Bayern – Norimberk 2:0 (kon.) | Leverkusen – Mönchengladbach 4:2 (kon.) | Hannover – Schalke 2:1 (kon.)
Hoffenheim – Freiburg 3:3 (kon.) | Mohuč – Wolfsburg 2:0 (kon.) | Hertha – Hamburg 1:0 (kon.)
Bayer Leverkusen
4:2 (2:0)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 24.08.2013, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga

Druhý poločas začal pro hostující tým výborně, během tří minut bylo rázem ze stavu 2:0 vyrovnáno a vypadalo to, že Leverkusen hledá tvář z první půle. Jenže už o tři minuty později vrátil Leverkusenu vedení Sam a navíc po nevyužité šanci na jedné straně navýšil vedení domácích Castro a tím v podstatě celý zápas rozhodl.

Krásný zápas plný branek tak končí vítězstvím Leverkusenu, který vítězí i ve svém třetím utkání v lize a nadále se drží ve spojení se špičkou celé Bundesligy.

Z mé strany je to k tomuto utkání již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů. (17:22:44)

90+2
    Již plyne poslední minuta zápasu a míč mají na útočné polovině domácí. O vítězi je rozhodnuto, pouze se čeká na závěrečný hvizd.

90+1
    Kruse zakládal rychlý protiútok Leverkusenu, ale byl zastaven nedovoleně a toto rozhodnutí se nelíbilo hostům. Ti však již nic s výrokem sudího neudělají.

90+1
    Nastavovat se budou dvě minuty a první z nich již probíhá.

90
    Kramer se ocitl na trávníku a Borussia tak bude mít k dispozici standardní situaci.

90
    Nový muž na hřišti de Jong (MNC) se mohl ukázat trenérovi, jeho hlavička v záklonu však končí nad břevnem.

89
    Škrt přes rozpočet mohla udělat tato akce hostů, nejdříve centr za obranu nebyl ideálně zpracován a tak se celá příležitost přibrzdila. Přesto se ke střele dostal Stranzl, byl však bráněn a jeho střela tak neměla potřebnou razanci a ani přesnost.

88
    Stadionem již znějí oslavné písně, domácí příznivci jsou si jistí tím, že tři body dnes zůstanou doma.

87
    Vzápětí střídá také domácí lavička. Hřiště opouští Son a nahrazuje jej s číslem 23 Kruse.

87
    Poslední změna u Mönchengladbachu. Ze hřiště jde Herrmann a nahrazuje ho de Jong.

86
    Postupný útok hostí končí dokonce útočným faulem, tento zápas si již podle všeho Leverkusen pohlídá.

85
    Sám Hegeler dokázal zakončit i následnou akci, jeho střela z dálky však pouze přistála v rukavicích připraveného ter Stegena.

85
    Tentokrát už se vydali domácí do otevřené obrany i na průzkum, Hegelerovi však chyběl krůček k tomu, aby přihrávku do běhu dostihl.

84
    Opět se hráči Leverkusenu spokojili s ubráněním výpadu soupeře a odevzdali míč.

83
    Poslední minuty nepřináší nijak pohledný fotbal, domácí se soustředění hlavně na defenzívu a nechtějí podruhé v zápase přijít o dvougólový náskok.

82
    Střídání na domácí straně, dolů jde dnes velmi aktivní Kießling a nahrazuje ho Hegeler.

81
    Míč se po několika odrazech dostal k domácím hráčům a ti nyní nikam nespěchají.

80
    Jenže pozor si budou muset dávat hosté na takovéto rychlé protiútoky, které mohou mít rozhodující účinek. Hned pět hráčů v červeném útočilo do rozhozené obrany, ale střela zpoza šestnáctky byla přece jen malinko ukvapená.

Jozef Valenčík

Branky: 23. Kießling (pen.), 28. Sam (Kießling), 60. Sam (Kießling), 72. Castro (Sam) – 54. Stranzl (Herrmann), 57. Arango

Karty:   20. Xhaka (MNC)

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert (61. Donati), Toprak, Spahić, Boenisch – Sam, Bender (C), Reinartz, Castro, Son (87. Kruse) – Kießling (82. Hegeler)
    Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Jantschke, Stranzl, Domínguez, Daems (C) – Herrmann (87. de Jong), Kramer, Xhaka (75. Younes), Arango (75. Hrgota) – Raffael, Kruse

Rozhodčí: Brych – Lupp, Achmüller