Třinec – Zlín 3:0 (kon.) | Litvínov – Liberec 3:2 (1:0 po s.n.) | Kometa Brno – Chomutov 3:0 (kon.)
Kladno – Vítkovice 6:5 (1:0 po s.n.) | Sparta – Plzeň 3:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 0:3 (kon.)
Slavia – Pardubice 2:1 (2:1 po s.n.)
HC Kometa Brno
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Piráti Chomutov
Pátek 20.09.2013, 18:00 • KAJOT ARENA (kapacita 7200) • Tipsport extraliga

To je z Brna vše, přeji vám příjemný zbytek pátečního večera a noci. (20:23:28)

Domácí kotel ještě vyvolal jména Tomášů Divíška a Malce, kteří strávili v Kometě několik let, teď už se ale věnují děkovačce s domácími hokejisty. Ti jim poprvé v sezoně darovali výhru v základní hrací době. Naopak Piráti poprvé končí extraligový duel v sezoně 2013/2014 bez bodu.

Jméno nejlepšího domácího hráče zápasu nepřekvapí, díky vychytané nule se jim stal Jiří Trvaj. Na druhé straně byl jako nejlepší hráč vyhlášen mladá Ondřej Kaše, který se postaral o jednu z mála vyložených šancí Chomutova v zápase.

I ve třetí periodě domácí Chomutov přestříleli, tentokrát 10:6. Třetí gól Brna přidal v padesáté šesté minutě po šťastném odrazu od mantinelu Vilém Burian, který se trefil v brněnském dresu poprvé. Na jihu Moravy tak po zásluze zůstanou všechny body, od druhé třetiny byla Kometa určitě lepším týmem.

60:00

59:52
    Bartečko tečoval do bekhendu Trvaje nahození od modré čáry, domácí brankář už asi udrží čisté konto.

59:24
    Jakub Koreis posílá puk až za branku Chomutova, ten už ani nezkouší hru bez brankáře.

59:04
    Začala poslední minuty zápasu, tribuny KAJOT ARENY už slaví tříbodový zisk.

58:33
    Jakub Svoboda vyvezl puk a našetřil vteřiny v útočné třetině Brna.

58:23
    Divíšek tečoval těsně před Trvajem Malcovo nahození, puk ale zamířil hodně nad domácí branku.

58:17
    Pirátská šance na zkorigování stavu. Tomáš Žižka je vyloučen za nedovolené bránění.

58:09
    Bartečko s Balejem větrají brněnskou obranu, ani slovenská dvojice ale nedokázala vyslat směrem na Jiřího Trvaje střelu.

57:20
    Právě Hynek Zohorna je vyloučen na deset minut za nesportovní chování. Jedná se samozřejmě o osobní trest, hraje se v pěti na obou stranách.

57:20
    Zohornova střela se od zadního mantinelu odrazila před Hanuljaka, ten raději puk přikryl.

57:03
    Hosté se přeci jen vrhají do útoku, znovu však neohrozili Trvaje.

56:21
    Kempného střelu od modré vyrazil Hanuljak ramenem, nikdo v bílém nebyl poblíž, aby dorážel.

56:09
    Z řeči těl hostujících hokejistů je zřejmé, že v bodový zisk dnes už nevěří.

55:15
    Kometa právě vstřelila branku!
    O vítězi zápasu je pravděpodobně rozhodnuto. Po buly ve středním pásmu nahodil po levém mantinelu puk do útočného pásma Žižka. Hanuljak vyjel za branku čekat, až k němu kotouč doputuje, jenomže neposedná pryž se od mantinelu nečekaně odrazila na střed hřiště k VILÉMU BURIANOVI, kterému už jen zbývalo trefit prázdnou branku. Asistence: Tomáš Žižka, Petr Kuboš.

55:09
    Burian s Dočekalem si neporozuměli na útočné modré, je z toho ofsajd.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 31. Svoboda T. (Kováčik), 34. Žižka, 56. Burian (Žižka, Kuboš)

HC Kometa Brno: Trvaj (Čiliak) – Hanzlík,Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík – Káňa, Čermák (C), Zohorna H. – Svoboda Jakub, Hruška Jan, Svoboda Tomáš – Burian, Koreis, Dočekal – Mrázek, Němec, Jenyš.
    Trenér: Vladimír Kýhos.

Piráti Chomutov: Hanuljak (Kostúr) – Malec, Lakos, Pulpán, Šulák, Bartejs, Kučný, Mazanec, Stehlík – Bartečko (C), Svoboda Jaroslav, Balej – Hromas, Divíšek, Hruška David – Šagát, Sikora, Hřebejk – Račuk, Kämpf, Kaše.
    Trenér: Jiří Čelanský.

Rozhodčí: Husička, Polák – Bryška, Lučan