Volga Novgorod – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Dynamo – Tomsk 1:0 (kon.) | Zenit – Perm 1:1 (kon.)
FK Volga Nižnij Novgorod
1:2 (1:1)
CSKA Moskva
Sobota 02.11.2013, 10:30 • Stadion Lokomotiv, Nižnij Novgorod • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Češi na hřišti
    Ani v jednom klubu nenastupuje žádný český hráč.

CSKA Moskva
    Hosté jsou na tom v tabule ruské nejvyšší soutěže o něco lépe – aktuálně jsou na pátém místě, když po čtrnácti zápasech mají na svém kontě čtyřiadvacet bodů za sedm výher a tři remízy. Stejný počet bodů má také čtvrtý FK Krasnodar, takže pokud dnes budou oba týmy (Volga a CSKA) bodovat, oba shodně, alespoň do soboty, přeskočí oba týmy z Krasnodaru! Na vedoucí tým ztrácí CSKA, které navíc v této sezóně hraje i základní skupinu LM, jedenáct bodů.

Volga Nižnij Novgorod
    Domácí jsou po čtrnácti odehraných ligových kolech na devátém místě, když doposud nasbírali sedmnáct bodů za pět výher a dvě remízy. Na svém kontě mají stejný počet bodů, jako osmý Kubáň Krasnodar, ale oproti Krasnodaru, má Volga výrazně pasivní skóre – 14:23! V tomto ohledu se Volga "pyšní" třetí nejhorší obranou ligy!

Poslední vzájemné zápasy
    21.07.2011 / 10. kolo Volga – CSKA Moskva 0:2
    24.09.2011 / 25. kolo CSKA Moskva – Volga 3:1
    22.09.2012 / 9. kolo Volga – CSKA Moskva 2:3
    06.04.2013 / 23. kolo CSKA Moskva – Volga 2:0

Vítejte u onlajn přenosu utkání patnáctého kola ruské Premier Ligy, v němž domácí VOLGA NIŽNIJ NOVGOROD přivítá CSKA MOSKVA. Utkání se odehraje na stadionu Lokomotiv v Nižném Novgorodu a provede jím trojice ruských rozhodčích, hlavní Sergej Kuzněcov a asistenti Lebeděv s Voroncovem.

FK Volga Nižnij Novgorod: Pareiko – Leandro, Kolodin, Kowalczyk, Rodić – Shelton, Aldonin, Karjaka, Bibilov – Koncedalov – Danilenko
    Náhradníci: Poljanin, Šulenin, Syčjov, Putsila, Ropotan, Mukendi, Bulykin, Komarov, Bordian, Dvorneković

CSKA Moskva: Akinfjejev – Nababkin, Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov – Musa, Milanov, Wernbloom, Tošić – Honda – Doumbia
    Náhradníci: Čepčugov, Vasin, Zuber, Elm, Rahimić, Vitinho, Karavajev, Ambarcumjan, Bazeljuk

Rozhodčí: Kuzněcov – Lebeděv, Voroncov.

Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

Kapitány obou týmů jsou Karjaka za Volgu a Akinfjejev za CSKA.

1

1
    Nákop na Sheltona nepřesný, Akinfjejev bude moci vykopávat.

2
    Hosté vybojovali první rohový kop v utkání.

3
    Obrana Volgy odvrací do bezpečí, míč nakonec končí až u Akinfjejeva.

4
    Doumbia nezachytil pas za obranu soupeře, míč bude uvádět zpět do hry gólman Pareiko.

5
    Na druhé straně pálí Shelton, ale jeho střela byla zablokována.

6
    Tošić se také pokusil o střelu z nějakých třiceti metrů od branky soupeře, ale chtělo by to více zaměřit, míč letí daleko vedle branky.

7
    Aldonin fauluje Tošiće, hosté se dostávají k míči.

7
    A po centru Nababkina z pravé strany a zaváhání obránce Volgy, se k hlavičce dostává Doumbia, míč končí na tyči!

8
    Hosté kombinují ve středu hřiště.

9
    Leandro centruje z pravé strany, ale bránící hráč CSKA odehrává mimo pokutové území.

9
    Aldonin fauluje Musu na vlastní polovině a byť naznačuje, že to bylo "o míč", rozhodčí je jiného názoru a důrazně ho napomíná.

11
    Tošić zbytečně "sóluje" na polovině soupeře a posléze ztrácí míč.

12
    Zatím sledujeme opatrný fotbal, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

14
    Střed hřiště zatím patří jednoznačně fotbalistům CSKA.

14
    Karjaka zkouší najít Rodiće na levém křídle, ale jeho přízemní pas je hodně nepovedený.

15
    Kdyby si Koncedalov nyní nezpracovával míč ve vápně, na levé straně, mohla to být velmi nebezpečná situace před brankou CSKA, takto je z toho "pouze" zablokovaná střela a rohový kop pro Volgu.

16
    Nepřesný centr z levé strany, obrana CSKA odkopává až na půli hřiště.

16
    Doumbia padá v pokutovém území soupeře, ale Koncedalov se ho ani nedotkl, to byl naivní pokus o penaltu.

17
    Leandro přenáší hru na levou stranu, problém však je, že tam není nikdo v modré, další nepřesná kombinace domácích.

19
    Domácí kapitán Karjaka měl docela dobrou pozici ke střele, ale při pokusu z hranice vápna podklouzl, míč letí vedle branky.

20
    Volga drží svého soupeře před jeho vápnem.

20
    Ale jak nyní naznačil pronikající Musa, musí si domácí dát pozor na rychlé protiútoky soupeře.

22
    Musa nevybojoval míč v hlavičkovém souboji a domácí mohou zaútočit.

23
    A po centru Sheltona, který zablokoval bránící Berezuckij, následuje rohový kop Volgy z pravé strany.

24
    Karjaka rozehrává "na krátko", míč se nakonec ani nedostal do vápna CSKA.

25
    Aldonin inkasoval úder pravděpodobně do pravého lýtka.

26
    Ano, velmi ostrý zákrok Wernblooma, který se kolíky "projel" po noze Aldonina, ten se těžce zvedá z hrací plochy.

27
    Nakonec již po svých odchází za postranní čáru, kam byl vykázán sudím Kuzněcovem.

28
    Doumbia byl nyní u míče později, než by bývalo bylo záhodno, míč v moci Pareika.

29
    Po faulu na polovině CSKA budou domácí rozehrávat volný kop.

29
    Je to přímá střela na branku v podání rozehrávajícího Karjaky, Akinfjejev vyráží na roh, domácí rozehrají z levé strany.

30
    Novgorod právě vstřelil branku!
    Na zadní tyči se míč dostal ke zcela volnému LUTONU SHELTONOVI, který střelou z malého vápna překonává Akinfjejeva a dává první gól dnešního utkání.

31
    Další střelecký pokus domácích, z velké vzdálenosti pálí Karjaka, ale Akinfjejev chytá.

33
    Další žlutou kartu dostává domácí Koncedalov.

32
    Karjakovi dostává za předchozí faul na Wernblooma žlutou kartu.

34
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Z následného protiútoku se hosté prosazují, vyrovnávací gól dává po skvělé přihrávce za obranu od Milanova SEYDOU DOUMBIA.

36
    Bibilov přenáší hru na pravou stranu, ale většina centrů Volgy postrádá patřičnou přesnost.

37
    Míč končí v náruči gólmana Pareika, který bude vykopávat.

38
    Danilenko padá v pokutovém území CSKA, to ale není faul, není to pokutový kop.

39
    Hra se opět jako by zklidnila, sledujeme kombinace hlavně ve středu hřiště.

40
    Poslední pětiminutovka prvního poločasu, domácí postupují po pravém křídle směrem k brance CSKA.

41
    Ale celou akci končí odmávaný a posléze i odpískaný ofsajd Volgy.

42
    Mírně aktivnější jsou v závěru první půle domácí fotbalisté.

43
    Karjaka si počání příliš razantně v souboji s bránícími hráči CSKA na polovině soupeře.

44
    Fotbalisté Volgy jsou opět před pokutovým územím soupeře.

45
    Shelton postupuje po levé straně, ale v kombinaci s Karjakou ztrácí míč.

45+1
    Rozhodčí Kuzněcov nastaví jednu minutu.

V prvním poločase jsme zaznamenali dva góly, nejprve se dostali do vedení domácí zásluhou Sheltona, jenž se prosadil po rohovém kopu ve 30. minutě. Radost domácích z vedení ale netrvala dlouho, když po přesné přihrávce Milanova za obranu Volgy si prosadil Doumbia, který tak stanovil konečné skóre po prvním poločase.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 11:33 hodin.

46

47
    Aldonin hledá Danilenka před vápnem CSKA, ten byl ale odstaven od míče.

48
    A vzápětí pouze za cenu faulu zastavuje pronikajícího Musu ve středovém kruhu Karjaka.

49
    Domácí kapitán si musí dát na podobné zákroky pozor, má na svém kontě již jednu žlutou kartu!

50
    Aldonin se nedostal k míči, ten končí až u Akinfjejeva, který v pohodě rozehrává, jako by nikam nespěchal.

51
    Volga kombinuje na polovině soupeře.

52
    Nepřesný centr Leandra z levé strany, míč bude vykopávat Akinfjejev.

53
    Roman Koncedalov v ofsajdu, hosté rozehrají.

53
    Musa faulován na polovině soupeře.

55
    Hraje se ve středu hřiště, i ve druhé půli sledujeme opatrnou hru.

57
    Střídání v týmu FK Volga Nižnij Novgorod: ze hřiště odchází Danilenko, přichází Syčjov.

58
    Karjaka hledá na levé straně Berezuckého, ale pro míč si došel Akinfjejev.

58
    Lavička Volgy připravuje další střídání.

60
    Střídání v týmu FK Volga Nižnij Novgorod: ze hřiště odchází Shelton, přichází Putsila.

60
    Sheltonovi se z hřiště vůbec nechtělo, nebál se dát najevo svůj nesouhlas se střídáním, není divu, je to zatím jediný střelec Volgy v dnešním utkání.

61
    Mezitím domácí rozehráli rohový kop z pravé strany, s nímž si obrana CSKA dokázala poradit.

62
    Akinfjejev rozehrává, míč letí až k pokutovému území soupeře, kde však míč získává Bibilov.

63
    Sčitjov vrací míč zpět do obrany.

64
    Leandrův centr z pravé strany nepřesný, Putsila se k míči nedostal.

65
    Nyní Putsilovi zbýval snad krok k tomu, aby se dostal sám před Akinfjejeva!

65
    Rodić zbytečně stahuje k zemi Hondu ve středovém kruhu, jasná žlutá karta.

66
    Domácí znovu před vápnem soupeře, Volga má velkou převahu od samého začátku druhého poločasu.

67
    Do hry se na lavičce CSKA chytá Elm.

68
    Co předvedou hosté? Nepřesný pas...

69
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Milanov, přichází Elm.

69
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Musa, přichází Zuber.

70
    V posledním momentě odkopává ve vápně Volgy Zuber před Hondou.

70
    Hodna bude rozehrávat volný kop z nějakých pětadvaceti metrů od branky Volgy.

71
    Nakonec rozehrál Tošić, ale míč prolétl nad brankou.

73
    Pokus Hondy ještě dokázala Pareiko vyrazit, ale na dorážku ZORANA TOŠIĆE byl již estonský gólman Volgy krátký, hosté jdou do vedení!

75
    Zajímavý průběh druhého poločasu, domácí jsou aktivnější, ale gól dali hosté, kteří vedou o jeden gól, dokáží domácí srovnat skóre?

76
    Nababkin dokázal vyskočit před skluzem Nababkina, který se nakonec střetl se svým spoluhráčem a utrpěl nějaké zranění pravé nohy, odchází již po svých za postranní čáru.

77
    Tošić faulován na polovině soupeře a hosté bleskově rozehrávají.

77
    Bohužel pro příznivce CSKA, také bleskově o míč přichází.

78
    Po obranném zákroku Berezuckého budou domácí rozehrávat rohový kop z pravé strany.

78
    Jenže míč končí po hlavičce jednoho z domácích hráčů mimo branku, Akinfjejev bude rozehrávat.

79
    Honda nepouští míč v souboji s dvěma protihráči ve středu hřišti a nakonec vybízí kolmicí na levé křídlo Doumbiu.

79
    Ten vybojoval autové vhazování z levé strany, ale míč se vrací zpět na polovinu CSKA.

80

81
    Doumbia zakončuje uvnitř pokutového území, parádní zákrok Pareika!

82
    Střídání v týmu FK Volga Nižnij Novgorod: ze hřiště odchází Koncedalov, přichází Mukendi.

83
    Hondovi na levé straně zbývalo tak půl druhého metru k zakončení.

84
    Odkop od branky Volgy, zatím to nevypadá na to, že by domácí prohrávali, spíše se musí bránit.

85
    Je před námi poslední pětiminutovka, domácí ztrácí na CSKA jediný gól, šance na vyrovnání rozhodně "žije"!

86
    Nepřesný pas na Mukendiho, hosté získávají míč.

87
    Pozor, Putsila padá téměř na hranici pokutového území a je to žlutá karta pro zakročujícího Wernblooma.

87
    Skvělá příležitost pro domácí, jak vyrovnat!

88
    Rozehrává Bibila, ale je to slabá střela, Akinfjejev v pohodě chytá.

89
    Ne, ani tento nákop domácích svého adresáta nenašel.

90
    Devadesátá minuta, domácí kombinují na polovině CSKA, ale chce to více přesnosti v koncovce.

90+1
    Probíhá již první minuta nastaveného času, rozhodčí Kuzněcov nastavil tři minuty.

90+2
    Lavička CSKA připravuje taktické střídání.

90+2
    Žlutou kartu za faul na Karjaku dostává hostující Honda.

90+2
    A další žlutá karta, tentokrát za zdržování.

90+3
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Doumbia, přichází Bazeljuk.

Dnešní zápas dokázali ovládnout fotbalisté CSKA, kteří na hřišti Nižnij Novgorodu dokázali vybojovat cenné vítězství v poměru 2:1. Byť byli po nerozhodném výsledku v prvním poločase v tom druhém lepší domácí, kteří měli optickou převahu, nedokázala se Volga prosadit hlavně v koncovce, kde se dnes domácím vůbec nedařilo. Naopak, hosté využili jednu z mála šancí a v 73. minutě vstřelil vítězný gól Tošić,

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (12:23:22)