Omsk – Novokuzněck 3:2 (kon.) | Barys – Novosibirsk 3:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 2:3 (kon.)
Jekatěrinburg – Vladivostok 5:2 (kon.) | Jaroslavl – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Čerepovec – Ufa 5:3 (kon.)
CSKA Moskva – HC Slovan 4:5 (kon.) | Mytišči – Magnitogorsk 0:1 (kon.) | Spartak Moskva – Kazaň 1:2 (kon.)
Minsk – Dynamo Moskva 2:4 (kon.) | Doněck – Viťaz 5:3 (kon.) | Riga – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
Záhřeb – N.Novgorod 0:1 (0:2 po s.n.)
Severstal Čerepovec
5:3 (1:1, 0:0, 4:2)
Salavat Julajev Ufa
Pátek 13.12.2013, 16:00 • Ledový palác, Čerepovec (kapacita 5685 míst) • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večer a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (18:21:03)

Nejvíce času na ledě: Bogdan Kiselevič 25:51 – Andrej Zubarev 20:22

Branky a nahrávky: 12. Dědunov (Kalašnikov, Čáslava), 41. Antipov (Guskov), 45. Dědunov (Antipov, Černov), 48. Kovyršin (Monachov), 60. Stoljarov (Berdnikov) – 18. Hartikainen (Babčuk, Ščitov), 56. Chlystov (Sopel), 60. Makarov (Kolcov). Po třetinách: 1:1, 0:0, 4:2. Rozhodčí: Kulakov, Odins – Balodis, Nazarov. Diváci: 3250.

Po dvou třetinách byl dnešní zápas vyrovnaný 1:1, v první třetině nejdříve otevřel skóre Pavel Dědunov, do přestávky ještě ale dokázal srovnat Teemu Hartikainen, další branky padaly až v závěrečném dějství.

Nejdříve přišla gólová smršť v podání Severstalu, v rozmezí 7 minut se prosadili Vladimir Antipov, svou druhou trefou Pavel Dědunov a Jevgenij Kovyršin. Hosté se ale ještě nevzdali.

V 56. minutě snížil Denis Chlystov a 52 vteřin před závěrečnou sirénou snížil na rozdíl jediné branky Dmitrij Makarov, vítězství Čerepovce ale nakonec gólem do prázdné branky pojistil Gennady Stoljarov.

Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí si přeci jen z dnešního zápasu odnesou všechny tři body, GENNADY STOLJAROV trefuje prázdnou branku a pojišťuje tak tříbodové vítězství Severstalu! Asistence: Vadim Berdnikov.

59:22
    Hosté jsou už v šesti v útočném pásmu, puk projel napříč celým brankovištěm, Kasutin byl úplně mimo branku!

59:08
    Trenér Čerepovce si bere oddechový čas.

59:08
    Ufa právě vstřelila branku!
    Na začátku poslední minuty základní hrací doby Ufa snižuje na rozdíl jediné branky! DMITRIJ MAKAROV využil vynikající přihrávky Kolcova před branku a prostřelil Kasutina! Asistence: Kirill Kolcov.

58:44
    Linus Videll nezamířil přesně, hrát tak mohou hosté.

58:16
    Makarov je na ledě, Ufa hraje v plném počtu.

57:56
    Domácí hráči tentokrát zapomněli na najíždějícího Pihlströma, naštěstí pro Severstal si finský forvard nedokázal zpracovat kotouč.

57:11
    Po obrovské chybě domácích v rozehrávce se do samostatného úniku v oslabení dostal Kirill Kolcov, hostující obránce ale svůj blafák nedotáhl do úspěšného konce, Kasutin předvedl vynikající zákrok!

56:55
    Hosté vyhazují až ke Kasutinově brance.

56:16
    Přesilovka pro Čerepovec, za podražení je vyloučen Dmitrij Makarov.

55:57
    Hosté snižují na 4:2, Sopelovu střílenou přihrávku před branku umístil za Kasutinova záda DENIS CHLYSTOV! Asistence: Brent Sopel.

54:49
    Zakázané uvolnění Severstalu.

54:33
    Arturs Kulda si najel s pukem až před branku, svou akci ale nedokázal zakončit.

53:59
    Andrej Zubarev se nyní chytl do křížku s Nikolajem Žerděvem, oba hříšníky ale nakonec udrželi rozhodčí od sebe, vyloučen je za hrubost pouze Zubarev, hrát se ale bude ve čtyřech na obou stranách, Bogdan Kiselevič také míří na trestnou lavici za faul loktem.

Adam Lacek

Severstal Čerepovec: Kasutin (Artemjev) – Andersen, Guskov, Stasenko, Kiselevič, Čáslava, Kalašnikov, Popov – Berdnikov, Videll, Nikoncev – Stoljarov, Bumagin, Žerděv – Kazakovcev, Monachov, Kovyršin – Antipov, Černov, Gogolev – Dědunov
    Salavat Julajev Ufa: Volkov (od 48. Sochackij) – Ščitov, Babčuk, Sopel, Kulda, Zubarev, Kolcov, Isangulov, Gurkin – Mereskin, Chlystov, Dubrovskij – Makarov, Hartikainen, Záborský – Mirnov, Pihlström, Kajgorodov – Gorošanskij, Stěpanov, Pankov

Rozhodčí: Kulakov, Odins – Balodis, Nazarov