Žilina – Banská Bystrica 0:6 (kon.) | Skalica – Košice 2:4 (kon.) | Trenčín – Martin 1:3 (kon.)
Piešťany – Nitra 3:2 (2:1 po s.n.) | Zvolen – Poprad 3:2 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
ŠHK 37 Piešťany
3:2 (0:0, 1:1, 1:1)
HK Nitra
sk Pátek 29.11.2013, 18:00 • Easton Aréna Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Piešťany teda víťazia po nájazdoch a diváci si náležite túto výhru vychutnajú. Ťažkú úlohu zvládol v nájazdoch Marcel Holovič, Tománkovi sa aj šťastena otočila chrbtom pri jeho pokuse a keď sa Lušňák nepomýlil, zabezpečil tak okrem bodov aj víťaznú rozlúčku Mareka Bartánusa s Piešťanmi.
    Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok večera a z Piešťan zase v decembri. (20:33:24)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím ŠHK 37 Piešťany.
    Gól strelil LUŠŇÁK.

Lušňák – dal. Medzi nohy.

Tománek – nedal. Ale chýbal iba kúsok v záverečnej fáze. Pekne položil Tomeka, ale puk nedostal do siete.

Holovič – dal. Strela na lapačku končí v sieti. 1:1.

Pupák – dal. Bekendom popri lapačke skóroval.

Lelkeš – nedal. Skúsil netradične forhendový blafák a neuspel.

Stumpel – nedal. Ale celkom nádejný bekendový blafák, len vedľa.

Samostatné nájazdy začínajú.

Začne Nitra.

Tak pobehá rolba a uvidíme nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:07
    Bartánus v šanci a po ňom aj Peško, pre hostí to dobre dopadlo.

63:31
    Stumpel v brejku 2 na 1 hodil žabku Ručkayovi, ten ale minul. Následne ešte strela od modrej, ktorú krotí v lapačke Tomek. Buly. Už sa hrá 4 na 4.

62:56
    Saliji sa sám ocitol pri bránke, dal si však puk ďaleko a nebolo z toho nič.

62:45
    Kristan si poradil so strelou Brňáka od modrej. Buly.

62:27
    Pupák skúšal spoza brány natlačiť puk, Tomek si dal pozor.

61:52
    A tak nie, stále je to 3 na 3.

61:41
    Svetelná tabuľa vysvietená ako vianočný stromček. Onedlho však už budú hrať tímy 4 na 4.

61:18
    2 min. Lušňák (PIE), seknutie.

Tak a zase trochu vášne, osobne si myslím, že ani Stumpel ani Lušňák nemuseli byť vylúčení.

61:07
    2 min. Stumpel (NIT), vysoká hokejka.

No tak toto je veľká šanca pre Piešťany.

60:29
    Bučka zviedol chlapský súboj s Ručkayom a uspel.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa začne v počte 3 na 3.

Tri tretiny teda na určenie víťaza nestačili. Bod si zaslúžili obe mužstvá a teraz to bude trochu aj o tom šťastí. Začíneme o chvíľu.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:47
    Dôležité buly vyhral Melichárek a vyzerá to na predĺženie.

59:41
    2 min. Brňák (PIE), údery.
    2 min. L. Novák (NIT), údery.

4 na 4. Buly pred Tomekom.

59:41
    Chyba domácich v rozohrávke a veľá šanca Nitry, ktorú likviduje Tomek. Nasledovala šarvátka.

58:40
    5 na 5 a ešte dobrá strela v závere presilovky. Tomek chytá, Piešťany môžu vystriedať. Do konca tretiny ešte 1:13. Mám pocit, že na koni bude Nitra.

57:32
    Tyčka Tomekovej bránky po strele M. Nováka.

56:55
    Hostia už to točia.

56:35
    2 min. plus 10 Filip (PIE), napadnutie zozadu.

Trochu nešťastný, určite zbytočný zákrok domáceho kapitána a domácim tak bude horúco znova.

55:54
    Nitra dala gól!
    Tak predsa využitá presilovka, keď sa presadil HENRICH RUČKAY, ktorý tak určite sklamal svojich piešťanských fanúšikov. Potešil však nitrianskych a začíname odznova.
    Asistencia: Ordzovenský, Bača.

55:16
    Veľký závar na bránkovisku, neprehľadnú situáciu vyriešil napokon brankár Tomek.

54:55
    Stumpel bekendom tesne vedľa, dobrá práca Ordzovenského na modrej, ktorý udržal pásmo.

54:40
    2 min. Cuník (PIE), podrazenie.

A teraz asi horúce momenty pred piešťanskou bránkou.

53:57
    Piešťanom sa otvára viac brejkového priestoru, do ďalšieho sa dostával Chylo, jeho prihrávka na Bartánusa ale bola tečovaná obrancom.

53:24
    L. Novák príklepom veľmi nepresne.

52:52
    Prečíslenie 3 na 2 končí v Kristanovej lapačke po strele aktívneho Salijiho. Možno keby prihral ešte na stred Melichárkovi, mohla z toho byť čistejšia príležitosť.

52:43
    Tomek teraz podržal puk pri nepríjemnom dorážaní na bránkovisku. Buly.

52:21
    Bartánus teraz našliapol, stíhal ho ale Nádašdi, ktorý ho napokon nepustil do lepšieho zakončenia, hoci Bartánus si pýtal faul.

51:54
    Chrenkovi chýbal polkrok k vyrovnaniu.

51:27
    Zaujímavý moment prekvapenia v podaní Holoviča, strela z uhla ale gólmana neprekvapila.

50:52
    Brňákovi v momente pokusu o strelu ušiel puk a ten sa došuchtal priamo k Ručkayovi, ktorý ho vyhodil.

50:28
    1575 divákov vidí teraz buly v strednom pásme.

50:14
    Prvá minúta početnej výhody je fuč, Piešťany sa nedostali k ničomu.

49:47
    Výbornú oslabovkovú prácu odviedol teraz Tománek a získal veľa cenných sekúnd.

49:14
    2 min. Kmeč (NIT), hákovanie.

Dobrá práca domáceho Peška, ktorý najprv nedovolil Kmečovi rozohrať a keď od neho získal puk, ešte vybojoval vylúčenie.

48:50
    Biro si teraz vôbec nerozumel so spoluhráčmi a spôsobil icing.

48:08
    Brňák aj diváci si pýtali presilovku, nevypýtali, píšťalky ostali nemé.

47:42
    Ručkay teraz aj s dávkou šťastíčka prešiel cez troch hráčov, ale vpredu už nič nevymyslel.

47:02
    Tománek sa už už dostával do šance, veľmi dobre zasiahol Drgoň a Tománka z pozície vytlačil.

46:02
    Pupák tiesnený vystrelil, Tomekovi ale veľké starosti nenarobil.

45:52
    Nahodenie puku zo stredného pásma na Tomeka za účelom získania buly v pásme. Účel splnený.

44:46
    Piešťany dali gól!
    Z čista jasna. Nedôrazná rozohrávka Nitry, Holovič sa na modrej dostal k puku, v rozhodenej obrane našiel pred bránkou nekrytého PATRIKA LUŠŇÁKA, ktorý si už vedel rady a prehodil Kristanov betón.
    Asistencia: Holovič, CHylo.

44:37
    Akcie sa síce teraz striedajú na oboch stranách, naďalej však pozorné obrany nepúšťajú strelcov do vyložených tutoviek. Teraz buly pred Kristanom.

43:46
    Saliji z pravej strany veľmi nepresne.

42:45
    A nevyťažili nič ani z Ručkayovho krúženie po pásme.

42:15
    Chrenko sa na ľavom krídle pekne pri mantineli vyhol Lelkešovi, prešiel do pásma, ale tam z toho Corgoni nevyťažili nič.

41:52
    Piešťany v pásme, s koncovkou Chyla si poradil pri tyčke dobre pripravený Kristan.

41:01
    Nitra v plnom počte.

40:38
    V pokračujúcej presilovke sa vytiahol Kristan, ktorý teraz parádne lapil do lapačky Bučkovu delovku od modrej.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine je zaslúžený remízový výsledok, oba tímy využili presilovku 5 na 3, úspečnými strelcami boli Tománek a Nemec. Od vyrovnania sú lepším tímom Piešťany, remíza je však doteraz zaslúžený výsledok.
    Tretia tretina začne asi o 19:36.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:59
    Ešte jedno buly pred Kristanom.

39:52
    Bartánus sa chcel ale ukázať aj gólovo a jeho golfák spoza kruhov končí na Kristanovi.

39:45
    Dobrý pozor dával Chrenko a využil nepresnú rozohrávku Bartánusa k vyhodeniu puku.

39:01
    2 min. Štumpf (NIT), nedovolené bránenie.

Piešťany sú teraz o niečo lepším tímom a tieto vylúčenia sú toho len dôsledkom.

38:47
    Kmeč nahodil na Tomeka zo stredného pásma.

38:30
    Saliji vo vlastnom pásme dlho špekuloval, až mu zobral puk Štumpf a tak trochu zakúril. Domáca obrana to však zvládla.

37:17
    Dve obrovské príležitosti Piešťan. Najprv ušiel obrancom Bartánus, jeho strelu zastavila tyčka za prekonaným Kristanom, o pár sekúnd bol v ideálnej pozícii medzi kruhmi Peško, jeho pokus šiel tesne vedľa.

36:41
    Piešťany zaznamenali počas zvyšku presilovky ešte jednu solídnu strelu, gól z nej nebol a hrá sa už v plnom počte.

35:42
    Nenápadná strela Salijiho končí po teči VLADIMÍRA NEMCA v sieti bezmocného Kristana. Aj Piešťany tak využili presilovku o dvoch hráčov a ešte 41 sekúnd majú početnú výhodu.
    Asistencia: Saliji, Filip.

35:27
    Filipva rana nad.

35:00
    Bača dobre pri tyčke zachytil puk smerujúci na Peška a vyhodil.

34:23
    2 min. Pupák (NIT), vyhodenie puku.

Smolný moment Pupáka, ktorý vyhodil puk zpred bránkoviska rukou až mimo ľad. Dlhá presilovka 5 na 3 sa teda núka aj Piešťanom. 1:43.

34:10
    Peško na buly úspešný, Havrani to už točia.

34:06
    2 min. Milo (NIT), hákovanie.

Pekný prienik Lušňáka, ktorý bol mierne faulovaný pri pokuse o zakončenie.

33:09
    Saliji z ľavého krídla prekvapujúco vystrelil, keď všetci čakali skôr prihrávku. Kristan aj trochou šťastia si to ale postrážil.

32:14
    Tománek vyskúšal Tomeka, z pravej strany od mantinelu, to malo malú šancu na úspech.

31:41
    Románek sa otočil okolo obrancu do pozície, dobre vystrelil, Kristan vyrazil.

31:18
    Ofsajd teraz pískaný Nitranom, ale to by rozlúsklo azda len jastrabie oko.

31:09
    Puk mimo ľad, keď si piešťanskí hokejisti nerozumeli po vyhratom buly.

30:37
    Bartánusova prekvapujúca a kvalitná strela spoza M. Nováka. Kristan dobre vyrazil.

29:50
    Hrá sa 5 na 5, teraz sú na ťahu Havrani.

29:25
    Piešťany zastavené čiarovým a v nálade aká je nasleduje piskot na čiarového.

29:00
    Využitá presilovka len posilnila piskot na adresu hlavného. Na kruhu napriahol ROMAN TOMÁNEK a jeho strela vymietla Tomekovi pavučinu nad vyrážačkou. Ešte 45 sekúnd presilovka 5 na 4. Ak sa nič nestane.
    Asistencia: Nádašdi, L. Novák.

28:46
    Veľký zámok a príkladná bojovnosť domácej trojice.

28:04
    Nádašdimu za kruhom sa postavil puk na hranu, čiže ideálne, ale trafil len do Tomeka.

27:45
    2 min. Melichárek (PIE), zdržovanie hry.

Melichárek spadol pri buly na puk a nezdvihol sa, za čo si vykoledoval trest. Okamžite po jeho odpískaní vyštartoval po rozhodcovi a ostro protestuje. Ako aj diváci. To im však nepomôže a je tu veľká šanca Nitry, 5 na 3 a to 1:56.

27:41
    2 min. Bučka (PIE), nedovolené bránenie.

27:33
    Melichárek nahadzoval pred bránu, Nemec bol tiesnený.

27:05
    Prihrávka rukou, buly v strednom pásme. Naďalej pozorné taktické výkony oboch tímov.

26:09
    Peško s Filipom sa teraz nedohodli, kto sa vezme puk a tak sa zdalo, že to za nich porieši Chrenko a dostane sa na dostrel. Peško však zabojoval a puk získal.

25:16
    Ešte jeden puk mimo a Nitra v plnom počte.

24:23
    Nemec dobre nahadzoval na bránu, tečoval teraz Melichárek, tiež vedľa.

23:47
    Saliji tečoval Melichárkov puk, akurát že vedľa brány.

23:17
    2 min. Rais (NIT), podrazenie.

22:34
    Dobrá strela Bartánusa z kruhu na vyrážačku, pekný zákrok slovinského brankára.

22:15
    Filipova strela nepresná, domácich až dostala z pásma a musia sa snažiť znova.

21:25
    Výborný zákrok domáceho brankára. Novák nabil medzi kruhy Tománkovi, ten z prvej po ľade medzi nohy, Tomek vyrazil a svojich podržal.

21:09
    Stumpel na pravé krídlo naskočenému Novákovi, ten bol ale v ofsajde. Hvizd nepočul a vystrelil z kruhu, Tomek si s jeho strelou aj tak poradil.

20:54
    Saliji spoza bránky vykorčuľoval až pred ňu, z jeho švihom si poradil pri tyčke dobre postavený Kristan.

20:01
    Na buly úspešnejší Melichárek ako Kmeč a tak to budú Havrani, kto prvý založí útok. Stále presilovkový.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Samozrejme, ešte smutná povinnosť, aj z Piešťan všetko naj do hokejového neba, #38 – 39.

V prvej tretine taktický hokej z oboch strán, opticky o niečo viac z hry mali hráči Nitry, ale do nejakej výraznejšie šance ich Piešťany nepustili, no a sami sa dostali do dvoch – troch príležitostí, z ktorých mohlo zapršať. Ale tiež nie výrazné tutovky.
    Druhá tretina začne asi o 18:48.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:30
    Piešťany v pásme bez výraznejšej strely, náznak brejku ukázal Tománek, ktorého však dobre odstavil Filip.

19:04
    2 min. M. Novák (NIT), seknutie.

Dobrá šanca domáceho tímu, zakončenie (asi) Lelkeša šlo len tesne vedľa. Ale možnosť presilovky.

18:36
    Ďalší vysoký lob, tentokrát na Holoviča, ktorý sa dostal až do pásma, ale nevedel, kde má puk. Mal ho medzi korčuľami.

17:57
    Piešťanom sa teraz nepodarilo prejsť cez stredné pásmo a hra je zase za Tomekom.

17:22
    Icing domácich, Holovič dal nepresne na Lušňáka a aj sa mu zdvihnutou rukou ospravedlňuje.

16:48
    Bučkovu chybu v rozohrávke napravil Cuník, keď v poslednom momente zastavil Stumpelovu prihrávku.

15:50
    5 na 5, Peško sa snažil bekendom prihrať Nemcovi na ľavé krídlo, jeho úmysel ale Bača dobre prečítal.

15:16
    M. Novák nahodil puk až k Tomekovi. Buly.

14:30
    Teraz to na seba vzal Chrenko a prešiel až do útočného pásma, jeho nahodený puk bol ešte pred Tomekom tečovaný, gólman Havranov si poradil.

13:49
    Holovič s Lušňákom pekne teraz zavreli hostí v pásme.

13:33
    2 min. Štumpf (NIT), seknutie.
    2 min. Tomek (PIE), seknutie.

Prehnaný dôraz v bránkovisku, domáci brankár si to nenechal páčiť a tiež si vykoledoval dve minúty. Ešte debata s rozhodcom. Buly pred Kristanom, 4 na 4.

13:15
    Románka v pásme odzbrojil Ordzovenský.

12:27
    Icing Nitry. Domáci dostriedajú a presťahujú sa pred Kristana. Chvíľu predtým sa do príležitosti dostával Saliji, puk mu ale skĺzol a nezavesil.

11:52
    Saliji na ľade, ešte jedna šanca, ktorú ale M. Novák nevyužil.

11:41
    Icing hostí, ešte 11 sekúnd.

10:55
    Ale mohlo sa stať, Nitra má príležitosti na skórovanie, domácich drží Tomek a nepresná koncovka hostí.

10:32
    Ak sa nič nestane, tak Saliji má ešte 1:20 oddych.

10:01
    Bučka ostal na ľade, hra sa neprerušila a tak hrali Corgoni na moment 5 na 3. Bučka sa už dvihol, je možné, že až tak otrasený nebol.

09:35
    Nitra už v pásme roztáča kolotoč. V závere prvej časti presilovky.

08:41
    Po aktivite Holoviča buly pred Kristanom.

08:36
    Bača si teraz dobre zbehol k ľavej tyčke, dostal aj peknú prihrávku, jeho puk však zastavil dobrým zákrokom Tomek.

08:02
    Tomekov zákrok po nahodení Baču nebol 2x najistejší, zachránil Biro, ktorý vypadnutý puk aspoň dostal preč z bránkoviska.

07:52
    Je tam ale krv, ktorú teraz zoškrabávajú ľadári, takže nie je o čom.

07:52
    2 plus 2 min. Saliji (PIE), vysoká hokejka.

Salijimu sa ale trest nepozdáva.

07:12
    Segľa si dobre nakorčuľoval medzi kruhy, dostal prihrávku spoza bránky a jeho pokus bez prípravy likviduje Tomek.

06:19
    Románkov náprah teraz z pravej strany šiel vedľa.

05:58
    Tyčka Kristanovej bránky po strele Románka.

05:54
    Prvý zákrok Kristana. Lelkeš po ľavej strane do pásma, nabil na modrú Filipovi a jeho príklep krotil gólman Nitry až na dva krát. Buly.

05:14
    L. Novák teraz dobre v defenzíve pred Bartánusom, ktorý už mal našliapnuté do pásma.

04:55
    Štumpf na pravom kruhu vyslal viacmenej propagačnú strelu na Tomeka. Vybojoval ale buly. Kristan si ešte zákrok nepripísal.

04:32
    Chylova prihrávka rukou, Lušňák si nevšimol, že nemôže hrať.

04:10
    Ďalšie buly v strednom pásme.

03:46
    Havrani to skúsili futbalovo. Vysoký lob na Salijiho ale postrážil Nádašdi.

03:34
    Puk mimo ľad, buly v strednom pásme.

03:17
    Ani jeden tím sa teraz na dlhšie v pásme neusadil.

01:59
    Kontrovali aj Piešťany, Lelkeš s Bartánusom pred Kristanom sa ale k vážnejšiemu zakončeniu nedostali, boli dobre bránení.

01:13
    Chrenko už bol v lepšej pozícii na ľavom kruhu, slabá strela po ľade ale Tomeka nezaskočila. Nitra je aktívnejšia.

00:48
    Ordzovenský bol prvý, kto sa pokúsil vystreliť. Nič z toho.

00:10
    Na buly úspešný Stumpel, Corgoni sa pokúsili dostať do pásma nastrelením puku.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

S Piešťanmi sa dnes lúči Marek Bartánus, má namierené do Švajčiarska. A tak je prvý, kto si dnes vyslúžil potlesk.

Pohľad na domácu zostavu ukazuje pár zmien, po dlhšej dobe sa predstaví Chylo, do zostavy sa vracia Lelkeš, ako obranca je písaný mladý útočník Hudec, naopak chýbajú Valábik a Jakub Ručkay. Na súboj bratov teda dnes nepríde.

Úvodné zostavy:

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Cuník, Bučka, Nemec (A), Melichárek (A), Saliji – Biro, Brňák, Chylo, Holovič, Lušňák – Filp (C), Drgoň, Bartánus, Peško, Lelkeš – Hruška, Hudec, Románek, Mišura, Haring
    Tréner: Milan Klement

HK Nitra: Kristan – Nádašdi, Milo (A), Kováčik (A), Chrenko, Ručkay – Ordzovenský, Bača, Tománek, Stumpel (C), Novák L. – Rais, Novák M., Segľa, Hamrák, Bajtek – Ďurkech, Piačka, Štumpf, Kmeč, Pupák
    Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Orolín, Štefík – Bednár, Smerek.

Dobrý deň z Piešťan.
    Posledný novembrový zápas na piešťanskom ľade dnes obstarajú domáci Havrani, ktorým sa pokúsi vypáliť rybník tím HK Nitra.

Piešťany sú v dobrej forme v poslednom mesiaci. Aktuálne sa im však nepodarila záverečná tretina zápasu s HC Košice, v ktorej si nechali streliť tri góly a celkovo prehrali 1:5. Dnes, v takom menšom derby, majú teda Havrani možnosť sa revanšovať. Otázny je štart Valábika, ktorý pre zranenie nedohral duel s Košicami, dlhšie nehrajú zranení Škadra a Lelkeš. Štart minimálne Lelkeša sa vraj však pomaly blíži. Nedávno Piešťany opustili do Trenčína nasmerovaní Toman a prehliadaný Šišovský, ktorý už stihol streliť za Duklu 2 góly.

5. ŠHK 37 Piešťany 27 10 12 68:64 40b

HK Nitra
    Nitra sa po rozpačitom úvode sezóny pevne usadila na druhej priečke ligovej tabuľky, s pomyslením ponaháňať vedúce Košice. Kvalitná práca trénera Stavjaňu, dobre zložený káder a sebavedomí fanúšikovia sú nitrianskou devízou. Pikantériou duelu je určite aj dnes (minulú sezónu najproduktívnejší Havran) Henrich Ručkay, ktorý je akoby doma v Piešťanoch aj v Nitre. V bránke Nitry je zase oporou pravdepodobne jediný účastník ZOH v Soči hrajúci v našej lige – Robert Kristan. V poslednom kole Nitra prekvapujúco prehrala doma s Trenčínom 2:3 po nájazdoch. Dá sa predpokladať aj solídna návšteva nitrianskych fanúšikov.

2. HK Nitra 27 15 6 87:58 53b

Prognóza
    Miernym favoritom, napriek svojej možno trošku slabšej forme, sú hostia. Piešťany boli však pre zmenu pred duelom s Košicami vo svojej najlepšej forme a uvidíme teda ako sa prehra na nich (ne)podpíše. V 8. kole sa tešili z výhry 3:2 po nájazdoch Havrani, v odvete (17. kolo) zase gólmi Stumpela a Ručkaya zo záverečnej tretiny vyhrali hokejisti Nitry. Všetci veríme v kvalitný hokej v dobrej atmosfére.

Kto teda môže, nech je na štadióne a k tej atmosfére prispeje, kto nie, nech si otvorí tento prenos, za čo vopred ďakujem. Bavme sa hokejom, priatelia.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 36. Nemec (Saliji, Filip), 45. Lušňák (Holovič, Chylo), rozh. náj. Lušňák – 29. Tománek (Nádašdi, L.Novák), 56. H.Ručkay (Ordzovenský, Bača)

Rozhodčí: Orolín, Štefík – Bednár, Smerek