Argentina – Pobř. slonoviny 2:1 (kon.) | Uruguay – Nigérie 0:2 (kon.)
Argentina
2:1 (2:0, 0:1)
Pobřeží slonoviny
Sobota 02.11.2013, 14:00 • Sharjah-Sharjan Stadium, Spojené arabské emiráty • Mistrovství světa U17

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u čtvrtfinálového utkání Mistrovství světa do 17 let ve Spojených arabských emirátech.

Na stadionu Sharjah se dnes utkají týmy Argentiny a Pobřeží Slonoviny.

Cesta Argentiny do čtvrtfinále:
    Základní skupina:
    Írán – Argentina 1:1.
    Argentina – Rakousko 3:2.
    Argentina – Kanada 3:0.

V osmifinále si pak argentinští mladíci poradili s Tuniskem poměrem 3:1.

Cesta Pobřeží slonoviny do čtvrtfinále:
    Pobřeží slonoviny – Itálie 0:1
    Uruguay – Pobřeží slonoviny 1:1.
    Nový Zéland – Pobřeží slonoviny 0:3.
    "Sloni" obsadili ve skupině třetí místo a ze všech šesti skupin pak vytvořili tabulku týmů na třetích místech, která určila čtyři týmy postupující k dvanácti týmům z jednotlivých skupin na prvních dvou místech tabulek.
    Pobřeží slonoviny obsadilo v tebulce třetích týmů druhé místo, takže postoupilo do osmifinále, kde si poradilo s Marokem poměrem 2:1.

Vítěz dnešního čtvrtfinálového duelu se utká v semifinále o pustup do boje o zlatou medaili s Mexikem.

Během několika okamžiků uvedu sestavy obou dnešních soupeřů.

Argentina: Batalla – Mammana, Tripicho, Ferreyra, Vega – Drussi, Compagnucci, Moreira, Ibaňez – Leszchuk, Sanchez. Trenér: Humberto Mario Grondona.
    Náhradníci: Werner, Benvenutti (G) – Pinto, Cańete, Storm, Suarez, Astina, Pavon, Moran Correa, Perez

Pobřeží slonoviny: Diagabate Bakayoko, Yakou, Ismael, Begbin – Kessie (C), Keita, Jimoh, Kouame Noel – Maiga, Tano. Trenér: Ibrahima Kamara
    Náhradníci: Gahie, Dante (G) – Braciano, Diallo, Nangbo, Kouadio, Kouakou, Bedia, Diaby, Ahissan

Rozhodčí: Stark – Salver, Pickel.

1

1
    Oba týmy se zatím spíše seznamují, žádné velké šance v první minutě pochopitelně k vidění nejsou.

2
    Moreira kopl dlouhý míč z vlastního velkého vápna dopředu, ale nikoho nenašel.

4
    Argentina je aktivnější a nepouští svého soupeře k míči.

6
    Argentina právě vstřelila branku!

Tak tohle je velmi důležitý gól, který přinese uklidnění na kopačky domácích hráčů. Sanchez z pravé strany kousek za středovým kruhem nacentroval míč do velkého vápna, na jeho hranici si jej zpracoval na prsou JOAQUIN IBAŇEZ, oklamal obránce Tana a následně si vychutnal napůl vyběhnutého gólmana.

8
    Faul Tana na Ibaňeze nemohl zůstat bez povšímnutí rozhodčích.

9
    Pobřeží slonoviny vyváží míč, konkrétně je to Tano.

9
    Tano přihrál Kessiemu, který se pokusil o dlouhý centr, ale Batalla si míč pohodlně sbírá.

10
    Leszchuk přihrál míč na zatím velmi dobře a s chutí hrajícího Ibaňeze, ale toho teď zablokoval jeden z obránců Pobřeží slonoviny a bude z toho pro Argentinu pouze odkop od branky.

10
    Střela Jimoha z třiceti metrů se mezi tři tyče nevešla.

11
    Argentina zůstane po faulu jednoho z hráčů Pobřeží slonoviny u míče.

12
    Ale vzápětí opět dnešní "hosté" budou mít míč na svých kopačkách, je tu faul Argentiny.

14
    Přímý volný kop ze zhruba 29 metrů bude zleva zahrávat Keita.

15
    Keita kroutil míč k pravé tyči Battalovy branky, ale ten byl argentinskou zdí tečován a změnil směr letu na střed branky. Battala ale zareagoval a chytá.

18
    Další šikovná střela jednoho z hostů, tuším Kessieho, ale Batalla chytá.

20
    Argentina je po dlouhé době na polovině soupeře.

22
    Digbo Maiga fauloval Driussiho a dostává za tento počin žlutou kartu. Jeho loket totiž nechtíc zasáhl tvář argentinského útočníka a je tu přímý volný kop pro Argentinu z 35 metrů. Maiga bude v případě postupu svého týmu do semifinále chybět.

22
    Z přímého volného kopu nezapršelo, Driussi je nachytán v ofsajdu.

24
    Přímý volný kop po faulu Vegy také na druhé straně.

24
    Battala zasahovat nemusel.

25
    Pobřeží slonoviny je nyní častěji na polovině svého soupeře, ale více než auty nebo přímé volné kopy ze čtyřiceti metrů si nevypracovává.

25
    Podle mne teď u rohového praporku jasně popostrčil Ibaňez "Slona" Kouame Noela, ale rozhodčí ani jeho asistent, který byl k situaci rozhodně blíže, neposoudili tento zákrok jako faul.

26
    Kessie fauloval rozběhnutého Ibaňeze na polovině hřiště a může být rád, že Wolfgang Stark nevytahuje žlutou kartu.

26
    Argentina ale krátce poté ztrácí po rozehrávce míč.

27
    Toho chtěl využít Keita, který se sápal dopředu a nabral velkou rychlost, ale proti čtyřem obráncům Argentiny měl spíše přihrávat a následně ztratil míč.

28
    Rohový kop pro Pobřeží slonoviny.

28
    Bakayoko se po roho dostal k hlavičce, ale mířil kousek nad branku Batally. Ten si vše pohlídal a nemusel zasahovat.

29
    Kessie na půlce hřiště sebral míč Driussimu a ze čtyřiceti metrů napřáhl. Jeho pumelice ale prolétla kousek vedle pravé tyče Batally.

29
    Faul Tana na Ferreyru zanemná míč pro Argentinu na půlce hřiště.

30
    Centr z půlky do vápna od Vegy, ale snad až k protinožcům bylo slyšet zakřičení Diagabateho, že na míč dosáhne a tak se také stalo.

32
    Po zákroku Begbina se bude kopat roh.

33

Roh Ferreyry byl velmi dobře kopnut. Driussi se na malém vápně natahoval po míči, ale hlavou jej netrefil, na což Diagabate zareagoval tím, že zůstal stát na čáře. Za Driussim stojící RODRIGO MOREIRA se ale už přes obránce uvolnil a střílí druhý gól svého týmu.

34
    Hned po rozehrávce se sloni pouštějí do útoku.

34
    ismael Diallo si vyšlápl na Ibaňeze a jeho zákrok je oceněn žlutou kartou.

35
    Stejně tak ale o chvilku později dostává za faul žlutou kartu Leandro Vega.

38
    Ibaňez si vzal moc velké sousto a vypadá to, že proti trojici soupeřů nebude mít šanci.

38
    Jenže hodně ostře jej zkosil Tano a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

39
    Centr Vegy sráží Tano na rohový kop pro Argentinu.

40
    Ten bude kopat Leszchuk.

40
    Velké zmatky před gólmanem Diagabatem nekončí gólem, nakonec celou situaci uklidnil Tano.

40
    Nyní už to ale karta pro Pobřeží slonoviny je. Po faulu na Sancheze, který si jako v judu podržel svého soupeře, dostává žlutou kartu Kouassi Begbin.

41
    Poločas se pomalu dohrává.

42
    Begbin napřáhl z pětatřiceti metrů po přihrávce Ismaela, ale netrefil míč ideálně a ten míří vysoko nad branku Batally.

42
    Maiga krásně vybojoval pro Keitu centr, který z levé strany velkého vápna adresoval míč před branku Batally, ale tam nikoho nenašel.

44
    Druhá žlutá karta pro Agrentinu. Matias Sanchez si vyšlápl na Mangu, postrčil ho při zpracování míče rukama a nic jiného než žlutá karta nemohla následovat.

45
    Pobřeží slonoviny ale svého soupeře po centru neohrozilo.

45
    Dlouhý míč od Batally míří až na polovinu Pobřeží slonoviny, kde ho ale nikdo nezpracoval.

45+1
    V prvním poločase bude nastaveny dvě minuty.

45+1
    Popravdě řečeno nevím, koho teď hledal centrem z půlky argentinský mladík Sanchez. Míč pohodlně sbírá Diagabate.

45+2
    Na závěr prvního poločasu je tu ještě faul Argentiny.

45+2
    Jenže ohrožení pro branku Batally to již nebude znamenat. Je pískán konec prvního poločasu.

V prvním poločase jsme viděli zajímavý fotbal a převahu Argentiny, které jiště pomohl gól v šesté minutě, o který se zasloužil Ibaňez. Poté byl k vidění spíše boj než pohledné kombinační akce a gólmani neměli příliš práce. Než přišla třiatřicátá minuta a dobrý roh Argentiny, na který Driussi nedosáhl, ale za tím stojící Moreira již dobře věděl, co a jak. No, Pobřeží slonoviny se bude muset hodně zlepšit, aby alespoň zdramatizovalo zápas.

46
    Do druhého poločasu nastupuje Pobřeží slonoviny s jednou změnou v sestavě. Ze hřiště odešel útočník Moussa Bakayoko a nahradil ho také útočník Chris Bedia.

47
    Hned zkraje druhého poločasu je tady několik faulů Pobřeží slonoviny.

48
    Vega adresoval míč z poloviny před Diagabatem, ale Batalla už kulatý nesmysl drží v náručí.

49
    Driussi se neprosadil proti dvěma obráncům Pobřeží slonoviny a míč v poklidu doputoval až k Diagabatemu.

49
    Střelu Keity z pětadvaceti metrů chytá Batalla.

50
    Míč je nyní na polovině Slonů.

50
    Ale Sloni se rychle dostali na půlku Argentiny a nyní okupují velké vápno Jihoameričanů.

51
    Aboubakar Keita se provinil šlapákem proti Sanchezovi a dostává tak žlutou kartu. V případě postupu Pobřeží slonoviny bude Keita svému týmu v semifinále chybět.

53
    Sanchez se snažil centrem najít ve velkém vápně Driussiho, ale u míče byl opět dříve Daibagate.

53
    Po faulu hostů se k míči dostávají Argentinci.

55
    Ale ani modrobílí u míče dlouho nevydrželi. Naprosto zbytečný faul totiž předvedl na půli hřiště Rodrigo Moreira a pokud Argentina postupí do semifinále, jako že k tomu má blíže, nebude tento hráč pro žluté karty hrát – stejně jako jeho spoluhráč Sanchez.

55
    Další poměrně zbytečný faul, tentokrát od Tana z Pobřeží slonoviny.

58
    Po faulu Jimoha na Tripichia zůstne Argentina u míče.

58
    Centr Ferreyry v klidu sebral Diagabate.

59
    Na půlce hřiště zajel nevybíravě do Driussiho Begbin a může býr rád, že neobdržel žlutou kartu.

59
    Driussi už už postupoval po pravé straně blíže k vápnu, ale fauloval ho jeden z hráčů hostů.

60
    Ferreyra posadil parádní centr na hlavu Driussiho, ale ten hlavičkoval těsně vedle.

61
    Kouame Noel se po autu Slonů moc hezky uvolnil na hranici vápna, z levé strany si popotáhl míč blíže k brance, ale míč netrefil přesně a ten končí vedle branky. Akce to ale byla hezká.

63
    Jimoh se dopustil na půlce hřiště faulu, ale Argentina míč rychle ztrácí.

64
    Po faulu Begbina zůstane u míče Argentina.

64
    Ferreyra si vzal na půlce hřiště míč a dobrých dvacet metrů s ním běžel bez jakékoliv pozorosti hráčů soupeře, ale nepřesnou přihrávkou do strany míč opět ztrácí.

65
    Kessie na pravé straně u vápna operuje s míčem, ale nedostal se ke střele.

65
    Argentinci se nyní hodně brání a budou v tom pokračovat, protože Sanchez pětadvacet metrů od branky zahrál rukou.

66
    K míči se postavil Kessie a prostřelil zeď, který příliš nadskočila, ale Batalla bez problémů chytá.

66
    Bedia se prokličkoval z pravé strany proti několika hráčům až k zakončení, ale z pravé strany z patnácti metrů nastřelil jen gólmana Batallu.

67
    Argentinci nyní hrají velmi velmi defenzivně a nyní se po dlouhé době po faulu na Ibaňeze dostávají na půlku Slonů.

68
    Druhé střídání hostů. Kouassi Begbin odstupuje ze hřiště a místo útočníka přichází na zelený pažit záložník Dogbole Niangbo. Trenér Kamara zřejmě chce zahustit střed pole nepouštět soupeře do případných rychlých protiútoků.

69
    Před Kessiem na velkém vápně odpaluje míč do bezpečí Sanchez.

70
    Bedia se dostal nikým nehlídán u levé tyče dvakrát k míči, ale v nepřehledné situaci se mu nepodařilo nadvakrát přihrát nabíhajícím spoluhráčům. Kessie ještě rozhodčímu, že jeden z Argentinců zahrál ve vápně rukou, ale není tomu tak a hraje se dál.

71
    První střídání Argentiny. Ze hřiště odstupuje Matias Sanchez a nahrazuje jej Jonathan Caňete. Jedná se o střídání záložníka za útočníka.

72
    Občas se mi zdá, že Sloni působí proti Argentincům lehce takticky nevyspěle. Nyní to ukázal svým faulem Meite Yakou a dostává tak žlutou kartu.

74
    Kesse vybojoval ve středu hriště míč, ale následný centr Tana na Niangba postrádal přesnost a Pobřeží slonoviny doslova věnuje Argentincům míč.

76
    Vstupujeme do možná posledních patnácti minut zápasu, kdy Ferreyra odpálil míč do autu před nabíhajícím Bediou.

76
    Byla nařízena penalta.

76
    za ruku Vegy ve vápně je nařízena penalta, kterou bude kopat kapitán Slonů Kessie.

77
    Pobřeží slonoviny právě vstřelilo branku!

FRANCK KESSIE poslal pohybem těla Batallu doprava, zatímco míč namířil přesně k levé tyči branky. Posledních patnáct minut zápasu bude ještě zajímavých.

78
    Driussi ztratil na polovině míč a Pobřeží slonoviny hned útočí.

79
    Tano získal na pravé straně u lajnové čáry míč a hned ho směřoval na střed na nabíhajícího Kessieho, ten jej ale ztratil.

80
    Útok Pobřeží slonoviny opět zakládá Kessie.

80
    Argentina se pro tuto chvíli ubránila jen za cenu autu.

81
    Střela Niangba podél vápna nebyla přesná a končí mimo tři tyče branky Batally. Ten nemusel zasahovat.

82
    Diagabate musel vyběhnout na velké vápno proti centru, který směřoval na Driussiho. Gólman Slonů ale vyřešil situaci bravurně.

82
    Střela Leszchuka ze třiceti metrů nadělala Diabagatemu problémy a ten ji zkrotil až nadvakrát.

83
    Centr Yakoua odpaluje Vega na roh.

83
    Po rohu se k míči dostal Niangbo a vystřelil z první, jenže opět nebyl přesný. Tohle byla velká šance Slonů.

84
    Afričané ale nesmí zapomínat na zadní vrátka. U pravého rohového praporku si s nimi teď pohrál Driussi a nechybělo moc, aby přihrál míč na volného spoluhráče.

85
    Opět je tu tlak hostů, Kessie ale nezahrál míč dobře. Noel jej ještě zachytil před autem a Sloni tak dále útočí.

86
    Co si nyní dovolil Kessie, to se jen tak nevidí. Ve vápně se zbavil snad pěti hráčů Argentiny a přihrál na velké vápno volnému Niangbovi, ten ale hráz těl před sebou neprostřelil.

87
    Argentina se pokusí zastavit tlak Afričanů střídáním. Ze hřiště odchází obránce Nicolas Tripichio a nahrazuje jej záložník Marcos Astina.

88
    Roh pro Pobřeží slonoviny nedopadl dobře.

88
    Nechci spekulovat, nakolik má teď gólman Argentiny Batalla problémy, zda se jedná o simulaci nebo opravdu o křeče. Na hřišti jsou zdravotníci a po minutě gólmana Argentiny dávají dokupy.

88
    Trenér Slonů Kamara proti tomu důrazně protestuje. Uvidíme, kolik bude nastaveno minut.

89
    Ferreyra zbytečně fauloval na levé straně čtyřicet metrů od branky Niangba a je tu přímý volný kop Slonů.

89
    Jeho exekuce se ujal Kessie, centroval do vápna, ale tam na míč těsně nedosáhl Niangbo a Batalla má míč ve své moci.

90
    Na pravé straně operuje s míčem Bedia a Tano. Chystá se asi centr.

90
    Následovala přihrávka na Kessieho, který ale v obklíčení protihráčů fauloval.

90
    Ve druhém poločase budou nastaveny čtyři minuty.

90+1
    Argentina se na dlouhou dobu dostává před branku Diabagateho.

90+1
    Kessie je všude. Získává míč a opět táhne svůj tým za útokem.

90+2
    Jenže nepřesná přihrávka zastavuje snažení Argentiny, která nyní získala dalších zhruba patnáct vteřin, než Moreira hodil aut. Není mi jen jasné, proč za toho není karta.

90+3
    Kessie dostal míč na střed velkého vápna, kde ale proti přesile neměl komu nahrát. Procedil však míč na Niangba, který střelou z první našel jen rukavice Batally.

90+4
    Poslední střídání Argentiny. Ze hřiště odchází Leszchuk a nahrazuje jej Pinto.

90+4
    Roh Pobřeží slonoviny.

90+4
    Keita jej ale zahrál daleko na zadní tyč, kde k němu měli Afričané daleko.

90+4
    A než Batalla rozehraje míč z odkopu od branky, opět uteklo několik vteřin času.

Zápas je ukončen a Pobřeží slonoviny může litovat hlavně toho, že naprosto promarnilo první poločas, ve kterém si nevytvořilo téměř žádnou šanci. Argentina naopak v prvních pětačtyřiceti minutách vstřelila dva góly. Ve druhém poločasu se Maradonovi následovníci spíše bránili a trestem jim byla v 77. minutě penalta, kterou proměnil nejlepší hráč na hřiště Kessie. Ten poté spoluhráče táhl za vyrovnáním, ale Slonům se to již nepodařilo.

Střely na branku: 3-11.
    Střely mimo: 1-7.