Kometa Brno – Zlín 1:4 (kon.) | Olomouc – Vsetín 9:2 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 0:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 3:1 (kon.) | Č. Budějovice – Třinec 4:2 (kon.) | Jihlava – Vítkovice 3:5 (kon.)
Sparta – Chomutov 1:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:5 (1:2, 2:0, 0:3)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 20.09.2013, 18:15DHL Extraliga juniorů

Dobře rozehraný zápas pro domácí skončil porážkou. Hráči Dukly stojí před svoji brankou a jsou dost zklamaní. Ještě ve 48. minutě totiž vědli 3:2, jenže Vítkovice se během půlminuty dvakrát trefily, čímž zadělaly na rozhodující zvrat v zápase. Vítězný gól Němce byl hodně šťastný, ale samozřejmě platí! V závěru potvrdili hosté svoji výhru po trefě Holého a připisují si tak do tabulky druhou výhru po šedesáti minutách v letošní sezoně. Z Horáckého zimního stadionu se loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:19:01)

60:00

59:35
    Tváří v tvář Svobodovi neuspěl Ollender a následnou dorážku si obránci domácích pohlídali.

58:57
    Vítkovice si hlídají vedení a nepouštějí Duklu před svoji branku.

58:19
    Molnár se pokoušel nadvakrát vzít puk rozehrávajícím hostům, a ač byl velmi blízko, ani jednou se mu to nepodařilo.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:15
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Po příhrávce Ollendera se na modré čáře dostal k puku MAREK HOLÝ (1+1), vystřelil a jeho pokus mezi beton a vyrážečku Svobody skončil v síti. Asistence: Samuel Ollender, Lukáš Klok.

56:03
    Po další střele Vítkovic se před brankou neprosadil Blahuta.

55:54
    Střelu Hawlíka vyrazil Svoboda jen před sebe, k dorážce se z hostů nikdo nedostal.

54:02
    Dukla se v přesilovce nejen ubránila, ale ani nepustila hosty před branku.

53:37
    Hosté se nemohou dostat před Svobodu. Tento stav jim však vadit příliš nemusí, v utkání vedou a útočit příliš nepotřebují.

53:00
    Dukla se v krátkém časovém horizontu potřetí za sebou osvobozuje.

52:29
    Dukla vyhazuje puk až před Svobodu.

52:02
    Domácí se budou bránit. Roman Čermák dostává dvouminutový trest za krosček.

51:25
    Ballner se dostal až před Svobodu a pokoušel se mu prostrčit puk mezi nohy. Gólman Dukly ale jeho úmysl dobře přečetl a stav tak zůstává nezměněn.

51:18
    Stejně tak nyní.

59:32
    Ofsajd hostů.

49:40
    Dukla se těžko dostává před Svobodu, z nastálého stavu je viditelně otřesena.

48:10

Tohle je studená sprcha pro domácí, kteří ještě před minutou vedli. Demel přihrál svému spoluhráči ERIKU NĚMCOVI (2+1), který vystřelil a mantinel za brankou opět pomohl hostům. Při prvním gólu se od něj puk odrazil přímo na hůl Tomiho, který otevřel stav zápasu. Nyní kotouč ze stejného místa dopadl někam na záda či zadní část betonu Svobody, odkud se dokutálel za brankovou čáru. Asistence: Patrik Demel.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 5. Březina (Tobola), 25. Dundáček, 39. Severa (Sladký) – 4. Tomi (Demel, Klok), 19. Byakov (Hawlík), 48. Blahuta (Slováček), 49. Němec (Demel), 57. Holý (Ollender, Klok)

HC Dukla Jihlava: Svoboda D. (Fučík) – Žáček, Tobola, Vala D., Dundáček, Březka, Čermák, Košař – Severa, Březina, Lupač – Mahút, Vala J., Molnár – Vykouk, Vantuch, Beran – Sladký
    HC Vítkovice Ridera: Svoboda R. (Horváth) – Jonáš, Hawlík, Demel, Klok, Cabák, Černín, Kuťák, Rudl – Byakov, Němec, Holý – Balhuta, Slováček, Tomi – Ballner, Illéš, Škutchan – Ollender, Sysala, Gelnar

Rozhodčí: Čech – Jindra, Skopal