Omsk – N.Novgorod 5:1 (kon.) | Barys – Kazaň 0:5 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Viťaz 3:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 2:4 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Dynamo Moskva
Sobota 12.10.2013, 13:00KHL

Dinamo Moskva tedy nakonec dokázalo napravit zaváhání z prostřední třetiny a díky dvěma šťastným gólům odjede z Jekatěrinburgu s plným bodovým ziskem. Ode mě je to vše, děkuji za pozornost. (15:19:38)

60:00

57:56
    Druhá útočná řada ve složení Cvetkov – Karsums – Komarov předvedla fantastickou akci, která chybělo jen lepší zakončení od Cvetkova, jenž nakonec nezvedl puk přes beton ležícího Kováře!

57:43
    Gorovikov se pokoušel přidat ještě pátou branku, střela mu však příliš nesedla a díky Rybnickému byla také sražena do ochranné sítě.

57:00
    Avtomobilistu zbývají ještě tři minuty a na žádný závěrečný tlak to nevypadá. I třetí třetina tak zřejmě skončí výsledkem 2:0.

56:12
    Dinamo se drží v útočném pásmu a získává velmi cenné vteřiny.

55:16
    Zakázané uvolnění Avtomobilistu.

55:01
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Avtomobilistu se přestala dařit kombinace v útočném pásmu a zřejmě přichází definitivní rozhodnutí. MAREK KVAPIL se prosadil proti dvěma domácím obráncům a zpoza Viklunda trefil přesně prostor u pravé tyče, který nedokázal Kovář vykrýt.

54:05
    Karpov dostal puk na levou stranu, projel s ním ke kruhům pro vhazování a pak nechal vyniknout Kovářovu paži.

53:00
    Sedm minut je pro Avtomobilist ještě poměrně dlouhá doba, Lazušin se ale až na Stewartovu loženku tak trochu kouše nudou.

52:15
    Postavení mimo hru Dinama.

52:01
    Avtomobilist nakonec až ze středního pásma zařídil další buly před Lazušinem.

51:52
    Zakázané uvolnění Dinama.

51:32
    Oba týmy po dlouhém střídání konečně vystřídaly, Jekatěrinburg začíná s pukem za svou brankou.

50:26
    Dinamo se znovu pokouší uklidnit hru a nedovoluje Avtomobilistu zachovat paniku na ledě.

49:07
    Lewandowski vtrhl se Stewartem do útočné třetiny, předložil mu kotouč a společně s diváky sledovat, kterak Stewart ve vyložené šanci selže!

48:59
    Karpovův pokus byl domácí obránci sražen do ochranné sítě za Kovářem.

47:45
    Dinamo si i přes svůj opatrný herní projev dovolilo chybu v rozehrávce a mělo štěstí, že na ledě nebyl Vikludn, který už dnes jednou ukázal, jak s takovou situací naložit.

46:52
    Na druhé straně se do zakončení proháčkoval Volkov, Kovář jen zkontroloval puk letící mimo jeho branku.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 26. Černov (Lazarev, Malychin), 29. Viklund – 10. Volkov (Pestunov, Kvapil), 19. Karpov, 42. Derljuk (Komarov), 56. Kvapil

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Rybinskij, Antonov, Viklud, Lepistö, Antonovskij, Selujanov, Postnikov, Trjamkin – Lewandowski, A. Strelcov, V. Strelcov – Lazarev, Černov, Malychin – Simakov, Toluzakov, Jemelejev – Fjodorov, Stewart, Arkalov
    Dynamo Moskva: Lazušin (Barzman) – Novák, Korjagin, Solovjov, Mironov, Bojkov, Derljuk, Barancev – Gorovikov, Kasjančuk, Sopin – Cvetkov, Karsums, Komarov – Babenko, Glazačev, Karpov – Volkov, Pestunov, Kvapil

Rozhodčí: Belov, Komarov – Strelcov, Tarasov