SHK Mustangové – HC Sparta Praha Sledge 0:2 (kon.) | SOHO Olomouc – Karlovy Vary 1:5 (kon.)
SOHO Olomoučtí Kohouti
1:5 (0:0, 1:1, 0:4)
SKV Sharks Karlovy Vary
Neděle 20.10.2013, 11:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Česká para hokejová liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

SOHO Olomoučtí Kohouti: Hulín – Veselý K. (C), Keller, Bejvl, Geier L., Brix, Veselý J. – Černoch Mi., Novák, Prášil, Rozkopal.

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Schneider, Berger (C), Hrbek – Geier M., Janko, Forgo, Očenášek, Wágner.

Rozhodčí: Cik, Novotný.

00:01

03:30
    V prvních minutách utkání jsou hosté aktivnějším celkem, domácí brankář musel už několikrát zasahovat. Na druhé straně Mach může být klidný, Olomouc pouze dvakrát vyhodila na zakázané uvolnění.

04:32
    Michal Geier převzal kotouč ve vlastním obranném pásmu a přes celé kluziště se dostal až k brankovišti soupeře, kde předložil kotouč Bergrovi. Domácí brankář střelu soupeře zneškodnil.

04:43
    Libor Geier (OLO) se provinil v obranném pásmu vražením, hosty tak čeká první početní výhoda v zápase.

06:24
    Tlak hostujícího celku vyústil v další nedovolený zákrok domácího hráče. Za stejný prohřešek nyní bude pykat Novák (OLO).

06:43
    Domácí přečkali chvíli ve třech a nyní již hrají i s Liborem Geierem.

07:01
    Forgo zůstal nikým nehlídaný u pravé tyče domácí branky, Hulín ovšem skvělým zákrokem znemožnil hostům vstřelit branku.

08:25
    Hanáci svého soupeře v pokračující početní výhodě nepustili do svého pásma. Domácí jsou kompletní.

08:45
    Kohouti se na chvíli podívali do útočného pásma, a dokonce i střelecky ohrozili branku Macha. Kellerova si cestu mezi tři tyče nenašla.

09:55
    Hra je poměrně vyrovnaná. Západočeši jsou zřejmě rozhození z obranné činnosti svého soupeře, který jim před chvílí ubránil dvě přesilové hry.

10:30
    Obrovské šance na obou stranách. Nejprve Karel Veselý zpoza hostující klece hledal mezi kruhy dva volné spoluhráče, ani jeden z nich ale nedokázal puk zpracovat. Na druhé straně z protiútoku mířili hosté do přečíslení dvou na jednoho, ale ani oni neměli štěstí.

11:37
    Přesilová hra pro domácí celek. Hrbek (KVA) za vlastní brankou tvrdě najel do Kellera. Dvě minuty za vražení.

12:51
    Karlovy Vary ve vlastním oslabení svému soupeři dost zatápí. Kohouti se zuby nehty brání, aby neinkasovali.

13:37
    Hrbkův trest vypršel, hosté jsou na ledě v kompletním složení.

14:39
    V závěru první části se do šance dostal Berger, kterému kotouč do strany přihrával Forgo. Hostující hráč ale před poloodkrytou klecí neuspěl.

14:48
    Nahozený puk trefil domácího Bejvla přímo do obličeje, respektive do mřížky helmy. Domácí hokejista je otřesený a odjíždí na střídačku.

15:00

Nyní následuje krátká přestávka, úprava ledové plochy bude na programu až po druhé třetině.

15:01

15:19
    Rychlík Michal Geier předvedl něco ze svého umění, zbavil se domácích obránců a z levé strany vystřelil. Hulín musel zakročit vyrážečkou.

16:28
    Tentýž hráč Karlových Varů opět zkoušel štěstí, tentokrát ale domácí gólman nemusel zasahovat, neboť puk letěl nad jeho branku.

17:45
    A do třetice Michal Geier. Nyní jeho tvrdý projektil opět nesměřoval do domácí klece. Rána to ale byla pořádná.

19:10
    Schneider (KVA) je potrestán dvěma minutami za vražení do Jaromíra Veselého, který v obranném pásmu Kohoutů měl kotouč ve své moci.

20:11
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomoučtí hokejisté se štěstím početní výhodu využívají. KAREL VESELÝ nahodil kotouč od mantinelu před branku, kde se jej snažil neúspěšně posunutou za brankovou čáru Keller. Odražený a volný kotouč před brankovištěm poté dojel prvně jmenovaný hráče, který nepříliš razantní střelou procpal puk do brány. Asistence: Martin Keller.

21:46
    Kohouti jsou při chuti a znovu se řítili do útočné akce. Střela Karla Veselého proletěla kolem branky soupeře, následný pokus Jaromíra Veselého byl zblokován.

22:20
    Na druhé straně dostal kotouč do jízdy Forgo, který tváří v tvář Hulínovi nepálil puk jen do betonů brankáře.

22:54
    Po přízemní střele Michala Geira zakončoval znovu Forgo, ale ani tentokrát si s brankářem Kohoutů nevěděl rady.

24:36
    V přečíslení dvou na jednoho předložil Forgo puk do jízdy Bergrovi, kterému kotouč v poslední chvíli sjel z hole.

25:05
    Žraloci právě vstřelili branku!
    Západočeši se dočkali zasloužené branky a srovnávají stav utkání. Wágner po vyhraném buly předložil kotouč na modrou MICHALU GEIEROVI, který střílel po ledě. Hulín na kotouč nejspíš příliš moc neviděl. Asistence: Pavel Wágner.

26:30
    Karlovy Vary pokračují ve svém tlaku, Obrana domácích v čele s brankářem Hulínem se má co ohánět, aby zabránila v inkasování další branky.

27:16
    Hrbkova rána po dalším z řad vyhraných buly v útočném pásmu skončila v připravené lapačce gólmana.

29:02
    Hra stále pokračuje ve třetině domácích. Olomoučtí se jen a jen brání.

30:00

Během druhé přestávku bude následovat úprava ledové plochy, třetí část tak začne přibližně v 12:35.

30:01

31:22
    Berger nadvakrát zkoušel prostřelit domácího brankáře, ani jednou ale puk za jeho záda nepropasíroval.

33:32
    Domácí ve středním pásmu přišli o kotouč, kterého se ujal Forgo a společně s rychlým MICHALEM GEIEREM se vydal do protiútoku. Druhý jmenovaný poté nabídku svého spoluhráče využil. Asistence: Jiří Forgo.

33:48
    Karlovy Vary se během necelé půlminuty ujímají dvoubrankového vedení. Berger obkroužil okolo domácí branky a předložil puk LUDVÍKU JANKOVI, který odkrytou klec neměl možnost minout. Asistence: Jiří Berger.

35:33
    Hosté jdou do trháku. JIŘÍ BERGER vybruslil od mantinelu mezi kruhy, kde z ideální pozice zavěsil pod víko. Bez asistence.

36:17
    V obranném pásmu se srazili Keller s Brixem, sudí tak museli přerušit hru.

36:54
    Pátou branku svého celku přidal JIŘÍ FORGO, který dokázal za záda domácího brankáře dorazit střelu Bergera, kterou Hulín neudržel. Asistence: Jiří Berger.

39:38
    Hosté se snaží ještě přidat nějaké branky, a vylepšit si tak skóre. Bergerova střela ze středního pásma jen těstě minula branku Kohoutů.

41:29
    Berger (KVA) se vulgárně vyjádřil k jednomu z hlavních sudích a inkasuje nejhorší možný trest, a to trest ve hře. Domácí navíc budou mít k dobru ještě pětiminutovou přesilovou hru.

45:00
    Konec zápasu. (13:07:43)

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 21. Veselý K. (Keller) – 26. Geier M. (Wágner), 34. Geier M. (Forgo), 34. Janko (Berger), 36. Berger, 37. Forgo (Berger)

Rozhodčí: Cik, Novotný