L. Mikuláš – Trnava B 2:5 (kon.) | R. Sobota – Pohronie 1:0 (kon.) | Dubnica – Prešov 0:2 (kon.)
Šaľa – Podbrezová 0:1 (kon.) | Šamorín – Senec 0:3 (kon.) | Michalovce – Bardejov 2:1 (kon.)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
2:5 (0:3)
FC Spartak Trnava B
sk Sobota 23.11.2013, 13:00MONACObet liga

Je dobojované. Po výsledku 2:5 si rezerva Trnavy zo srdca Liptova zaslúžene odnáša všetky tri body.

Hostia dali základ svojmu víťazstvu už do 18. minúty, keď vyhrávali trojgólovým rozdielom. O ich výhre dnes nebolo pochýb, domáci znížili až za stavu 0:4. Piaty gól dali hostia v 77.minúte, domáci v závere znížili z pokutového kopu. (14:52:38)

88
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    MARKO MILUNOVIČ využíva pokutový kop, ktorý rozhodca nariadil potom, čo Klabník v pokutovom území zahral rukou.

86
    Domáci idú zahrávať pokutový kop!

85
    Pastvova strela z 25 metrov Rusova nevyľakala.

83
    Hoferica zahráva rohový kop, ten si po odkope obrancu hostí zopakuje. K ohrozeniu bránky Trnavy ale nedošlo.

80
    Revaj po Stašovej prihrávke strieľa z boku, lopta ale letí nad.

77
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava B: z ihriska odchádza Maruško, prichádza Magdolen.

77
    FC Spartak Trnava B dal gól! Gól strelil TOMOVIČ, ktorý využil zaváhanie Kucharčíka a krížnou strelou prekonal Macíka.

75
    Žltú kartu dostává Tomovič (FC Spartak Trnava B).

72
    Kucharčík nepresne prihral Milunovičovi.

70
    Milunoviča teraz trochu tvrdšie zastavil Klabník.

67
    Revaj sa predieral do útoku, no odstavil ho obranca Trnavy.

64
    MARTIN REVAJ, ešte len dorastenec, znižuje. Staša zblokovali obrancovia, lopta sa dostala k Revajovi, ktorý prudko po zemi prestrelil Rusova.

62
    Ďalšie striedanie v tíme hostí. Kapitána Bališa, ktorý dnes oslavuje dvadsiate narodeniny, strieda Uljaky.

61
    Revaj sa teraz dostal do šestnástky, vystrelil, no obranca mu jeho pokus zblokoval, brankár bez problémov chytil.

60
    Dnešný duel sleduje 210 duší, oznámil hlásateľ Pavol Tomčík.

58
    Hostia striedajú. Richnáka strieda Galba.

57
    "My ten zápas aj tak vyhráme!", kričí domáci fanklub. Hrá sa ešte viac ako polhodiny, no, pravdupovediac, zatiaľ to na výhru hráčov MFK Tatran nevyzerá.

56
    Dnes už je asi "vymaľované"...

54
    Jurky nechal vystreliť Kočiša, Macík ale dobre zasiahol po strele zblízka.

50
    Milunovič dobre napriahol, no strela míňa bránku.

48
    FC Spartak Trnava B dal gól! FILIP TOMOVIČ posiela hostí už do štvorgólového vedenia potom, čo sa dostal k lopte po Jurkyho zaváhaní, tá od brvna skončila v sieti.

47
    Strela Revaja spoza šestnástky znesie prísnejšie kritéria, len išla nad bránku.

46
    Domáci cez polčas vystriedali. Trnovského vystriedal Revaj.

46
    Začal sa druhý polčas.

Prvý polčas je za nami a treba napísať, že bol v jednoznačnej réžii hráčov trnavskej rezervy. Tá o všetkom podstatnom v úvodnom dejstve rozhodla už do 18. minúty, keď sa postupne presadili Poznar, Maruško, Rehák.

Hoci lopta je guľatá, osobne si myslím, že o osude stretnutia, aj vzhľadom na maródku v kádri domácich, je už rozhodnuté. Uvidíme ale, čo prinesie druhý polčas.

Prvý polčas sa skončil.

45
    V prvom polčase budeme hrať ešte minútu.

44
    Hoferica sa dostal do pokutového územia, v ňom si ale loptu uchmatol Rehák.

42
    Po osi Hoferica – Milunovič sa lopta už k Trnovskému nedostala.

41
    Trnava môže byť s doterajším priebehom zápasu maximálne spokojná, vyhrávať po 18. minútach trojgólovým rozdielom rozhodne nie je na zahodenie.

37
    Trnovský nahral v pokutovom území Hofericovi, zobrala si ho však do opatery dvojica hráčov Trnavy a prichádza o loptu.

35
    Z hranice šestnástky sa strelou prezentoval Kočiš, lopta ale mieri mimo Macíkovej bránky.

33
    Ďalšia Pastvova strela, tentoraz vyrazená jedným z trnavských bekov.

32
    Strela Pastvu z asi 20 metrov mierila vedľa trnavskej bránky.

30
    Po rohu hostí vystrelil Maruško, Angelovič zabránil telom prieniku lopty do siete.

27
    Pastva chcel prihrať Angeloviča, no krátka lopta k nemu nedošla.

25
    Striedanie v domácom drese. Zraneného Kubenu strieda Angelovič.

23
    Center Moravčíka mal nájsť dobiehajúceho Staša, končí však v náručí brankára Rusova.

22
    Macík pred dobiehajúcim hráčom hostí posiela do autu.

20
    Po rohu sa k lopte dostal nekrytý Tóth, jeho strelu Macík vyrazil .

18
    FC Spartak Trnava B dal gól! Ďalšia rana pre domácich. MATEJ REHÁK, ktorý dostal dobrú prihrávku, si poradil s loptou najlepšie ako vedel a bez väčších problémov zvyšuje na 0:3.

14
    FC Spartak Trnava B dal gól! Hostia vyhrávajú už dvojgólovým rozdielom. V päťke si luxus v podaní spracovania lopty na hrudi mohol dovoliť MATIC MARUŠKO, ktorý loptu umiestnil do siete.

13
    Na roh loptu odvracajú aj domáci, konkrétne Moravčík.

13
    Roh v podaní Hofericu brankár vyrazil.

12
    Jurky vybojoval rohový kop.

11
    Staš v šestnástke nahrával Trnovskému, ten sa ale k strele nedostal.

9
    Center Reháka do pokutového územia hlavou odvrátil do bezpečia Jurky.

7
    Po krátkej prestávke sa pokračuje už aj s Kubenom na ploche.

6
    Na trávniku teraz leží Kubena, ocitol sa na nej po hlavičkovom súboji.

5
    Lopta sa teraz ocitla vo VIP sektore, hoci bola prudká, nikoho nezranila.

4
    FC Spartak Trnava B dal gól! Hostia sa v úvode dostávajú do vedenia. Po aute sa lopta dostala k TOMÁŠOVI POZNAROVI, ten, aj s prispením obrany, otvára skóre.

3
    Trnava zahráva rohový kop, zblízka dobre hlavičkoval Tóth, Macík výborne zasiahol.

2
    Trnovský našiel Staša na hranici šestnástky, jeho tečovaná strela po zemi míňa trnavskú bránku.

1
    Loptu v stredovom kruhu rozohrávali domáci hráči.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Tímy sú už na hracej ploche.

Mužstvá sa už sústreďujú pri hracej ploche, stretnutie by sa malo začať o približne tri minúty.

Pohľad na zostavu MFK Tatran prezrádza nie príliš lichotivú situáciu so zdravotným stavom mančaftu. Tréner Vavrovič dnes nemôže počítať s Mizerákom, Fujákom, Lišivkom a Brčákom.

Takéto zostavy dnes posielajú na trávnik domáci tréner Roman Vavrovič a jeho kolega na trnavskej lavičke Vladimír Ekhardt.

MFK Tatran: Macík – Kubena, Kucharčík, Latiak, Staš, Milunovič, Moravčík, Pastva, Hoferica, Trnovský, Jurky.
    Náhradníci: Šavol – Revaj, Angelovič, Balluch.

FC Spartak Trnava B: Rusov – Klabník, Mečiar, Tomovič, Richnák, Poznar, Rehák, Kočiš, Bališ, Maruško, Tóth.
    Náhradníci: Hrivňák – Galba, Uljaky, Magdolen.

Príjemné popoludnie zo štadióna MFK Tatran v Liptovskom Mikuláši. O pár minút vám prinesieme zostavy obidvoch celkov.

Hráči MFK Tatran Liptovský Mikuláš sa po týždni opäť predstavia na domácom trávniku, v stretnutí 19. kola privítajú rezervu Spartaka Trnava.

Tatran je stále na poslednej pozícii a je isté, že na nej bude aj zimovať. Za len jednu výhru a päť remíz má chudobných osem bodov a pýšiť sa nemôže ani najmenším počtom strelených gólov v súťaži – 11.

„Neteší to hráčov, fanúšikov či ľudí, ktorí podporujú klub rôznou formou. Aj touto cestou vyzývam hráčov, aby s veľkou vervou a zanietením odohrali posledné dva zápasy. Apelujem najmä na tých, od ktorých sme pred jeseňou právom mali očakávania, že budú lídrami tímu. Zatiaľ ich nepotvrdili,“ vyzval výkonný riaditeľ MFK Tatran Martin Pohlod.

V uplynulom kole Tatran na domácom štadióne podľahol Rimavskej Sobote 2:3, hoci po úvodnom góle hosťujúceho Kostúrika z 18. minúty sa dvoma rýchlymi gólmi vrátil do zápasu. „Musím skonštatovať, že naša obrana stála na hlinených nohách. Súper, bohužiaľ, vyťažil z minima maximum, čo nás stálo minimálne bod,“ smutne hodnotil tréner Roman Vavrovič.

Rezerve Spartaka Trnava patrí v tabuľke siedma priečka s takmer vyrovnaným skóre 29:30 a 25 získanými bodmi, na piatu Rimavskú Sobotu však mladíci strácajú len bod a tak o motiváciu budú určite mať postarané aj v stretnutí proti Tatranu.

V prípade Trnavy navyše môže platiť aj staré-známe „do tretice všetko dobré“, pretože v ostatných dvoch dueloch pocítili trpkosť prehry. V 17. kole ich 3:2 na domácej tráve zdolala Rimavská Sobota, v uplynulom doma najtesnejším rozdielom podľahli Bardejovu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 13:00.

Michal Paška

Branky: 64. Revaj, 88. Milunovič – 4. Poznar, 14. Maruško, 18. Rehák, 48. Tomovič, 77. Tomovič

Karty:   75. Tomovič (TTB)

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Macík – Kubena, Kucharčík, Latiak, Staš, Milunovič, Moravčík, Pastva, Hoferica, Trnovský, Jurky.
    Náhradníci: Šavol – Revaj, Angelovič, Balluch

Rozhodčí: Sedlák – Borsányi, Lieskovský