Austria – Admira 2:0 (kon.) | Grödig – Ried 0:0 (kon.) | Wiener – Salzburg 1:5 (kon.)
Wolfsberger – Rapid 2:2 (kon.)
SC Wiener Neustadt
1:5 (1:2)
FC Red Bull Salzburg
Sobota 20.07.2013, 19:00Rakouská Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý podvečer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 1. kola rakouské Bundesligy mezi domácím celkem Wiener Neustadt a Red Bullem Salzburg.

Čeká nás souboj dvou celků, které v loňském ročníku rakouské ligy dělilo v tabulce propastných 41 bodů. Salzburg přesto skončil se ziskem 77 bodů na druhém místě a naopak Neustadtu stačilo 36 získaných bodů k sedmému místu desetičlenné tabulky. Zatímco Salzburg usiloval o zisk mistrovského titulu, dnes domácí Neustadt bojoval do posledního kola o záchranu. Sestupující Mattersburg měl loni totiž na Neustadt ztrátu pouhého jediného bodu.

I vzhledem k těmto okolnostem je velkým favoritem dnešního zápasu klub z rodného města Wolfganga Amadea Mozarta. Salzburg má v každém ročníku rakouské ligy vždy ty nejvyšší ambice a Neustadt by měl být pro tým vedený Rogerem Schmidtem lehkým soustem na úvod sezony.

SC Wiener Neustadt: Siebenhandl – Wallner, Mimm, Mally, Martschinko, Pollhammer, Koch, Eauter, Freitag, Hlinka, Pichlmann

FC Red Bull Salzburg: Gulacsi – Ulmer, Hinteregger, Schwegler, Ramalho, Ilsanker, Mane, Kampl, Jantscher, Alan, Soriano

1

1
    Podle očekávání začali hodně aktivně hosté ze Salzburgu, kteří se ženou do útoku.

2
    Po zpětné přihrávce od Maného měl obrovskou šanci ke skórování Jantscher, míč ale nedokázal na penaltovém puntíku prakticky vůbec trefit a ten proskotačil kolem levé tyče domácí brány.

3
    Stále se hraje na polovině domácího celku, který je pod trvalým tlakem.

5
    Hosté dlouze kombinují v okolí půlící čáry a hledají skulinku v defenzivě domácího mužstva.

7
    Jako podťatý padl ve vápně domácího týmu hostující Alan. Chtěl pokutový kop, ten se ale nepíská.

8
    Jakmile se domácí dostanou k balonu, hráči Salzburgu je rychle napadají a znemožňují jim dostat se přes půlící čáru.

9
    Andreas Ulmer se zpoza vápna opřel do balonu a jeho přízemní ránu konečky prstů na roh vyrazil domácí gólman Siebenhandl.

11
    Hosté nakonec v krátkém sledu kopali rohové kopy dva, s oběma si ale dokázala domácí obrana tak trochu šťastně poradit.

12
    Stále se ale hraje na polovině Neustadtu. Po dlouhém autu až do vápna musel opět zasahovat Siebenhandl.

13
    Domácí měli nyní výhodu přímého kopu. Ten rozehráli nakrátko a následně zkusil z dobrých třiceti metrů vystřelit Matthias Koch. Jeho rána šla ale mimo.

14
    Na druhé straně musel tentokrát Siebenhandl zasahovat po centru z pravé strany.

15
    Opět se připomněli také domácí. Jejich útočné snažení ale skončilo ofsajdem Pichlmanna.

16
    Hráči Salzburgu mají sice trvalý tlak, k dalšímu ohrožení brány soupeře se ale zatím nedostávají.

18
    Hráči Salzburgu nyní svého soupeře znovu zatlačili a gól na hlavě měl nyní Sadio Mané, gólman domácích ale skvěle zasáhl!

19
    Stále se hraje v režii hostujícího celku, sledujeme velkou převahu Salzburgu.

20
    Salzburg kopal další rohový kop, pro centr mířící do vápna si v pohodě došel brankář Siebenhandl.

22
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Další dlouhý au si na hrudi dobře zpracoval JONATHAN SORIANO a na jeho následnou parádní ránu pod břevno byl gólman Siebenhandl krátký – 0:1!

23
    Sadio Mané fauloval a míč mají domácí.

25
    Hra je nyní často kouskovaná a na další zajímavější šanci zatím čekáme.

27
    Hosté ze Salzburgu svého soupeře hodně tlačí a hraje se stále na jednu bránu.

29
    Jakob Jantscher měl další velkou šanci, ani tentokrát se ale nezapsal do střelecké listiny a stav je stále 0:1.

30
    Neustadt právě vstřelil branku!
    Autorem branky je MARIO POLLHAMMER převzal přihrávku od Freitaga a svou křížnou ranou na zadní tyč překvapil brankáře Gulacsiho.

32
    Domácí se ale ze stavu 1:1 příliš dlouho neradovali. Prakticky po rozehrávce se k balonu dostal JONATHAN SORIANO, který svým druhým gólem v zápase strhává vedení zpět na stranu hostujícího mužstva!

34
    Po faulu na Hlinku budou rozehrávat domácí, je to ale jen z vlastní poloviny a hosté tak mohou být v klidu.

34
    O chvilku později fauloval Stefan Ilsanker. Míč mají tak stále domácí.

36
    Hráči Salzburgu kontrolují vývoj zápasu a první poločas by očividně rádi dohráli v klidu.

38
    Stále se hraje v bezprostředním okolí velkého vápna Neustadtu, míč mají hosté.

39
    Ve vlastním vápně zůstal na trávníku ležet Remo Mally a hra je přerušena. Nakonec nebude ani ošetřovaný a bude se pokračovat ve hře.

40
    Míč mají ve své moci opět hráči Salzburgu, kteří dlouze kombinují na vlastní polovině.

41
    Alan v souboji o balon trefil loktem do obličeje Mallyho, který opět leží na hrací ploše.

42
    Domácí hráč se ale znovu nenechal ošetřovat a pokračuje se ve hře.

44
    Rychle se blíží závěr prvního poločasu. Zatím to nevypadá na žádné drama v závěrečných vteřinách.

45
    Domácí trenér těsně před koncem poločasu střídá. Odešel kulhající Mally a nastupuje Stefan Rakowitz.

45+1
    Již se hraje nastavený čas, u míče jsou nyní po delší době domácí fotbalisté.

Je za námi první poločas zápasu mezi Wiener Neustadt a Red Bullem Salzburg. Hosté prakticky v celém průběhu první půle potvrzovali roli favorita a zcela po zásluze vedou nad svým soupeřem 2:1.

Druhý poločas začne přibližně v 20:03.

Hráči se již pomalu trousí zpět na hrací plochu, utkání bude za pár chvil pokračovat.

46

47
    Zatímco do prvního poločasu vlétli hosté jako velké voda, do druhé půle vstoupili opatrněji.

48
    Hraje se opět ve středu hřiště, hosté se nikam neženou a hrají v pohodě ze zajištěné defenzivy.

49
    Žlutou kartu nyní dostal za faul Pichlmann.

50
    Domácí jsou přeci jen o něco aktivnější než v prvním poločase, jenže k zakončení se zatím nedostávají.

51
    Za obranu si nabíhal Thomas Pichlmann, byl mu ale mávaný ofsajd.

53
    Opět se hraje stejně jako v první půli ve vysokém tempu. Nyní jsou ale aktivnější domácí.

55
    JONATHAN SORIANO dokonal hattrick, když po přihrávce mezi obránce ranou na zadní tyč překonal ze značného úhlu brankáře Siebenhandla.

56
    Salzburg hraje ve velké pohodě a začíná pomalu využívat okének v defenzivě domácího celku.

58
    U lajny fauloval Kevin Kampl a míč budou mít domácí fotbalisté.

59
    KEVIN KAMPL si daleko od vápna domácího mužstva narazil míč s protihráčem a následně jako nůž máslem pronikl do vápna, kde byl gólman krátký na jeho přízemní ránu.

61
    Hosté poprvé v zápase střídají, když se na hřiště podívá Yordy Reyna. Odešel Jantscher.

62
    Za faul u postranní čáry dostal žlutou kartu domácí Stefan Rakowitz.

64
    Domácí jsou pod trvalým tlakem a nedaří se jim. O vítězi dnešního zápasu je prakticky rozhodnuto.

66
    Hraje se v poklidném tempu. Výsledek jasně hovoří o tom, jak jsou síly dnes rozložené.

67
    Domácí měli možnost kopat rohový kop, bránu soupeře ale neohrozili.

69
    Neustadt měl nyní velkou šanci na snížení. Po centru do vápna se k hlavičce dostal Pichlmann, který zády k bráně hodně vystrašil gólmana Gulacsi. Ten vyrazil míč na roh.

71
    Hosté střídají. Odešel Alan a nastupuje Havard Nielsen.

72
    Hosté jsou nyní natlačeni ve vápně soupeře, dokonce vybojovali další, již sedmý, roh v zápase.

73
    Po faulu Schweglera budou u míče domácí.

74
    Centr do pokutového území v pohodě vyrazil brankář Gulacsi.

76
    Pomalu se blíží závěr zápasu a již se nehraje v žádném vysokém tempu. Oba celky chtějí zápas dohrát v klidu.

78
    Hráči Salzburgu si situaci již nijak nekomplikují a snaží se hrát jednoduše.

80
    V další velké šanci byl dnes třígólový Soriano, sám před brankářem Siebenhandlem ale úspěšný nebyl.

81
    Hráči Salzburgu přeci jen ještě zabrali a tlačí se do útoku. Nyní jejich snažení ale zastavil ofsajd.

82
    Konec zápasu se kvapem blíží a domácí hráči se soustředí hlavně na to, aby nedostali pátý gól.

83
    Ve vápně domácího celku zkusil padnout podruhé v zápase Sadio Mané, ani tentokrát se ale penalta nepíská.

84
    Svůj spurt s míčem přes polovinu hřiště zakončil přesnou střelou na zadní tyč KEVIN KAMPL. Hosté vedou již 5:1!

85
    Salzburg potřetí střídá. Na hrací plochu se podívá Stefan Hierländer, který nahradil Stefana Ilsankera.

86
    Další velkou šanci Salzburgu měl nyní Yordy Reyna, který šel sám na brankáře. Jeho rána ale skončila těsně mimo.

88
    Domácí se snaží držet balon, aby nedostali další branku. Zatím se jim to ale moc nedaří.

89
    Domácí tým střídá. Odešel Koch a nastupuje David Witteveen.

90
    Hraje se poslední minuta normální hrací doby a u míče jsou hráči Salzburgu.

90+1
    Střídající David Witteveen dostal pár vteřin po příchodu na hřiště žlutou kartu za faul.

90+1
    O chvilku později dostal žlutou kartu také Freitag.

Je tu konec zápasu mezi Neustadtem a Salzburgem. Hosté potvrdili pozici vysokého favorita a po velmi dobrém výkonu dokráčeli v pohodě k vysoké výhře 5:1. Střelcem zápasu byl hostující kapitán Jonathan Soriano, který zaznamenal tři branky. (20:53:53)

Petr Bílek

Branky: 30. Pollhammer – 22. Soriano, 32. Soriano, 55. Soriano, 59. Kampl, 84. Kampl

Karty:   49. Pichlmann (WIE), 62. Rakowitz (WIE), 90+1. Witteveen (WIE), 90+1. Freitag (WIE)

SC Wiener Neustadt: Siebenhandl – Wallner, Mimm, Mally (45. Rakowitz), Martschinko, Pollhammer, Koch, Eauter, Freitag, Hlinka, Pichlmann
    FC Red Bull Salzburg: Gulacsi – Ulmer, Hinteregger, Schwegler, Ramalho, Ilsanker, Mane, Kampl, Jantscher (61. Reyna), Alan (71. Nielsen), Soriano

Rozhodčí: Grobelnik