Eindhoven – Heerenveen 1:1 (kon.) | Cambuur – Nijmegen 2:1 (kon.) | Alkmaar – Kerkrade 2:2 (kon.)
Ajax – Heracles 3:0 (kon.)
AZ Alkmaar
2:2 (2:1)
Roda JC Kerkrade
Sobota 23.11.2013, 19:45 • AFAS Stadion (Alkmaar) • Nizozemská Eredivisie

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (21:37:46)

Utkání je u konce, AZ Alkmaar doma remizuje s Rodou Kerkrade 2:2. Utkání začalo dvěma přímými červenými kartami pro domácí, vyloučeni byli Viergever a Gudelj. I přesto po první půli vedli domácí 2:1, trefili se Johansson a Jóhannsson. Snížit ale dokázal Pluim. No a v nastavení celého utkání rozhodl o konečné remíze Shkurtaj.

90+2
    Biemans dostává druhou žlutou a v utkání končí, je vyloučen.

90+1
    Kerkrade právě vstřelilo branku!
    Je ale srovnáno! Tak trvalo to hodně dlouho, nakonec se ale v přesile hrající Rodě podařilo srovnat. V ideální střelecké pozici se uprostřed vápna ocitl VASIL SHKURTAJ, jenž se trefil za záda Alvarada.

90
    Běží nastavený čas.

89
    Domácí hrají nesmírně obětavě, Roda se tak nedokáže ani proti dvojnásobně oslabenému soupeři prosadit. A to má v ofenzivě prakticky všechny hráče.

87
    Razantním odkopem odklízí míč do bezpečí Wuytens.

86
    Od branky rozehrává Kurto.

85
    Biemans potrestán za stažení soupeře k zemi žlutou kartou.

82
    Na kombinaci Rody na útočné půli si už na AFAS Stadionu všichni zvykli, na lepší zakončení ale čekáme. Rána Bonevacii jde těsně vedle levé tyče.

81
    Je před námi závěrečná desetiminutovka, domácí drží i v devíti fotbalistech těsné vedení!

80
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Németh, přichází Shkurtaj.

75
    Utaženou ránu vyslal ze střední vzdálenosti Fledderus, míč těsně míjí levou tyč!

74
    Hosté rozehrávají roh na krátko, následný centr stahuje Alvarado.

73
    Rychlý brejk AZ pokazil Beerens.

72
    Höcher se ocitl sám před brankou, fantastickým zákrokem ho ale vychytal Alvarado!

71
    Fotbalisté AZ ale ztrácí míč, nyní jim jde především ale o čas... Opakuji, že hrají v devíti lidech.

70
    A ti si vybojovali roh, konkrétně to byl Jóhannsson.

70
    Roda v útočné kombinaci ztrácí balon, do brejku jdou domácí.

68
    Míč po střele Gudmundssona jde nad.

68
    AZ bude zahrávat přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.

66
    Németh dostal ideální pas doprostřed velkého vápna, z voleje chtěl trefit do protipohybu Alvarada k levé tyči. Míč jí ale jen těsně míjí.

65
    Od branky se do kombinace hostů přidává Kurto.

63
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Martens, přichází Elm.

60
    Hosté pokračují v tlaku, ani proti dvojnásob oslabenému soupeři si ale tolik šancí nevytvářejí. Je tu alespoň rohový kop.

58
    Roda kombinuje na útočné půli.

56
    Hra přerušena, ošetřován je Martens.

54
    Hosté se provinili útočným faulem a od branky tak může rozehrát Alvarado.

52
    Domácí útok selhal na nepřesné přihrávce středem.

50
    Kurto si vyběhl proti unikajícímu Gudmundssonovi a zachraňuje hosty před třetím inkasovaným gólem!

49
    Od branky rozehrává Alvarado.

48
    Roda využívá své přesily a tlačí domácí výběr.

46
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Djoum, přichází Höcher.

46
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Pluim, přichází Demouge.

46

Dvě červené karty pro domácí otevřely dnešní duel. Po 19 minutách byli domácí výrazně oslabeni. Přesto vedou po prvním poločase 2:1, trefili se jak Mattias tak Aron Johannssonové. Čeká nás ještě hodně zajímavý druhý poločas.

Druhý poločas začne cca ve 20:47.

45+2
    Djoum teď tak trochu doplatil na to, že domácí dostali už dvě červené karty a sám je přísně potrestán kartou žlutou.

45+1
    Centr z pravé strany stahuje Alvarado.

45
    Na druhé straně instinktivně zasahuje Kurto, který vyráží bleskovou hlavičku Ortize!

43
    Obrovská šance Rody, míč po lehké teči jen tak proskákal před prázdnou brankou.

41
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Tak to je další obrovský počin AZ! Dlouhý tlak Rody šanci nepřinesl, tak se prosadili v devíti hrající fotbalisté domácích! Po zaváhání Pluima šli do brejku domácí. Balon dostal za obranu ARON JÓHANNSSON. Ten "udělal" obránce soupeře rychlou zasekávačkou a pohotově se trefil k levé tyči.

39
    Vyloučen mohl být i třetí hráč v pořadí v dresu AZ, gólman Alvarado měl ale štěstí. Jeho zásah do obličeje soupeře kartou nekončí.

38
    Némethovo zakončení z úhlu vyráží na roh Alvarado!

38
    Roda hraje prakticky bez ustání na útočné půli, zbylých 9 statečných v dresu AZ čeká ještě hodně vyčerpávající a obtížné utkání.

37
    Centr Huppertse z pravé strany odvrací, alespoň na chvíli, Wuytens.

37
    Obrana AZ míč sice odvrací, Breda ale pokračuje v tlaku.

36
    Roh pro hosty.

34
    Opakuji, že domácí AZ hraje v devíti fotbalistech, vyloučeni byli Viergever a Gudelj.

33
    Zakončení Huppertse z pravé strany vápna jde nad břevno. Od branky tak rozehrává Alvarado.

32
    Zatím velmi zajímavé utkání pokračuje tlakem Rody na útočné půli.

30
    A to, co následuje, je vyrovnání Rody! Hosté si vykombinovali střeleckou pozici pro WILJAN PLUIM, který se trefil k levé tyči! Alvarado si na balon sice sáhl, balon ale i tak končí v brance.

29
    Tak to je tedy zápletka pro utkání. Domácí hrají v devíti, i tak se ale dostali do vedení. Co bude pokračovat, to je velká otázka...

27
    Tak to je tedy začátek utkání! Centr z pravé strany nejprve nedokázal zpracovat Johannsson, míč se ale odrazil přímo MATTIASI JOHANSSONOVI, který se trefuje technicky k pravé tyči!

26
    Žlutou kartu dostává Hupperts (Roda JC Kerkrade).

24
    Míč mají hosté a trpělivě okupují útočnou půli.

22
    Fanoušci jsou nyní hodně nasupení na sudího Wiedemeijera, ten už ale svá rozhodnutí zpět nevezme...

19
    Tak to je tedy studená sprcha pro domácí výběr. Gudelj po faulu na středu hřiště dostává červenou kartu, domácí tak hrají už po dvaceti minutách hry v devíti lidech! To je veliká komplikace pro domácí AZ.

18
    Hra je vyrovnaná, Roda zatím, trochu překvapivě, více kontroluje balon.

17
    Špičkami rukavic teď vytáhl Kurto hlavičku domácího útočníka!

16
    Alkmaar byl před utkáním jasným favoritem, po této červené kartě by se ale poměry na hřišti měly změnit. Stane se?

15
    Následný přímý kop se Rodě už nevydařil.

14
    Tak to je šok pro domácí! Viergever fauluje unikajícího Huppertse a je vyloučen!

13
    Nepříjemný centr z levé strany stahuje pohotový Alvarado.

12
    Od branky odkopává Kurto.

11
    Nebezpečná hlavička Gudelje jde těsně mimo!

11
    Roh pro domácí.

10
    Centr Gudelje z pravé strany odvrací obrana hostů.

9
    Nyní drží míč fotbalisté Rody, kteří se snaží hru především zklidnit.

8
    Hra přerušena pro faul Gudelje.

6

4
    Domácí zatím aktivnější s míčem na kopačkách, Roda se zatím jen brání.

2
    Utkání začíná opatrně, nikdo nechce první chybovat.

1

AZ Alkmaar: Alvarado – Johansson, Gouweleeuw, Wuytens, Viergever – Gudelj, Ortiz, Martens – Beerens, Johannsson, Gudmundsson.
    Náhradníci: Reijnen, Elm, Henriksen, Berghuis, Haps, Verhulst, Avdič.

Roda JC Kerkrade: Kurto – Dijkhuizen, Biemans, Bonevacia, Djoum – Hupperts, Pluim, Donald, Kali, Fledderus – Németh.
    Náhradníci: Höcher, Demouge, Paulissen, Roox, Wijnen, Werker, Shkurtaj.

Rozhodčí: Wiedemeijer – Brink, de Vree.

Dnešní duel začíná v 19:45, nenechte si tedy ujít onlajn reportáž.

Roda patří k ligovému průměru. V tabulce je na 11. pozici, dosud nasbírala 17 bodů za 4 výhry a 5 remíz. Skóre týmu je pasivní: 22:28. Naposledy hrála Roda doma s Deventerem a prohrála 1:4. Poslední vzájemný zápas mezi Alkmaarem a Rodou dopadl nerozhodně – 2:2.

Alkmaaru se daří, tým je momentálně na druhé pozici v ligové tabulce. Tým dosud nasbíral 23 bodů ve 13 zápasech. Průběžné skóre týmu je aktivní: 23:19. Na první Arnhem Alkmaaru schází pouhý bod, ten může získat právě dnes. Naposledy hrál Alkmaar ve Feyenoordu, kde remizoval 2:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.