Volga Novgorod – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Dynamo – Tomsk 1:0 (kon.) | Zenit – Perm 1:1 (kon.)
Dynamo Moskva
1:0 (1:0)
FK Tom Tomsk
Sobota 02.11.2013, 13:00 • Aréna Chimki, Moskva • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Češi na hřišti
    V Tomsku v této sezóně působí hned trojice Čechů, gólman Petr VAŠEK, obránce Martin JIRÁNEK a útočník Jan HOLENDA.

Tom Tomsk
    Tomsk se po čtrnácti odehraných ligových kolech nachází na čtrnáctém místě ligové tabulky, když má na svém kontě devět bodů za dvě výhry a tři remízy. Třinácté a čtrnácté místo ruské ligy znamená účast v baráži o udržení se v nejvyšší soutěži. Ani to však nemusí mít Tomsk "jisté", protože předposlední Ural Sverdlovská oblast ztrácí pouze bod, poslední Anži Machačkala body tři. Poslední dva v tabulce sestupují přímo!

Dinamo Moskva
    Domácí jsou po čtrnácti odehraných ligových kolech na šestém místě, když doposud nasbírali třiadvacet bodů za šest výher a pět remíz. Na svém kontě mají stejný počet bodů, jako sedmý Amkar Perm. Na "pohárové" příčky ztrácí pouze bod, jak čtvrtý FK Krasnodar, tak páté CSKA mají bodů čtyřiadvacet.

30.10.2011 / 29. kolo / Tom Tomsk – Dinamo 0:2

Vítejte u onlajn přenosu utkání patnáctého kola ruské Premier Ligy, v němž domácí DINAMO MOSKVA přivítá TOM TOMSK. Utkání se odehraje v Aréně Chimki a provede jím trojice ruských rozhodčích, hlavní Sergej Ivanov a asistenti Bogač s Bogdanovem.

Dinamo Moskva: Gabulov – Wilkshire, Douglas, Granat, Lomić – Kasajev, Děnisov, Noboa, Jonov – Voronin – Kokorin
    Náhradníci: Šunin, Žirkov, Fernández, Dzsudzsák, Jusupov, Smolov, Berezovskij, Ďjaďjun, Rotenberg, Zobnin, Samba, Paňjukov

FK Tom Tomsk: Vašek – Milanov, Jiránek, Rykov, Bordačjov – Sorokin, Mureşan, Kisenkov, Portňjagin – Golyšev – Pančenkov
    Náhradníci: Omeljančuk, Baženov, Čerevko, Astafjev, Cebanu, Saláta, Sabitov, Komkov, Těrenťjev, Pintér, Baškirov, Sidorenco

Rozhodčí: Ivanov – Bogač, Bogdanov.

Oba týmy právě přichází na hrací plochu.

Kapitány obou týmů jsou Granat za domácí Dinamo a český gólman Vašek za Tomsk.

1

2
    Nepřesný centr na Pančenka, hosté ztrácí míč.

3
    Rohový kop pro Dinamo, hosté rozehrají z levé strany.

4
    Obrana Tomsku odvrací a gólman Vašek okamžitě rozehrává, to je rychlý protiútok hostů.

4
    Dinamo se ubránilo, ale míč mají hosté.

6
    Rykov fauluje na půli hřiště, domácí rozehrávají.

7
    Dinamo s míčem před pokutovým území soupeře.

8
    Voronin centruje z pravé strany do pokutového území Tomsku, nepřesně.

10
    Autové vhazování Dinama na polovině Tomsku, z pravé strany.

11
    Voronin pálí z voleje na hranici pokutového území, ale míč letí vysoko nad branku Vaška.

12
    Rohový kop pro Tomsk, hosté rozehrávají z pravé strany.

13
    Sorokin poslal míč do vápna, tam se snaží hlavičkovat Jiránek, ale obránce Dinama byl úspěšnější, míč v autu.

14
    Nepřesný centr z levé strany "sbírá" Gabulov.

15
    Hraje se ve středu hřiště, míč mají na svých kopačkách domácí fotbalisté.

17
    Zatím hru obou týmů provází spousta nepřesností.

18
    Optickou převahu sice mají domácí fotbalisté, ale ani těm se nedaří dostat do zakončení.

19
    Vašek vykopává od vlastní branky, míč na polovině Dynama.

20
    Statistika držení míče: 61% : 39%.

21
    Martin Jiránek rozehrává ve středu obrany.

22
    Douglas v pohodě odebral Kisenkovi míč u vlastního vápna.

23
    Kasajev i Milanov dostávají po vzájemném souboji v pokutovém územ žlutou kartu.

25
    Překopávaná ve středu hřiště, úroveň zápasu je zatím hodně nízká...

26
    Nákop domácích na levé křídlo, kde si nabíhá Lomić, ale ten končí v reklamních panelech.

27
    Vašek vykopává ze země, míč letí na střed hřiště.

28
    Míč končí opět u Vaška, ani na jedné straně jsme zatím nezaznamenali žádnou gólovou šanci.

29
    Sorokin spěchá s dalšími dvěma spoluhráči do rychlého protiútoku, ale celá akce skončila tak, jak lze zatím pozorovat v dosavadním průběhu zápasu – nepřesnou přihrávkou.

30
    Kasajev zastaven Mureşan, který hrál míč, čistý zákrok.

31
    Dinamo ani z této akce neohrozilo branku Tomsku.

32
    Sorokin s míčem na pravé straně, na polovině soupeře, zkouší přihrát spoluhráči, znovu to prostě nevyšlo...

32
    Jiránek v pohodě odvrací nepřesný centr Lomiće z levé strany.

33
    Tomsk na polovině soupeře, Kisenkov centruje na Golyševa, ale dobře zasáhl Kasejev.

34
    Dinamo s míčem ve středu hrací plochy.

35
    Kasajev s míčem na levé straně, prošel kolem Milanova, ale nepřesně centruje.

36
    Stále platí, že Dinamo má převahu, dokáží ji domácí využít i ke vstřelení gólu?

37
    Aktivní Kasajev přebírá přihrávku již v ofsajdu, Vašek vykopává.

38
    Kasajev vhazuje z levé strany, to byl ukvapeně vhozený aut.

39
    Jasný žlutá karta pro Kisenkova, který tam ostrým skluzem "zajel" do protihráče, je to Noboa.

40
    Poslední pětiminutovka prvního poločasu, hosté pod velkým tlakem.

41
    Vašek nyní vychytal Kokorina, který dostal dobrou přihrávku za obranu soupeře. Rohový kop pro Dinamo.

41
    Domácí však hrají v pokutovém území rukou, rozhodčí pískají.

42
    Daleký odkop obrany Tomsku na Sorokina, ten se ale neprosadil v přesile bránících hráčů Dinama.

42
    Dinamo Moskva právě vstřelilo branku!
    A domácí se přece jenom dokázali prosadit, Voronin parádně "našel" Kokorina za obranou soupeře, kde si však nešťastně sráží míč do sítě MAXIM BORDAČJOV, parádní vlastní gól!

44
    Rohový kop Dinama z pravé strany.

45
    Hosté se ubránili, probíhá již pětačtyřicátá minuta prvního poločasu.

45+1
    Probíhají již poslední vteřiny z jedné nastavené minuty, první půle za malý okamžik skončí.

V prvním poločase byli lepší fotbalisté Dinama, kteří se sice dlouho v koncovce trápili, ale z jedné povedené akce se nakonec, hlavně s přispěním soupeře, mohli radovat z prvního gólu. Chybou obránce Bordačjova, který si před nabíhajícím Kokorinem vstřelil vlastní gól, prohrává Tomsk na hřišti Dinama 0:1.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 14:05 hodin.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, druhý poločas za malý okamžik začne.

46

47
    Kasajev běží s míčem u nohy po levé strany, ale centruje pouze do rukavic gólmana Vaška.

48
    Dinamo napadá rozehrávku, Jiránek raději vrací na Vaška, který vykopává.

49
    Hosté kombinují ve středu hřiště.

50
    Po faulu Granata rozehrávají hosté na polovině soupeře.

51
    Ale Tomsk okamžitě o míč přichází, rychlý protiútok Dinama.

51
    Končí rohovým kopem z levé strany, rozehrává Kasajev, míč končí v rukavicích Vaška.

52
    Dinamo má spoustu času na rozehrávku, hosté trpělivě vyčkávají u středové čáry.

53
    Wilshire vhazuje z pravé strany, na vlastní polovině.

53
    Voronin se sice dobře uvolnil na levé straně, ale poté nepřesně centruje, Vašek vykopává.

54
    Sergej Ivanov píská hraní rukou Kokorina, publikum píská, ale míč získávají hosté.

55
    Jenže fotbalisté Tomsku nejsou schopní udržet míč po delší dobu.

55
    Žlutá karta pro simulující Pančenkova, který teatrálně padá na polovině soupeře.

56
    Centr hostů z levé strany "sbírá" Gabulov, který nemá téměř vůbec žádnou práci.

56
    Jiránek řeší útočnou akci soupeře razantním odkopem od vlastní branky.

57
    Přesto Dinamo zůstává u míče, Tomsk je hodně pasivní.

58
    Rohový kop pro Dinamo, ještě předtím ale střídání Tomsku.

58
    Střídání v týmu FK Tom Tomsk: ze hřiště odchází Kisenkov, přichází Pintér.

59
    Voronin se k hlavičce ve vápnu nedostal, po rohovém kopu Dinama z pravé strany.

60
    Hodina hry za námi, Dinamo má místy drtivou převahu, hlavně díky neskutečně pasivně hrajícímu soupeři.

61
    Kasajev pouští na Kokorina, ale míč získávají hosté.

61
    Jako již poněkolikáté v dnešním utkání, po jednou, dvou, dotecích hosté o míč přichází a hrát mohou hosté. Z levé strany centruje Voronin, nepřesně.

62
    Pro Dinamo je nyní hodně těžké, probíjet se zahuštěným prostorem před vápnem Tomsku, kde brání všech jedenáct hráčů v zeleném.

63
    Portňjagin střílí z levé strany, vysoko nad branku Gabulova.

64
    Wilkshire přenechává Voroninovi na prvém křídle, ten ale posílá nepřesný pas, odkop od branky Tomsku.

65
    Dinamo kombinuje na polovině soupeře. Voronin nachází Wilkshira, který centruje z pravé strany, rohový kop pro Dinamo.

66
    Jonov rozehrává z levé strany, míč končí na hranici vápna, kde se však Voroninovovi, zamotal mezi nohy.

68
    Střídání v týmu FK Tom Tomsk: ze hřiště odchází Sorokin, přichází Baženov.

69
    Golyšev nestihl vystřelit před pokutovým územím soupeře, dobrým obranným zákrokem se blýskl Douglas.

70
    Kasajev z pravé strany centruje hodně nepřesně, hrát mohou hosté.

71
    Lavička Dinama také připravuje střídání.

72
    Střídání v týmu Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Kasajev, přichází Žirkov.

73

74
    Střídání v týmu Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Voronin, přichází Dzsudzsák.

75
    Koronin faulován ve středu hřiště, domácí rozehrávají volný kop.

75
    Dzsudzsák se uvádí nepřesným centrem, při svém prvním kontaktu s míčem.

76
    Milanov se srazil s Žirkovem. Oba hráči musí být ošetřováni.

78
    V posledních minutách se do zakončení konečně dostávají už i hosté, nyní střílí Pančenko, ale netrefuje branku.

79
    Kokorin v obrovské šanci, je sám na pravé straně před Vaškem, kterého ale překonat nedokázal, skvělý zákrok českého gólmana ve službách Tomu Tomsk!

80
    Poslední desetiminutovka dnešního utkání, hosté drží nadějný výsledek, kdy prohrávají "pouze" o gól, což lze, vzhledem k průběhu utkání, považovat za velký úspěch.

81
    Golyšev faulován Děnisovem na polovině soupeře, Tomsk má k dispozici volný kop.

82
    Hosté rozehrávají, Baženov se k centru nedostal, obrana Dinama odvrací na roh.

83
    Ten z pravé strany rozehrává právě Baženov, obrana Dinama znovu odvrací, tentokrát budou hosté vhazovat z pravé strany.

84
    Douglas se nyní zlobí na své kolegy v obraně, kteří nechali zakončit Baženova z pravé strany, ten trefuje břevno!

85
    Tam při bránění Baženova "zaspal" Děnisov, ale důležité je, že se skóre nemění.

87
    Střídání v týmu FK Tom Tomsk: ze hřiště odchází Pančenko, přichází Sidorenko.

88
    Střídání v týmu Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Jonov, přichází Jusupov.

89
    Dzsudzsák nedokázal udržet míč na polovině soupeře, ten se postupně přesouvá až ke gólmanovi Vaškovi.

90
    Probíhá devadesátá minuta, hosté nyní přehrávají svého dnešního hostitele, dokáže Tomsk vyrovnat?

90+2
    Celkem čtyři minuty nastavil sudí Ivanov nad rámec základní hrací doby, hostům zbývá ještě necelá polovina nastaveného času k vyrovnání.

90+4
    Poslední vteřiny dnešního utkání, hosté prohrávají o jeden gól a jejich vyrovnání je již více méně nereálné, do konce zbývají poslední vteřiny, míč ve středu hřiště.

Dnešní utkání nabídlo průměrné utkání, v němž se z nejtěsnějšího vítězství radují domácí fotbalisté. Zaznamenali jsme jedinou branku, která padla již v prvním poločase. V tom druhém pokračovala převaha Dinama, které zhruba do 70. minuty soupeře téměř k ničemu nepustilo. Teprve poté se hosté osmělili a často i ohrozili branku, největší šanci Baženova však zastavilo břevno a utkání skončilo nakonec vcelku spravedlivým vítězstvím Dinama.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (14:54:58)