč z velkého úhlu na pravou tyč. Míč se od ní odráží do branky a končí těsně za brankovou čarou. Dokonale trefenou placírkou zařizuje střídající hráč vedení favoritů z Twente.

84
    Je rozhodnuto. Za 9 minut na hrací ploše dal DMITRY BULYKIN dvě branky. Tentokrát dorazil vyražený míč do prázdné branky. Dokonalé střídání od trenéra Twente...

85
    Visser nahrazuje Jansena v řadách Haagu.

85
    Střídá i Twente, pryč jde Brama, nahrazuje ho Janssen.

89
    Zápas se dohrává, hosté směřují k zaslouženému vítězství.

90
    Nastavují se dvě minuty.

90+2
    Žlutou dostává v závěru i Rosales.

Twente naplnilo roli favorita a naprosto zaslouženě vítězí 3:1. Domácí navíc hráli od 60. min v oslabení, vyloučen byl totiž Holla. O výhře hostů rozhodl dvěma brankami Bulykin. Vítězství se nerodilo snadno, rozhodující druhá branka padla totiž až v jednaosmdesáté minutě. Pro dnešek je to vše, příště znovu na shledanou. (22:34:35)