Olomouc – Havířov 7:0 (kon.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 5:4 (1:0 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Ústí n/L 4:2 (kon.)
Šumperk – Benátky n/J 9:3 (kon.) | Litoměřice – Beroun 5:1 (kon.) | Třebíč – Most 1:2 (kon.)
Kadaň – Jihlava 1:2 (0:1 po s.n.)
HC Olomouc
7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
AZ Havířov
Sobota 12.10.2013, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

Z olomouckého zimního stadionu je to tak pro dnešek všechno. Přeji vám krásný zbytek večera a u dalšího utkání zase někdy na počtenou. (19:42:06)

Máme tak za sebou velice bouřlivé utkání, ve kterém nakonec padlo sedm branek. Všech sedm gólů se postarali olomoučtí hokejisté, kteří o svém vítězství rozhodli hlavně v druhé části, kdy se jim povedlo nasázet do brány Danečka čtyři puky. Utkání bylo v poslední třetině na malou chvíli přerušeno, kvůli hostujícím fanouškům, kteří byli nakonec vyvedeni ze zimního stadionu.

60:00

59:30
    Kindl nahazoval puk před Matouška, který jej však jen přeměřil pohledem.

58:37
    Po zblokované střele končí puk v ochranné sítě a vhazovat se bude před Halászem.

58:26

58:24
    Bezuška vystřelil tvrdou ránu směrem na Halásze, který ukrývá puk ve své výstroji.

58:13
    Ovčačík zavezl puk až do útočné třetiny domácích.

57:34
    Jakúbek vjel do pásma dřív než jeho spoluhráč s pukem, a tak je Havířovu odpískán offside.

57:13
    Mora se osvobozuje výhozem přes všechny čáry.

56:24
    Za zásah do oblasti hlavy a krku je potrestán dvouminutovým plus desetiminutovým trestem Jakub Bartoň (OLO).

56:14
    Pechanec vypálil na Halásze další ránu, ale i tento pokus si domácí brankář pohlídal.

55:58
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Mora se dostal do přečíslení, kde následně Králík přenechal puk za sebe na PAVLA SELINGRA, který propálil Matouška. Asistence: Lukáš Králík, Aleš Jergl.

55:24
    Bezuška vypálil další ránu směrem na Halásze a domácí brankář zastavuje i tento pokus Havířova.

54:54

54:43
    Pechanec si krásně vybruslil zpoza brány, ale Halász byl opět u své tyče připravený a zastavil i tento pokus hostů.

54:17
    Olomouc hraje ve čtyřech.

53:48
    Jan Daneček měl po krásně kombinaci gól na hokejce, ale Halász jej dokázal zastavit svým pravým betonem.

53:30
    Havířovští hokejisté si zatím stále vyměnují puk mezi sebou.

52:54
    Mora jde do tří! Na dvě minuty za podražení je vyloučen Ctirad Ovčačík (OLO).

52:45
    Sztefek se dostal do zakončení a Halász si připisuje další zákrok.

52:32
    Robert Říčka zůstal ležet na ledě na modré čáře a rozhodčí raději přerušuje hru. Havířovský hráč je nakonec odvážen spoluhráči.

52:17
    Roman Kadela (OLO) je poslán na dvě minuty za hrubost na trestnou lavici. Havířov si tak zahraje další přesilovou hru.

51:39
    Pechanec se dostal k další střele z pravé strany útočného pásma, ale trefuje pouze před sebou bránícího Rašnera.

50:56
    Bartoň se vložil do přihrávky Klimša, a puk tak končí v rohu kluziště.

50:35

50:15
    Bezuška vypálil od modré čáry na Halásze, který ukryl puk ve své výstroji.

49:37

49:30
    Domácí tým se dostal do úniku dva na jednoho a Kucharczyk nahrál na JIŘÍHO ŘÍPU, který poslal puk do horní části Matouškovy brány. Asistence: Radim Kucharczyk.

49:10
    Více aktivním týmem při hře čtyři na čtyři je zatím Olomouc.

48:35
    Který nakonec vybojoval i faul a na dvě minuty za držení je vyloučen Jiří Ondrušek (OLO).

48:27
    Až nyní vyvezl puk z vlastní třetiny Pechanec.

47:52
    Olomouc se usadila v útočném pásmu a olomoučtí hráči společně kombinují.

47:27
    Na pět minut plus do konce utkání jsou tedy potrestáni Richard Diviš (OLO) a David Roupec (HAV). Havířovský útočník navíc dostáva dvouminutový trest za krosček, který odsedí Jan Kolařík.

47:27
    Tak teď to David Roupec neusnesl s nervy, protože stále krosčekoval Richarda Diviše, který si to již před bránou nenechal líbit a pustil se do svého soupeře, kterého nakonec v následné bitce složil na led.

47:03
    Po odrazu jednoho z domácích hráčů se puk ocitnul na olomoucké střidačce.

46:47
    Havířov však pokračoval v tlaku i po přesilové hře, ale nakonec se Slezané nedostali do žádného zakončení.

46:10

46:10
    Říčka se snažil projít s pukem středem hřiště, ale až před Halásze se nedostal.

45:46
    Další vyhození domácího týmu.

45:05
    Domácí tým znovu vyhazuje puk až za Matouškovou bránu.

44:30
    Puk je za Matouškovou brankou.

45:10
    Za vysokou hůl jde na dvě minuty na trestnou Jakub Bartoň (OLO).

44:20
    Pechanec ujížděl sám na Halásze, který ho však vychytal.

44:00
    Matoušek si po střele Pekra připisuje první zákrok.

43:33
    A už se opět hraje.

Oba týmy již krouží po ledové ploše, a utkání tak za chvíli začne.

Tak a hostující fanoušci už jsou postupně odvádění ze zimního stadionu.

Na led vyjíždí dokonce již i rolba, která musí na ledě zahladit veškeré stopy po pyrotechnice.

Hlavní rozhodčí posílá obě mužstva do jejich kabin. Nevíme tedy, jak to bude vypadat s dalším průběhem utkání.

Utkání je nadále pozastaveno. Ledová plocha je teď zahalena dýmem.

43:29
    Hostující fanoušci teď házejí pyrotechniku na led. Utkání je tak přerušeno.

42:48
    Švaňhal potáhnul puk přes celé útočné pásmo domácích, ale hostující obránci jej nakonec o kotouč obrali.

42:20

41:45
    Pechanec se dostal ke střele z levé strany kluziště, ale Halász kryje i tuto střelu.

41:17
    Roupec vypálil další střelu směrem na Halásze, ale tentokráte jí jeden z domácích hráčů zblokoval do ochranné sítě.

41:03
    Po špatné rozehrávce Havířova je pískáno zakázané uvolnění hostů.

40:50
    Domácí tým se osvobozuje výhozem přes všechny čáry.

40:39
    Roupec vypálil od modré čáry a Halász jeho střelu vyráží betonem.

40:20
    Jan Knotek (OLO) je vyloučen na dvě minuty za krosček.

40:01

V poslední části se v brankovišti Havířova představí Petr Matoušek, který střídá Lukáš Danečka.

Domácí tým se v druhé třetině dostal do velkého trháku. Olomouc dokázala v druhé polovině druhé části vstřelit hned čtyři branky a o osudu dnešního utkání, je tak zřejmě rozhodnuto. Nejprve se v přesilové hře dokázal prosadit Pekr, který poté vstřelil i další gól v samostatném úniku. V poslední minutě dokázala Mora vsítit ještě dvě branky, když si nejdříve srazil puk do vlastní sítě Deutsch a v samotném závěru tečoval kotouč Švaňhal.

Další třetin začne přibližně v 18:39.

40:00

39:40
    A je tu pátý gól v síti Havířova! Po chybě hostujících hráčů získal puk Kucharczyk, který jej poslal na modrou Ovčačíkovi, a ten kotouč nahodil na bránu, kde jej tečoval do brány Havířova ONDŘEJ ŠVAŇHAL. Asistence: Ctirad Ovčačík, Radim Kucharczyk.

39:15
    JAKUB HERMAN se snažil přihrát přes brankoviště na volného Pekra, ale puk si nakonec do vlastní sítě srazil havířovský obránce Deutsch. Bez asistence.

39:00
    Po zakázaném uvolnění Havířova se vhazovalo před Danečkem, kde se po vyhraném vhazování dostal ke střele Ondrušek, který vyzkoušel hostujícího brankáře.

38:45
    Domácí se nedohodli při přejezdu modré čáry a je jím pískán offside.

38:30
    Jakúbek byl zcela sám na levém straně kluziště a jeho střela jen těsně míjí Halászovu bránu.

37:46
    Kolarz nahazoval puk před Halásze, kde jej ještě tečoval jeden z hostujících útočníků, ale puk končí mimo tři tyče olomoucké brány.

37:12
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

36:38
    MATĚJ PEKR získal puk na modré čáře a následně ujížděl sám na Danečka, kde nakonec posílá puk mezi betony havířovského brankáře. Bez asistence.

36:05
    Domácí ujížděli tři na jednoho a Herman přenechal puk Pekrovy, ale ten svou střelu nakonec nedokázal umístit mezi tři tyče Danečkovy brány.

35:26
    Deutsch nahodil puk na Halásze a domácí brankář posílá puk od rohu kluziště.

35:03
    Dnešní utkání sleduje 1860 diváků.

34:55

34:32
    AZet vyhazuje puk.

33:53
    Jaroměřský hledal svou přihrávkou na pravé straně volného Ráce, který ihned vystřelil, ale puk nakonec končí úplně mimo klec Havířova.

33:41
    Ovčačík vypálil od modré a Daneček proti jeho střele zasáhnul svou maskou.

33:20
    Kindl vystřelil směrem na Danečka, a ten jeho pokus kryje.

32:53
    Za další dvě minuty za hákování si jde posedět na trestnou Tomáš Matějek(HAV). Navíc dostává osobní trest za nesportovní chování Lukáš Daneček (HAV).

32:49
    Rác nahrál v úniku Řípovi, který zkusil na Danečka kličku a havířovský brankář zachránil situaci snad na brankové čáře!

32:21
    Mora svou přesilovou hru bleskově využívá! Herman si vyjel zpoza brány a svou přihrávkou našel úplně volného MATĚJE PEKRA, který již měl snadnou práci a vstřelil puk do zcela odkryté brány. Asistence: Jakub Herman.

32:15
    Michael Kolarz (HAV) oslabuje svůj tým, když jde na dvě minuty za hrubost na trestnou lavici.

31:52
    Puk byl teď hodně dlouho za bránou hostů, ale olomoučtí hokejisté se nakonec nedokázali dostat do zakončení.

30:39
    Pechanec se pokoušel zasunout puk zpoza brány, ale Jaroměřský dokázal hostujícímu hráči zabránit v zakončení.

30:01
    Puk se dostal k Deutschovi na modrou čáru a havířovský obránce jej ihned vystřelil směrem na Halásze, ale domácí brankář byl i v tomto okamžiku pozorný.

29:17
    Rác nahazoval puk před bránu, kde jej tečoval Řípa, ale kotouč nakonec směřuje do rohu kluziště.

29:08

28:47
    Klimša zalehl puk v rohu kluziště a hlavní rozhodčí nařizuje vhazování v obranném pásmu Havířova.

28:31
    Pekr nahrával Ondruškovi, který ihned vystřelil, ale jeden z havířovských hráčů vložil hůl do jeho střely a puk končí až v ochranné síti.

27:50
    Havířov vyhazuje puk přes všechny čáry.

27:38
    Ihned po buly zůstal na ledě ležet Jan Daneček, ale vypadá to, že bude havířovský útočník v pořádku.

27:29
    Herman si vyjel z pravé strany kluziště a Daneček jeho následný pokus chytá.

27:22
    Domácí zatím kombinují ve třetině Havířova.

27:08
    Mora bude hrát svou druhou přesilovku, když na dvě minuty jde na trestnou Lubomír Vosátko (HAV) za podražení.

26:39
    Selingr se snažil vysunou Diviše, ale Lukáš Daneček byl u puku rychleji a kotouč raději přikryl svou lapačkou.

26:20
    Skoro až od své střídačky vypálil směrem na Danečka Kucharczyk a hostující brankář tuto ránu chytá svou lapačkou.

25:50

25:10
    Deutsch se snažil hledal před bránou stojícího Jakúbka, ale ten jeho přihrávku nedokázal sklepnout do brány domácích.

24:51
    Domácí se opět vysvobozují výhozem ze své třetiny.

24:29
    Rác posílá puk přes všechny čáry.

24:22
    Roupec vystřelil od modré čáry a Halász jeho pokus raději ukrývá ve své lapačce.

23:46
    Pekr získal puk na modré čáře a rychle jej posílá až za bránu hostí.

23:23
    Ihned po vhazování zavezl Herman puk až k Danečkovi.

23:16
    Richard Diviš (OLO) jde na dvě minuty na trestnou lavici po faulu vysokou holí.

23:03
    Diviš svou zadovkou našel najíždějcího Králíka, který se dostal až k Danečkovi, ale hostující brankář jeho následnou střelu kryje.

22:36
    Ovčačík se teď nedohodl s najíždějcím Kindlem a puk končí až na zakázaném uvolnění.

22:04
    Švaňhal se chtěl prokličkovat až před Danečka, ale obránci AZetu jej snadno obrali o kotouč.

21:18
    Řípa se snažil najít svou přihrávkou na druhé straně najíždějcího Ráce, ale Koma nakonec puk zachytil.

20:37
    Sztefek se již dostával do zakončení, ale domácí obrana jej dobře zablokovala.

20:02
    I úvodní vhazování druhé části vyhrávají hosté.

20:01

Hráči se již prohání po ledové ploše, a druhá třetina nám tak za malou chvíli začne.

Máme za sebou první třetinu utkání mezi Olomoucí a Havířovem. Lépe si v ní nakonec vedli domácí, které poslal do vedení svou trefou Roman Rác. AZet však měl dostatek šancí, ale Halász zatím všechny pokusy hostí kryje.

Další třetina začne přibližně v 17:44.

20:00

19:58
    Roupec se ještě v posledních sekundách pokoušel zaskočit Halásze zpoza brány, ale domácí brankář si tento prostor pokryl.

19:47
    Zakázané uvolnění Olomouce.

19:01

18:53
    Králík se dostal do výborné pozice mezi kruhy a domácí útočník se následně ještě zkoušel kličkou vykoupat Danečka, ale svým zakončením nakonec trefuje obránce.

18:44
    Kadela neudržel puk před modrou čárou, a domácím je tak pískán offside.

17:55
    Kindl zkoušel na modré čáře přihrávat naslepo za sebe, ale přihrál pouze na hokejku hostujícího hráče, který jej raději posílá rychle pryč.

17:32
    Koma posílá puk až za bránu Halásze.

17:12
    Hosté se však puku rychle zbavují a domácí musí rozehrávat od své brány.

17:01
    První přesilovou hru si zahrají také Kohouti. Na dvě minuty za hákování je vyloučen Miroslav Skumát (HAV).

16:45

16:29
    Roupec vystřelil z pravé strany na Halásze, který jeho střelu pouze vyrazil před sebe.

16:13
    Zakázané uvolnění Havířova.

15:28
    Teď si musel dávat Daneček za svou brankou velký pozor, protože na něj dorážel jeden z domácích.

15:12
    Domácí vyhazují puk ze své obranné třetiny.

14:41
    Jen co se z trestné lavice vrátil Jaroměřský, tak je na trestnou poslán další domácí hráč. Tentokráte Ondřej Švaňhal (OLO) za hákování.

14:25
    Z levé strany to teď zkusil Deutsch, ale Halász jeho pokus kryje.

13:50
    Mora se zatím velmi dobře brání. Po vyhození Švaňhala je puk opět u Danečka.

13:39
    Další vyhození domácích.

13:18
    Koma vypálil od modré a Halász jeho střelu pouze vyráží do rohu kluziště.

12:58
    Tentokráte Ovčačík posílá opět puk za Danečkovu bránu.

12:41
    Kadela ihned vyhazuje puk přes všechny čáry.

12:35
    Máme tu první vyloučení v utkání. Jan Jaroměřský (OLO) si jde sednout na dvě minuty na trestnou lavici za podražení.

12:14
    Knotek vypálil z pravé strany pásma a Daneček raději schoval puk ve své lapačce.

12:00
    Jakúbek zavezl puk do útočné třetiny, kde však neměl podporu svých spoluhráčů, a tak jej domácí obrana rychle připravuje o puk.

11:20
    Mora je hodně povzbuzená první brankou a Hanáci svého soupeře nadále tlačí.

10:27
    Kindl dostal přihrávku od Kucharczyka a svou střelou z první však minul bránu hostí.

09:51
    Vodný našel na levé straně úplně volného ROMANA RÁCE, který si udělal pár temp a svou střelou do pravého horního rohu posílá domácí tým do vedení. Asistence: Michal Vodný, Jiří Řípa.

09:30
    Už hodně dlouho se hraje bez přerušení.

08:45
    Roupec už se dostával do skvělé střelecké příležitosti, ale do jeho následné střely se položil Herman.

08:05
    Po Pekrově střele musel Daneček zasáhnout svým pravým betonem.

07:30
    Vosátko vystřelil od modré, ale Bartoň jeho střelu srazil do rohu kluziště.

07:02
    Mora teď Havířov uzavřela v jeho obranné třetině, ale hosté nakonec tlak ustáli a vyvážejí puk od svého brankáře.

06:15
    Kindl hledal svou přihrávkou před bránou najíždějcího Švaňhala, ale toho si hostující obrana dobře pohlídala.

05:31
    Po Kolaříkově střele si připisuje domácí brankář další zákrok.

05:22
    Rác přejel modrou čáru a pokoušel se ihned vystřelit, ale jeden z hostujících obránců jeho střelu srazil.

04:28
    Mezi kruhy se opět objevil hostující hráč. Tentokráte to byl Sztefek a Halász měl co dělat, aby jeho jeho pokus zneškodnil.

03:25
    Jaroměřský nahodil puk, který ještě stačil tečovat Selingr a puk tak tak odjel vedle tyče Danečkovy brány.

03:07
    Havířov vyhazuje puk do středního pásma.

02:58
    Kucharczyk vystřelil z rohu kluziště a Daneček raději přerušuje hru.

02:51
    Ovčačík vypálil od modré čáry a puk končí až za branou hostí.

02:15
    Kindl se ocitnul už skoro sám před Danečkem, ale domácí útočník jen trefil lapačku hostujícího brankáře.

01:44
    Koma vystřelil od modré čáry, ale jeho pokus končí na boční síťě.

01:18
    Po dvou střelách od Řípy si Lukáš Daneček připsal své první zákroky.

00:32
    Němec se dostal k puku mezi kruhy, ale jeho střela končí mimo bránu domácích.

00:03
    Úvodní buly vyhrávají hosté.

00:01

Obě mužstva již nastupují na ledovou plochu. Domácí budou hrát ve své klasické červené kombinaci a hosté z Havířova v bílých dresech.

HC Olomouc: Halász (Vošvrda) – Bartoň (C), Ondrušek, Ovčačík, Jaroměřský, Kadela, Škůrek, Rašner – Pekr, Knotek, Herman – Rác, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Švaňhal, Kindl – Jergl, Diviš, Selingr – Králík

AZ Havířov: Daneček L. (Matoušek) – Bezuška, Vosátko, Roupec, Graca, Krisl (C), Kolarz, Deutsch, Koma – Maruna, Pechanec, Sztefek, Rimmel M., Němec, Klimša, Kolařík, Jakúbek, Daneček J., Škumát, Říčka, Matějek.

HC Olomouc

Mora má za sebou utkání s prvním celkem soutěže, když se v minulém kole Hanáci představili na ledě Mladé Boleslavi. Kohouti nakonec lídrovy ligy podlehli 2:4, když se o vítězství domácího týmu nejvíce postaral kapitán David Výborný, který vstřelil dvě branky a na další dvě přihrál.

Svěřenci Petra Fialy jsou tak po deseti odehraných kolech na čtvrtém místě, když na Mladou Boleslav ztrácí Olomouc již sedm bodů. Olomoučtí hokejisté se tak budou snažit v sobotním utkání opět nastartovat svou vítěznou sérii. Proti Havířovu se Olomouci na svém ledě daří, když zde od sezóny 2003/04 dokázal Havířov vyhrát pouze ve dvou případech.

AZ Havířov

Havířovští se po návratu do první ligy zatím drží na desátém místě. Svěřenci Jana Danečka zatím hlavně těží z utkání na svém ledě, kde jsou velice hnání svými fanoušky. Na ledě soupeřů to však již tak dobré není, když si v pěti utkáních připsali jen tři body za výhru v Benátkách nad Jizerou.

SESTAVY Z POSLEDNÍCH UTKÁNÍ:

HC Olomouc: Vošvrda – Bartoň, Ondrušek, Jaroměřský, Janáček, Kadela, Ovčačík, Škůrek, Rašner – Pekr, Knotek, Herman – Rác, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Švaňhal, Kindl – Jergl, Diviš, Králík.

AZ Havířov: Daneček L. – Bezuška, Vosátko, Roupec, Krisl, Graca, Koma, Kolarz – Šedivý, Němec, Sztefek – Daneček J., Marosz, Jakúbek – Škumát, Pechanec, Kolařík – Klimša, Říčka, Maruna – Rimmel M.

V 11. kole druhé nejvyšší soutěže se proti sobě postaví týmy HC Olomouc a nováček první ligy AZ Havířov. Oba celky se spolu střetly již v přípravných utkáních, kdy se z výhry vždy radovali Kohouti, kteří nejdříve na svém ledě vyhráli 6:1 a následně dokázali svěřenci Petra Fialy zvítězit také na ledě svého soka, když o vítězství rozhodl svou trefou v poslední minutě Ondřej Švaňhal. Utkání začne na zimním stadionu v Olomouci přesně v 17:00.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 10. Rác (Vodný, Řípa), 33. Pekr (Herman), 37. Pekr, 40. Herman, 40. Švaňhal (Ovčačík, Kucharczyk), 50. Řípa (Kucharczyk), 56. Selingr (Králík, Jergl)

HC Olomouc: Halász (Vošvrda) – Bartoň (C), Ondrušek, Ovčačík, Jaroměřský, Kadela, Škůrek, Rašner – Pekr, Knotek, Herman – Rác, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Švaňhal, Kindl – Králík, Diviš, Selingr – Jergl.
    AZ Havířov: Daneček L. (41. Matoušek) – Bezuška, Vosátko, Roupec, Krisl (C), Koma, Graca, Deutsch, Kolarz – Rimmel M., Němec, Sztefek – Klimša, Jakúbek, Daneček J. – Škumát, Kolařík, Pechanec – Matějek, Říčka, Maruna.

Rozhodčí: Škrobák – Klein, Toman