Čeljabinsk – Chabarovsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Magnitogorsk – Vladivostok 4:1 (kon.) | Ufa – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Nižněkamsk – Novokuzněck 6:3 (kon.) | Jaroslavl – Záhřeb 3:2 (2:1 po s.n.) | Čerepovec – Doněck 0:4 (kon.)
Mytišči – Minsk 3:2 (kon.) | Petrohrad – Spartak Moskva 4:1 (kon.)

Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Rozhodující gól v nájezdech proměnil DANIIL APALKOV. (19:32:25)

Murley musel vyrovnat. A málem se mu to podařilo, když si položil Kolesnika. Jenže následně nedokázal kotouč zvednout a domácí gólman mu puk vypíchl.

Ani Galimov neuspěl se svou bekhendovou kličkou.

Wilsie se pokusil vyrovnat,, jenže svou kličkou domácího brankaře nezmátl.

Apalkof trefil přesně, když zamířil nad vyrážečku brankaře.

Za Hosty se rozjel Linglet. Ten si pohrál s brankařem, položil si ho na zem a následně zamířil přesně do prázdné klace.

K prvním nájezdu se rozjel domácí Černikov. Střelou z forhendu zamířil přesně k levé tyči.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:00
    Oba celky jsou spíše již připravené na nájezdy, čemuž odpovídá předvedená hra. Na hráčích je znát i značná únava v náročném zápase.

63:00
    Hraje se zatím vyrovnaně. Nikdo nechce udělat chybu, a tak se o kotouč bojuje převážně ve středu kluziště.

60:01

Ve třetí části se hosté dostali brzy do vedení zásluhou Thomase. Od té doby tahal domácí celek za kratší konec a mohl znovu inkasovat. Jenže tři minuty před koncem dostal Lokomotiv příležitost přesilové hry, kterou proměnil díky střele Vasiljeva. Bude se tak prodlužovat.

60:00

57:46
    A z přesilové hry se domácí prosazují! Téměř totožná akce, jako u první branky, akorát v jiném podání. Gorochov poslal pas na protější stranu kluziště k modré čáře. Tam napřáhl ALEXEJ VASILJEV, jenž se dělovou střelou trefil přes nad vyrážečku hostujícího muže v masce. Asistence: Ilja Gorochov.

57:00
    Hezká akce domácích, na jejímž konci byl Jakovlev. Jeho ránu ale dokázal Vasiljevič zlikvidovat. Nicméně bude se před ním vhazovat.

56:57
    Velká komplikace pro hosty. Na dvě minuty odchází na trestnou za sekání Montador.

56:00
    Carle v poklidu zavezl puk do útočné třetiny. Bez větších potíží se dostal k k rohu, kde u mantinelu drží kotouč ve své moci. Pro svůj tým tak šetří cenné vteřiny.

53:00
    Za branku se dostal Apalkov. Ten nejprve přihrával před brankoviště, jenže svým pasem nikoho nenašel. Následně se k němu odražený kotouč vrátil, a tak se snažil zakončit k bližší tyči, jenže neuspěl.

52:00
    Domácí se sice snaží, zatím je ale jejich snaha marná. Hráči Medvesčaku brání velmi pozorně a především si již dávají pozor na zbytečná vyloučení, která nepřicházejí. Pokud chce Lokomotiv vyrovnat, musí svůj tlak zvýšit.

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 19. Holos (Petrov, Kronwall), 58. Vasiljev (Gorochov), 65. Apalkov – 20. Foster (Thomas, Carle), 42. Thomas (Carle)

Lokomotiv Jaroslavl: Kolesnik – Gorochov, Vasiljev, Averin, Plotnikov, But – Holos, Kronwall, Petrov, Ullstrom, Černikov – Višněvskij, Pašnin, Aapalkov, Galimov, Kručinin – Jakovlev, Malcev, Dixon.
    Medveščak Záhřeb: Vasiljevič – Carle, Martinovic, Cheechoo, Thomas, Murley – Montador, Letang, Linglet, Vesce, Wilsie – Švarný, Foster, Murray, Glumac, Walker – Jessiman, Kane, Koren.

Rozhodčí: Buturlin, Rogačov – Kučava, Norvikov