Mladá Boleslav – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 0:3 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 2:3 (0:2 po s.n.)
Sparta – Kladno 2:1 (kon.) | Vsetín – Zlín 4:3 (2:1 po s.n.) | Liberec – Chomutov 1:2 (kon.)
HC Sparta Praha
2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Rytíři Kladno
Sobota 14.12.2013, 12:30 • Tipsport Arena • DHL Extraliga juniorů

Na začátku třetí třetiny vyzkoušel pozornost Neužila kladenský Bunda, ale střelou doprostřed brány neuspěl. Na druhé straně nabral slušnou rychlost Chlapík, ale Švihálek proti jeho střele z vrcholu levého kruhu zasáhl betonem. Po jednom z úniků kladenského týmu bylo nařízeno trestné střílení na Neužila, ale Kuzďas svou příležitost v gól neproměnil. V polovině třetího dějství se puk ideálně odrazil na hůl kladenského Macháčka, nicméně jeho střelu sparťanský brankář vyrazil vyrážečkou. Domácí se branky dočkali v 50. minutě zásluhou Daniela Schwambergera, kterému do prostoru před bránou hostů ideálně přihrál Filip Chlapík. Na druhé straně se pokoušel rozhodnout Novák, ale proti jeho střele z pravého křídla se vytáhl Neužil pěkným zákrokem lapačkou. Výhru vystřelil Spartě v 56. minutě svým druhým gólem Daniel Schwamberger, který uprchl obraně hostů a skvělým blafákem zakončil mezi betony kladenského golmana. Hosté ještě v závěru zkoušeli hru bez brankáře se šesti muži v poli, ale Sparta si své poctivě upracované vítězství vzít nenechala. (16:53:22)

60:00

55:27
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta otáčí vývoj utkání. DANIEL SCHWAMBERGER ujel kladenské obraně a skvěle provedeným blafákem zakončil mezi betony hostujícího golmana.

49:26
    Domácí se přeci jen dočkali branky. Po přihrávce Chlapíka se o ni zasloužil nejproduktivnější holešovický hráč DANIEL SCHWAMBERGER, který střelou k pravé tyči překonává doposud bezchybného Švihálka. Asistence: Chlapík

41:26
    Mikhail Potekhin (KLA) – 2 min – Sekání

40:01

Na začátku druhé třetiny se ocitl v dobré pozici před bránou Schwamberger, ale rozhodl se ještě nahrát Chlapíkovi, ke kterému se vinou zákroku kladenského obránce kotouč nedostal. Tvrdá hra z první třetiny pokračovala, ovšem rozhodčí se rozhodli potrestat osobními tresty za šarvátku po jedné z akcí za brankou domácích holešovického Krudence a kladenského Potekhina. Moc šancí si ani jeden tým ve druhé dvacetiminutovce nevypracoval, takže skóre se nezměnilo.

20:01

Do zápasu vstoupili lépe hosté, když už ve 2. minutě první třetiny zužitkoval skvělou přihrávku před bránu Petr Kobes. Po něm mohl vyrovnat skóre sparťanský Schwamberger, který ve vysoké rychlosti objel Švihálkovu branku a pokoušel se zasunout k bližší tyči, ale brankář hostů dobře zasáhl svým betonem. Hrálo se ve vysokém tempu a nechyběly tvrdé, avšak čisté střety. V jednom souboji si kapitán Rytířů Šilhavý počkal na domácího Pulkraba, kterého tvrdě narazil na mantinel. Sparta se tlačila do útoku, ale sužovaly ji hlavně nepřesné přihrávky na paty. Před koncem třetiny mohl vyrovnat střelou z vrcholu pravého kruhu domácí Brém, ale brankář Kladna byl v čas ve správné pozici, takže po první dvacetiminutovce si hosté odnesli do kabin jednobrankový náskok.

20:00

10:34
    Patrik Šmíd (KLA) – 2 min – Hákování

01:09
    Kladno právě vstřelilo branku!
    První branku utkání vstřelil z bezprostřední blízkosti brány kladenský PETR KOBES. Asistence: Kuzďas, Macháček

Tomáš Lichnovský

Branky a nahrávky: 50. Schwamberger (Chlapík), 56. Schwamberger – 2. Kobes (Kuzďas, Macháček)

HC Sparta Praha: Neužil – Mikliš, Kliment, Skřivánek, Vokurka, Bílek (C), Slavíček, Březina, Vacek – Schwamberger, Augustin, Arnošt, Soumelidis, Litera, Chlapík, Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Brejcha, Krudenc
    Rytíři Kladno: Švihálek – Větrovec, Hájek (A), Bunda, Špaček, Potekhin, Šmíd, Rajter, Gutwald – Christl, Šilhavý (C), Macháček, Kobes, Doležal, Kuzďas, Novák, Janeček, Veselý, Slánský